Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: A8 ning S8 abi (D3) (Vastuseid: 68 | Vaatamisi: 10565)
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 03.05.13 19:13 Tsiteeri
A8 ning S8 abi (D3)



Tere kõigile!

Päeva küsimus selline, et soovin osta A8 või S8.. mõlemad oleks mõnusad.
Olen uurinud, et Audi A8 4.2 mootoriga ja 246kw diisel on asjalik asi, aga väga täpselt ei tea.

Soov on osta sarnane pill: http://www.auto24.ee/used/1300391

Aga pole kindel, mis oleks kõige mõistlikum.

Kes oskab aidata, palun andke nõu.

Kõike head,
Jaan


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 03.05.13 19:21 Tsiteeri


Kõik väga ilus ja tore aga ei mõista päris täpselt millist abi saada soovid? 246kw on bensiinimootoriga autol, mitte diislil.

D3 diisel ja V10 S8 on piisavalt erinevad autod nii hinna kui ka kõige muu poolest, nende kahe vahel valida on küll natuke ebaharilik.

Vihjeks soovitaks teema pealkirja kiirelt sobivamaks muuta, enne kui kellelegi silma jääb ja tehakse seda sinu eest:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 03.05.13 21:26 Tsiteeri


Jah, tõsi.. nad on ikka väga erinevad, aga ma praegu mõtlengi, et kui valida kumbki neist, milline oleks see kõige asjalikum valik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
iguaan
huviline

Avatar


Registreerunud 10.02.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B7 A4 Avant 2.0T quattro 147kw '05

postitati 03.05.13 23:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat
Jah, tõsi.. nad on ikka väga erinevad, aga ma praegu mõtlengi, et kui valida kumbki neist, milline oleks see kõige asjalikum valik.

seepeale küsiks, millised on ootused?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 03.05.13 23:53 Tsiteeri


Ootused on hea võimsus, mõistlik ülalpidamine, mugav olek ning kaunis välimus.

Põhimõtteliselt on valik nende vahel, sest S8 on lihtsalt elukas, väga võimas, siiski mugav nagu A8..
Võibolla on ta liiga võimas ?!.. kas liiga võimas üldse saab olla ?

---

Ma juba pm vaikselt hakanud BMW 7 seeriale pilku viskama.. :(
ei tahaks Audist loobuda.. liialt hea see Quattro ja üldse kõik


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
fred2103
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.08
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal


postitati 04.05.13 04:56 Tsiteeri


Kell 2 öösel sellistest asjadest kirjutada, on ilmselgelt liiga hilja. Mõistlikust ülalpidamisest ei maksa kindlasti rääkida. Kui sellise auto ostad, siis ole valmis ka hooldama/remontima. Võimsuse puudust pole neil kummagil. Kui juba kõrgelt lendad, siis miks ei ole välja toonud 6,0 W12 varjanti ? Raha taha, ilmselt asjad sinu puhul ei jää. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ramm
huviline



Registreerunud 15.03.07
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Range Rover Sport 5.0L 372kW

postitati 04.05.13 07:03 Tsiteeri


Vaata natuke uuema aasta käiguga,saaksid facelift versiooni, see '06 pole facelift. Ja kui linnas sõitmist kuskil 75% siis võta bensukas. Diisliga pole linnas midagi teha, sõites lühikesi otsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 04.05.13 16:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat
Jah, tõsi.. nad on ikka väga erinevad, aga ma praegu mõtlengi, et kui valida kumbki neist, milline oleks see kõige asjalikum valik.

Mina soovitan alati mõlemad võtta, kui valida ei oska.

Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat
Ma juba pm vaikselt hakanud BMW 7 seeriale pilku viskama.. :(
ei tahaks Audist loobuda.. liialt hea see Quattro ja üldse kõik

Või siis hoopis selline?
http://www.auto24.ee/used/1069226


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 05.05.13 15:13 Tsiteeri


Tere lugupeetud ostuhuviline!

Ma peaaegu, et juba noomiks "õelaid" foorumikaaslasi igasugu naljakate kommentaaride puhul kui Sa ise just ei valiks nii erinevas hinnas autosid. Imelik on see, et tõid näiteks 15.9k EUR maksva A8 4.2 TDI aga tõele au andes esimene kõige odavama otsa S8 D3 maksab alles 20.5 k EUR ja sedagi Leedust ja ainult jutujärgi ilus ja aus. Eestis leiad kõige odavama alates 25k EUR. Minu arust 9 k EUR on ikka hiigelsuur vahe et hakata võrdlema küll kerelt samasid kuid hinnalt ja dünaamikalt nii erinevaid autosid...

Äkki teed ikka kõigepealt omale selgeks hinnaklassi millega Sa nüüd midagi ostma hakkad ja kui Su puhul tõesti see 9 k pole eriline vahe siis oleks vähemalt tore kui lingiksid oma ootustele ja küsimustele vastava A8 4.2TDI versiooni mida siis juba sarnases hinnas S8'ga võrrelda.... või oli Sul lihtsalt igav, et sellise ebavõrdse võrdlusega teema tegid?

NB! Su kommentaar BMW kohta näib ka pehmeltöeldes totter. Mida Sa siis nüüd tahad?

Terv,
ash


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 06.05.13 13:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ash


NB! Su kommentaar BMW kohta näib ka pehmeltöeldes totter. Mida Sa siis nüüd tahad?


Mis ta ikka nii totter on? On ju piisavalt võimsaid neliveolisi bemme ka. Mõni tonni küll kallim...

http://www.auto24.ee/used/1334975


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 06.05.13 19:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Tsitaat:
Algselt postitas: ash


NB! Su kommentaar BMW kohta näib ka pehmeltöeldes totter. Mida Sa siis nüüd tahad?


Mis ta ikka nii totter on? On ju piisavalt võimsaid neliveolisi bemme ka. Mõni tonni küll kallim...

http://www.auto24.ee/used/1334975


Mida krdit.. kas see on AUDI foorum või on see BMW, Mersu jne foorum ? Huvitav et mingi Volvo kohta kustutati kärmelt üks teema just ära aga siia lastakse siis lõdvalt igasugu putru? Jutt oli ju A/S8'st? Tehke siis vähemalt teema korda stiilis a'la "millist luksussedaani soetada ja nende konkurendid?" Oleks vähemalt ausam ja arusaadavam kui teisi marke sedasi peale pressitakse.

To: A-kaheksa - mul vist puudub huumorisoon. Mis mõttega siis nüüd 45 kilose auto siia viskasid ? Järgmine andekas hakkab ilmselt esinduste kodulehti siia kirjutama, uutena neliveolisi luksusautosid müüakse ju kah muide, mõni tonn küll kallim...

Terv,
ash


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JoonasJJ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.05.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: '08 Civic Type R / '07 GRB STI

postitati 07.05.13 01:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Tsitaat:
Algselt postitas: ash


NB! Su kommentaar BMW kohta näib ka pehmeltöeldes totter. Mida Sa siis nüüd tahad?


Mis ta ikka nii totter on? On ju piisavalt võimsaid neliveolisi bemme ka. Mõni tonni küll kallim...

http://www.auto24.ee/used/1334975


Mida krdit.. kas see on AUDI foorum või on see BMW, Mersu jne foorum ? Huvitav et mingi Volvo kohta kustutati kärmelt üks teema just ära aga siia lastakse siis lõdvalt igasugu putru? Jutt oli ju A/S8'st? Tehke siis vähemalt teema korda stiilis a'la "millist luksussedaani soetada ja nende konkurendid?" Oleks vähemalt ausam ja arusaadavam kui teisi marke sedasi peale pressitakse.

To: A-kaheksa - mul vist puudub huumorisoon. Mis mõttega siis nüüd 45 kilose auto siia viskasid ? Järgmine andekas hakkab ilmselt esinduste kodulehti siia kirjutama, uutena neliveolisi luksusautosid müüakse ju kah muide, mõni tonn küll kallim...

Terv,
ash


Ma arvan, et ta vihjas valija ebapädevusele kas: A) valida või B) oma valikuid (või soove) kirja panna.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 07.05.13 12:25 Tsiteeri


See oli jah huumoriga ikka. Et kui A8 ja S8 hinnavahe juba nii suur ja samas tähtsusetu, siis võib ju veel miskit muud kaaluda.

Ash, ära võta asja nii Audi keskselt. Audi foorumis võib vabalt võrrelda Audit konkurentidega. Jääb vaid loota, et Audi kannatab kenasti võrdlust ja ei karda konkurentsi.


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 07.05.13 14:54 Tsiteeri


Juba parem.. :P Nagu näha siis suur huviline on praeguseks nagunii kiha maha raputanud... :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 10.05.13 09:16 Tsiteeri


@Black - Tänan pakkumise eest, aga mersu pole minu teema.. võtaks mõlemad, aga noh oleme ikkagi mõistlikud :D

@ash - Ma ei tunne ennast väga rumala inimesena nagu ehk sulle võib tunduda (kuna ma pole niivõrd haritud autode ja eriti veel Audide alal), lisaks võib minu A8 või S8 valik ebaloogilisena tunduda. Jah, ma pole küll spetsialist, sellepärast ma abi küsisingi, aga kui ma juba valisin sellise valiku, kas sa ehk ei arva, et ma olen arvestanud nende hindadega? Ma tegin selle valiku: A8, S8, BMW 7xx, sest ma tahan suurt, mugavat ja steroidide üleka all kannatavat hobust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
955
huviline



Registreerunud 13.09.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A3 1.8T

postitati 10.05.13 09:27 Tsiteeri


A8 ja S8 sama suured :) S8 veidi võimsam, küsi parem, kas sul on vaja essi võimsust või tahad essi välimust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 10.05.13 09:49 Tsiteeri


Tavasõidus on 4.2 diisliga oluliselt mugavam, kuna seda ei pea kogu aeg pöördesse ajama, et võimsus kätte saada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 10.05.13 10:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tavasõidus on 4.2 diisliga oluliselt mugavam, kuna seda ei pea kogu aeg pöördesse ajama, et võimsus kätte saada.


Prj, oled väga kursis suurte ja võimsate mootoritega, kuid sellele lausele vaidlen küll vastu. Vähemalt minu 4,2 C6 küll pole pöördese vaja pidevalt ajada, et see liiguks. Ja pöördesse läheb see vajadusel 1 sekundiga.

Tegelikult usun, et diisel oleks just linnasõidus mõistlikum oma rahulikuma käitumise poolest. Bensukaga võiks liikuma hakates esimese auto lasta ette 10-20 meetrit, et mitte äkki tagant sisse hüpata...


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 10.05.13 10:23 Tsiteeri


S8 - 540nm@3500rmp

A8 4.2TDI - 650nm@1600rmp

Chipitud 4.2TDI on mineku poolest tõenäoliselt üpriski samas klassis S8'ga.
Tehaseandmed 0-100km/h - 5.1 versus 5.9


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 10.05.13 10:29 Tsiteeri


Linnasõiduks ei soovitaks kohe kindlasti diislit, eriti kui enamik sõidud linnas ja kord kvartalis maanteele satud. Sellisel juhul võid arvestada kord kuus tahmafiltri regenereerimisega.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 10.05.13 11:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tavasõidus on 4.2 diisliga oluliselt mugavam, kuna seda ei pea kogu aeg pöördesse ajama, et võimsus kätte saada.


Prj, oled väga kursis suurte ja võimsate mootoritega, kuid sellele lausele vaidlen küll vastu. Vähemalt minu 4,2 C6 küll pole pöördese vaja pidevalt ajada, et see liiguks. Ja pöördesse läheb see vajadusel 1 sekundiga.

Tegelikult usun, et diisel oleks just linnasõidus mõistlikum oma rahulikuma käitumise poolest. Bensukaga võiks liikuma hakates esimese auto lasta ette 10-20 meetrit, et mitte äkki tagant sisse hüpata...


Chipitud 4.0 või 4.2 diisel tõmbab su "bensukale" voori alt koti nii pähe, et sa ei saa arugi, mis juhtus.
Räägin kogemusest...
4.0 chipitud kui koha pealt minna tõmbab kõik neli ratast korraks all ringi täiesti kuiva asfaldi peal - 800nm väänet teeb oma töö.
4.2 puhul efekt veel dramaatilisem, kuna veel madalamalt väänab.

Ärme võrdle vabalthingavat turbokaga. 4.2 bensukas on 4.2 TDI kõrval täiesti mannetu dünaamikaga auto. Nii järele aidatud 4.0 kui ka 4.2 piisab varba vajutusest, et saavutada momentaalselt 700+nm ning turbolag kui selline puudub täielikult.
Maanteel pole tõesti vahet, aga linnas madalalt süstides on vahe mäekõrgune. Ja sinu V8-t ON vaja pöördesse ajada, et see liiguks. Ilmselt on mu definitsioon "liikumisest" ka natuke väärastunud tänapäevaks, sest daily driveril on 500+hp ja 750+nm, aga nii palju ütlen, et V8 diislid D3-e peal liiguvad madalalt sama hästi, kui mu kahe atiga üle laetud RS4. Muidugi minu oma liigub 6500 pöörde peal ikka veel sama väändega, samas, kui diisel vahetab 4000-4200 käiku, aga linnas sa ei vajutagi 99% juhtudest rohkem kui 4500 pööret.

Bensuka eelis on see, et sul rool käes ei värise voori taga D peal seistes (ja 4.0 puhul ka istmealune), aga dünaamikat mõttetu võrrelda. Vahe on öö ja päev.

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Linnasõiduks ei soovitaks kohe kindlasti diislit, eriti kui enamik sõidud linnas ja kord kvartalis maanteele satud. Sellisel juhul võid arvestada kord kuus tahmafiltri regenereerimisega.

Või siis peksad selle tühjaks ja proged ajust välja ning probleem igaveseks unustatud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 10.05.13 11:37 Tsiteeri


Pöördesse ajada on ju lahe. Ja pöördes V8 bensuka sepapaja moodi hääl on ka omamoodi väärtus. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 10.05.13 11:39 Tsiteeri


Ei vaidle vastu, aga minu point on, et igapäevaseks sõiduks pakub madalalt haige hulk väänet tunduvalt rohkem lõbu.
No ja ärme unustame ka seda, mis kütusekuluga juhtub, kui V8-t pöördesse ajada kogu aeg. Vahe tuleb kahekordne.

Diislil on omad miinused - tuntavam vibratsioon, raskem auto, oluliselt suuremad hoolduskulud (eriti 246kw mootoriga võrreldes, mis ei ole veel FSI).
Aga vabalthingav bensiin on oma aja ära elanud. Vaadake uusi autosid - BMW'd, Audi'd, enamus on üle laetud ning pakuvad palju nauditavamat dünaamikat.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 12.05.13 20:19 Tsiteeri


Tänan mehed selle sisuka jutu eest.. kahjuks ei saanud üldse targemaks.

Põhiline sõit toimub siiski 50km/h juures, aga igapäevaselt saab nii umbes 50km sõita ka maanteel.

S8-ga on see probleem, et kust leida normaalset ja viisakat varianti, mis näeb ka äärmiselt kena välja.
Siin üks härrasmees rääkis RS versioonist.. jep, olen nõus ka seda kaaluma, sest see on ka parajalt segane sõiduk.

Kui teil oleks valida kas Audi A8, S8 või hoopis RSx , siis mis oleks teie valik (soovitatavalt sedaanid ikka)?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ramm
huviline



Registreerunud 15.03.07
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Range Rover Sport 5.0L 372kW

postitati 12.05.13 20:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat

S8-ga on see probleem, et kust leida normaalset ja viisakat varianti, mis näeb ka äärmiselt kena välja.
Siin üks härrasmees rääkis RS versioonist.. jep, olen nõus ka seda kaaluma, sest see on ka parajalt segane sõiduk.

Kui teil oleks valida kas Audi A8, S8 või hoopis RSx , siis mis oleks teie valik (soovitatavalt sedaanid ikka)?


S8 - Saksamaalt.

Aga.. Kui sa ei sõida väljaspool balti riike siis jää A8 juurde. S8 ja veel enamgi RS mudelitega pole siin midagi teha ja seda tõelist sõidumõnu sa ei tunne kunagi mida antud masinad võivad pakkuda. Kui mingi 10 korda aastas käid kesk-euroopas siis võibolla mõtekas.Aga see kõigest minu arvamus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.7% - SQL: 52.3%]