Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Jahutusvedelik läheb kuumaks, keema (Vastuseid: 36 | Vaatamisi: 15988)
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 05.05.13 19:53 Tsiteeri


Lase mootor soojaks, võid paar kiirendust teha ning siis hoia koha peal pööret peal ja las keegi katsub samal ajal tosooli lõdvikuid. Kui kõvaks lähevad siis jahutussüsteemis surve sees.

Oli kunagi ühel diisel BMW'l täpselt selline juhus. Õli oli puhas, tosool oli puhas, kuid pööret andes olid lõdvikud kivikõvad ja surve sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 06.05.13 07:26 Tsiteeri


Nõustun kasutajaga prj - mul oli eelmise autoga säärane jama (td mitsubishi). Sellel ka temperatuuri näidik hakkas jebima, kui kaanetihend/kaan ära oli. Ainuke erinevus oli see, et pikema sõidu peale oli jahutusvedeliku kadu nähtav. Arvasin alguses, et jahutusradikas jamab (see oli paras käkerdis). Peale uue jahutusradika panekut jätkusid samad sümptomid.

Mul on lakmustest olemas kodus - kui tahad, võime ära proovida selle. Võimalik, et vaja lisakorki paisupaagile, et tester ühendada (on selline suure pipetiga kahe kambriga klaastoru, millest imetakse gaasid läbi). Anna märku, kui huvi on.


A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Creative
huviline



Registreerunud 16.02.05
Kasutaja on eemal

Auto: S6- S4- S8

postitati 06.05.13 08:39 Tsiteeri


Kuidas saan kliimaplokist temperatuuri kontrollida?
Mul suur kahtlus (ja ka lootus), et viga siiski temperatuuri anduris. Kahjuks aga enne neljapäeva puht ajaliselt ei jõua arvutit järgi panna ja asjaga tegeleda. Vaja koguaeg sõidus olla.
Eile sõitsin jälle paarsada km maha ning täna hommikuks polnud grammigi jahutusvedeliku kadunud. Keema pole enam läinud ning peale viimast õhutust ka enam kohapeal külma puhuma ei hakka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Dr.Rammstein
huviline

Avatar


Registreerunud 09.04.10
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 3.0 171kw universaal

postitati 06.05.13 09:01 Tsiteeri


51 kood kliimaplokist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
S4BiT
huviline



Registreerunud 20.08.07
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: ‘07 BMW 335xi E91

postitati 06.05.13 09:07 Tsiteeri


Täpsem juhend, pole küll S4 aga saad aimu http://www.youtube.com/watch?v=gU6aiySTHpU


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Creative
huviline



Registreerunud 16.02.05
Kasutaja on eemal

Auto: S6- S4- S8

postitati 06.05.13 11:17 Tsiteeri


Kui seier jõudis 80 peale siis kliimaplokist jõudis 70 peale. Kui 90 peale siis plokist 80 peale. Ning siis kruttis ka end järgi 90 peale.
Proovin hiljem selle variandi ka ära kui seier 100 näitas, et mis siis läbi kliimaploki on!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Creative
huviline



Registreerunud 16.02.05
Kasutaja on eemal

Auto: S6- S4- S8

postitati 09.05.13 19:31 Tsiteeri


Tere jälle kaasvõitlejad,

Olen sõitnud nüüd paar päeva lugematu arv kilomeetreid ning kuni tänaseni oli kõik OK. Proovisin igatpidi selle tempi saada näidiku järgi 100 peale, et kliimast järgi kontrollida tegelik temperatuur aga tulutult. Kahjuks/õnneks ta enam nii kõrgele ei ole küündinud. Täna aga juhtus nii, et 100'ga püsikas peal sõites langes temperatuur kiirelt 90 pealt 60'le (ehk siis seier nulli). Võtsin kiirelt kliimast lahti 51 asja, see näitas jätkuvalt 90 ja ei muutunud. Võtsin siis ka lahti 49 ning seal näitas temperatuur koguaeg langemismärke. Langes kuni 40neni ja jäi sinna pidama. Kõikus üles-alla 38-42 vahel terve tee. Jõudsin sihtpunkti ning suretasin auto välja, kusagil max 10min. Käivitades uuesti oli hops seier 90 peal ja seesama 49sas kliimast mis näitas hetk varem 40 oli nüüd juba 88 peal. Edasisõites jäi näidik 90 peale kuid kliimast kruttis end 95ni ning siis langes sama targalt tagasi 40 peale.

Siit minu küsimus, mida erinevat mõõdavad 49'sas ja 51'ne kliimakompuutrist? Mainin juurde veelkord, et 51'ne püsib alati 90 peal ning ei kõigu-liigu.
Ja mulle väga tundub, et see mingi anduri teema ning reaalselt see temperatuur niimoodi ei kõigu?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ülks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.04
Asukoht: Tartu/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5Tdi & Cabrio 2.8 & Chevrolet Astro AWD

postitati 09.05.13 20:16 Tsiteeri


Minu andmetel on 49-s kood hoopis: Malfunction counter for speedometer (vehicle speed) signal.

Kindel, et see temperatuuri kuvas? Võin muidugi eksida.


Mobiilse kümblustünni rent Tartus->
www.teemetünni.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Creative
huviline



Registreerunud 16.02.05
Kasutaja on eemal

Auto: S6- S4- S8

postitati 09.05.13 20:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ülks
Minu andmetel on 49-s kood hoopis: Malfunction counter for speedometer (vehicle speed) signal.

Kindel, et see temperatuuri kuvas? Võin muidugi eksida.

Selles videos mis paar posti varem lingitud:

49 - Engine Coolant Temperature


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ülks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.04
Asukoht: Tartu/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5Tdi & Cabrio 2.8 & Chevrolet Astro AWD

postitati 09.05.13 20:34 Tsiteeri


Selle video järgi oleks kood 51 hoopis õli temperatuur. Võta nüüd kinni, kumb see õige on.

EDIT: Minu viga. Ei vaadanud kogu videot esimese hooga korralikult läbi.


Mobiilse kümblustünni rent Tartus->
www.teemetünni.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Creative
huviline



Registreerunud 16.02.05
Kasutaja on eemal

Auto: S6- S4- S8

postitati 09.05.13 20:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ülks
Selle video järgi oleks kood 51 hoopis õli temperatuur. Võta nüüd kinni, kumb see õige on.

Vaata videot. Seal on kirjas 51 koodi kohta, et see ei näita õli temperatuuri tegelikult.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 10.05.13 08:28 Tsiteeri


Mul need kliima koodid näitavad üldse aiateibaid. Just eile vaatasin koode 49 ja 51 - mõlemad annavad ajuvabad väärtused. VCDS kasutades näitab aga ilusti kõike ja kliima töös ei ole ka anomaaliaid siiani täheldanud. Muidugi on ka variant, et ma teen midagi valesti, kui läbi kliima neid asju ajan.

Näiteks C5 kelladeploki temp. näidik ise on paras petis tegelt (vähemalt TDI puhul) - see seisab 90 peal isegi siis, kui temperatuur on juba 100 kraadi (vähemalt ühes ing. keelses foorumis oli selline info). Oletan, et see kehtib ka bensukate puhul samamoodi - võimalik, et S4 samamoodi toimetab.

Kindel, et asi anduris on? On temp. andureid mitu sellel mootoril? Kui on vaid üks andur, kas siis mootori töös ei peaks mingit muutust olema, kui aju saab vale signaali? Kui on mitu andurit, siis uuri välja, kumb see kood 49 alla läheb - ilmselt see probleeme tekitabki.

Kelladeploki külmjooted tekitavad samuti igasuguseid anomaaliaid - mida soojem on õhk, seda hullem tavaliselt. Sinu masina puhul kelladeploki probleemi vist ei ole, kuna kliimaploki näit oli korrelatsioonis sellega, mida kelladplokk tegi.

Küsimus: kui see temperatuur kliima järgi sul uuesti 40 peale kukkus, kas siis kukkus temperatuuri näidik samamoodi?

Kui sul tavaline tester olemas, siis keeda seda temp. andurit potis ja hoia takistusel silm peal. Kas tekivad mingid anomaaliad? Teine variant on ka sõidu ajaks arvuti taha panna ja VCDS logima panna. Pärast võrdled tulemusi sellega, mida temp. näidik tegi. Võid muidugi ka praegu kohe uue temp. anduri panna.

Kui selgub, et temp. andur korras, siis vaata juhtmed/kelladeplokk üle. Juhtmete ja pistikute probleemide puhul peaks vist ajusse veateade ka jääma.

Tsitaat:
Algselt postitas: Creative.
Siit minu küsimus, mida erinevat mõõdavad 49'sas ja 51'ne kliimakompuutrist? Mainin juurde veelkord, et 51'ne püsib alati 90 peal ning ei kõigu-liigu.
Ja mulle väga tundub, et see mingi anduri teema ning reaalselt see temperatuur niimoodi ei kõigu?



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 50.5% - SQL: 49.5%]