Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: A6 (C7) 3.0 TDI mootoriketi kontroll (Vastuseid: 98 | Vaatamisi: 42887)
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 12.12.16 14:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
180kw variantidel on ämber tehtud pingutiga. Jällegi, see pinguti ei kulu selle pärast kiiremini, mis õli seal on, vaid selle pärast, et disainis või tootmisel on tehtud viga.


See jutt hakkab juba trafo taga ümber kummuli õllekasti istuvate ja Bock 8 kraadi tarbivate meeste juttu meenutama...:P:P:P
"Insenerid on kõik lollid ja tegin asja paremaks, keevitasin oma autole 1,5mm-sest plekist küljekarbid, nüüd ei roosteta läbi" jne.

On nad jee lollid ja lasevad mingeid ämbreid läbi. Kooliski ju käidud 3x rohkem, kui siinne keskmine foorumlane. (ntx mina.). Isegi tehases töötamisel 10ne aastane vaikimisvanne (kirjalik) antud, et mis seal tegelikult toimub ja kuidas asju tehakse, sellest ei tohi pajatada.
Varasemal 100jal aastal Horch-DKW-Audi ajaloos ju selliseid ämbreid polnud. Alles nüüd on see jamps pihta hakanud ja mehed on järsku "unustanud", kuidas asju hästi teha...????
Mismõttes?
Et kõik VAG tooted lagunevad TÄPSELT tehase taktikepi järgi. Ja saksa ornug`ile ja täpsusele omaselt mitte grammigi hiljem. Kahjuks mõnikord siiski varem. (e. garantiiajal). Siis on jah, sh..t happens.

Minu algne postituse eesmärk ei olnud kedagi sõimata lolliks (nagu osadel siin), vaid oli arutelu leida viise, kuidas sellest tehase progetud jamast mööda minna.
Ja lihtsalt nentimine, et saigi vilets või ongi ämber ja kannatage ära, see ei mulle sobi. Sest aeg läheb edasi ja aina hullemaks läheb.
Igale jõule on olemas vastujõud. Selle ülesleidmine oli see point.
Kaasakaagutamine, et nii ongi ja halligi teha ei saa, ei ole seda mitte.

...........

Muideks, kas sa seda teadsid, et KÕIK ametlikult Venemaale müüdud VAG`i autod sõidavad mitte longlife 30tuhhi vaid tavalist, 15000km õlivahetust?
Ja kasutatakse tavalisi täissünt õlisid täpselt nendel samadel mootoritel. (140 milli idiooti, eksole!) Kuigi esindused suurematel konedel propageerivad neid W30neid, siis pisematel isegi mitte.
Ning ei juhtu nendega suurt midagi, v.a. venelaste hädakisa kõigis foorumites, et MIKS me euroopast ja usast kehvemad oleme ja peame nii tihti õli vahetama, kui NEMAD sõidavad seal euros 30 tuhat ühe välbaga...

Nii palju ketijamasid venkudel ei ole. Ainult see halvemakspidamise probleem...
Pigem probleem nr. 1. on hooratas, 2. pihustid (ok, neil kütus ka viletsam; nii bents kui diisel) 3. DPF vastavalt jne.

.........

Idioot on pigem see, kes ei näe seoseid longlife õlide kasutuselevõtmise (meie tootel on odav hooldus!!!) ja mootorite eluea lühenemise vahel ja ei oska mõelda sügavamalt.
On siis tegu bemmi, mb või Audiga, vahetki pole.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andrec
huviline



Registreerunud 07.10.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 R30 VR6 turbo

postitati 12.12.16 15:11 Tsiteeri


Oma autodel pole üle 10 000 lasknud. Pigem ongi selles hooldusvälbas asi kinni. Bensukal on näha kuidas õlirõhk juba 10 000km juures kukub vana õliga. 0,5 bar'i peaaegu. Ma ei taha teada mis neil diislitel toimub seal vedela õliga, mis on diisli tagajärjel veel vedelamaks läinud aja jooksul.
Kellel raha ja huvi tehke katse. Võtke kaks uut 180kw kolmest diislit. Ühel vahetage 10 000km tagant ja teisel 30 000km tagant ja vaadake kumb kauem sõidab. ;)


12,72@178,14km/h @S4 // 241km/h @ S4 OMC
http://differ.ee https://www.youtube.com/andresleever
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 12.12.16 16:05 Tsiteeri


Paneks kah mõne oma sendi siia.
Asjad, mida mina olen tähele pannud diislitel:
1. Kui 'kunagi heal ajal' olid õlitemperatuurid soojal mootoril kenasti 'inimlikud 90-100C', siis nüüdsetel enam mitte. EU3 normiga mootoril oli see vastavalt 95-100C, EU4 100-105C, EU5 110, EU EEV 110-115 ja EU6 120C. Jutt on konkreetselt mootoritest, mis vastavaid norme täidavad, evivad õlitemp termostaate ja jahutust, kasutatakse küll mitte sõiduautodel, aga seal väga vahet pole. Et igale normile vastavaks mootor saada, on vaja tõsta mootori enda temperatuuri, et saada võimalikult puhas põlemine ja puhtamad heitgaasid.
2. Antud andmetele tuginedes olen ka jälginud, mismoodi on muutunud õlivälbad ja õlide markeering. Väita, et 5W-30 on uutel 'kuumadel' mootoritel ideaalne kasutada - on minuarust natuke vale. Kõik oleneb kasutustingimustest, seda loomulikult. Mootor, mis eriti talda ei saa, ja pidevalt külmrezhiimis sõidab, ma väga ei panekski mingit ilgelt 'kuuma otsa' õli - samas, kui pidevalt pikka otsa lasta ja kuuma kah anda koormustega, siis 'vett' ma kohe kindlasti mootorisse ei valaks.
3. Välbad on läinud ulmelisemaks ja ma absoluutselt ei vaidle vastu, et uued 'vesiõlid' seda välja ei kannata. Küsimus on jälle kasutamises. 100k km kannatavad kõik mootorid nii lasta, arvan. Mis peale seda saab, on iseasi. Kõik need kenad TFSI ja ka FSI ja TDI-imemootorid on juba piisavalt tõestanud oma kap. remontidega, et midagi on ikka väga vale. Kasutaja Jõuvanker on samamoodi ammuilma öelnud, et longlife-välp tapab need mootorid - arvan sama.
4. Väita siin suure hooga, et 5W-30 'õlitab' paremini kui 5W-50 -25C juures on BS. Kes nii väidab peaks ikka uuesti minema ja uurima, mida mis markeering tähendab.
5. Kui mootor ikkagi normaalselt pähe saab ja igapäevaselt korralikult soojaks sõidetakse, siis just uuema otsa 'kuumades' mootorites kaaluks ma isiklikult VÄGA PIKALT, mis õli kasutada ja mis välbaga teda vahetada. Kuid ka see on õliteemas ammuilma 'näritud kont'.

PS! Need on konkreetselt minu tähelepanekud ja need ei pretendeeri absoluutsele tõele. Eks igaüks ise mõtleb, mida kasutab ja kuidas seda teeb.

veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.12.16 16:42 Tsiteeri


180kw on konkreetselt praak pinguti. Vahetatakse uuema tüki vastu välja ning probleeme enam ei teki. Nii mõnelgi autol läksid need garantii ajal juba...
Mingit õliulmet jahuvad siinkohal need, kellel pole vähimatki kogemust asjaga.

Ning endiselt, diiselmootorisse käiv õli peab taluma suurt lahjenemist kütuse ja tahma poolt. Bensumootoritele ette nähtud performance õlid selle kriteeriumi koha pealt põruvad.
Ma ei poolda samuti longlife välpa, aga minu point on, et see pinguti ei sure seal kohe kindlasti aeglasemalt, kui sa kasutad mingit 10w60 ekstrasuperracing õli.

Mis puutub 120 kraadi mootoritesse - Audi diiselmootoritel ei ole nii kõrge target temperatuur. Ka kõige uuematel mitte! Seda saab mootoriaju softist vaadata, kuna temperatuuri juhtimine on elektrooniline aju poolt.
EU6 bensukatel max. mis näinud olen, on 110. Diislitel seni kõik 100 või alla olnud.

Tsitaat:
Nii palju ketijamasid venkudel ei ole. Ainult see halvemakspidamise probleem...
Pigem probleem nr. 1. on hooratas, 2. pihustid (ok, neil kütus ka viletsam; nii bents kui diisel) 3. DPF vastavalt jne.

Täpselt samamoodi on neil ketiprobleemid. Venemaal müüdavatel Audidel aastani 2012 valdaval enamusel ei olnud DPF-e.
Hoorattaga ei ole S-tronic kastiga üldjuhul probleeme.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 12.12.16 16:49 Tsiteeri


Mul hetkel 180kw CDUC üle 200K sõitnud 10.2012a. mudel ja igasugused võõrad helid puuduvad nii soojalt kui ka külmalt. Ise ka imestan. Kas Saksas on midagi tehtud ei tea, sest pole esinduse lähedale sattunud, et ajalugu võtta.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.12.16 16:52 Tsiteeri


Seal ei ole midagi imestada, sest kõik autod ei saanud endale praak pinguteid ning need, mis ei saanud, ei oma ka mitte mingeid ketiprobleeme väga suure läbisõiduni, nagu ka 176kw.

Kasutatud auto ost on alati loterii - tuleb lihtsalt külmalt käima panna ja kuulata. Ketikõrin kas on või ei ole, nii lihtne see ongi. Või kui on hooldusajaloos näha, et pinguti on vahetatud, siis seda probleemi enam ei teki.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 12.12.16 17:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Mis puutub 120 kraadi mootoritesse - Audi diiselmootoritel ei ole nii kõrge target temperatuur. Ka kõige uuematel mitte! Seda saab mootoriaju softist vaadata, kuna temperatuuri juhtimine on elektrooniline aju poolt.
EU6 bensukatel max. mis näinud olen, on 110. Diislitel seni kõik 100 või alla olnud.


Me ikka ÕLItemperatuuridest räägime?

veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 12.12.16 17:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Me ikka ÕLItemperatuuridest räägime?

veekaheksa


Sorry, veetembi juhtimine on elektrooniliselt.
Õli termostaat peaks olema antud 150kw ja 180kw mootoritel 103C, vesi 90C.

Vee tempi saab aju võimalusel elektrooniliselt termostaati avades alandada - kui näiteks EGR jahuti, käigukasti õli või kaane temperatuur liiga kõrgeks hakkavad minema.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 28.11.17 08:28 Tsiteeri


Täiesti offtopic, aga tahate, härrased, ma lohutan teid? MB 3,5 L bensumootoril söövad kolvid silindrite seinad ära, osadel juhtudel juba 100 000 km kandis...ning lahenduseks on ainult mootori vahetus. :D Been there, done that. Pidi vastava technical service bulletin-i järgi tüüpviga olema. Nii et uuemate sakslaste kvaliteet ON lihtsalt alla käinud. Audide ketid ja pihustid on pisiasi, selle kõrval, milliseid vigu veel kohtab. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Setu
huviline



Registreerunud 27.03.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 28.11.17 21:31 Tsiteeri
3.0 TDI 2011-2015a keti pinguti ja õlilekke probleem



3.0 TDI alates 2011a-2015a tüüp viga on , et ketipinguti väsib ära ja vahekarteri vahelt hakkab õli lekkima ja se praktiliselt kõigil kas hakkab lekkima siin 50000 peal või 200000 peal se juba kuidas juhtub.
Kui jõuad õige aeg jaole vahetad ainult pinguti ära(uus pinguti uue toote koodiga ja uuendatud) ja kõrvaldad õli lekke vahekarteri vahelt aga, kui lased pikalt kõriseva mootoriga ringi siis juba kogu keti liin või võib veel hullemini minna.
Muidugi selle töö jaoks vaja mootor maha võtta ja kõvasti laiali lammutada ametlik Reval Auto aeg pea 40 töö tundi
Revalis läheb vahekarteri õlileke eemaldus , koos keti pinguti ja hunniku tihendite ja poltidega pea 3800€


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 29.11.17 05:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Setu
3.0 TDI alates 2011a-2015a tüüp viga on , et ketipinguti väsib ära ja vahekarteri vahelt hakkab õli lekkima ja se praktiliselt kõigil kas hakkab lekkima siin 50000 peal või 200000 peal se juba kuidas juhtub.
Kui jõuad õige aeg jaole vahetad ainult pinguti ära(uus pinguti uue toote koodiga ja uuendatud) ja kõrvaldad õli lekke vahekarteri vahelt aga, kui lased pikalt kõriseva mootoriga ringi siis juba kogu keti liin või võib veel hullemini minna.
Muidugi selle töö jaoks vaja mootor maha võtta ja kõvasti laiali lammutada ametlik Reval Auto aeg pea 40 töö tundi
Revalis läheb vahekarteri õlileke eemaldus , koos keti pinguti ja hunniku tihendite ja poltidega pea 3800€


Absoluutselt pole nóus sellega.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Setu
huviline



Registreerunud 27.03.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 29.11.17 06:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Setu
3.0 TDI alates 2011a-2015a tüüp viga on , et ketipinguti väsib ära ja vahekarteri vahelt hakkab õli lekkima ja se praktiliselt kõigil kas hakkab lekkima siin 50000 peal või 200000 peal se juba kuidas juhtub.
Kui jõuad õige aeg jaole vahetad ainult pinguti ära(uus pinguti uue toote koodiga ja uuendatud) ja kõrvaldad õli lekke vahekarteri vahelt aga, kui lased pikalt kõriseva mootoriga ringi siis juba kogu keti liin või võib veel hullemini minna.
Muidugi selle töö jaoks vaja mootor maha võtta ja kõvasti laiali lammutada ametlik Reval Auto aeg pea 40 töö tundi
Revalis läheb vahekarteri õlileke eemaldus , koos keti pinguti ja hunniku tihendite ja poltidega pea 3800€


Absoluutselt pole nóus sellega.


Ei peagi kõigega nõus olema , puutun kokku iga päevaselt nende autodedega ja ei aja tühjast kohast seda juttu :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 29.11.17 07:29 Tsiteeri


Järelikult näed ainult vigaseid. Ma näen jällegi igasuguseid ja kohe kindlasti ei leki kõik, ei kolise kõik jne.
Võin kohe ette näidata vähemalt kolm 150, 180 ja 230 kw. autot, millel üle 200 kellal ja kuivad kui kõrb. Kallal pole käidud. Lisaks veel hunnik võõraid, mida üle olen vaadanud. Mõni tõesti lekib ja kõriseb, kuid see on pigem erand. Seepärast ei saagi ma kuidagi nõus olla müüti tekitava väitega, et kõik lekivad ja kolisevad kui kellal 50-200K. Kindlasti on see ohukoht ja tasub põhjalikult kontrollida, sellega olen nõus. Lisaks veel muud murekohad mudelipõhiselt.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Setu
huviline



Registreerunud 27.03.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 29.11.17 07:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Järelikult näed ainult vigaseid. Ma näen jällegi igasuguseid ja kohe kindlasti ei leki kõik, ei kolise kõik jne.
Või kohe ette näidata vähemalt kolm 150, 180 ja 230 kw. autot, millel üle 200 kellal ja kuivad kui kõrb. Kallal pole käidud. Lisaks veel hunnik võõraid, mida üle olen vaadanud. Mõni tõesti lekib ja kõriseb, kuid see on pigem erand.



Seda ainult tore kuulda :) aga , kui iga nädal kaks kuni kolm mootorit tehakse siis pigem ei ütleks ,et harv nähtus :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on foorumis

Auto: Avant Q

postitati 29.11.17 09:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Setu
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Järelikult näed ainult vigaseid. Ma näen jällegi igasuguseid ja kohe kindlasti ei leki kõik, ei kolise kõik jne.
Või kohe ette näidata vähemalt kolm 150, 180 ja 230 kw. autot, millel üle 200 kellal ja kuivad kui kõrb. Kallal pole käidud. Lisaks veel hunnik võõraid, mida üle olen vaadanud. Mõni tõesti lekib ja kõriseb, kuid see on pigem erand.



Seda ainult tore kuulda :) aga , kui iga nädal kaks kuni kolm mootorit tehakse siis pigem ei ütleks ,et harv nähtus :D


Miks peaks keegi korras mootorit remontima tulema?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Setu
huviline



Registreerunud 27.03.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 29.11.17 09:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: Setu
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Järelikult näed ainult vigaseid. Ma näen jällegi igasuguseid ja kohe kindlasti ei leki kõik, ei kolise kõik jne.
Või kohe ette näidata vähemalt kolm 150, 180 ja 230 kw. autot, millel üle 200 kellal ja kuivad kui kõrb. Kallal pole käidud. Lisaks veel hunnik võõraid, mida üle olen vaadanud. Mõni tõesti lekib ja kõriseb, kuid see on pigem erand.



Seda ainult tore kuulda :) aga , kui iga nädal kaks kuni kolm mootorit tehakse siis pigem ei ütleks ,et harv nähtus :D


Miks peaks keegi korras mootorit remontima tulema?


Need mida tehakse pole ju korras , kui käivitusel kõva keti klõbin ja mootoril õli lekke vahe karteri vahelt ???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on foorumis

Auto: Avant Q

postitati 29.11.17 10:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Setu
Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: Setu


Seda ainult tore kuulda :) aga , kui iga nädal kaks kuni kolm mootorit tehakse siis pigem ei ütleks ,et harv nähtus :D


Miks peaks keegi korras mootorit remontima tulema?


Need mida tehakse pole ju korras , kui käivitusel kõva keti klõbin ja mootoril õli lekke vahe karteri vahelt ???


Oeh, funktsionaalse lugemise oskus...
Kui väidad et näed nädalas 2-3 remonti vajavat isendit, siis on see loogiline, kuna tehniliselt korras olevate autodega igaks-juhuks remondis ei käida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 29.11.17 10:33 Tsiteeri


Ma olen alati püüdnud vaadata suuremat pilti. Kindlasti on probleeme ka teistel markidel uuemate mudelitega ja see on lihtsalt paratamatus seoses toodete keerukusega. Mina ei usu, et Audi omale tööd ette toodab, kuigi paranoiliselt mõeldes, varsti ei suuda peale esinduse neid keegi teine parandada. Nii on ju kõigi tehniliste asjadega, 30a. tagasi olid kõik õnnelikud lauatelefoni üle, millel polnud midagi vaja parandada. Mis toimub nüüd? Kui ma peaks valima, kas sõita kindla peale vana 80-ga või C7-ga, siis mina valin C7-me. Ja kui vaja, on probleem, ka maksan mugavuse eest. Nii lihtne see ongi. Juba praegu üritatakse kogu meie maine elu nullide ning ühtede digimaailma otsa riputada, mille vastu õnneks targemad võitlevad. On ainult aja küsimus, millal see vastu taevast lendab.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Setu
huviline



Registreerunud 27.03.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 29.11.17 10:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ma olen alati püüdnud vaadata suuremat pilti. Kindlasti on probleeme ka teistel markidel uuemate mudelitega ja see on lihtsalt paratamatus seoses toodete keerukusega. Mina ei usu, et Audi omale tööd ette toodab, kuigi paranoiliselt mõeldes, varsti ei suuda peale esinduse neid keegi teine parandada. Nii on ju kõigi tehniliste asjadega, 30a. tagasi olid kõik õnnelikud lauatelefoni üle, millel polnud midagi vaja parandada. Mis toimub nüüd? Kui ma peaks valima, kas sõita kindla peale vana 80-ga või C7-ga, siis mina valin C7-me. Ja kui vaja, on probleem, ka maksan mugavuse eest. Nii lihtne see ongi. Juba praegu üritatakse kogu meie maine elu nullide ning ühtede digimaailma otsa riputada, mille vastu õnneks targamad võitlevad. On ainult aja küsimus, millal see vastu taevast lendab.


Olen nõus igati :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 29.11.17 15:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ma olen alati püüdnud vaadata suuremat pilti. Kindlasti on probleeme ka teistel markidel uuemate mudelitega ja see on lihtsalt paratamatus seoses toodete keerukusega. Mina ei usu, et Audi omale tööd ette toodab, kuigi paranoiliselt mõeldes, varsti ei suuda peale esinduse neid keegi teine parandada.


Mina jäärapäiselt vaidlen vastu...:D

Ja minu jaoks suurem pilt ongi see, et see lihtsalt POLE VÕIMALIK, et nad TÄNA enam ei oska kestvaid asju autotööstuses teha.
Pigem nad ei taha. Ja see haiseb kõvasti ikkagi n.ö. planned obsolescence`järgi. Ehk siis planeeritud vananemine maakeeli.
Loe sissejuhatuseks ja selle seosest autotööstusega näiteks kasvõi seda: https://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence

Siit edasi on juba kõik need esimesed hõõglambid, mis põlesid 100 aastat, aga mida enam meelega ei tehta, naiste nailonsukad, mis alul olid langevarjusiidist ja üldse katki ei läinud jne rida on lõputu. Singeri õmblusmasin tahab täna korrapäraselt õli ja hammasrihma vahetust. + 10 muud häda.

See ettekavatsetud vananemine jõudis autotööstusse tegelikult suht hilja: kuskil 2000ndate alguses.
Volvo oli pärast oma viimast mudelit (850) pankrotti läinud, MB sai sabast kinni, VAG samuti, aga sinnamaani nad ikkagi võistlesid selle nimel, KES TEEB PAREMA JA KESTVAMA AUTO.
Japsid (Toyota ntx) andsid taganttuld. Mingi 90ndate Corolla rooliots ei hakanud mitte kunagi loksuma.

Siis, aga järsku jõudis kõigile kohale, et krt, nii enam edasi ei saa. W124, Volvo 850, Audi C4 jne...isa ostis, sõitis, tüdines ja poeg sõitis edasi. Autod ei lagunenud.
Ja keegi ei teeninud.

Praegu nad ilmselt ongi mingi etteantud km peale tehtud, et sellist jama rohkem ei oleks.
Keresid ka enam ükski tehas paksult ei tsingi, need rsk jäidki ju eluks ajaks pidama nagu liiklusmärgi postid.
(tsingikihi paksus on võrreldes 90ndatega kahanenud vist 10X. Pea sama on värvikihi paksusega)

Mis toodete keerukusse puutub, siis see ie segaks neid asju hästi tegemast. Vaata allveelaevu, kosmosetehnikat jne, üldse sõjatehnikat, SEAL tehakse asjad korralikult, sest ostjad on riigid ja neid ei saa nöökida.
Ja riigid ei ole nõus mugavuse eest asjata maksma, need tahavad toimivat asja. Täna ei osta ükski riik U-boati, mis kestaks vähem kui 20a, aga ÜLIkeerukat tehnoloogiat on seal oi-oi. Isegi magevesi ja hapnik tehakse mereveest lihtviisil valmis, niiet ta on võimeline 6 kuud järjest kuskil vee all passima, mingi paarsada meest pardal ja mootorid töötavad 24/7 ja kõik see mees + mootorid hingavad hapnikku sisse ja mingit jama välja + heitgaasid + mehed käivad vetsus.
Kuus kuud järjest vee all. Tooted on üsna keerukad, kas pole?

Loomulikult, täna saksa Bundeswehr ostab ka VAG-ilt oma 500 volkkari tavalist T6 bussi, aga nendega vaeveldakse samamoodi nagu me kõik värskemate autodega.
(isegi kohaliku Möllerautoga on neil koostööleping; mingid neist liiguvad ka Eestis ringi; ilmselt NATO koosseisus)

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wacky
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.05
Asukoht: Tartu/Võru
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Q 3.0TDI 180kw

postitati 06.01.18 13:53 Tsiteeri


Tsitaat:

Kui jõuad õige aeg jaole vahetad ainult pinguti ära(uus pinguti uue toote koodiga ja uuendatud)


Jääb selgusetuks, et kui plaanin sõidukil vahetada kogu ketiliini + tallad + pingutid ja tahan osta kogu komplekti korraga siis peaksin veel tähelepanu pöörama sellele, et esindusest peaks ostma lisaks uuendatud mudeli pinguti?

Nii öelda "kindla peale" mineku varianti siis polegi ja töö teostaja peaks kombineerima vajalikest komponentidest töökindla(ma) lahenduse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Setu
huviline



Registreerunud 27.03.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 07.01.18 11:20 Tsiteeri


Vana tootegoodiga ei saagi esindusest :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 07.01.18 16:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wacky
Nii öelda "kindla peale" mineku varianti siis polegi ja töö teostaja peaks kombineerima vajalikest komponentidest töökindla(ma) lahenduse?

Ei ole seal midagi vaja kombineerida. Esindusest saad õiged asjad, õige komplekti.
Muidugi, kui on soov kombineerida, siis selle vigase pinguti kannatab vabalt kuskilt iibeist või alibabast tellida.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
xemm
huviline



Registreerunud 01.05.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 01.10.18 17:45 Tsiteeri


Tere

Kas keegi oskab öelda selle uue tüübi pinguti koodi?
Ja kui suur töö on selle ühe pinguti vahetus?

Ette tänades!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 76.7% - SQL: 23.3%]