Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  8  9  10  11  12  ..  14
Autor:
Pealkiri: Audi 80 B4 2,0 66kw ABT - 1994 - sviljar (Vastuseid: 341 | Vaatamisi: 76243)
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 08.12.16 13:33 Tsiteeri


Lisandus ka uus lambda andur.


https://www.upload.ee/image/6429729/IMG_20161208_142508.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 09.12.16 10:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sviljar
Nats päevikusse, tegemist vajavad asjad. Mis küll sõitmist ei sega aga vahetada vaja.

1) Tagaamordid, vedrud, puhvrid, tolmukatted. Olemas.Vahetatud.
2) Paisupaak
3) Lambda. Vahetatud. Bosch orig.
4) Geneka täisremont
5) Mingi rihmalaager kuskil läbi. Häiriv tasane heli. OK. Rihmad uued, krigin kadunud.
6) Kollektori ja kati vaheline sumpaosa. Ostetud.
7) Klotsid.
8) Salongipoolne väntvõlli otsa tihend, sama tööga siis ka uus sidur alla.

Nipet näpet leiaks veel aga pole nii olulised.



Seoses amortide ja vedrude vahetusega tuli välja, et peaks panema ikka avandi vedrud, sama madal on ikka. Vähemalt praegu kõik uus all. Kunagi peal olnud tagapidurid on rikkunud tagumised kettad ja klotsid. Vana lambda välimuse järgi ja mootori töö järgi otsustades tuleb vahetada küünlad, jagaja kaas ja rootor. Siis vaatab edasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 12.12.16 16:15 Tsiteeri


Vahetasin küünlad, jagaja kaane ja rootori. Tundub, et nüüd ei turtsu enam. Küünlad tundusid enam-vähem, kaanel oli üks klemm kuidagi kulunud rohkem ja rootor ka.


https://www.upload.ee/image/6443568/IMG_20161212_132800.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 28.12.16 10:55 Tsiteeri


Tekkis üks küsimus.
Uurisin siit foorumist palju neid teemasid, kus räägitakse puterdamisest. Kuid mul selline jama, et külmalt käima pannes töötaks nagu kolme pütiga. Ees mootori juures kuulda ka kuidas pöördd nagu kõiguvad. Gaasi andes töötab korralikult ja soojast peast ka kõik ok. Olen aru saanud, et külmkäivituseks külmkäivituspihusti ja külmkäivitusandur (on see temp andur?) . Ei tahaks suvalt juppe vahetama hakata. Sellel masinal diagnost vist ei näita kui miskit nende anduritega lahti?

Ja lisaks viskab kütusehaisu ka üless.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 18.01.17 18:41 Tsiteeri


Ostsin temp. anduri ära, reede vahetan ja siis on näha kas miskit muutub. Peale käivitamist minut-kolm puterdab ja siis töötab ühtlaselt. Seda siis ainult peal ööd seismist või terve päeva seismist, ühesõnaga külmalt.

https://www.upload.ee/image/6572777/IMG_20170118_193817.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 18.01.17 19:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sviljar
Ostsin temp. anduri ära, reede vahetan ja siis on näha kas miskit muutub.


Vahetamise ajal hoia akut ka oma 30min maas, sellisel ju muud moodi vigu mälust kustutada ei saanud.

Aga suure tõenäosusega isegi aitab. Need andurid lihtsalt väsivad aja jooksul. Tänapäeval isegi paari aasta jooksul. Vanadel kestavad kauem, aga lõpuks iks väsivad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 18.01.17 19:27 Tsiteeri


Tänan. Teen nii, eks siis selgub. Kuna nii lühiajalise vea tõttu ei oskakski muud mõelda hetkel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 21.01.17 20:44 Tsiteeri


Vahetasin täna päeval anduri ära, peale 4h seismist käima pannes viga ikka alles. Nats plõdiseb ja siis käib ühtlaselt. Mootori õlis on kondens jäägid aga see pidi lühikeste otste pärast külmaga nii olemagi. Viga on ainult külmkäivitusel minut paar. Seal ei ole ju muud miskit vahetada (2,0 66kw). Küünlajuhtmed said paar aastat tagasi uued. Need vast ka nii lühikest viga ei tekitaks. Nüüd küll ei oska miskit.

Kütuse kulu ka 15 sajale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 05.02.17 18:33 Tsiteeri


Lasin vahetada mootoriõli, õlifiltri, õhufiltri ja mootorisisepesu teha. Ükspäev tehakse karterituulutus puhtaks kuna palju lühikesi otsi.

Puterdamisest lahti pole saanud. Bena haisu viskab ka peale käivitamist. Sumpast tuleks ka nagu halli tossu liialt palju. Vigu võib päris palju olla. Lisaõhk (lambda saab valeandmeid), karburaatoripadi, õrnalt lekkiv kütsevooli/toru (see muidugi ei põhjusta puterdamist). Muud nagu ei oskagi välja tuua, 15l/100le on ikka palju ka. :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
cJr
huviline

Avatar


Registreerunud 22.01.15
Kasutaja on eemal

Auto: B4 2.0 85kw

postitati 05.02.17 18:49 Tsiteeri


Enda ABK'l on linnas 12l/100le :D kuigi ABT mis mul oli võttis umbes 20l/100le, see ABT ei olnud väga korras kah :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
zack
huviline

Avatar


Registreerunud 30.11.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 '87 2.3 quattro, Audi A7 3.0TFSI '11

postitati 05.02.17 19:33 Tsiteeri


Mul omal oli ka mingi aeg audi 80 ABT mootoriga ning samuti oli müstiline kütusekulu pea 20l/sajale. Kuigi mootor käis hästi, küünlad, juhtmed, filtrid jne kõik olid ok, aga võttis kütust sama palju kui mul praegu A8. :D
Viga teada ei saanudki, müüsin mingile venelasele maha ja läks Ukrainasse sellega. :P

Endal ka huvi, millest see tingitud võiks olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cJr
huviline

Avatar


Registreerunud 22.01.15
Kasutaja on eemal

Auto: B4 2.0 85kw

postitati 05.02.17 19:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: zack
Mul omal oli ka mingi aeg audi 80 ABT mootoriga ning samuti oli müstiline kütusekulu pea 20l/sajale. Kuigi mootor käis hästi, küünlad, juhtmed, filtrid jne kõik olid ok, aga võttis kütust sama palju kui mul praegu A8. :D
Viga teada ei saanudki, müüsin mingile venelasele maha ja läks Ukrainasse sellega. :P

Endal ka huvi, millest see tingitud võiks olla.


Sellise küttekulu juures tahtsin ma küll saada paremat minekut, aga seda ikka ei saanud :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 05.02.17 22:11 Tsiteeri


Kuskilt käis läbi üks tavaline levinud probleem, õigemini 2. Tühikäigu mootor ja pritsepea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 07.02.17 08:58 Tsiteeri


Sain arvatavasti probleemile ligi. Rõõmustavat miskit pole. Minu auto veaks on jahutusvedelik teises silindris eestpoolt. Vaatasin taskulambiga küünlaaugust sisse ja kolvi peal punane vedelik. Jahutusüsteemis rõhk ka sellest sees. Näis kui kulukaks läheb. Aga kui korda saab, siis peaks mootori töö oluliselt paranema ja kütusekulu alanema. Seekord siis nii. :mad:

Mida viga põhjustas: suur kütusekulu, hall toss sumpast, puterdamine külmast ja soojalt mootori õrn ebaühtlane töö, vahel suri välja, poos sõiduajal, õli leke , jahutusvedeliku kadu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 07.02.17 18:30 Tsiteeri


Töö tehti ära. Summa väga hull ei olnudki. Blokikaant ei olnud vaja lihvida. Kaanetihend oli läbi mädanenud jahutusvedeliku kanali juurest, salongipoolne osa ka. Sealt tuli õli. Karterituulutuse lasin ka ära puhastada, oli ikka jubedalt kinni emulsiooni tõttu. Nüüd siis aeg näitab, kui palju kütusekulule, jah. vedeliku kulule ja puhtalt käimisele see töö mõjus.
Kellel ikka lühikesed otsad külmal ajal ja õlikorgi alt ning vardast see löga paistab, soovitan ära puhastada tuulutus .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
cJr
huviline

Avatar


Registreerunud 22.01.15
Kasutaja on eemal

Auto: B4 2.0 85kw

postitati 08.02.17 10:47 Tsiteeri


Kui saladus ei ole siis võite U2U'sse kirjutada kus lasite töö teha ja palju maksma läks. Haapsalus ei julge enda autot kusagile viia enam :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 08.02.17 11:12 Tsiteeri


Täna hommik oli ikka mõnus . Külma 16c ja peale käivitust töötas täpselt nii nagu üks korras mootor töötama peab. Tuurid 1100 peal ja kui soojaks läks jäid ilusti 1000 peale (muidugi vb 900 oleks õigem, seda ei tea) . Minek ka erksam.
:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 04.04.17 16:29 Tsiteeri


Väike kevadine pilt.
Auti toimetab ilusti. Vaja ainult vasakut esitiiba, piduriklotside vahetus ja veermiku kontroll.
https://www.upload.ee/image/6869643/IMG_20170403_145004.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 25.05.17 11:24 Tsiteeri


Nüüd on hakanud natuke heitgaasi lõhna käivitamisel autosse viskama. Ükskord külmalt käima pannes vaatasin kapoti alla ja miskit suitsu õrnalt tuli monoka alt. Võimalik, et kollektori tihend vms. Peab laskma üle vaadata. Mõjub minekule ja kütusekulule. Kui sõita 400 mnt ja 250 linn siis võttis tsipa alla 10l sajale, võiks veel vähem võtta.
Muidu sai vahepeal vahetatud esiklotsid, kütusefilter ja küünlad .

15 Mai oli sel masinal minu käes ka väike sünna. 7a. Veel pole ükski auto mul nii pikalt olnud aga ju siis meeldib :)

Esitiiva leidmisega siiani raskusi. Just helepunase.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 25.05.17 12:22 Tsiteeri


Tegin teloga väikse värvimuutmiskatsetuse :)
https://www.upload.ee/image/7044542/IMG_20170522_000055.jpg

https://www.upload.ee/image/7044545/IMG_20170523_105017.jpg

https://www.upload.ee/image/7044544/IMG_20170521_235746.jpg

https://www.upload.ee/image/7044547/IMG_20160828_192408.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 29.05.17 20:45 Tsiteeri


Täna oli minu jaoks väga hea päev :) Pildid tehtud enne poleerimist ja pärast. Kapoti esiserva rant uue detailiga parandatud. Mõlk esitiivas uus detail. Originaal ja sama värvi.

https://www.upload.ee/thumb/7062660/IMG_2017-05-29_18-56-17.JPG

https://www.upload.ee/image/7062656/IMG_2017-05-29_21-41-03.JPG

https://www.upload.ee/image/7062654/IMG_2017-05-29_18-46-30.JPG


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 30.05.17 13:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sviljar
Nüüd on hakanud natuke heitgaasi lõhna käivitamisel autosse viskama. Ükskord külmalt käima pannes vaatasin kapoti alla ja miskit suitsu õrnalt tuli monoka alt. Võimalik, et kollektori tihend vms. Peab laskma üle vaadata. Mõjub minekule ja kütusekulule. Kui sõita 400 mnt ja 250 linn siis võttis tsipa alla 10l sajale, võiks veel vähem võtta.


Mul naisel ka sama mootoriga 66kw B4, mida ta samuti juba 7a fännab ja ütleb, et enne välja ei vaheta, kui "täppidega tuledega" uuema Audi jaksab osta...:P
Misiganes see tähendab...:D:D:D

Aga niipalju, kui mina sellega pikka otsa olen sõitnud, siis küttekulu on ikka haigelt väike.
Sõida nagu diisliga ja mul küll mulje, et maanteel ta kuute liitrit ära ei võta, kui 90ga veereda. (Võru -tln otsa sõidab 15L-ga maha ja pisut jääb alles ka veel, 195/65R15 originaalmõõt all)
Selles mõttes küll supermootor. Kusjuures on üsna ergas ja käib kergelt. Minu B3 oma 83kw-ga ei saa kulu poolest ligigi, tõmme, ok, on piiiiisut parem, aga raske on võrrelda, sest see minu rallikas löriseb jubedalt.

Aga monoka all on neil 66kw-stel see kummipadi, mis aeg ajalt end praguliseks vibrab. Siis lähevad ka kütted-õhud paigast ära.
See padi maksab alates 7€-st Topran ja paar kümpsi juba korralik ja kallis.

Aga jah, häid autosid tehti vanasti, midagi pole öelda. Vaiba alla olen talle ainult uue vildi toppinud, et uuesti vaikne oleks, vana kippus desintegreeruma.


.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M2ki
huviline

Avatar


Registreerunud 14.08.07
Kasutaja on eemal

Auto: B3q; B4q;

postitati 30.05.17 15:17 Tsiteeri


66kW tehti kahe erineva kastiga. Ühel 100 pealt 3000rpm ja öko variandil ~2300. Mis peaks siis just maanteel võidu andma.

http://i.imgur.com/opYSFOAl.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 30.05.17 16:58 Tsiteeri


Njaa, see monoka alune padi veel vahetaks aga, et leida ja vahetada kast, paneb mõtlema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
sviljar
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat B6

postitati 16.08.17 11:34 Tsiteeri


Pole pikalt küll kirjutanud aga midagi väga viga ka pole. Auto sõidab hästi. Heitgaasi lõhn salongis oli tingitud peale kollektorit asetsevas sumpas, mis kaheks hargneb. Sai kasutatud korralik asemele pandud (vana oli lõhki veits) . Nüüd tip top. Vahetasin ka esimesed ja tagumised klotsid ning stabika varda.
See kuu siis ülevaatusele, näis kuidas see aasta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  8  9  10  11  12  ..  14
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 43.4% - SQL: 56.6%]