Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audi Q7, 3.0, 200kw - 2018, inaaris (Vastuseid: 52 | Vaatamisi: 21257)
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.04.21 21:29 Tsiteeri
Audi Q7, 3.0, 200kw - 2018, inaaris



Tere!

Üks ei jää kaheta ning kaks ei jää kolmeta. Perekasv ootab ees ja sellest lähtuvalt oli vaja A6 vahetada suurema venna vastu.
Kuna üheks valiku kõige põhilisemaks argumendiks oli see, et kolm turvatooli reaalselt taha istmele mahuks (+igal istmel isofix) ja oleks mugavalt (ok, enamvähem) manageeritav.
Kõige naljakam kogu protsessi juures oli see, et kui Ma alustasin, siis Q7 oma 3.0-i tõttu oli praktiliselt esimene auto, mille ma täielikult välistasin. Ca 4 kuud ja palju uurimist hiljem oli Q7 sisuliselt ainukene valik (bussi ei soovinud).
Valituks osutus 2018a S-Line Q7, läbisõit 60k km, esimese 2a jooksul nukad vahetatud, mootoriketi kuni tänaseni torgitud veel ei ole. Kõik muu tipp-topp.
Varustatuse seisukohalt, kõige põhilisemad asjad on alljärgnevad:
-------------------------------------------------------------------------
1. ACC;
2. Õhkvedrustus;
3. Turvalisuselemendid (sõiduraja hoidmine, vahetamine, ja front collision);
4. S-Line sisemus (lagi, istmed, rool ja ilmselt midagi veel, mis kohe silma ei hakanud) ja välised detailid;
5. Elektrilised istmed;
6. Servosulgurid;
7. Elektriline pagass;
8. Keyless entry;
9. Tagurduskaamera;
10. Virtual cockpit;
11. Käiguvahetuslabad.
Ühesõnaga, oluliselt rohkem, kui Mulle vaja on ning ma vajalikuks pean. Eks ole näha, kui paljud nendest lisadest aja jooksul MUST HAVE´deks kujunevad.
Esmamulje - Nagu sõidaks kõrge A6-ga ringi. Ja väga pehme on võrreldes S-line sportvedrustusega =). Kõik muu on, kui klassikaline Audi :).
https://www.upload.ee/image/13081351/IMG_5093.jpg
https://www.upload.ee/image/13082599/DCD75AA2-B6C8-48A1-8C8F-E3FCCB5B2D82.jpeg
https://www.upload.ee/image/13082605/7974EC3D-3E93-494C-84EC-4A5D7799D917.jpeg
https://www.upload.ee/image/13082607/97F6C776-FB91-49C5-8675-91E2FCDB0969.jpeg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 24.04.21 12:02 Tsiteeri


Garantiiline või mitte?

Audil tehakse minu mälu järgi peale garantii lõppu ka mingi ports asju good-willi raamaes ära. Uuri igaks petteks järgi. Kas sul tagarattad ka keeravad ?

Mingi hetk mõtlesin ka Q7 peale aga loobusin kuna uuest peast ma teda ei ostaks tänu meeletule hinnalangusele ning kasutatud peast ei ole mul seda huvi remontida. Olen neid audisid pidanud omajagu ja raha rahaks.. mingite priobleemide jada lihtsalt tüütab ära.

Uuest peast pigem vaataks järgmisse hinnaklassi nagu RS Q8 vms kui rahakott võimaldaks või siis juba RR-ide poole vms. Lisaks on mul remontimisevajaduse rahuldamiseks selleks 2 audit olemas + Pontiac Aztek.

Jõudu ja loodan, et väga meeletut peavalu ei tule sellega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 24.04.21 12:13 Tsiteeri


Tere!

Unustasin mainida, garantiiline ja üsna pikalt.
See oli ka yks võtmeargumente valikult, et peab olema.
Minu teada keeravad. Teadjamad seletasid, et kui on õhkvedru, siis keeravad, mitte see ei ole eraldi lisa. Seega, olen ysna veendunud, et keeravad.
Tänud, hoian ka pöidlaid, et kujuneks murevabaks masinaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 24.04.21 13:28 Tsiteeri


Kaalusina ka pikalt, enne kui sama mudeli ostsin, mul oli vaja 7-kohalist. Bussid ei meeldi liugukse tõttu, iseenesest MB V-klass on päris äge, kuid liuguks.
Nüüdseks juba ca 28tkm kulgenud, garantii sai läbi, veel õnneks kestab ca 2a super kasko ( tehn rikkekaitsega ).
Selle aja sees on mitmed garantiiremondid tehtud, lõpuks tipnes mootorivahetusega :D
Iseenesest lahe masin, hea dünaamikaga, trassil väga üllatav kütusekulu, veits häirib veermiku "vedelus" - siiani harjunud sportvedrutusega Audidega. Mugav.
Soovitus; lase mootoriõli vahetused teha 10-15Tkm tagant, siis ehk kestab probleemivabamalt.
Kallame ja tallame edasi.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 24.04.21 21:30 Tsiteeri


Jah, see kerge ujumine võrreldes sportvedruga A6-e osas on harjumatu. Aga, füüsika teeb oma töö.
Hooldatus, kindlasti. Kõik autod on kuni siiani olnud 10000km või sutsu varem hooldusvälba peal, sellest autost ei saa erandit.
MB V-klass oli Minu jaoks pettumus, Minu viimane mälestus oli V-klassist 2014-2015 generatsioon, ehk vanad.
3.0 mootor + õhkvedrustus. Ja kui uutega sõitsin, siis ei olnud enam see tunne ei mootori ega juhitvuse osas ja hinnanumber oli ka ikka ohohoho, isegi võrdluses Audidega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.04.21 08:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker

Selle aja sees on mitmed garantiiremondid tehtud, lõpuks tipnes mootorivahetusega :D
.


Sellised aeganõudvad tegevused mind eemale ajasidki. Kuidas sama masin TFSI-ga on ?

Mul sõber vahetas a7 diisli just tfsi q7 vastu välja. Mina valisin Audi asemel Rav4 ja 1,3 a hiljem Highlanderi üldse. Murevabam elu oluliselt.

Vabandan teemavälise arenduse pärast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
masuurik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo S

postitati 25.04.21 18:43 Tsiteeri


Paugutan ka teemavälist, aga minul ka uus Rav4 kodus RS4 ja RS6 kõrval. 70k kellal ja midagi viga pole olnud. :D Ausalt on vastikult murevaba ja hea auto igapäevaks.
Lihtsalt infoks kellegile, kui elu vajab elamist ja ainult autodega tegeleda pole aega.
Highlander oli salongis päris viisakas...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.04.21 19:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masuurik
Paugutan ka teemavälist, aga minul ka uus Rav4 kodus RS4 ja RS6 kõrval. 70k kellal ja midagi viga pole olnud. :D Ausalt on vastikult murevaba ja hea auto igapäevaks.
Lihtsalt infoks kellegile, kui elu vajab elamist ja ainult autodega tegeleda pole aega.
Highlander oli salongis päris viisakas...


Anna teada kui proovida soovid. Mul täislaks versioon. Vabandan OT pärast. Loodan, et autoomanik kajastab ka umbkaudseid kulusid mis selle kauni kaarikuga liiklemisel kaasnevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.04.21 10:38 Tsiteeri


Tere!

Igaljuhul kajastan, see ongi kogu selle teema mõte. Ma pikalt mõtlesin, et kas ma üldse seda teemat tegema hakkan, kuna ütlen ausalt, Mul isiklikult seda teemat vaja ei ole. Aga, samaaegselt foorumis ühtegi sama masina teemat ei olnud. Ning kuna 3.0 on pikalt räägitud kaup, siis mõtlesin, et miks mitte kirjeldada, kui osadel inimestel on otsustamisel kasu, siis on see teema enda eesmärgi täitnud.
Lõpetuseks, sekundeerin igas võtmes RAV4-ja osas. Lähedasele sai valitud sama masin ja vastab eelpool rääkijate kirjeldusele. Murevaba tegelane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 26.04.21 19:44 Tsiteeri


Oh sõbrad, ei ole see Toyota küll mingi imeasi.
Ka proovinud uut Highlanderit siis tahtsin jooksuga oma 4a vanasse Q7 tagasi. Juba roolinupud ajasid täitsa marru.
Nii mõnigi on nõus pigem suuremate remondikuludega kui sõita igavate japsidega.
Lisaks saab Q7 korraliku haagise sappa panna.
Nii et ära lase endale siin ajupesu teha.
Edu uue autoga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.04.21 08:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A4TQ
Oh sõbrad, ei ole see Toyota küll mingi imeasi.
Ka proovinud uut Highlanderit siis tahtsin jooksuga oma 4a vanasse Q7 tagasi. Juba roolinupud ajasid täitsa marru.
Nii mõnigi on nõus pigem suuremate remondikuludega kui sõita igavate japsidega.
Lisaks saab Q7 korraliku haagise sappa panna.
Nii et ära lase endale siin ajupesu teha.
Edu uue autoga.


Muidugi pole. Porsche on parem oluliselt :). Aga teemaomanikul on mõlemiga kogemus nagu näha. Sinul pole Peeter ka päris tavaline 3,0 TDI ka ju :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 28.04.21 02:18 Tsiteeri


Ma veits puudutan garantii teemat, sest puutusin just kokku. Kui kõik hooldused on esindustes tehtud ja veel parem kui Revalist ostetud auto /kasutatuna või uuena/ siis 2+3a. garantii lõppedes saab kuni 8a garantiid teha. Reval ise müüb juurde ja see hõlmab kõiki samu asju kui uuel autol garantii ajal.
Lisaks pakuvad nad garantii jätku ka 5-8a aastasele autole kui auto ei ole ka neilt ostetud, kuid läbib enne neil tehnilise kontrolli. See ei ole tehase garantii, kuid hõlmab samuti kõike mis uuelgi autol. Näiteks tehnilise rikke kindlustus kuni 150K/7a. mida kindlustus/vist on IF/ pakub ei hõlma muud kui kasti ja mootorit. Isegi turbot ei korva.
Aga edu autoga, ilus.


Kui on vajadus, leia lahendus!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 29.04.21 17:24 Tsiteeri


Väga kena auto!

Kuidas selle liidestust nutitelefonidega ja sissehitatud navi kommenteerid ?

Muretuid kilomeetreid :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.04.21 11:19 Tsiteeri


Tere!

1. Nutitelefon:
a. Apple CarPlay/Android auto;
b. myAudi.
Apple CarPlay on Minu jaoks üks MUST HAVE´sid ja seda kasutan sisuliselt igapäevaselt. Klassikalised Apple CarPlay võlud/valud. Ehk teatud app-d (ntks Waze) pangestuvad aegajalt ja vajavad taaskäivitamist;
myAudi võimaldab SIM-i olemasolul terve posu toiminguid. Minu kogemus põhineb YouTube videodel (saad asukohta näha, vead, uksi vist lahti-kinni lukustada ja mingeid väiksemaid funktsioone veel). Aga, Ma kahtlen, et Ma seda väga kasutama hakkan.
2. Auto OEM funktsioonid:
a. Taustal seisab (töötab) Audi enda navigatsiooni süsteem. Nad on selle väga vingeks teinud, navi naviks, aga just see Virtual Cockpit aspekt on see, mis on tähelepanuväärne. Ehk, saadki panna ta endale täiesti silme ette.
b. Sõltumata silmailust (tõesti näeb kena selle 12,7 ekraani peal välja) Ma seda väga palju ei kasuta ilmselt. Vb mingid erijuhtumid (ja neid saab arvatavasti 3-4a mõistes oleme alla 5-e), aga üldistatult on tänaseks kogu elu Teie/Meie telefonides ja seal peitub ka tohutu eelis. Kuna tohutu eelis on antud kirjatüki mõistes seotud otseselt Apple CarPlay/Android autoga, siis see jääbki kogu asja südameks. Kõige lihtsam näide, Mu kalendri üritustel on peaaegu alati aadress. Istun autosse, kaabel sappa ja sisuliselt ta juba navigeerib sinna kuhu vaja on. Alternatiivselt see sama asi Audi (ei väida sellega, et autosse ei saa enda kalendrit sync-da) süsteemiga on kindlasti keerulisem. Lisaks, Mina isiklikult ei saa aru sellest, miks on Mul vaja panna autosse veel üks SIM-kaart, mille eest on vaja maksta, kui juba telefonis üks on.
Tänase kasutuse mõistes midagi rohkemat Ma välja tuua ei oska.
Ainukene asi, mida muuta/timmida ja mille ma ilmselt varem või hiljem ette võtan on kindlasti see, et saada Apple CarPlay üle õhu käivaks, kehtib just selliste lühemate otsade mõistes, kus see oleks kasulik. Olukord, kus tahad kiirelt sõita ja navigeerida ning muusika/selle kvaliteet ei oma erilist tähtsust.
Indrek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.05.21 10:05 Tsiteeri


Esimene 1000km on autoga nüüd täitunud.
Esmamulje hakkab vaikselt püsivaks saama.
1. Auto teatavates olukordades ujumine (just äkilisemad liigutused) ehmatab ikka veel natukene. Dynamic (kõige madalam aste) on sutsu parem, aga füüsikat see ei eira. Aja jooksul harjun ära, aga see jääb kindlasti üheks asjaks mida ma jään A6-st igatsema. Samal ajal on ikka väga tore sõita, sisuliselt ei pea mingite hüpekate ja ebastandardsete lamavate mentide üle põdema. +- operatsioon, nagu ülejäänud elu :).
2. Mootor ja jõudlus - Olen pigem selline vanaisa stiilis sõitja, kuna suurem osa sõitmisest on full stockis koos perega. Aga, minek ja selle sujuvus on ikka muljetavaldav. Piigal suutsin ma minevikus paar korda A6-ga kiirendades südame pahaks ajada. Q7-ga pole see sisuliselt võimalik;
3. Juhiabisüsteemid - Olen usalduse taastanud. Varasemalt kartsin ACC-d täitsa teadlikult, sest mineviku kogemus MB pealt (2019a masin) ehmatas Mind ikka räigelt. Seltsimees pani keset Autobahni mitte kõige väiksemal kiirusel lihtsalt tuimalt pidurid blokki. See oli ilmselt mingi eriolukorra eriolukord, andestame. Aga, ka nö sujuvus ja liigutuste inimlikkus (sõnastame seda nii) oli liiga nurgeline. Audi osas on see sujuvam ja parem, seega häirekellad ei sütti;
4. Eestis pole küll veel kasutada saanud väga palju, aga sattusin välismaale, kus läbi joppamise sattus rendikaks sama aastakäigu Q7. Mis oli Minu jaoks muljetavaldav oli see, et kui hästi töötab nn ummikuabiline. Väga vinge, pole midagi öelda. Teeb kõike ise ja täitsa sellises võtmes, et Sa reaalselt julged autot ja süsteemi usaldada. Eesti tingimustes on aga lugu see, et kui süsteem kaotab ühe oma sisenditest (ntks ei saa aru sõiduradadest, kuna joon on kulunud), siis sisuliselt see katkeb. Eestis olen saanud 50m lõigu kõige pikemalt sõita. Belgias tiksutas ilusti 3,5km pikkuse ummiku eeskujulikult ära;
5. Mugavus ja nisivarustus - Mulle isiklikult on servosulgurid meeldima hakkanud. Samal ajal pean seda jätkuvalt enda perspektiivist lähtuvalt mõtetuks lisaks. Miks? Kasutajat on vaja treenida, et seda sihipäraselt kasutada. Proua osa võttis aega ca 1 nädal, kuni asi kõvakettale jõudis. Laste osa on veel ongoing process. Aga, long story short. Kui ust annab sõltumata sellest lisast pauguga kinni lüüa, siis on nagu on.
6. Reaalne kütusekulu - Linnas on see auto 21" ratastega alati 10-11l/100 vahel (MMI display). Nii naljakas, kui ka ei ole, siis sõltumata ajast ja hetkest on see suures plaanis samaks jäänud. Varahommikune sõit (tühi linn) on kuskil 9,5 - 10 ümbruses. Max ummikus ei ole suuremat numbrit kui 11,5l/100 näinud. Maantee osas olen saanud sõita kuni 50km-seid sutsakaid kuni tänaseni. Parim kütusekulu (mitteühtegi möödasõitu) on olnud 6,7l/100km. Arvan, et pikemal sõidul on äkki võimalik kuhugi 6,0l/100km maanduda. Esimene paak (76l kütust) oli LS 609km ning reaalne kütusekulu 12,49l/100km. A6-e kogemusest tean, et sisuliselt 1" võrdub laias laastus 1l keskmisele kulule juurde. Seega, julgen väita, et ntks 19" ratastega võiks auto reaalne keskmine kütusekulu olla kuskil 10l ümbruses (peamine kasutus linn ja ca 20-30% ulatuses maanteed);
7. 4 ratta pööramine - See on üks punkt, mida Minu arust selle auto osas väga ei rõhutata, aga seda peaks tegema. Kogu manööverdamine on SUPER, s.t, Sa sõidadki ringi sisuliselt kõrgendatud A6-ga. Seda tõestas VÄGA elavalt Minu proua esimesed sõidud selle autoga, kus järeldus oli, et Ta ei saa aru, et midagi oleks teistpidi. Arvestades auto suurust ja dimensioone on see vähemalt Minu hinnangul ÜLIKÕVA saavutus;
8. Natukene nalja ka, auto LS on 60k km ja Minu aju defineeris, et oleks sobilik aeg käigukasti õli vahetama minna. Küsisin siis esindusest, et davai, teeme ära, palju maksab. Sain vastuseks, et sellele käigukastile ei ole ettenähtud käigukasti õlivahetust :).

Indrek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.05.21 10:30 Tsiteeri


Kasti õli võid ikka vahetada.
Muidu ongi õli "eluaegne" neil, see tähendab, et kui vahetamata õli pärast kast tuksis on, siis panevad uue kasti ja on jälle eluaegne.

ZF (kasti tootja sellel autol) soovitab 80000 - 100000km ja max 8 aastat õlivahetuse välbaks.
Kui enamus linnasõit, siis võib ka varem.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.05.21 10:26 Tsiteeri


Esimesed 2000km seljataga. Praeguseks kenasti harjunud ja ega reaalselt väga kurta millegi üle ei ole. Reaalne kütusekulu 9,9l/100km, aga see hakkab ajajooksul kukkuma. Maanteel annab selle autoga väga ökolt sõita, võttes kõike arvesse (suurus, mass, rataste dimensioonid).
Negatiivsest nii palju, et nädalavahetusel otsustas üks noormees auto ära rihtida ja ka ära minna kohapealt. Natukene Sherlock Holmesi ja kohtusime ikkagi näost-näkku ja saime jutud räägitud.
Tagumine bumper natukene mõlkis ja kriimitud ja algselt pealtnäha midagi muud olnud. Aga, kahjuks sellega asi ei piirdunud. Ringi sõites on juhiabisüsteemidel pidu ja pillerkaar teineteise võidu sisse-välja lülitamisel. Sellega meenub, kuidas Jann kellegile siit timmimistega sõnu peale luges, kui vähe on vaja, et need süsteemid offline saada. Võin oma kogemuse pealt kinnitada, et täpselt nii ongi. Vähemalt Minu auto näitel (hinnates kahjustuste järgi) oli/on tegemist olematu jõuga kahjustusega ja see oli piisav :(.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.05.21 12:16 Tsiteeri


Juhiabid tunduvad Audil tõepoolest sellisel viisil seotud olevat, et auto poole valesti vaadates on võimalik kõik asjad offline saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.06.21 14:42 Tsiteeri


afp, selle kohta on üks hea tsitaat.
My body is likely finely grained microchip, a small particle of sand can break it ;).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.08.21 21:18 Tsiteeri


Pikalt on möödunud viimasest postitusest.
Positiivne on see, et esimesed 7k km on selja taga. Autoga sõitmine on mugav ja millegi yle reaalselt kurta ei ole.
Mida pean veel positiivseks on see, et 3 turvatooliga majandamine auto tagareas on väga ok. Parim Minu tänastest kogemustest. Kui istmed kergelt treppi liigutada ja natukene kuivalt harjutada on kogu protsess yllatavalt mugav. Ehk, kõige põhilisem argument selle auto ostmisel on Meie perekonna jaoks ennast 100% õigustanud.
Nyyd negatiivsest. See minikõks, milles auto osales on siiani lahendamata. Kereremont tehti ära, aga juhiabisüsteemid ei teinud jätkuvalt koostööd. Korduvad külastused hiljem selgus, et seda kereosa (bumper) ei oleks tohtinud yleyldse värvida (radarite pimestamine) ja oleks pidanud yhes tykis tutika vastu vahetama. Ilma mainimata on see olukord ja kogu käik jubedalt vihastanud, sest see ajakulu on lihtsalt ulme olnud. Aga, lõpptulemusena oli see nähtavasti kellegi kooliraha lihtsalt. Ja koolirahad peame kõik läbi elama ja kätte saama, s.h ka margiesindus. Loodetavasti on asi järgmise nädala lõpuks korras.
Teine negatiivsema alatooniga aspekt on siis selle mootori põhiline risk, ehk ketiliin ning nukad. Auto käis hoolduses ja seal tuvastati, et nukad (kõik 4) vajavad vahetust ning kogu ketiliin. Auto läbisõit on tänaseks 68k km ning ca 15k tagasi tehti yks nukk neljast. Kokkuvõttes on hea, et see just nyyd välja tuli. Kuna perekorralduslikult veedame järgnevad 3a soojemas kliimas, siis “õigemat” hetke nimetatud probleemi ilmumiseks tegelt polnud (2 nädalat enne pikka sõitu) Ehk, ka negatiivses on positiivne. Muidugi, kui Ma teada sain, kui palju see töö maksma läheb (ca 5-6k EUR), siis käisid judinad yle selja. Just mõtte peale, et milline oleks reaktsioon olnud, kui see tulnuks ntks 1,5a pärast, kui auto garantiist väljas juba oleks. Asi, mille peale võiksid kõik inimesed mõelda, kes selle auto ja mootorikombo valikut kaaluvad. Naljakas oli ka see, et see oli esmakordne juhus, kus probleem on tulnud nii välja, et Ma pole seda ise kuidagi tajunud.
Muidu kõik ylejäänud kena ja võib tunduda natukene naljakas, aga Ma olen siiani selle ostuga väga rahul. Jälgin siiani auto24 episoodiliselt, et mis seisud Q7 maastikul on, kuni tänaseni pole veel paremat varianti tulnud (Minu kriteeriumid). Seega, joppas ja räigelt.
PS! Kuna aeg tiksub armutult, kelder on vaja tühjaks saada ja uues asukohas naelu ei kasutata, siis yle on yhed 285/45/R21 Michelin X ice (või Ice X) naastud (kasutatud, aga korralikud). Kui kellegil on vaja, võtke yhendust, saame soodsatel tingimustel kokkuleppele.

Indrek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
eestimaa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.01.06
Asukoht: Tallinn/Saku
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0BiTDI (C7.5)

postitati 07.08.21 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: inaaris
Teine negatiivsema alatooniga aspekt on siis selle mootori põhiline risk, ehk ketiliin ning nukad. Auto käis hoolduses ja seal tuvastati, et nukad (kõik 4) vajavad vahetust ning kogu ketiliin. Auto läbisõit on tänaseks 68k km ning ca 15k tagasi tehti yks nukk neljast. Kokkuvõttes on hea, et see just nyyd välja tuli. Kuna perekorralduslikult veedame järgnevad 3a soojemas kliimas, siis “õigemat” hetke nimetatud probleemi ilmumiseks tegelt polnud (2 nädalat enne pikka sõitu) Ehk, ka negatiivses on positiivne. Muidugi, kui Ma teada sain, kui palju see töö maksma läheb (ca 5-6k EUR), siis käisid judinad yle selja. Just mõtte peale, et milline oleks reaktsioon olnud, kui see tulnuks ntks 1,5a pärast, kui auto garantiist väljas juba oleks. Asi, mille peale võiksid kõik inimesed mõelda, kes selle auto ja mootorikombo valikut kaaluvad. Naljakas oli ka see, et see oli esmakordne juhus, kus probleem on tulnud nii välja, et Ma pole seda ise kuidagi tajunud.
Indrek.


Kuna endal plaanis ka Q7 soetada siis tundub, et see nuka viga on tüüpviga aga pigem huvitaks kui see korra juba korda tehtud siis kaua see võiks kesta?
Garantii vist töödele on ka?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.08.21 23:14 Tsiteeri


Nii keti ja selle komponente puuditav ning nukad on tüüpvead.
Teadjamad oskavad täpsemalt kommenteerida, aga Mulle seletati, et tegemist on nö materjali (ja/või nende koosluse) probleemiga.
Uued komponendid on kvaliteetsemad ja kui vahetus on tehtud, siis sama asi ei tohiks enam esineda.

Indrek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Vibez
huviline

Avatar


Registreerunud 30.07.17
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C7.5

postitati 08.08.21 09:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: inaaris
Tere!

1. Nutitelefon:
a. Apple CarPlay/Android auto;
b. myAudi.
Apple CarPlay on Minu jaoks üks MUST HAVE´sid ja seda kasutan sisuliselt igapäevaselt. Klassikalised Apple CarPlay võlud/valud. Ehk teatud app-d (ntks Waze) pangestuvad aegajalt ja vajavad taaskäivitamist;
myAudi võimaldab SIM-i olemasolul terve posu toiminguid. Minu kogemus põhineb YouTube videodel (saad asukohta näha, vead, uksi vist lahti-kinni lukustada ja mingeid väiksemaid funktsioone veel). Aga, Ma kahtlen, et Ma seda väga kasutama hakkan.
2. Auto OEM funktsioonid:
a. Taustal seisab (töötab) Audi enda navigatsiooni süsteem. Nad on selle väga vingeks teinud, navi naviks, aga just see Virtual Cockpit aspekt on see, mis on tähelepanuväärne. Ehk, saadki panna ta endale täiesti silme ette.
b. Sõltumata silmailust (tõesti näeb kena selle 12,7 ekraani peal välja) Ma seda väga palju ei kasuta ilmselt. Vb mingid erijuhtumid (ja neid saab arvatavasti 3-4a mõistes oleme alla 5-e), aga üldistatult on tänaseks kogu elu Teie/Meie telefonides ja seal peitub ka tohutu eelis. Kuna tohutu eelis on antud kirjatüki mõistes seotud otseselt Apple CarPlay/Android autoga, siis see jääbki kogu asja südameks. Kõige lihtsam näide, Mu kalendri üritustel on peaaegu alati aadress. Istun autosse, kaabel sappa ja sisuliselt ta juba navigeerib sinna kuhu vaja on. Alternatiivselt see sama asi Audi (ei väida sellega, et autosse ei saa enda kalendrit sync-da) süsteemiga on kindlasti keerulisem. Lisaks, Mina isiklikult ei saa aru sellest, miks on Mul vaja panna autosse veel üks SIM-kaart, mille eest on vaja maksta, kui juba telefonis üks on.
Tänase kasutuse mõistes midagi rohkemat Ma välja tuua ei oska.
Ainukene asi, mida muuta/timmida ja mille ma ilmselt varem või hiljem ette võtan on kindlasti see, et saada Apple CarPlay üle õhu käivaks, kehtib just selliste lühemate otsade mõistes, kus see oleks kasulik. Olukord, kus tahad kiirelt sõita ja navigeerida ning muusika/selle kvaliteet ei oma erilist tähtsust.
Indrek.


Pole küll Q7 mul, aga ise kasutan Carlinkit adapterit (USB pessa), igakord, kui autosse istud, aktiveerub carplay ja waze.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mikkk
huviline

Avatar


Registreerunud 22.08.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 + A6 C7

postitati 08.08.21 10:21 Tsiteeri


Kuidas esinduses nö. diagnoos nukkade kohta pandi?
Omal A6 peal sama mootor ja "hääle" järgi diagnoositi juba 20k km tagasi Revalis ja peagi sama töö vaja ilmselt ette võtta, kuigi olen seda hetkelist keti klõbinat alles hiljaaegu paaril +8 kraadi hommikul täheldanud. Läbisõit 3x suurem kui teema peakangelasel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
inaaris
huviline



Registreerunud 01.03.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.08.21 17:57 Tsiteeri


Ma ytlen ausalt, ei tea.
Mulle tuli see yllatusena, ketiklõbina heli mäletan 171kw ajast väga hästi. Q7-l ei ole midagi ligilähedastmki. Nukkade draama olen ka minevikus 2.0 peal läbielanud. Jällegi ei heli, ega ka tundemärkide mõistes ei ole Q7-l midagi ligilähedastki. Seega jään objektiivse vastuse Sulle võlgu. Nagu eelnevalt välja tõin, see on esimene kord peaaegu 15a juhtimisstaazi ja 12 auto jooksul, kui on viga, millest Ma pole ise varasemalt aru saanud (kuidagi tajunud).

Indrek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 76.5% - SQL: 23.5%]