Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Kõlarid ukse sisse (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 4255)
Jürarrak
klubiliige
ac aasta auto 2008 võitja

Avatar


Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Some quattro GmbH Cars

postitati 10.06.03 12:44 Tsiteeri
Kõlarid ukse sisse



Mure järgmine: isendiks A 80 -90 aasta.
Kas on üldse võimalik kuidagi ette normaalseid kõlareid panna?
Armatuuri sisse ei mahu ükski normaalne kõlar.
On kellegi kogemusi?


Parem must minevik kui lilla tulevik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Antskala
huviline



Registreerunud 11.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: A6BiTQ

postitati 10.06.03 13:32 Tsiteeri


Mina tegin eelmisel autol nii:
http://emm.ee/audivana/

Lühidalt: lõikasin esimese uksesahtli ära, polstri sisse tegin augu, et kõlar ära mahuks. Siis lõikasin paraja suuruse ja kujuga vineerist plaadid (neid läks ühe ukse sisse kaks tükki, kuna muidu ei oleks aknavändad käima jäänud), vineeridele liimisin kunstnaha peale. Vineeri ise kinnitasin poltide abiga polstri külge. Hiljem sai veel ukse sisse pandud müramatid ja natuke võideldud vibratsioonidega (uksepolster kipub 6,5" kõlari korral üsna palju vibreerima).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 10.06.03 14:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Jürarrak
Mure järgmine: isendiks A 80 -90 aasta.
Kas on üldse võimalik kuidagi ette normaalseid kõlareid panna?
Armatuuri sisse ei mahu ükski normaalne kõlar.
On kellegi kogemusi?


Mina tegin klaasplastist kastid jalgade juurde põrandale (kick-paneelidele). Väga ei häirigi. Ukse sees saaks madalat otsa (ja jalgade ruumi) ilmselt rohkem, aga ma ei tahtnud uksi lõhkuda ja ei viitsinud nende tihendamisega jamada ning mul olid juba olemas ka ainult 13cm valjukad. Lisaks saab niimoodi ehitades neid paremini suunata. Kõrged panin ka alla.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 10.06.03 14:26 Tsiteeri


Antskala ja Ulvari lahendus IMO igati õige.
Kickpanelitest saab just oluliselt paremat madalat otsa kui uste seest. Teiseks on neid tõesti seal hea suunata. Aga kui on siiski manual auto siis mina neid sinna ei topiks (see pärast ostsingi automaadi :) )
Mina aga ehitaks A80 ne uksepolstri peale kinnise kasti puidust või klaasplastist (viimane IMO räige töö). Kinnise kastiga saab madala otsa ikka hoopis teiseks kui see kõlar oleks lihtsalt seibiga sinna polstri külge pandud. Niisiis ukse sisse 6,5" keskbass (u. 8-10l kast) ja armatuurile kus sul on 10cm augud saab ilusti installida 13cm kesksageduse (tean sest mul oli nii) + sinna samasse kesksageduse juurde kõrged veel - võimalikult kaugele akna juurde, sest muidu võib kolmnurk jube nigelaks jääda ja üks tweeteritest võib hakata näkku karjuma. Muidugi on see ilge testimise värk, et kus ikka see kõige parem koht on.
Mis puudutab neid kinniseid kaste uksel siis kui sul on vändaga aknad siis võid selle idee maha matta ja teha sellise lahneduse nagu Antskalal oli.

Edu tööle,

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 10.06.03 14:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Peeter20
Antskala ja Ulvari lahendus IMO igati õige.
Kickpanelitest saab just oluliselt paremat madalat otsa kui uste seest. Teiseks on neid tõesti seal hea suunata. Aga kui on siiski manual auto siis mina neid sinna ei topiks (see pärast ostsingi automaadi :) )


Konkreetsemat, aga mitte madalamat, sest seal pole minuarust ruumi piisavalt suurele kastile. Diskotümpsu võib normaalselt kuulata, aga muidu tahaks ikka supakat ka, just sõidu ajal.
Kusjuures kõige naljakam on see, et vasakpoolne kast segab isegi vähem, kui parempoolne, aga ma pole eriti suur ka.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 10.06.03 14:56 Tsiteeri


Tsitaat:

Konkreetsemat, aga mitte madalamat, Ulvar


Ikka nii madalamat kui ka täpsemat. Ruumi tuleb teha :) Kui hea element siis 3-5l kastist piisab. Sinna saab ilusti 8" elemendi ära paigutada. Siis ei pea enam mingit supakat pagassis oleme millega võidelda, et saada heli õigest kohast kostma. 8" elemendid suudavad ilsuti sinna 40Hz kanti mängida ja kui elemendid kickides siis on hea helipildi suunas suur samm tehtud.

IMO supakas pagassis rikub helipilti aga eks see kõik ole maitse asi.

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 10.06.03 17:15 Tsiteeri


Tsitaat:

Kui hea element siis 3-5l kastist piisab. Sinna saab ilusti 8" elemendi ära paigutada. Siis ei pea enam


Ohoh, seda ma ei teadnud, sinna 3-4l kanti kipub jääma jah. Supaka saaks hädapärast ka ette, kindalaeka taha aretada, aga ma pole ühestki subwoofrist eriti vaimustuses.
Kust sellist 8" leida?


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 11.06.03 06:24 Tsiteeri


Tsitaat:
[Kust sellist 8" leida?

Vaevalt, et sa nii naljalt leiad supparit mis nii väikest kasti tahab aga keskbassid leiad küll.
Häid keskbasse teeb näiteks Dynaudio, Image Dynamics, Audiobahn jne..., kuid jah nende hinnaklass siiski alpinest, pioneerist, impactist ja teistest analoogsetest ikka natsa kõrgem. Muidugi on kõlari valik alati isiklik ja need konkreetsed olid minu eelistused. Eks sa pead ikka ise kuulama ja kui midagi meeldib siis BBP6 abix kasti mõõtmisel (st enne kui osta saad ju vaadata kui suurt kasti see element tahab) Kui võtad juba head 8" keskbassid siis peaks võim ka neile vastav olema:
nr1. piisavalt võimas
nr2. hea DF-iga (damping factor), sest muidu ei jõua võim elemendi käiku kontrollida.

Sorry OT pärast (ehk ikka natsa on teemasse)

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jürarrak
klubiliige
ac aasta auto 2008 võitja

Avatar


Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Some quattro GmbH Cars

postitati 11.06.03 09:30 Tsiteeri


Mul on jah, vändaga aknad, seega kast jääb ära. tundub, et peab lähtuma anskala aretusest, ainult disain mulle veit ei meeldi. Eks selda kuidagi teisiti saab ka aretada.

Aga pigipatid peaks kindlasti sisse panema, muidu väga rämedaks see pleki kolin võib minna


Parem must minevik kui lilla tulevik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 11.06.03 09:34 Tsiteeri


Disain ju kõige viimane asi, selle saad teha millise iganes. Pigimatid pead kindlasti panema + ma laseks sinna veel vedelat nosexit ka peale.
Suvi käes võta kruvikeeraja, tikksaag ja mdf ligi ja hakka möllama :)

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jürarrak
klubiliige
ac aasta auto 2008 võitja

Avatar


Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Some quattro GmbH Cars

postitati 11.06.03 09:38 Tsiteeri


muide, on kellelgi kogemusi-inffi-soovitusi: teemaks Alpine suppar 500W, tavaseeria, sinie vist kui ma ei eksi, seeria nr peast ei mäleta.

Mis arvamused on selle kohta.

Mõtlesin midagi autosse ehitada, aga profi tasemele nagu ei soovi ronida, midagi kesktaset suruks rohkem


Parem must minevik kui lilla tulevik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 11.06.03 09:56 Tsiteeri


Kahjuks on mul endal olnud ainult 1 alpine suppar ja seegi väga ammu. Üldiselt ei arva ma eriti hästi tänapäeva alpine toodangust. Aga nagu ma korduvalt olen öelnud siis maitse asi :P
A80-nele on ilge jama seda kasti teha kuna bena paak vastu iste asetseb aga ma lisan siia lingi mis ühest variandist.
http://www.hot.ee/dynaudio/supparivark
see küll A100 C4 oma aga siiski, a80 puhul tuleb natsa madalam teha lihtsalt.

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jürarrak
klubiliige
ac aasta auto 2008 võitja

Avatar


Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Some quattro GmbH Cars

postitati 11.06.03 10:42 Tsiteeri


See suppari lahendus on päris hea.

Kuid tekkis küsimus: Äkki Peeter.. valgustaksid mind rumalukest, mis asi see nosex on ja effekt?


Parem must minevik kui lilla tulevik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Peeter20
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3 x mitte Audi

postitati 11.06.03 10:49 Tsiteeri


Noisex on mürasummutus vahend. Vedel ja pinnale saab kanda ntx pintsliga. tema edu pigimati ees on see,e t temaga saab nurgad ja muud rasked kohad hästi ära täita. Mina kasutaks algul pigimatti ja siis raskemad kohad noisexiga.
Osta saad seda ntx ghostist või HIFI klubist. Hind miski 200+ krooni purk.

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Silver
huviline



Registreerunud 27.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.06.03 00:51 Tsiteeri


Tuli mõte ka enda autol uste sees olevad orignaal (blaupunkt) kõlarid natuke paremate vastu vahetada. Siis aga avastasin, et need 3 kruvi kinnitusega (bose tarvis?). Teadjad audiokauplusest teavitasid, et selliseid pole võimalik asendada, sest kõikidel tootjatel (jutt käis küll muidu Clarionist) on 4 kruviga kinnitus.
Kui aga ikka on soov kõlareid vahetada, siis peaks lisama miski vahetüki.
Kas kellegil on selliste toimingutega kogemusi või teavad soovitada kohta, kus sellele probleemile võiks lahenduse saada?
Ning kui juba vahetükk lisatakse, siis tõenäoliselt mahub ka suurem, kui 13" kõlar sinna?


Leidsin ka juba lahenduse! Ettevõte nimega R&P Grupp OÜ, Kadaka tee 1, Tallinn, pakub neid adaptereid. Mind huvitanud komplekt (2 tk) maksab 180 EEK. Ka teised suurused ja auto margid jäid enamvähem samasse suurusjärku.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pri:t
huviline



Registreerunud 20.01.03
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: normull

postitati 29.06.03 13:42 Tsiteeri


Audi 100-l sai niimoodi tehtud:
http://www.hot.ee/trx850/audiuks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Jürarrak
klubiliige
ac aasta auto 2008 võitja

Avatar


Registreerunud 15.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Some quattro GmbH Cars

postitati 10.07.03 09:55 Tsiteeri


Nii, nüüd on kõlarid siis uste siis paigaldatud. Paar õhtut nokitsemist ja valmis ta oligi. müra tekitajateks sai hangitud Pioneeri komponendid (bassikas 16m 150W max, nom ~50W).
Valitud sai kõllid lähtuvalt sellest, et makk ära toidaks ilma võimuta.
Tulemus oli oodatust isegi parem.
Viskan siia pildid ka üles


Parem must minevik kui lilla tulevik
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 64.3% - SQL: 35.7%]