Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi A8 D4 4.2TDI - 2010 - Kalmistu (Vastuseid: 29 | Vaatamisi: 15196)
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 28.12.18 17:08 Tsiteeri
Audi A8 D4 4.2TDI - 2010 - Kalmistu



Mul on senini olnud kaks Audit: A8 D2 4.2, mis sai vahetatud B5 2.8 vastu ja kumbki pole kahjuks ootusi täitnud (sest noh, mõlemad olid...rondid). Kuna aga varasemalt oli ühe teise VAGi lipulaev 2008a Porsche Cayenne Turbo näol olnud ja muljed vaid ülivõrdes (peale kütusekulu), siis pärast pooleteise aastast pausi headest igapäevaautodest, tuli hakata endale valima midagi uut.

Esialgu unistasin Panamerast või vähemalt 2011+ Cayenne Turbost, siis reaalsuses rahakott seda välja ei kannatanud ning pöörasin pilgu BMW F01 730/740d poole. Kui sai lõputult kuulutusi läbi kammitud, end BMWsid remontivate sõprade kaudu kõigi tihedamini esinevate vigadega kurssi viidud, siis selgus, et hea läbisõidu ning varustusega autode hinnaklass hakkas juba ületama igasuguse mõistlikkuse piire. Pilk Audide maailma ning selgus, et leiaks väga kena A8. Mõistlik olnuks küll lapsega sõitmiseks universaal, kuid "man-maths" võttis võimust ja auto sai endale ära põhjendatud.

Veidi nõu pidamist sõbraga, kes erinevaid Audisid remontinud-hooldanud ning selgus, et tõenäoliselt on parim variant 4,2TDI. Üldised kulud vaid veidi suuremad, kui V6 puhul, aga minek teisest klassist.

auto24 lahti ja kiri esimesele sobiliku auto müüjale. Minu jaoks ideaalne komplekt - tumehall (kindlasti mitte must - mul juba 2 musta autot on ja kumbagi ei ole võimalik puhtana hoida kauem kui pesulast koju sõit), pruun sisu, kuulutuses 136k km läbisõit ning viimane hooldus tehtud 131k pealt Revalis. Super, eksole? VIN kood aga avaldas info, et hooldusajalugu on tõesti olemas, kuid jaanuaris 2018 oli auto läbisõiduks juba 284k km. Müüja vabanduseks vaid see, et jube heas korras auto on...kindlasti, ma selles ei kahtlegi ja üldiselt läbisõitu ma ei osta. Kuid see tähendab seda, et ma pidanuks planeerima kindlasti ca 2000€ tulevikus ketivahetusele, kohe minema tegema dünaamilist õlivahetust (ca 250€) ja arvestama ka mitmete muude hooldustöödega. Lisaks tulevikus müües kohustus autot hakata õigustama, veenma, et tegelikult on hea ja korralik auto...Igal asjal on oma hind ning see polnud sugugi oludele vastavalt sobilik hind.

Õnneks oli kohe kõrval kuulutus veidi soodsamast autost, mis minu kodust vaid kilomeetri kaugusel. VIN kood avaldas infoks, et müüja väidetav 149,500km on reaalne...proovisõit ja olin müüdud mees. Paberid korda aetud ning tänasest olen õnnelik A8 omanik.

Hall-metallik-diisel
Auto on registreeritud 2010a lõpus Saksamaal ning toodud Eestisse Revali poolt 2011a nende Premium+ vms programmi kaudu.
Esimene omanik Eestis sõitis sellega kuni 2016 ning andis selle siis Revalisse müüki, kust ostis selle teine omanik.

Teine omanik kuulis kohe pärast auto ostmist mingit häält käigukastis ja lasi seda kontrollida. Tulemuseks tehase poolt uus käigukast. Tänaseks on see käigukast sõitnud seega u 45k km. Ta oli ka muidu ülihoolikas omanik, puhastades auto salongi ka iganädalaselt, või iga kord, mil nt kuskil ootamine veidi pikemaks venis ja igav hakkas. Muidugi on alles ka enamik arveid-kviitungeid tehtud töödest.

AC Garages kontrollis käies selgus, et esimeste ülemiste õõtsade tagumine puks on läbi minemas, põhja all on üks plastik katki ja üks softi uuendus on tegemata. Meeste hinnang - võiks isegi osta.

Mina olen Eestis selle auto kolmas omanik ja plaanin kindlasti jätkata hooldusajaloo korrektsed pidamist. Praeguseks ongi viimasest õlivahetusest ca 10k möödas ning profülaktika mõttes oleks ilmselt mõistlik ära vahetada.

Autost endast - hall-metallik-diisel. Tumehall/must sisu, tumeda puitdekooriga. Esiistmed ventileeritavad, taga lihtsalt istmesoojendustega. Eelmine omanik mõõtis korra ka kiirendust 0-100km/h. Tulemus - 4,6s. Comfort seades ei tundu üldse kiire, kuigi kõik toimub vaevata. Täpselt nii igavalt, nagu ühest luksusautost oodata võiks. Dynamicus on tegemist aga täiesti teise loomaga, millega tähelepanu sõitmiselt kõrvale pöörates võib riskida ka lubade kaotusega.

Lisaks on autol minu jaoks üks täiesti kasutu lisa - autotelefon. Kas keegi on kursis, on mingi valutu viis selle eemaldamiseks, samas säilitades võimaluse see tagasi panna? Kasutaks hea meelega käetoe sees olevat ruumi hoopis kasuliku panipaigana, hoiaks poekotte või märkmikku seal...

Paar mobiilipilti:
https://www.upload.ee/image/9365100/A8_D4.jpg

https://www.upload.ee/image/9365106/pagass.jpg

Pakiruum autol on kahjuks maru väike. Laiust ja kõrgust õnneks on, aga sügavust ilmselt sama palju, kui B5. Siiski, õnnestus kõik vajalik ära mahutada ja see pilt tagas kodus rahu...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 28.12.18 18:13 Tsiteeri


Kena auto ja piisavalt varutust A8 kohta. Kaalusin antud auto ostmist ka ise, kuid müüja imelik käitumine tegi natuke ettevaatlikuks - igapäevased hinnamuutused auto24 portaalis, kord madalam ja siis jälle kõrgem jne.

Kui saladus pole, siis mis kasko hind tuli? Ja reaalsest kütusekulust võiksid ka natuke pajatada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 28.12.18 18:48 Tsiteeri


Tõesti hea, et selliste ägedate autode kohta ka teemasi tehakse.

Kas kiletamine ka plaanis, kapott, esistange, rattaste juurest? Värvikaitse ja kui leiad veel ägeda värvi siis on masin ka natuke erinev teistest.

Sul suverehvid all või on ongi tal talverattad nii suured?::o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 28.12.18 19:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kassu
Kena auto ja piisavalt varutust A8 kohta. Kaalusin antud auto ostmist ka ise, kuid müüja imelik käitumine tegi natuke ettevaatlikuks - igapäevased hinnamuutused auto24 portaalis, kord madalam ja siis jälle kõrgem jne.

Kui saladus pole, siis mis kasko hind tuli? Ja reaalsest kütusekulust võiksid ka natuke pajatada.


Müüja, selgus, et on väga lahe sell. Miks hinda muutis, ei tea. Mina sain sellise hinnaga, mis tal mingi hetk üleval oli ja a24 muutused jutuks ei tulnud.

Müüjal endal oli IFis kasko 93€ kuus, minule pakkus IF jällegi ca 250€ kuus...eks ta on oma ettevõtte autopargiga seal.

Mina sain ERGOst 1460€ aasta ehk 122€ kuus, teisi autosid seal pole ja on lootust, et kui üldiselt kindlustuse hinnad ei tõuse, siis läheb soodsamaks/jääb samaks. Odav ei ole, aga on ka hullemaid.

Kütusekulu teadmiseks on veel vara, eelmisel omanikul oli see u 10 sajale. Minul täna (linnasõit, kiirendamised, dynamic mode palju jne) tuli 11,9.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 28.12.18 19:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: antsvolli
Tõesti hea, et selliste ägedate autode kohta ka teemasi tehakse.

Kas kiletamine ka plaanis, kapott, esistange, rataste juurest? Värvikaitse ja kui leiad veel ägeda värvi siis on masin ka natuke erinev teistest.

Sul suverehvid all või on ongi tal talverattad nii suured?::o


Lamellid, 265 laiuses ja 20'' on. Tänapäeval tavaline mõõt juba, X5 lausa 315 tagarehviga ju...

Kiletada ei plaani, kapotil on mitmeid täkkeid laki sees, millega tuleks millalgi rohkem tegeleda (praegu on lihtsalt värviparanduskomplektist vatitupsuga kaitstud). Eks ma kevadel pärast korralikku pesu ja poleeri vaatan, kas läbipaistvaga veidi kaitsta. Mitmevärviliseks kindlasti teha ei plaani, ma ei otsi autoga tähelepanu, selleks on teised autod :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kassu
klubiliige



Registreerunud 28.12.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 D4 Lang

postitati 29.12.18 07:20 Tsiteeri


See on suisa väga hea kasko hind minu arust, ise sain sellele mudelile 1800 - juu siis pole piisavalt staa˛i veel :D Olen eelnevalt omanud 4.2 diisel Q7't, mis liigutas isegi seda keret väga hästi, seega A8 peal peaks asi liikuma enam kui hästi (igapäevaauto mõistes).

Mis puudutab kulusid, siis need on võrreldes kuuesilindrilise diisliga siiski "mõnevõrra" erinevad. V8 mootorisse läheb õli ca 10l, silindreid on 2tk rohkem, DPF on 2, katalüsaatoreid on 2, EGT andureid on 6, õhulugejaid on 2, EGR on 2, paagisiseseid pumpasid 2 jnejne. Ning sellele lisaks ei saa ilma mootorit maha võtmata ligi mitte millelegi ehk iga natuke suurem töö kui tavapärane hooldus nõuab suuremaid väljaminekuid. Aga, kui rahakott kannatab, on asi minu hinnangul seda väärt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 29.12.18 09:31 Tsiteeri


Kui rehve ostma hakkad, siis 275 on palju levinum mõõt ning läheb sinna ilusti alla ning vastu kuskilt ei käi. Lihtsalt infoks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 29.12.18 11:14 Tsiteeri


Tänud, võtan arvesse. Eks ma olen teistel autodel ka kasutanud "vale" laiusega rehve. Õnneks on praegused talvekad sõitnud vaid paar kuud ja kaasa saadud suvekad ühe aasta.

kassu - ma usun, et suuresti sõltub asi auto läbisõidust/vanusest. Paljud neist mainitud asjadest ei tohiks veel 150k pealt läbi minemas olla, pigem kummitavad mitmed mured neid 300+ sõitnuid.

Kuna DPFi olemasolu (tahmatest) hakatakse väidetavalt lähitulevikus TÜVil kontrollima, siis igasugune (väsinud) diisel tundub mulle väga riskantse ostuna. Kuna mul auto sõidab u 20-30k km aastas ja elan veidi linnast väljas, siis loodetavasti pool tunnikest Tallinna ringteel hoiab DPFi ka kaua elus. Mu isal oli 7a jutti TDV8 Range Rover, läbis u 200k sellega ning ühtegi sellist diislitele iseloomulikku mure õnneks ei olnud. Loodetavasti ei pea ka mina veel oma planeeritava 100k km jooksul sellele liigselt rõhuma.

Ehk on mõistlik vahel lisapõletus teha DPFile? Mis võiks olla lisaks mingid muud profülaktilised tööd?

Ka väga heal õlil (ma ostan võistlusautole Motul 300V) on liitrihind midagi 10€ kandis, 25L kankuna võttes isegi soodsam, seega, ma väga palju ei muretse selle paari lisaliitri pärast, võin Audile ka vahehoolduste jaoks suurema koguse võtta. Kavatsen teha niikuinii iga 10k tagant, ametliku välba puhul kas esinduses või mujal, kus Audi süsteemi läheb (Falmeko?). Mul praegu auto ise ütleb, et veel 272 päeva või 12k km jäänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MEEMEES
huviline



Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tampere, Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C7 BI-T, Audi TTQ, Audi A3 2009,SeaDoo 300hp,Hanomag1934, Ford Scorpio RS Mk1, BMW E39,Honda CBR F4S2

postitati 29.12.18 11:27 Tsiteeri


Dünaamiline õlivahetus algab pigem alates 400 eur.Kas Mootori või softiga on midagi tehtud aga 4,6s kiirendust tehase konditsioonis pole, samas, vääne on hea, 800Nm.Kena auto!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 29.12.18 11:41 Tsiteeri


Kuna kast on sõitnud vähem, kui 50k km, siis on ilmselt dünaamilise tegemiseks vara.

Jeep Grand Cherokeel ja Volvo S60 läks mõlemal dünaamiline õlivahetus Hõbenooles veel sellel aastal minu mäletamist mööda 250€ (aga ehk oli + õli). Võin ka muidugi eksida, võibolla on lihtsalt mõlemal üsna väike kast.

Eelmine omanik arvab, et midagi on äkki tehtud. Aga ei tea täpselt, mis ja kas. Mina mõõdan kindlasti driftboxiga suverehvide ajal ära. Äkki on asja ka prj juurde minekuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
IlmarP
huviline



Registreerunud 05.06.17
Kasutaja on eemal


postitati 30.12.18 12:54 Tsiteeri
Tere.



Mul endal talveks 235/55/ r19 ja suveks siis 275/40 r21 Talvekkatega hea sõita aga suveksd liiga laiad ja rool liiga kange võrreldes siis talvekatega. Suveks siis ostan peale ikka natuke kitsamad ehk siis 255 laius, et oleks natuke mugavam. Kui D4 kerest rääkida siis on väga mugav ja ka kuidagi kvaliteetsem kui seda on D3 kere. Omal siis musta värvi ja LED tuledega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 12.01.19 22:29 Tsiteeri


Pulli pärast tirisin miski äpi, millega mõõta 0-60mp/h (97km/h) kiirendust. Puhtal aga kergelt niiskel maanteel näitas äpp 5,0s. Sealjuures ei hoidnud ma algusest lõpuni kogu aeg täiesti põhjas. Isegi, kui äpp valetab, on tegemist päris kiire autoga :)

Facelifti Matrix LED tuled oleksid maru ägedad küll, aga ka selle adaptiivsed on päris asjalikud. Rehvide kohapealt - ma liigset mugavust taga ei ajagi, A8 on minu senistest autodest kõigist kõige mugavam kahtlemata ning teised sõidukid lärmavad-pauguvad-mürisevad juba piisavalt, et Audisse istumine on tõeliselt mõnus. Hea teada, et sellised mõõdud ka muidugi alla lähevad vabalt, samas ei hakka ma teisi velgi ilmselt ostma. Muidugi comforti pealt ma dynamicule siiski eriti tihti ei keera.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 13.01.19 02:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kalmistu
Tänud, võtan arvesse. Eks ma olen teistel autodel ka kasutanud "vale" laiusega rehve. Õnneks on praegused talvekad sõitnud vaid paar kuud ja kaasa saadud suvekad ühe aasta.

kassu - ma usun, et suuresti sõltub asi auto läbisõidust/vanusest. Paljud neist mainitud asjadest ei tohiks veel 150k pealt läbi minemas olla, pigem kummitavad mitmed mured neid 300+ sõitnuid.

Kuna DPFi olemasolu (tahmatest) hakatakse väidetavalt lähitulevikus TÜVil kontrollima, siis igasugune (väsinud) diisel tundub mulle väga riskantse ostuna. Kuna mul auto sõidab u 20-30k km aastas ja elan veidi linnast väljas, siis loodetavasti pool tunnikest Tallinna ringteel hoiab DPFi ka kaua elus. Mu isal oli 7a jutti TDV8 Range Rover, läbis u 200k sellega ning ühtegi sellist diislitele iseloomulikku mure õnneks ei olnud. Loodetavasti ei pea ka mina veel oma planeeritava 100k km jooksul sellele liigselt rõhuma.

Ehk on mõistlik vahel lisapõletus teha DPFile? Mis võiks olla lisaks mingid muud profülaktilised tööd?

Ka väga heal õlil (ma ostan võistlusautole Motul 300V) on liitrihind midagi 10€ kandis, 25L kankuna võttes isegi soodsam, seega, ma väga palju ei muretse selle paari lisaliitri pärast, võin Audile ka vahehoolduste jaoks suurema koguse võtta. Kavatsen teha niikuinii iga 10k tagant, ametliku välba puhul kas esinduses või mujal, kus Audi süsteemi läheb (Falmeko?). Mul praegu auto ise ütleb, et veel 272 päeva või 12k km jäänud.


Lisapõletus pole vajalik, pigem teed sellega kahju kui kasu. Kui auto juba märku annab tulukesega, on suund maanteele ja 20 min sõitu normaalsel moel. Ei pea "pähe andma", nagu paljud arvavad. Auto hoiab ise pöörded sobivad. Profül. töödest võid määrida ja liigutada kõrgussensorite liigendite munakaid, mis kipuvad kinni oksüdeeruma.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.01.19 21:04 Tsiteeri


DPF-i ei saa sul keegi ülevaatusel kontrollida. Sellel autol on DPF-i eemalduseks vaja peaaegu mootor maha võtta.
Saavad üle OBD II testi teha, aga see ei ütle midagi DPF-i olemasolu kohta, sealt saab pigem EGR-i kontrollida. Samas, kuna info tuleb auto enda juhtplokist saab sellele seadmele mida iganes saata.
Mina ei põeks seda eriti. Samas, kui pikemaid otsi ikka satub, siis ei tohiks sellel autol DPF-iga küll mingeid probleeme tekkida. Mingeid lisapõletusi pole kindlasti vaja.

Kasti õli soovitan vahetada juba praegu. Mul 70 000km pealt oli juba seisma jäädes 3ndalt teisele vahetades jõnks sees ning õlivahetus ravis selle kenasti ära.
Läbipesu ei ole mõtet teha, piisab IMO kui õli lihtsalt tavameetodil vahetada mõistliku aja tagant. Näiteks iga kahe-kolme õlivahetuse tagant, või nagu S-tronicul 60000km.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 21.02.19 17:45 Tsiteeri


Kastiõli ma veel vahetanud pole, ehk teen kevadel.

Vahetasin aga aku (koos vahetuse ja ühe akupistikuga 317€).

Lisaks oli mingi aeg saanud klaas kivi ning külmaga lõi meetrise mõra sisse. Hind koos vahetuse ja kalibreerimisega ca 700€. Selle vastu aitas kasko.

Flamekos uurides selgus, et nende poolt on tõepoolest programm muudetud. Minu tunde järgi sõidab väga hästi, kuskil jõnksutamisi ega midagi pole, kuid pean veel mõned paagitäied sõitma, et mõõta reaalne kulu. Kompuuter näitab 9,7-11,5 vahemikku, kuid mulle tundub, et ikkagi võtab rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 24.04.19 09:36 Tsiteeri


Sain ka igati laheda errori: ACC and braking guard unavailable. Ehk siis ei tööta püsikas ega automaatpidurdus. Nendega koos ka tagurduskaamera ja ükski parkimisandur.

Vahepeal oli auto naise käes ja tema ütles, et vahel oli paar päeva error, siis kadus ära. Käis ka kustutamas ja pärast kustutamist taas töötas. Mingi hetk varakevadel suri üks eesmistest parkimisanduritest ära, loodan, et kogu süsteem on lihtsalt sellega seoses lolliks läind.

Eks tuleb andurist vist alustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 19.03.20 23:12 Tsiteeri
?



Kuidas siis vahepeal autoga läinud on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 28.03.20 11:50 Tsiteeri


ACC error oli iseenesest väga lihtne - üks stange tagune juhe oli katki hõõrdunud. Kui Flameko elektrik selle ära parandas, hakkasid kõik asjad taas tööle.

Vahepeal on tekkinud uus error - "Audi adaptive light - system fault"
Nimelt ei toimi kurvituled.

fault 572427 - Stationary Cornering Lamp Right
C1084 13 [008] - Open Circuit

Ilmselt on parempoolse tule sees mingi kaabel katki. Peaks olema remonditav. Tõenäoliselt saab sellest lähiajal ka teiste D4 tüüpviga, D3 juba selle probleemiga maadlevat. Kellel D3 analoogsed kogemused olemas, peaks suutma korda teha ka D4 puhul. Eks ma varsti viin ühte kohta tegemisse, kui saavad korda, annan siia ka märku.

Ma olin ise paar kuud Eestist ära ja polnud võimalust tegeleda. Muidu sõidetud 30k on olnud väga mugavad, olen autoga väga rahul, kuid pean ilmselt mõtlema suurema auto peale, sest lastekraam ei mahu kõik pagassi ja salongi normaalselt ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
afp
huviline



Registreerunud 09.02.20
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.03.20 12:15 Tsiteeri


Kuidas sul sõidumüraga on, eeskätt rehvimüraga? Mul said nüüd goodyearid alla mis kaotas ulumise ära aga pooltel teedel on ikka müra selle klassi auto jaoks gramm palju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ramm
huviline



Registreerunud 15.03.07
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Range Rover Sport 5.0L 372kW

postitati 28.03.20 14:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: afp
Kuidas sul sõidumüraga on, eeskätt rehvimüraga? Mul said nüüd goodyearid alla mis kaotas ulumise ära aga pooltel teedel on ikka müra selle klassi auto jaoks gramm palju.


Selle mudeli eripära ongi müra... tasub põhi koos koobastega ära summutada ja siis asi tunduvalt parem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 29.03.20 10:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kalmistu
Vahepeal on tekkinud uus error - "Audi adaptive light - system fault"
Nimelt ei toimi kurvituled.

fault 572427 - Stationary Cornering Lamp Right
C1084 13 [008] - Open Circuit

Ilmselt on parempoolse tule sees mingi kaabel katki. Peaks olema remonditav. Tõenäoliselt saab sellest lähiajal ka teiste D4 tüüpviga, D3 juba selle probleemiga maadlevat. Kellel D3 analoogsed kogemused olemas, peaks suutma korda teha ka D4 puhul. Eks ma varsti viin ühte kohta tegemisse, kui saavad korda, annan siia ka märku.

Ma olin ise paar kuud Eestist ära ja polnud võimalust tegeleda. Muidu sõidetud 30k on olnud väga mugavad, olen autoga väga rahul, kuid pean ilmselt mõtlema suurema auto peale, sest lastekraam ei mahu kõik pagassi ja salongi normaalselt ära.

Xenon esitules peaks kurvituli olema lahendatud hõõglambiga. Äkki piisab valgusallika vahetusest?


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 29.03.20 11:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Tsitaat:
Algselt postitas: Kalmistu
Vahepeal on tekkinud uus error - "Audi adaptive light - system fault"
Nimelt ei toimi kurvituled.

fault 572427 - Stationary Cornering Lamp Right
C1084 13 [008] - Open Circuit

Ilmselt on parempoolse tule sees mingi kaabel katki. Peaks olema remonditav. Tõenäoliselt saab sellest lähiajal ka teiste D4 tüüpviga, D3 juba selle probleemiga maadlevat. Kellel D3 analoogsed kogemused olemas, peaks suutma korda teha ka D4 puhul. Eks ma varsti viin ühte kohta tegemisse, kui saavad korda, annan siia ka märku.

Ma olin ise paar kuud Eestist ära ja polnud võimalust tegeleda. Muidu sõidetud 30k on olnud väga mugavad, olen autoga väga rahul, kuid pean ilmselt mõtlema suurema auto peale, sest lastekraam ei mahu kõik pagassi ja salongi normaalselt ära.

Xenon esitules peaks kurvituli olema lahendatud hõõglambiga. Äkki piisab valgusallika vahetusest?


Kuna sellel mudelil on kahte tüüpi xenon tulesid, tavalised ja adaptiivsed, siis pead kindlaks tegema kummad on. Esimeste puhul on võimalik nurgatuli kodeerimisega lisada kui ei ole aktiveeritud ja töötab udutulede halogeeni baasil. Adaptiivse korral pööratakse luupi ennast kiiruselt 50km/h ja siis on asi keerulisem. Esmalt vaata, kas uduka vs. moodsalt "igailma" halogeenid põlevad. Lihtne.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 31.03.20 14:08 Tsiteeri


Mul on adaptiivsed. Kurvis tuled reaalselt pööravad, sõidavad maanteel üles-alla ja lülitavad ümber kui tullakse vastu/jõuan järgi teistele. Väga mugav ja hästi toimiv.

Rehvimüra talvekatega pole, suvekatega algul on, eelmine aasta kogesin seda ja oli ikka päris vali algul. Aga kui rehvid sai uuesti nö sisse sõidetud ning temperatuurid kasvasid, vähenes müra tuntavalt.

Mind see müra nii palju ei häri ka, niiet ma arvan, et ma selle müra vähendamiseni ei jõua, pigem müün enne maha, et osta oluliselt suurem auto. Hea meelega jääks Audi peale, aga tänases majandussituatsioonis Q8 ei ole võimalik ning Q7 puhul 200kW mootorit väldiks nagu tuld...tuli oleks rahakotile ehk isegi vähem laastavam. Muud mootorid jäävad hinnapiirist välja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kalmistu
huviline



Registreerunud 18.01.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D4

postitati 25.04.20 12:02 Tsiteeri


Auto käis Vexon Autos, Kärus, ja selgus, et üks pirn oli läbi, mida arvuti ei näidanud. See oli omakorda ilmselt tule errorisse ajanud. Sel korral pääses veatuvastuse ja uue pirniga (H7, kui mul õigesti meeles).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 25.04.20 12:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kalmistu
Auto käis Vexon Autos, Kärus, ja selgus, et üks pirn oli läbi, mida arvuti ei näidanud. See oli omakorda ilmselt tule errorisse ajanud. Sel korral pääses veatuvastuse ja uue pirniga (H7, kui mul õigesti meeles).


Vähemalt sajaesimene, kes samasse ämbrisse astub. Öeldi ju lausa 2 korda, et kontrolli halogeenid eest üle. Arvuti näitamist peab lugeda oskama ja alati ei ole kõik mustvalge. Aga noh, kogemuse võrra rikkam, rahaliselt vaesem.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 79.6% - SQL: 20.4%]