Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Vanade mudelite plastosade 3D-printimine või plastvalu, nt Typ85 stangevõre (Vastuseid: 34 | Vaatamisi: 9517)
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 02.12.13 10:20 Tsiteeri
Vanade mudelite plastosade 3D-printimine või plastvalu, nt Typ85 stangevõre



Hei,

Mul Kuubikul kadus ära stangevõre see osa, mis katab veoaasa. Olen otsinud, aga ei leia kuskilt. Üks inimene soovitas, et lase 3D-printida omale, mis tundub tegelikult igati viis idee. Ainus probleem on, et ma ei tea 3D-printimisest mitte midagi - kes seda teeb, kus, mis materjalist jne. Oskaks keegi selles teemas midagi kaasa rääkida?

Tervitades,
Joel


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 10:24 Tsiteeri


Tulin ka ise televiisorist 3D printeritest tehtud saadet vaadates mõttele, et seda saaks edukalt plastist stange- ja kapotivõrede printimiseks kasutada.

Näiteks Sport Quattro kapotivõred, millega AudiTeam kõvasti vaeva nägi.

Samamoodi on defitisiidiks muutunud C4 S4 esistange pukseerimisaasa võred.

Keegi informeeritum võiks siia teemasse lisada väga umbkaudse kalkulatsiooni, palju läheb maksma näiteks 3D mudeli loomine ja kui palju omakorda selle printimine.


Üks lõik 3d printimise kohta Ringvaate saatest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 02.12.13 10:33 Tsiteeri


Alustuseks on CAD-s vaja 3D mudel teha detailist.
Või siis kasutada 3D scannerit...

Kui see olemas, siis printimine ise pole suur probleem, peamine, et printer oleks detaili jaoks piisava suurusega.
Enamus neist on üsna väikesed.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 02.12.13 11:20 Tsiteeri


No seda ma mõtlesingi, et kelleltki saab ju juppi laenata 3D-skaneerimiseks ja pärast saab siis 3D-printida. Aga kes seda teeb, kus ja mis raha eest?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 11:24 Tsiteeri


Neid võreosasid on mul 2tk (ei, ma ei müü neid ära, küll aga võin laenata skännimiseks). Skännida saab ehk TTÜ-s? Janisega ühendust võtta.
Printimist pakub Eestis mitu ettevõtet:
http://www.jukotec.ee/3d-print/
http://www.eliengineering.ee/tooted-ja-teenused/7/3d-printimine
http://www.print3d.ee/index.php?id=10681


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 11:38 Tsiteeri


http://rapidlab.ttu.ee/ on koht mida sa otsid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
NOS
huviline



Registreerunud 04.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 12:02 Tsiteeri


Ma küll kahtlen et see moodus odavam võib tulla. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 12:19 Tsiteeri


Antud juhul ei ole küsimus odavuses. B2 stangevõre hind on tavaliselt umbes sama, mis terve b2 hind, sest keegi neid eraldi ei müüja uuena ei ole neid lihtsalt olemas enam, seega pead sa ostma terve auto.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 02.12.13 13:17 Tsiteeri


Joel, mul peaks olemas olema ka see jupp valgel kuubikul küljes. Peab üle vaatama olukorra ja vabalt võin anda 3D skännimiseks kui on piisavalt heas korras. Sinu teha siis lihtsalt skännerimees leida. Mõte igati kiiduväärt, sest 3D printeriga peaks saama ka plastiku tüüpi natuke valida, ehk siis pole vaja karta, et saab näiteks liiga habras.

Terv,
ash


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 02.12.13 13:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Mõte igati kiiduväärt, sest 3D printeriga peaks saama ka plastiku tüüpi natuke valida

Mitte eriti...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 02.12.13 15:23 Tsiteeri


Tänud kõigile. Need firmad, mis siin lingitud ma leidsin guuglist ise ka, aga mul oli rohkem küsimus selles vallas, et äkki mõni foorumlane on ise teemas sees ja tahab öelda, umbes midagi sellist, et "hei, mina teen, tule homme läbi, lõunaks on olemas" vms.:) Aixxi näidatud linki ma ise ei näinud, seal paistab nii skanner kui printer olevat, et ilmselt tasub proovida. Ash, Sinu valge kuubiku võrega ma arvestasin etalonina juba nagunii. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 02.12.13 16:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Neid võreosasid on mul 2tk (ei, ma ei müü neid ära, küll aga võin laenata skännimiseks). Skännida saab ehk TTÜ-s? Janisega ühendust võtta.
Printimist pakub Eestis mitu ettevõtet:
http://www.jukotec.ee/3d-print/
http://www.eliengineering.ee/tooted-ja-teenused/7/3d-printimine
http://www.print3d.ee/index.php?id=10681


Skännimine on ikka sigakallis töö veel, st skännimine ise pole hullu, aga see hilisem andmetöötlus vaadeldava mudeli tegemiseks maksab ropult. Alla 200 euri ei tasu minu teada väga mõeldagi sellele.

Alternatiivina ehk pigem mingite vormide tegemisse investeerida ja hiljem rikkaks saada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 17:10 Tsiteeri


+1
Selle soovunistuse teostuse maksumus jahutab ilmselgelt teema algataja maha, sest labasemad tehnoloogiad, sh vormi tegemine ja valutamine või mida iganes muu teostusvõte tuleb kindlasti odavam. Kui vaid 1 või mõni koopia vaja siis ei pea ka vorm pikalt kestma ehk saab omakorda säästa. Vormist väljutatud toorik-tulemust võib väikse seeria juures pealegi veel vabalt käsitsi korrastada. See kõik võimaldab jälle omakorda negatiivi vormi valmistamise kulusid kokku hoida.
Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Skännimine on ikka sigakallis töö veel, st skännimine ise pole hullu, aga see hilisem andmetöötlus vaadeldava mudeli tegemiseks maksab ropult. Alla 200 euri ei tasu minu teada väga mõeldagi sellele.

Alternatiivina ehk pigem mingite vormide tegemisse investeerida ja hiljem rikkaks saada?



- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 02.12.13 17:36 Tsiteeri


Ehk siis vaja oleks tegelikult 3D-koopiamasinat - ühes otsas skänner, teises printer, CAD-töö seal vahel teeb, nagu nimigi ütleb, arvuti. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.13 17:42 Tsiteeri


Ennustuste kohaselt on see kodukasutajale kättesaadav juba ca 10-15 aasta pärast. Ilmselt samal ajal lanseeritakse ka primitiivne robot-android. Seni aga kannatust.
Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ehk siis vaja oleks tegelikult 3D-koopiamasinat - ühes otsas skänner, teises printer, CAD-töö seal vahel teeb, nagu nimigi ütleb, arvuti. :)



- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 02.12.13 18:27 Tsiteeri


Plastivalu vorm (kui teha), kestab kaua kaua. Iseasi on vormi valmistamise hind. Materjal ise ei maksa pärast enam suurt midagi. Muidugi tuleb leida press, kuhu see vorm vahele istutada:P


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
xpr
huviline



Registreerunud 10.10.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: e46 330d

postitati 02.12.13 19:00 Tsiteeri


Tegelesin vahepeal 3D skänneri ja printeriga. Kahjuks on kipsipulbri baasil see printer ja stangevõret pole ilmselt eriti otstarbekas printida sellega, kuigi suht ilmastikukindel jääb see, kui spets ainega töödelda. Tookord sai see valitud just sellepärast, et selle kulu oli odavam. Müügi jaoks oli kliendile 65 euro senti kuup cm + töö 16 euri tund.
Plastiku hind oli tunduvalt kallim ja ei ole praegu väga enam kursis.. mis võiks maksta. Nende printerite hinnad järjest langevad, et väiksema plastiku oma peaks alla 1000 dollari juba saama vast.
Selline kipsiprinter:
http://www.zcorp.com/en/Products/3D-Printers/ZPrinter-450/spage.aspx

Skänneriga saab sellised osad küll ilusti sisse skännida 3d kujundiks.
Võimalik on veel plastikust need osad välja lasta freesida. Aga üldiselt tuleb selle asja hind printides või freesides lõpuks ilmselt sama mis poest ostes.
Kui detaili muidugi saada ei ole, siis hea võimalus.

Tallinnas on veel selline firma: http://www.ferdida.com/est/3DP.phtml

http://www.nagyformatumu.hu/files/u6/zscanner700cx_sisak_0.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 03.12.13 08:07 Tsiteeri


Tänud taas mõtete eest. Konks ongi just täpselt selles, et neid ei toodeta enam ja kel on see ei müü, kuna see jubin kaob üsna kergesti eest ära oma konstruktsioonilise eripära ja füüsilise väsimise tõttu ja uut pole kuskilt võtta. Sellest see printimise teema üldse tekkis. Minu huvi oligi kasvõi ligikaudselt teada saada mis see maksab - see küsimus oli ka eespool kirjas. Kui asja hind on 500 euri, siis on huvi tõepoolest jahedam, 100 euri ei oleks probleem. Ehk siis kui keegi tahab mulle selle hinnaga müüa, siis ootan pakkumisi. :)

Täiesti vabalt võib siin teemas arutleda ka plastvalu teemal - põhimõtteliselt on ju võimalik mingi jupi järgi valuvorm teha ja plastikut täis valada. Kas sel teemal on kellelgi kogemusi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 03.12.13 08:46 Tsiteeri


Plasti valuga kogemusi pole, küll aga on kummi omaga. Masinad tehniliselt võrdlemisi sarnased. Kõige selle juures on vorm ainuke asi, mis maksab omajagu raha. Käsitsi sinna vormi millegi kallamisest ei oska midagi arvata. Kindlasti ei sobi selleks seesama kraanul, mida plasti sissepritsel kasutatakse. Aga ehk on foorumis mõni plasti spets. Ma võin pigem sellest rääkida, kuidas kummidetaile järgi teha, mida enam saada pole.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
weix
huviline

Avatar


Registreerunud 18.03.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 03.12.13 09:14 Tsiteeri


Plasti vormidega ja valudega tegeletakse --->Siin<---. hästi normaalsed mehed. Reegina on plast vormi tegemine üsnagi kallis, aga samas jupi hind suht OK. Samas võiks neid ju pärast siis Ebays edasi müüa raha tagasi tegemiseks...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.12.13 16:32 Tsiteeri


No ma olen lasknud laserpaagutamise teel asju enda poolt mainitud seltskonnal teha. Umbes sama materjalikogus, mis võre eest läks ca 300€, joonised tegin ise, aga see oli kaks aastat tagasi. Võimalik, et freesimine oleks odavam. Seda võib küsida jälle selliselt seltskonnalt, kes ennast Prototuba OÜ taha "peidavad" neil on minu teada nii kopeerimisseade kui ka ülitäpne frees. Võin ka ise küsida kui Eestis olen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 03.12.13 17:51 Tsiteeri


300eur ühe võre materjali eest on küll selline summa, et tasuks hakata mõtlema plastivalu vormi peale. Kellelgi võrest pilti on panna? Oskaks ehk veidigi mõelda, milline vorm peaks olema.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 04.12.13 08:35 Tsiteeri


Mul ei ole pilti, kuna mul pole seda juppi. Ja ühelgi netist nähtud pildil ei paista see must võre piisava detailsusega. Aga laias laastus on ta samasugune nagu C4 veoaasa kattev võre, ainult vist mõnevõrra lihtsam - 2 ribi ja taga mingid vertikaalid.

Tarmo, äkki saad pildistada ja üles visata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 04.12.13 19:21 Tsiteeri


Siit ehk saab aimu kujust: ebay pilt

Homme lähen teen konkreetsest detailist pildi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 04.12.13 19:30 Tsiteeri


Mnjaa. Ei ole just kõige lihtsama kujuga detail.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 42.4% - SQL: 57.6%]