Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: 1,9Tdi 66kw 6-käiguliseks, kas jõuab vedada (Vastuseid: 9 | Vaatamisi: 2700)
counthorror
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.21
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 10.06.22 20:30 Tsiteeri
1,9Tdi 66kw 6-käiguliseks, kas jõuab vedada



Tere! Selline mõte et A6 Audil 1.9tdi 66kw viiene kast vahetada 6 käigulise vastu. Mõtlen et kas on mõtet ja kas jõuab vedada? Pöörded peaks ju jääma samad nagu 2.5tdi mootoriga loogiliselt? kuskilt kunagi lugesin et pole mõtet ja dünaamika kehvem, äkki keegi teind ja oskab kommenteerida. Hetkel on 1,9tdi 74kw kast peal sest originaalkastiga oli minujaoks pöörded liiga kõrged, aga uuemate kastidega see häda et spidomeeter ei toimi enam ja tahaks selle ikkagi lõpuks tööle saada ja paigaldada mõni sobiv vanem kast, kasvõi viiene aga et madalamate pööretega saaks liigelda. originaal kastiga oli 2000rpm 90ga sõites, hetkel umbestäpselt 1900rpm mis on ikka liiga palju ja vaja kas kuuendat käiku või mõnda viiest millel viimane pikem käik oleks. Kui keegi oskab miskit head kasti soovitada siis kuulan huviga


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sir-mac
huviline



Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4,2 Avant

postitati 11.06.22 02:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: counthorror
Tere! Selline mõte et A6 Audil 1.9tdi 66kw viiene kast vahetada 6 käigulise vastu. Mõtlen et kas on mõtet ja kas jõuab vedada? Pöörded peaks ju jääma samad nagu 2.5tdi mootoriga loogiliselt? kuskilt kunagi lugesin et pole mõtet ja dünaamika kehvem, äkki keegi teind ja oskab kommenteerida. Hetkel on 1,9tdi 74kw kast peal sest originaalkastiga oli minujaoks pöörded liiga kõrged, aga uuemate kastidega see häda et spidomeeter ei toimi enam ja tahaks selle ikkagi lõpuks tööle saada ja paigaldada mõni sobiv vanem kast, kasvõi viiene aga et madalamate pööretega saaks liigelda. originaal kastiga oli 2000rpm 90ga sõites, hetkel umbestäpselt 1900rpm mis on ikka liiga palju ja vaja kas kuuendat käiku või mõnda viiest millel viimane pikem käik oleks. Kui keegi oskab miskit head kasti soovitada siis kuulan huviga


Alusta kõige lihtsamast- kalkuleeri, kas kogu see vahetuste-muudatuste toiming on väärt seda, et hoida kokku suhteliselt väike kogus kütust. Kui jah, siis kui pika aja jooksul see end ära tasub. Ega see 1,9 Tdi 66kW ei ole ju igavene, et sõidad surmani ja rõõmustad, et 100 km kohta on kokkuhoidu 0,5-1 ltr. Või vaheta tehnika soovitule vastavaks.
Kuna ise ei kasuta DK kütust, siis pakutud kokkuhoid on oletuslik.
Tegelikult on kõige suurem kütuse kokkuhoid oma rahakoti arvelt see, kui autoga üldse võimaluse korral ei sõida.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 11.06.22 16:53 Tsiteeri


Arvad,et kui saad pöörded alla,siis on asi ökom? 0,1l healjuhul. Mõtetu vaev. Alustuseks keera alla kõrgema profiiliga ja kitsamad revid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
counthorror
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.21
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 12.06.22 13:30 Tsiteeri


Asi ei olegi mingis kokkuhoius ega ekotamises. Asi on selles et 110 alas tahaks norm pööretega liikuda. Praeguse kastiga on selline tunne et üle 100 ei tahagi sõita kuna tundub et piinan mootorit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sir-mac
huviline



Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4,2 Avant

postitati 12.06.22 17:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: counthorror
Asi ei olegi mingis kokkuhoius ega ekotamises. Asi on selles et 110 alas tahaks norm pööretega liikuda. Praeguse kastiga on selline tunne et üle 100 ei tahagi sõita kuna tundub et piinan mootorit.


Kui kõik on originaalis, siis järelikult on see antud tehnikale vast parim. Vähemalt on VWA leiutajad nii leidnud.
Kunagi ammu selgitati mulle, et disla traktor on kõige ökonoomsem just teatud pöörete vahemikus, mis sest, et ehk kõrvale veidi valus kuulata. Mitte kõige madalamate pööretega. Erinevalt bensiinist.
Aga kui tahad kulutada, siis raha on sinu ja selle laiali jagamine ka sinu otsustada. Ja kui ökotamine pole eesmärk, siis milleks kogu see jama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 12.06.22 18:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: counthorror
Asi ei olegi mingis kokkuhoius ega ekotamises. Asi on selles et 110 alas tahaks norm pööretega liikuda. Praeguse kastiga on selline tunne et üle 100 ei tahagi sõita kuna tundub et piinan mootorit.
Tead kui palju kütet sa kokku hoiad,kui sõidad alla 100:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
urmaskass
huviline



Registreerunud 30.01.16
Kasutaja on eemal


postitati 13.06.22 17:21 Tsiteeri


Pane 2.5tdi 85kw käimar. 5 käiguline, läheb otsa . Ilma mingi ümberehituseta. Endal järgi proovitud. Pööre läks kenasti alla ja minek niipalju kui sel 66kw on- ei saanud küll aru et midagi muutunud oleks, a noh olen kah rahulik kulgeja. Lihtsalt käigud läksid nö. pikemaks. Maanteesõidul jäi kütusekulu alla 5 liitri. Mina olin väga rahul. 3 aastat sõitsin ja siis müüsin maha, sõidab praegugi.
85kw kastil lihtsalt "paremad" ülekanded. Kusagil mul oli tabel nende kastide ülekannete kohta, ei leia praegu üles.
Orig kastiga oli 90 km juures pöörded 2000 või tiba üle.
85kw kastiga 90 juures alla 1800.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
counthorror
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.21
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 19.06.22 15:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: urmaskass
Pane 2.5tdi 85kw käimar. 5 käiguline, läheb otsa . Ilma mingi ümberehituseta. Endal järgi proovitud. Pööre läks kenasti alla ja minek niipalju kui sel 66kw on- ei saanud küll aru et midagi muutunud oleks, a noh olen kah rahulik kulgeja. Lihtsalt käigud läksid nö. pikemaks. Maanteesõidul jäi kütusekulu alla 5 liitri. Mina olin väga rahul. 3 aastat sõitsin ja siis müüsin maha, sõidab praegugi.
85kw kastil lihtsalt "paremad" ülekanded. Kusagil mul oli tabel nende kastide ülekannete kohta, ei leia praegu üles.
Orig kastiga oli 90 km juures pöörded 2000 või tiba üle.
85kw kastiga 90 juures alla 1800.



Mul on teisel 2.5 85kw Audil viiene kast peal ja peaaegu täpselt 2000 pööret 90ga sõites, täiesti mõttetu kast 2,5 mootorile, võimalik et keegi sellele siis vist 66kw kasti vahele pand. Üldiselt kui kellegil vedeleb sellist korralikku viiest kasti millel oleks reaalselt 1800pööret 90ga siis võib pakkuda. 6 käigune läheb vist ikka paljuks 66kw mootorile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maikel18
huviline

Avatar


Registreerunud 07.11.07
Asukoht: Viljandi - Tallinn - Soome
Kasutaja on eemal

Auto: S 4 2.2 TQ 20V

postitati 20.06.22 15:28 Tsiteeri


Minu arust on see nii väike pöörde vahe. See vaev ja raha ei tasu ära
1.8t originaal kast on paras hullumaja. 110kmh ja 3000 pööret.:)


Põhiline on see, et piit jõuaks kõlarist rullnokani.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
counthorror
huviline

Avatar


Registreerunud 17.09.21
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 02.07.22 18:01 Tsiteeri


Asi selles et nagunii vaja survelaager vahetada ja mõtlesin katsetada, aga tundub et paremat kasti hetkel ei leiagi. uisapäisa ei taha ka suva kasti vahele visata. Praegu ongi 1800pööret 90ga sõites täpselt. 1,8t kast siis ka üsnagi mõtetu, lasin nüüd 2,5diislil käigukasti ära vahetada ja täpselt 2000pööret 110ga sõites mis üsnagi ok ma ütleks. samas vist 66kw mootor sellise kastiga hakkama ei saaks, peab kunagi ise järgi proovima siis teada värk:) talvel oleks kindlasti vedu sitem sest paksu lumega nagunii ju raskemaks läheb ,vedu kurat teab


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.2% - SQL: 48.8%]