Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: amordid läbi? (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 4521)
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 26.02.05 12:35 Tsiteeri
amordid läbi?



asi on nii, et sõitsin üleeile 80 km mõõda tallinna kvaliteettänavaid + 160 km idaosariikidesse
ja viimased 20-30 km hakkas auto noogutama + viimased 5 km aga oli niisugune tunne, et eesmised amordid üldse ei tööta, iga väiksemgi auk tekitas eriti vasaku esiratta juures kolksu

siit küsimus, et kas amordid on 1)katki 2)vanad?

täna sõitsin mingi 5 km ja amordid jälle töötasid

mis siis juhtus:läks õli vahtu ja või on amort ka kuskilt katki (tihend äkki), mistõttu on õli vähem ja amort lähebki kergemini vahtu?

või kuids selle asjaga siis on:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Teder
huviline



Registreerunud 05.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage

postitati 26.02.05 13:09 Tsiteeri


Tavaliselt läheb porikumm katki ja simmer mis hoiab sita sattumist amorti läheb katki. Amort läheb õliseks ja jookseb lihtsalt õlist tühjaks. Võivad ju veel koliseda igasugused puksid ja zarniirid. Kõiguta auto nurka ja kui see jääb peale kõigutamist edasi kõikuma nati siis amort läbi. Versioone on palju, mis võib viga olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
airwolf
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: audi A4 97a,volvo V40 2002a.suzuki GSXR-750, 99a

postitati 26.02.05 16:38 Tsiteeri


mul siin oli vahepeal sama jama.mingil hetkel külmaga esiamordid läind.esi ots õõtsus nii mis kole.kuid eelmisel aastal käisin ülevaatusel kondrollimas öeldi,et on ok.nüüd mingi aeg pole seda enam olnd. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 27.02.05 18:48 Tsiteeri


tulin siis 180 km idaosariikidest tallinna tagasi ja amordid justkui jälle korras

ei tea, mis seal amordil siis külmaga juhtuda võib, akki on amordis veits vett sees ja veerandil protsendil sajast taipab see vesi just nii ära külmuda, et amort ei tööta

aga noogutamine (õõtsumine) oli õudne küll
hea vaadata, kuidas lähituled pimedas näitavad, kord 3m, kord 30 (ausalt ei tea, ei mõõtnud):cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.02.05 22:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margus84
akki on amordis veits vett sees ja veerandil protsendil sajast taipab see vesi just nii ära külmuda, et amort ei tööta

Külmunud vee puhul on amort monoliitne nagu harjavars.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
drizzle
huviline



Registreerunud 29.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5 TDI

postitati 02.03.05 00:02 Tsiteeri


Täna juhtus mul täpselt sama lugu ja ehmatas esialgu väga ära. Esiamordid on küll sellises seisus, et vajavad vahetamist aga siiani normaalselt toiminud.
Hommikul sõitsin mõned kilomeetrid, kõik oli ok.
Paar tundi hiljem hakkasin jälle sõitma ja 200m pärast pidasin kinni, et veenduda kas mu autol pole mitte rattad kandiliseks muutunud vahepeal. Iga pisemgi teekonarus lenutas mu peaga vastu lage :o Ja sest koledast kolinast ei taha rääkidagi.
Sihtkohta jõudnud, seisis auto 30min, ja jälle oli kõik korras.

Pole sellist nalja ühegi autoga veel olnud.. või siis pole nii külma ilmaga sõitnud :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 02.03.05 00:50 Tsiteeri


Vastus peitub vanas amordis ja külmas ilmas. Halb kooslus.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kondensor
huviline



Registreerunud 11.11.04
Asukoht: tallinn,pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 02.03.05 14:46 Tsiteeri


Ka mina pidin eile oma hambaid lõgistama. Nõustun eelkõnelejaga - ei ole enne sellist asja kogenud. Nüüd kiiremas korras poodi amordikate järele (Forssis Sachsi esiamordikad B4-le 650 eeku/tk - 2 aastat garantiid).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rivo54
huviline



Registreerunud 06.09.04
Asukoht: Rakverest-Narvani
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 02.03.05 18:03 Tsiteeri


mul sama jama. Kuigi amordid on ees olnud 1280 km Arvatavasti on klapp sees mingil ajahetkel jääs ja siis sõidad nagu vedruvankriga. Soojas garaaziz sulas üles ja nüüd jälle toimib


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 03.03.05 07:41 Tsiteeri


tundub, et selle talve trendid ongi külmuvad amordid ja katkine termostaat, mina olen mõlemat kogenud:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 03.03.05 07:45 Tsiteeri


tekitan siia alla väikese OT.

Nimelt kuidas aru saada, et amort on surema hakanud.
On endal probleeme olnud, sõprade jne.
Viimane probleem oli ühe c4, s4ga mis kolksust eest. Sai kõik imelikud kohad läbi käidud, silla stendid, ise all loksutamas, amordi testid jne. kuid kõik ok.

Lõpuks tuli siiski välja, et amort oli "läbi".
Mõtlen just seda, et kuidas aru saada, et amord on see asi miks vahel kolksu teeb, kuid muidu toimib?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 03.03.05 08:40 Tsiteeri


Ma käisin ka kunagi amorditestis, mis "väitis", et amort on väga ok. Reaalsuses aga oli amordist osa õli juba lahkunud. Rohkem ma selliseid aparaate ei "usalda".
Külmaga saab aru peamiselt selle järgi, et pe*ses amort jäätub ära ja hakkab pmst kolksuma. Muidu aga ikka nii, et hääl/tunne/visuaalne vaatamine.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rivo54
huviline



Registreerunud 06.09.04
Asukoht: Rakverest-Narvani
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 04.03.05 08:27 Tsiteeri


Kui amort on ainult 1300 km sõitnud siis pole reaalne et ta pees on. Sachs on nagu vähe parem firma ka ju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lendur
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.03
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 quattro

postitati 04.03.05 16:29 Tsiteeri


mul noogutab hommikuti kui auto garaasist välja ajan ja kõvasti öösel külma teinud, nii u 20 kraadi. kui kaob see üsna pea ära. aga muidu sellist asja pole.


I die before I fly!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 04.03.05 16:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ICE
Ma käisin ka kunagi amorditestis, mis "väitis", et amort on väga ok. Reaalsuses aga oli amordist osa õli juba lahkunud. Rohkem ma selliseid aparaate ei "usalda".
Külmaga saab aru peamiselt selle järgi, et pe*ses amort jäätub ära ja hakkab pmst kolksuma. Muidu aga ikka nii, et hääl/tunne/visuaalne vaatamine.



Sama siin - panime A-200-le uued sport Bilsteinid alla ning läksime amorditesti, tegemist oli KYB -i stendiga. Tulemus oli selline, et väidetavalt oli amortidest järel vaid 40 -50%:o. Küsisime asjapulkadelt, et mis jama on - aga asjalikku vastust ei saanud. Arvatavasti on stendidesse programmeeritud mingi "ideaal" ja kõik amordid, mis sellest erinevad (ka paremad) tunnistatakse kõlbmatuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 04.03.05 17:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Lendur
mul noogutab hommikuti kui auto garaasist välja ajan ja kõvasti öösel külma teinud, nii u 20 kraadi. kui kaob see üsna pea ära. aga muidu sellist asja pole.


Mul oli täna sama asi. Täna peale sõidu alustamist esimesed 5-6 km noogutas, mõtlesin, et hakkab jälle pihta, kuid siis sai amort järelikult soojaks ja hakkas tööle;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rivo54
huviline



Registreerunud 06.09.04
Asukoht: Rakverest-Narvani
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 07.03.05 07:53 Tsiteeri


kokkuvõtteks võib öelda et ärge muretsege vaid oodake soojemat ilma. Siis sulavad klapid amordisees lahti ja sõidate jälle nagu vanad mehed. Ükskord see suvi tuleb niikuinii


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 07.03.05 08:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Teder
Tavaliselt läheb porikumm katki ja simmer mis hoiab sita sattumist amorti läheb katki. Amort läheb õliseks ja jookseb lihtsalt õlist tühjaks. Võivad ju veel koliseda igasugused puksid ja zarniirid. Kõiguta auto nurka ja kui see jääb peale kõigutamist edasi kõikuma nati siis amort läbi. Versioone on palju, mis võib viga olla.

Kõigutamine ja amordi test ei pruugi amordi tegeliku seisukorra kohta mingit ülevaadet anda.
Kui nendest lähtuda, siis on mul esiamordid heas korras ja auto ei nooguta ka, aga...
Tegelikkuses on juhipoolne esiamort peale Männiku tee suurepärast auku õhtal, kobiseb ja vajab koos paarilisega vahetamist.
Paremal pool pole häda midagi kuid vahetatakse neid paarikaupa ja nii tulebki järjekordne rahapaigutamine ära teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 35.2% - SQL: 64.8%]