Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  11
Autor:
Pealkiri: Audi 100 1.9 cc - 1984 - Sts (Vastuseid: 270 | Vaatamisi: 51746)
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 04.06.13 11:53 Tsiteeri


Sain täna, läbi raskuste auto ära registreeritud ning kohe käisin ka TÜV-l ära. Viimane sai edukalt läbitud ainsad kaks asja, millepärast oli alguses probleem.
CO,mis oli tingituna auto pikast seismisest kõrgem aga see läks õnneks madalamaks, peale seda kui mootor saavutas vastava temperatuuri. Samuti mainis ülevaatluse mees,et ära tuleks kindlasti vahetada piduritorud,mis on ikka jube roostesed ja võivad lõhkeda. Muud asjad olid korras ja põhja alune polnud teab,mis jube aga kindlasti vajaks tehase mastiks värskendamist.

Seoses piduritorudega või üldse Audi 100 mõeldud osadega, kellegil on häid soovitusi,kust neid osta? Võib vastata ka U2Uga.

Uue asjana avastasin, koos TÜV mehega ühe augu esimeses poolraamis aga selle lappimine saab olema keeruline,kuna selleks on vaja esisild eemaldada.
Praeguse seisuga siis on auto tänalegaalne ja järgmiseks on vaja ettevõtta piduritorud, keevitus ja siis viimaks muud iluvidinad.
Enne TÜV ära sõitmist tuli samasse kohta TÜV tegema ka 1949.a Buick. Kahjuks polnud fotoaparaati kaasas,et jäädvustada seda momenti. See on nagu Murphi seadus,kui näed midagi põnevat pole asja, millega seda jäädvustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 04.06.13 13:24 Tsiteeri


Sillatala käib neil väga lihtsalt alt ära. 4 polti kui ma ei eksi. Šarniirid ja muu mudru ka eest ära ja alt ta tulebki. Kasti vist pidi ka toestama? Piduritorusid saab ka osta meetriga või siis vajalikus pikkuses. Mõõdad ära palju vaja on ja lõikavad kohapeal valmis. Ma ei tea, kes Elvas sellega aidata saaks, aga Tartus Laki auto kindlasti.
Teinevõimalus on on osta meetri hinnaga toru ja otsida ise press, millega peale parajaks lõikamist ots õigeks pressida.
Ühed lihtsamad tööd. Pärast kindlasti pidurid õhutada ja miks mitte ka pidurivedelik vahetada. See niikuinii ajast ja arust sellel autol. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 04.06.13 15:07 Tsiteeri


Kas Audi piduritoru on nagu diiselmootori pihustitoru ots? Kui ma ei eksi siis Audil on originaalis rauast torud? Aga asendada võis need ka vasest toruga?

Olen küll neid Audi torusid vahetanud aga ma ei mäleta enam nende otsade kuju( viimati tegin seda tööd 2007a). Elvas on võimalik piduritorusid lasta valmistada, ise olen neid ka teinud ja torumaterjali mul on aga kas ka õige jämedusega toru, see on ise küsimus.

Pidurivedelikku kindlasti on vahetatud aga tehase raamat näitab,et iga 2-3 aasta järel tuleks seda vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 04.06.13 18:41 Tsiteeri


Mine forssii, anna oma auto andmed, samuti kas abs või ilma ning annavad sulle õige pikkusega valmis vasktorud kohe. Torud on täiesti tüüpiliste otstega nagu iga teise auto piduritorugi, samuti jämedus. Kõige kindlam muidugi kui kisud torud maha ja mõõdad nad umbes ära , siis kõigekergem uusi küsida.

Minu Quattrol läks piduritorumöll maksma 30 eur. ei pidanud ise torudele otsi tegema ega midagi.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 05.06.13 11:05 Tsiteeri


Nii palju kui ma olen vaadanud pidurisüsteemi siis pole ABS sellele audil küll. Ei tea kas siis nii algne toorik või ei juurutatud veel tollel ajal seda. Samas osadel jälle on ABS. Minul pole ka ABS andureid ega ka vastavat kohta armatuuris,kus tuli põleks.

Eelmine omanik teadis rääkida,et spidoplokk on tal vahetatud, sest vanal läks kilomeetrilugeja tuksi. Mõlgi ja mäda koha kohta ütles ta ka,et need on juba sünnist peale seal olnud, ilmselt on tolle küljega midagi juhtunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 05.06.13 19:42 Tsiteeri


Abs pumpa pole kapoti all siis sellega see asi piirdubki, muidu torud vähe lühemad.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 06.06.13 15:47 Tsiteeri


Täna sain siis esimese suurema ja pikema sõidu tehtud Audiga. Sisse ostsin E98 kütuse, kuna selle auto puhul koonerdamine pole ilmselt kõige õigem tegu. Harjumatu on auto,sest olen harjunud raske jalaga vajutama ja linnas hoida kiirust vastavas vahemikus vajab harjutamist.

Tagasisõites kodu hakkas, vahepeal õlirõhu andur põlema, ei tea kas auto ei taha,et ühe kindla käiguga sõidetakse liiga kaua või oli see kuum ilm,mis tegi õli vedelaks? Kui lasin mootoripöörded alla siis kadus tuli ka ära. Ma ei taha uskuda,et mootoril midagi viga on, pigem arvan,et see on avarii režiim. Ehk kui õlirõhk kas langeb või liiga kõrgeks läheb hakkab andur põlema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 06.06.13 18:14 Tsiteeri


Minul ehk haiglaselt väär arusaam, kuid miks kallatakse 20-30 aastat isendile paaki sedavörd körge oktaanarvuga kütust?
Jah, otseseid kogemusi ja teadmisi pole ja jutt, et on detonatsioonikindlam.... ei suuda kommenteerida, kuid arvan, et sellises vanuses isendile on juba lihtne 95 oktaaniga meeldivalt vastuvöetav.

Möttetera lapsepölveunistuse toestajalt:
Tsitaat:

... üheks pöhjuseks on müüdava bensiini koostis, kuna vanad masinad töötavad paremini madala oktaanarvuga kütusega, kuid Eestis seda kusagilt ei saa ja Venemaalt ka tuua ei lubata.



Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 06.06.13 18:19 Tsiteeri


Juhend näeb ette üldiselt 98 bensiini ja pliivabana ning kui ma ei eksi siis üks siinsestest foorumi kasutajatest soovitas ka seda kütust kasutada. Samas eks selle 95 bensiiniga tuleb vaadata,kust seda osta(loe: tunnustatud tanklaketist osta). Olen neist nurgatagustest tanklatest säärast sodi saanud,et sellest võiks pool raamatut kirjutada valmis. :P Sellepärast selle autoga ma nendesse tanklatesse enam ei sõida kütust võtma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 06.06.13 18:24 Tsiteeri


Kui juhendis nii kirjas, siis rohkem loomulikult ma söna ei vöta, eriti veel konkreetsest isendist, minu möte oli pigem üldisem.
Nt. netipöhised juhendid näitavad kütusetüübiks A-95.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 06.06.13 18:34 Tsiteeri


Ega ei vaidle ka selles osas.Asi selles,et vahepeal on bensiinide klassifikatsioon ja koostisained natuke muutunud. Kui see oli 1984.a, seega ega otseselt 95 sõitmine ka halba ei tohiks teha. Prooviks sai 98 võetud ja eks on näha kuidas mootor sellega töötab või käitub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
otto
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.07.06
Asukoht: L-Virumaa, Venevere
Kasutaja on eemal

Auto: 200 2.2 10V TQ Avant 1990, V8 D11 3.6 1988, 100 Sport 2.2TQ 1990

postitati 07.06.13 00:05 Tsiteeri


Ei tea kui suur vahe neil 1.9 ja 2.1 mootoritel on aga enda 83.a. A100 2.1 100kw vabalthingavale sigarile meeldis küll 98 rohkem kui 95, küttekulu oli väiksem ja minek oli ka ka parem. Seoses sellega ma nagu ei leidnud mõtet 95-t osta kui rahaliselt tuli nagunii sama välja. :cool:


Audi OOOO - Lord Of The Rings
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.06.13 08:57 Tsiteeri


1,9 ja 2,1 vahe on vast ka pritse olemasolu. Aga jah.. 98-t soovitab raamat ja ka enda kogemus sellel mootoril. 95-ga kippus tiba turtsuma ja kütusekulu vahe oli 15% julgelt. See oli küll nüüd 10a tagasi aga ega see bensiin meil niipalju paremaks pole ka läinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 07.06.13 19:50 Tsiteeri


Viga leitud, õlirõhu andur on kehva ja see märgilambi põlema minemine on juba vana häda,mis vahepeal ära kadus ja nüüd siis 5.a hiljem uuesti välja lõi. Tuleb andur välja vahetada. Aga häbi öelda,kuid ma ei tea kus see on isegi.:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
majanduskriizz
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 4000S; A80Qx2

postitati 07.06.13 20:26 Tsiteeri


Pildilt number kümme ;)

http://www.vagcat.com/p/B073/159000.png

http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A100/1984/5/57/84782/


80-ndatel lõppes autode tootmine.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 09.06.13 16:16 Tsiteeri


Tänud:) kodanik majanduskriizile.
Vaatasin juhtmed üle ja pole ime,miks andur hakkas lällama armatuuris. Juhtme otsad on korralikult oksiidi täis. Kraapisin suurema osa maha aga kuna autos polnud mul, vastava jämedusega liivapaberit. Siis päris puhtaks pistiku otsad ei saanud. Täna korra veel viskas, armatuuris tule põlema aga see oli ka kõik. Muidugi eks ilmselt anduri enda vahetus ka halba ei teeks edaspidi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 15.06.13 15:48 Tsiteeri


Tundub,et E98 sõitmine on tõepoolest säästlikum kui E95ga. Pikema sõiduga on vahe kohe tunda.
Kuna hinnavahe on mõlema kütuse puhul muutunud juba olematuks,siis sõidan ka edaspidi E98ga.
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/411/219/0102859501bfd54.jpg

Natuke õnne on ka olnud, eriti osade puhul. Tuttav mees tuli parklas juurde ja selgus,et tal oli samasugune auto kunagi aga roolivõimendiga. Kunagi ostis ta matsu pannud auto osadeks ja sellest on üle vidinaid. Ka neid,mida mul vaja läheb. Päris kõike tal pole aga ühte teist küll, mida lubas hea meelega ära jagada.
Minult on küsitud ,et kuna ma koledad istmekatted ära vahetan? Plaan on osta moodsamad katted, nende räbalate asemele aga mitte praegu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 25.06.13 13:52 Tsiteeri


Sai tehtud üks pikem sõit Tartu taha, et minna tuttava sünnipäevale. Pean tunnistama,et Tartu linn ei ole minu lemmikute hulgas, mis puudutab liiklust. Kuna tuttav oli ka Jaanipäeva puhul end alkoholiga kostitanud, oli kogu vastutus minu õlgadel, seltskond viia ja tuua. Ja õnneks, midagi hullu ei juhtunud v.a üks Jeepi mees, kes magas oma rea maha ja tahtis küljepealt sisse sõita.
Samuti foori tagant kiirendades lööb õlirõhu tule põlema, see toimus küll ebaregulaarse järjepidevusega aga ilmselt tuleb andurid välja vahetada. 11,5l E98 kulus kusagilö 5-6l 74 km peale,mis on tegelikult väga hea tulemus.
Panen siia väikse pildirea retkest:
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/366/0103183017cd59f.jpg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/366/0103183305dcd1d.jpg
Õnneks minu Audi polnudki seekord see kõige koledam.:D
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/366/01031832390727a.jpg
Ning lõpetuseks, sõites näeb igasugu huvitavaid liikureid.
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/366/010318307975919.jpg
Ma pole küll BMW inimene aga seda autot ei saanud pildistamata jätta.
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/366/010318342713f27.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 25.06.13 23:26 Tsiteeri


Pole sellel Tartul midagi viga. Piisavalt väike ja unine linn ja liiklus üsna rahulik ka, tallinn on täitsa teine tera.
Harjutamine teeb meistriks.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 27.06.13 09:25 Tsiteeri


Eks ta ilmselt nii on, harjutamine teeb meistriks teatavasti. Tartuga on mul paar ebameeldivat kogemust liikluses, see natuke varjutab siiani selle linna liikluses sõitmist. Aga eks oma hirmudele ja paranoiale tuleb ükskord otsa vaadata ja asjast üle olla.
Lõpetuseks, kohaliku Konsumi parklas vana ja uus audi 100 C3 kõrvuti.:P

http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/484/010324211764385.jpg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/484/0103242119ac7e8.jpg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/412/484/010324212100da6.jpg

Must värv ja lisatulede paneel annavad ikka palju juurde välimuses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raineys
huviline



Registreerunud 03.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 2.3t

postitati 27.06.13 10:03 Tsiteeri


Ei ole sellel punasel värvil häda midagi. Kui vähe rohkem läigiks, oleks bueeno.


http://images.spritmonitor.de/555994_5.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
anomaalia
huviline



Registreerunud 05.11.02
Asukoht: kus jope ripub, üldiselt Wismaris
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2,8 Quattro Avant

postitati 27.06.13 10:39 Tsiteeri


Väike tähelepanek seoses tuledevahelise paneeli paigaldamise plaaniga: uuemal mudelil asub pagasi lukusüdamik tagapaneelil, kuid sinu vanemal mudelil pagasi luugil.
Piduritorud mädanevad kindlasti läbi, pane vasest uued. Küsi Laki autost, sealt peaks saama juba õigete otste ja kinnitustega.
Omasin kunagi ammu analoogset isendit


Ei kandideeri oma arvamusega absoluutsele tõele....
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 27.06.13 12:21 Tsiteeri


Hea tähelepanek, see kõrval olnud auto oli lisaks kõigele muule, veel diisel ka!
Üldiselt ma oma auto värvi pärast ei nuriseks, küll aga tahaks see uuendamist saada tulevikus.
Poleerida teda saaks aga kõigi nende rooste laikudega teatud kohtades, sellel ma erilist mõtet ei näe.
Praegu olen vaid pisitöid teinud.Loodetavasti sügisel on rohkem aega ja siis saab ka piduritorud ära teha. Vasest torud on juba olemas.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 13.07.13 12:09 Tsiteeri


Päris hea, kilometraaž on maha sõidetud ja nüüd on vigasid juurde tulnud. Esmalt siis hakkas sõidu ajal midagi põhja all kolisema. Selgus,et üks sumbutaja klamber on kehva ja lisaks sellele on seespoolt sõel ka lahti,mis teeb hirmsat kolinat. Ning sügisel tuleb ettevõtta, tagumiste rattalaagrite vahetus,kuna mõlemal poolel on päris korralik loks juba sees. Midagi annaks ehk pealekeeramisega ka päästa aga kuna viimasest laagrivahetusest on väga pikk aeg möödas. Seega leian ma,et tasuks see investeering küll ära teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
StS
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.12
Asukoht: Nõo-Pangodi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 1984

postitati 10.09.13 08:10 Tsiteeri


Minu käes on juba nüüd Audil, seljataga 1250 km ja ilmselt aasta lõppuks on see juba üle 2000 km. Kuid vigu on ka tulnud juurde,millega tuleb oktoobri kuu alguses tegelema hakata. Korraliste tööde nimekirja lisandus nüüd ka salongi soojendusmootor, mis on ilmselt otsad andnud.
Tänan kõiki,kes on mulle mootoreid pakkunud. Võtan esmalt vana maha ja selgitan välja,mis on probleem ja kui seda parandada ei anna siis tuleb teine mootor osta. Kliimaseadmega variandi soojendusmootor, minu autole kahjuks ei istu.:(

Lisaks on tekkinud plaan, vahetada välja ka (kes teab,mis ajast vahetamata) käigukasti õli. Seoses sellega on mul kaks küsimust.
1. Missugust õli osta ja mis viskoosusega?
2. Kui palju seda sinna käigukasti läheb?

Vahelduseks mõni pilt,mis on jäänud mulle fotoaparaadi ette, sellest ajast. Kui siia teemasse viimati kirjutatud sai.

http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/416/445/010422276548fe4.jpg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/416/445/010422287591eb4.jpg
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/416/445/0104222909b0db3.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  ..  11
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 52.5% - SQL: 47.5%]