Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-Hiiumaa (Vastuseid: 0 | Vaatamisi: 1714)
Jonx666
huviline

Avatar


Registreerunud 28.04.08
Asukoht: Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe 2,8

postitati 25.10.18 14:18 Tsiteeri
Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-HiiumaaAhoi Vanatehnika huvilised!

Viimased paar aastat olen oma peas põrgatanud mõtet ühest vahvast sõidust. Tänaseks on seis selline, et on olnud piisavalt aega asja seedida, kogemusi koguda ning lõpuks sõit ka teoks teha. Varasem praktika on näidanud, et ma ei ole suutnud väga aktiivselt vanatehnika fänne mobiliseerida ja seetõttu vajus ka unarusse Retro Night Race sari. Seega, kas see üritus teoks saab, see sõltub suuresti teist kallid kaasfoorumlased.

Sõit on oma olemuselt segu orienteerumisest, seiklusest ja klassikalisest talverallist. Rada kulgeb põnevatel teedel ja viib osalejad Tallinnast läbi Haapsalu Rohukülla, kus ootab praam. Praamil saab oma sõiduvahendit kohendada ja kinnitada keha. Heltermaal maabudes jätkub seiklus, mis viib osalejad läbi Kärdla võistluse sihtkohta, milleks on Lõokese hotell Käinas. Õhtul võtan asjad kohalikus ööklubis kokku ja autasustan parimaid. Kes soovib, see pidutseb hommikuni, kes soovib läheb puhkab end välja.

Rajal saab sõita nii aja-, täpsuse- kui ka osavuse peale. Saab ka proovida masina kiiruslikke võimeid ja lahendada mõningaid lisaülesandeid. Kes aga soovib võtta asja vabalt ja mõnuga, siis ka teile on mõeldud. Mis ülesanded rajale tulevad selgub jooksvalt.

Seiklema on oodatud kõik vanatehnika huvilised sõltumata auto margist. Sõidame kolmes võistlusklassis:

a) Oldtimer - 1900-1983
b) Youngtimer - 1984-1996
c) Vanakooli mehed ilma äpita

Seiklusel kasutan juba Seiklusministeeriumi üritustel traditsiooniks saanud seikluse äppi, millega on tulemused kohe live-s näha. Samuti on näha ka osalejate asukoht, kiirus ja kiiruseületused. Kui keegi on veel nuputelefoni usku, siis saab ka ilma seikluse äpita rajale paber kontrolllehega ja täiesti omas klassis.

Kindlasti tekib paljudel küsimus, et miks teha suhteliselt sarnane üritus juba legendaarse Talveralli kõrvale? Põhjuseid on mitu - selle seikluse eesmärgiks on kaasaegne ajavõtt, kiired tulemused, võrdsed tingimused kiirusepiirangute ja nende kontrolliga, ning lives(ja ka järelvaadatavad) võistlejad. Lisaks veel loogilised ja selged küsimused, vastuse variantidega ja vastamise piiranguga punkti raadiuses. Segaste küsimuste korral lahendus osalejate kasuks. Üks oluline aspekt on ka turvalisus, mille peaks tagama maksimaalse kiiruse piirang, et osalejad ei saaks oma kaotatud aega enda ja teiste võistlejate eludega riskides tagasi sõita. Tulemuste arvestamisel on kõik ülesanded võrdsed, st võitu ei too parim ristsõna lahendus vaid hea ja kaalutletud sooritus kõikide ülesannete punkte kokku liites ja neist kiiruse trahve maha arvates.

Kui mu mõte liigub õiges suunas, siis andke oma huvist antud sõidu vastu siin teemas teada. Ametliku registreerimise avan koos täpse juhendiga piisava huvi korral Automoto foorumis neljapäeval 01. novembril.

Automoto foorumi teema: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=61357

Personaalsete küsimuse ja ideede korral võib mulle kirjutada: Joonas@seiklusministeerium.ee


Joonas


Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2009
Täiendanud indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2016
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 21.8% - SQL: 78.2%]