Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Libedasõidukoolitus "et naabri aed jääks terveks... 2014" - 01.02 - Järelkaja (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 7997)
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 01.02.14 17:52 Tsiteeri
Libedasõidukoolitus "et naabri aed jääks terveks... 2014" - 01.02 - Järelkaja



Esiteks ja ennekõike tahaks tänada kõiki osalenuid, ja loodame, et teil oli sellest päevast peale lõbu ka veidi mingit kasu ning ehk saite ka mõne mõttetera mille üle mõtiskleda.

Teiseks ei saa ilmselgelt ka tänamata jätta ilmataati kes spetsiaalselt Haapsalu pea musta maa lumevaibaga kenasti kattis. Hetkel õues kerget vihmasadu ja edasist ilmateadet vaadates tundub et antud rajal saime vist selle talve ainukese sileda jää ja seda katva pehme lumekattega päeva omale :cool:

Sõitsin ise lõpus ka 2x suure raja läbi, enamjaolt üsna nauditav ja täitsa võimalik suhteliselt mõistlikku sõidujoont hoida, kellel osalenutest selle (või mõne muu harjutuse) kohta küsimusi on siis võib u2u kaudu seda loomulikult teha...

Eks siia tekib varsti ka pildi- ja videolinke, ma loodan :)

Järgmiste kordadeni,
et naabri aed jääks terveks...

-edit-

:: Link :: Tarmo pildid ::

:: Link :: Harjutusraja test - veetilk ::
:: Link :: Harjutusraja test - slaalom ::

Slaalomi ajad (paremusjärjestuses ülevalt alla / vasakult paremale):

http://winter.pesake.com/tmppix/enajt20141slaalom.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.02.14 18:59 Tsiteeri


Väga meeldiv päev toredas seltskonnas.

Koolitus mulle oli vajalik. Eks võib ju ajada kõik rehvide süüks aga hiljem hakkas ju igal katsel paremini minema. Hiljem suurel rajal läks iga ringiga aina paremaks ja meenusid kurvides Tarmo ja Mareki jutt. Kahju, et siis kui hakkasin end just hästi tundma rajal ja kõik sujus hästi lõi armatuuris kõik tuled põlema ja piiksuma. Peale jahutust ja ootamist ning uuesti starterit andes tulesi ei olnud. Mõned ringid tegin veel ning tulin tulema.

Tänud Tarmo ja Marek, et viitsisite korraldada.

Ootaks ka videoid, pilte ja slaalomi aegu.

EDIT: slaalomi aegadest- Mina olen üllatunud. Poleks arvanud, et nii kõrgel olen.

Lisaks tänan Kivitare, kes lasi meenutada "200 20v aegu"
Ats, mulle meenus alles koju sõites, et kohvi jäin võlgu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 01.02.14 20:05 Tsiteeri


K*rat, liiga paksud saapad said nii sooja ilma jaoks jalga...
Tänud osalejatele.
Hea oli vaadata, nii kui suurele rajale saadi, vähemalt esimene ring oli kõik päeva jooksul läbitu ununenud. Mida ring edasi, seda rohkem hakkasid ja päevased targutused meenuma, mitte kõigil siiski. :P
Kui midagi targemaks ei saanudki, siis ehk oli vähemalt lihtsalt lõbus päev.
Pildid siin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 01.02.14 22:44 Tsiteeri


Haah, Viimane alla minuti mees slaalomis. Ühe ajasõidu kohta ok. :D
Rott ja Tarmo http://www.streetrace.org/arhiiv/images/smilies/hail.gif.
Aga, et mitte napisõnaline olla, siis selle aasta parim päev. Sai seda pikkisilmi oodatud. Tänud Rassile, kes hommikul vara helistas, et küsida, kus kogunemiskoht on. Eelmisel ööl ei saanud und ja keerasin mõttes koguaeg rooli vasakule, paremale. Hommikul panin ilmselt tuimalt äratuse kinni ja nii ma Rassi kõne peale ärkasingi. Kohale jõudsime siiski õigel ajal.
Piduritest - klassika - unusta ära, et sul on rehvid all. Pidama ei saa. ABS vanal autol tuleks eemaldada või siis 100% kõik osad vahetada, et seda usaldada võiks.
Põdrakatse - 75km/h (spidomeeter gramm alla 80km/h), mitmeid kordi harjutades toon kahel korral oma auto "õigesse sõiduvööndisse". Gramm üle ja eurokraav või vastasuunast vastutulev rekka - SURM.
Ovaal - müstika kui hästi keerab 220v kurvi kui seda õigesti teha. Paremini kui kunagi varem.
Slaalom. Eriti ei tõmmanud enam, kuna lõunalt tagasi tulles sai kuulda, et kes ajaga rahul, mingu siis jäärada puhastama.
Pikalt ei mõelnud, mõnele autole sai veel kaamera külge sätitud ja ka ise siis üks ajasõit tehtud.
Ja siis. Tegevus, mida 2 a. oodanud ja nüüd oli see käes. Nagu Tarmo ütles, siis esiti ununes kõik hommikune. :D Emotsioonid keesid üle. Lõppeks tuli päris mitu enam-vähem ringi. Super.
Miskiselt tagaveoliselt venetüüpi autost, aga jagu ei saanud. Jõudsin järgi, mööda ei saanud. Sain mööda, emotsioonid, eksisin, sain pähe. T*ra, tagaveoline ju, mismõttes. :D Sõitis rajalt maha ka veel. :D
Still. Roolis oluliselt kogenumad mehed, kui mina.
Fun factor'it see alla ei tõmmanud ja paugutasin kuni pimeduseni, kui lõppeks viisakalt sama VAZ sõiduauto kõrvalistuja ütles, et: "Hakkame lõpetama". Noh, lõpetasingi. Tegin veel viimase ringi ja seejärel sai võetud suund Haapsi statti velgi puhastama.

GoPro eest tänud AudiTeam-le. Laen need hulgalised kaadrid arvutisse ja toon kaamera homme ära. Millalgi üritan need ka YouTube'i laadida.

Oeh, sellised päevad ei tohiks lõppedagi.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 02.02.14 10:39 Tsiteeri


Tänud korraldajatele.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 02.02.14 18:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
EDIT: slaalomi aegadest- Mina olen üllatunud. Poleks arvanud, et nii kõrgel olen.

Seda on elu näidanud et parema pildi saab sellise slaalomiraja puhul ette siis kui kõik sõidavad 3-4 ringi, nii stabiilsusest kui tegelikust tasemest, sest rada oli tehtud nii et 3 üsna tõsise ajakaotusega veakohta oli selle minutikese sees olemas (ilma trahvideta) ja esimese korraga sõidetud aeg ei pruugi nii mõnelgi üldse mitte see olla mis võiks..

Slaalomi tabelist oli kogemata välja jäänud paranormaalse teise sõidu aeg, parandasin selle ka ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
Graabel
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 09:23 Tsiteeri


Suuret tänud korraldajatele, et nad viitsivad sellise ürituse korraldusega tegeleda.
Üritus ise oli mõnus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 03.02.14 09:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Graabel
Suuret tänud korraldajatele, et nad viitsivad sellise ürituse korraldusega tegeleda.
Üritus ise oli mõnus.

Kuna ma olen peamiselt tugitoolisportlane siis on mul reied igatahes omajagu valusad, käin ringi nagu poolrase part :D Aga viitsimist mul küll jagub vaatamata sellele nagu putru ja kuna tundub et selle aasta ühepäevase talve püüdsime juba kinni ära, siis hetkel mõtted juba järgmist hooaega ette valmistamas - siis tuleb kindlasti juba ka järgmise leveli päevi, kus saab juba täpsemalt oma oskusi edasi lihvida... Eks sellest muidugi lähemalt juba siis kui midagi kindlat ees ootamas :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
Uk_
klubiliige

Avatar


Registreerunud 04.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B5 RS4

postitati 03.02.14 17:10 Tsiteeri
Kummardame korraldajate ja ilmataadi ees!



Minult 2 senti

https://dl.dropboxusercontent.com/u/82723847/IMG_20140201_151550_.JPG
vaba käe pealt föönipanoraam

https://dl.dropboxusercontent.com/u/82723847/Screenshot_2014-02-01-16-55-29_.png
suure ringi jälg

---> VIDEO Tilk-harjutus <---

EDIT by Kivitare: begin esimese pildi lingiks. Pildi maximaalne ühe külje pikkus võib olla 800px.


Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you take the wall with you.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 03.02.14 17:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Uk_
---> VIDEO Tilk-harjutus <---

Video on osavalt lõpetatud nii et on võimalik öelda et "instruktor tuli kiitma!" :D

PS Panoraam on ka lahe, + edaspidi vaatan mõne üli/üleagara fotohuvilise kaasa kes terve päeva jäädvustab aktiivselt kah :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 03.02.14 21:26 Tsiteeri


Panen ka midagi kiirelt kirja. Hommik algas muidugi lõbusalt, kui peale suurt lumesadu oli Pärnu - Lihula mnt. täiesti lahti lükkamata. Ekstreemne oli juba see kogemus, et kohale jõudsin. Imekombel jõudsin isegi esimeste seas kohale.
Ilm oli ülimalt tuuline alguses, õnneks sai ikka korralik polster selga visatud kodus ja see mind ei heidutanud.
Harjutustest: Alguses olin oma alajuhitava Coupe'ga väga tagasihoidlik ja kiirused jäid väääga väikseks, pidevalt pidid mehed märkuse tegema, et kiirust kasvataksin. No muidugi kartsin ka koonuseid. Pole igapäevane ju midagi alla ajada, või millelegi pihta sõita. Aga jah, lõpuks, kui hakkasin asjale pihta saama, et see pähe andmine kuhugi väga ei vii, hakkasid ka tagarattad ennast külgipidi näitama. Aga jah.... Slaalom... no comment. See tahab veel harjutamist. Nii rat, kui ka Kivikas üritasid seletada seda järjestiku, kuid mulle kõlas see nagu keemiatabel purjus peaga. :D
Aga eile käisin kohe kohalikul jäärajal ja tõsi tõsi, ma püsisin rajal!
Tahan veel, tahan veel, et saaksin selle slaalomi ka selgeks ilusti, kenasti.
Aitähh Tarmo ja Marek!

Järgmise korrani! :)
Marko.


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
püstolett
huviline

Avatar


Registreerunud 29.07.06
Asukoht: Põltsamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4.2 Tdi 2007; C4 S6 Plus sedaan; C4 S4 turbo; RS6 C7.5

postitati 22.02.14 16:38 Tsiteeri


Paneks siia õppijatele ühe video, kus Walter Rohrl ütleb, kui kaua tal läks aega, et audiga sõitma õppida :) Usun, et see on just siia teemasse sobilik.

http://www.youtube.com/watch?v=hPIga_ccl3Q


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 18.06.14 22:48 Tsiteeri


Kaevan vana teema ülesse, aga kuigi suvi pole veel tulnud, ootan mina juba lund. Ja leidsin Soome Audi Klubi Tahkuvuori ürituselt video, milles üks suuuuur, veeee kaheksa pannakse kenasti kurvi keerama. Kes nüüd veel C3 või C4 kere raske nina üle kurdab, siis tuleks end sellele koolitusele kohe varakult kirja panna ja ka kohale tulla. :)

https://www.youtube.com/watch?v=e3hTzT7i8fM

PS! Krdi kade meel on soomlaste üle. 1000 järve maa ja mingi seadus, mis nende peal sõita laseb. :)


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 10.07.15 22:43 Tsiteeri


https://www.youtube.com/watch?v=4UQajSVHKTE

https://www.youtube.com/watch?v=wq_0gOIp2pY (mikrofon oli õhufiltri kesta sisse vist pandud)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 10.07.15 22:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kivitare
PS! Krdi kade meel on soomlaste üle. 1000 järve maa ja mingi seadus, mis nende peal sõita laseb. :)


1000 järve maa, kus on 187 000 järve.:o:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 11.07.15 13:08 Tsiteeri


Ja sinu point on mis?


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 12.07.15 19:55 Tsiteeri


Et on põhjust koguni 187x rohkem kade olla kui sõna otseses mõttes tähendab?
Loomulikult olen seda varemgi kuulnud, aga ega ei saa tegelikult sellest "tuhande järve maa" tähendusest aru küll, oleks siis "sajatuhande järve maa". :D Eestis on juba üle 2000 järve.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 13.07.15 07:44 Tsiteeri


1000 Lake Rally, 1000. järve ralli. Neist on see tulenenud. Hiljem Neste Oil Rally nime all. Ouninpohja üks selle kuulsamaid katseid.

Ehk siis Soome ralli, mis pikki aastaid autoralli MM üheks etapiks on olnud. Sealt siis 1000 järve maa ''parafraseering''.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rally_Finland
https://www.youtube.com/watch?v=eucLvRk6-54 - silmailuks. Mille - Tuhat.

Aga sinule vastates. Järvede ja nendel sõitmise loa kohta on loomulikult põhjust olla kade ka 187 000 korda. :) Meil ju keelasid kosmonaudid selle ära. Oih, keskkonnakaitse.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 67.0% - SQL: 33.0%]