Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audi üks kehveimate mootoritega automark (Vastuseid: 57 | Vaatamisi: 27860)
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 25.01.13 05:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: varemax
Auto algab ikka A-ga:D Täpselt nagu audi.:P.

Auto hakkab ikka a-tähega, välja arvatud alfa-romeo :)


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
rally84
huviline



Registreerunud 12.07.10
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Neljarattalised

postitati 25.01.13 10:48 Tsiteeri


Eks ole igal automargil õnnestunumaid ja vähem õnnestunud mootoreid.
Audi mootorid on aga vaieldamatult väga pikaealised ja resurssi on neis kõvasti. Ise hindan kindlasti parimateks Audi mootoriteks R5, ja klass omaette on muidugi kõrgelt hinnatud 2.2 20v turbo.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 25.01.13 11:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rally84
Eks ole igal automargil õnnestunumaid ja vähem õnnestunud mootoreid.
Audi mootorid on aga vaieldamatult väga pikaealised ja resurssi on neis kõvasti. Ise hindan kindlasti parimateks Audi mootoriteks R5, ja klass omaette on muidugi kõrgelt hinnatud 2.2 20v turbo.

Mis mõttes klass omaette? See mootor ei ole pikaealisuse osas küll mingi teerajaja. Kõva tükk on ja palju rõhku kannatab pähe anda, aga mingis muus osas on minu jaoks see 20vT ahhoitamine täielik müstika. Juba tootmise ajal (mis lõpetati umbes 17 aastat tagasi) olid nad eilse päeva tehnoloogiaga, RR ja 3B olid ju jagajasüütega malmankrud kui japsid juba VTEC'i ja BMW Vanos't masstootis ning Audi ise täisalumiinium DOHC V8't (paraku ka veel jagajasüütega) tootis. Ükski viimatimainitutest ei ole vastupidavuselt 2,2 20vT-st kehvem, pigem vastupidi.

Mina ise arvan, et Audi mootoritest vastupidavaimad on vanad R4 ja R5 diislid ja karpaga 1,8 bensukas. Aga W123 ja W124 MB diislite vastu ei saa ilmas vist miski...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
RedRockets
huviline

Avatar


Registreerunud 29.11.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, BMW

postitati 25.01.13 12:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: phyl
Ja proovi riisipüssiga 700 000 km ja rohkem sõita. Maru raske. Kui sakslast hooldad KORRALIKULT siis ka kestab mõnuga. (pean silmas kõiki saksa autosid mitte ainult audit)


Tuttaval oli toyota hilux millel oli läbisõit üle milli, auto müüs ta maha kuna kere oli juba läbi mädanenud aga mootor see eest tipp topp.
Isal on ka toyota hilux millel läbisõit 500k kandis, + peres on veel 2 riisiraketti, avensis ja getz, ei oska yhtegi halba sõna nendekohta öelda.
Aga eks kõik autod kestavad kui nad hoolt saavad.


Vähemalt saab kiiremini kui jala!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 25.01.13 12:41 Tsiteeri


Võtaks ka sõna korra. Minu arvamust eriti uuematest Audidest teavad ilmselt kõik.
Siin on räägitud palju korralikust hooldamisest ja omanikest jnejne. Kuna ise olen nüüd aktiivselt igapäevaselt selle teema sees olnud juba nõks üle 20 aasta, siis julgen väita, et Audi ei ole kohe kindlasti nii vastupidav ja vähest remonti vajav kui enamus siinolijatest väidab.
Viimane Audi veeres maha 1996 aasta, sealt edasi võiks nimetada juba lihtsalt audi.
Ma ei saa aru, mis krdi teema on sakslasel nende igasugu juhtmestike ja õlileketega. Juba hakkab kogunema C6 kerega autodel igast juhtmete murdumisi jms. C5 tuleb juba pidevalt kohendada. Õlileketest igasugu absurdsetest kohtadest pigem ei räägi. Tahad kodunt kaugemale sõita siis vea läpakat kaasas, et saaks mingi järjekordse tulukese kuskilt ära kustutada. Lisaks juba olemasolevad tüüpvead, mida järjekindlalt ignoreeritakse tehase poolt. Krt, no ei ole vaja klaasipesu torustiku vedada läbi auto kolmes osas, ei pea paigutama enim niiskust kartvaid detaile sinna kus nende niiskumine on enam kui 100% kindel, ja need krdi elektripistikute ühendused, no andke andeks, enam haigemat lahendust ei ole mitte kellelgi.
Võttes aluseks suvalise jaapanlase, Opeli, Saabi, Kia vms, siis nende autodega ei ole selliseid probleeme niisugusel hulgal. Ja ma räägin sama põlvkonna mudelitest.
Minu jaoks jäävad igatahes viimasteks Audideks need mis hetkel olemas on, sealt edasi ilmselt juba mõne korealase või japsi rooli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
audihunt
huviline



Registreerunud 12.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi quattro

postitati 25.01.13 13:47 Tsiteeri


Varsi võiks teha uue teema: " Miks keegi üldse audiga sõidab" ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rally84
huviline



Registreerunud 12.07.10
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Neljarattalised

postitati 25.01.13 14:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Joel
Tsitaat:
Algselt postitas: rally84
Eks ole igal automargil õnnestunumaid ja vähem õnnestunud mootoreid.
Audi mootorid on aga vaieldamatult väga pikaealised ja resurssi on neis kõvasti. Ise hindan kindlasti parimateks Audi mootoriteks R5, ja klass omaette on muidugi kõrgelt hinnatud 2.2 20v turbo.

Mis mõttes klass omaette? See mootor ei ole pikaealisuse osas küll mingi teerajaja. Kõva tükk on ja palju rõhku kannatab pähe anda, aga mingis muus osas on minu jaoks see 20vT ahhoitamine täielik müstika. Juba tootmise ajal (mis lõpetati umbes 17 aastat tagasi) olid nad eilse päeva tehnoloogiaga, RR ja 3B olid ju jagajasüütega malmankrud kui japsid juba VTEC'i ja BMW Vanos't masstootis ning Audi ise täisalumiinium DOHC V8't (paraku ka veel jagajasüütega) tootis. Ükski viimatimainitutest ei ole vastupidavuselt 2,2 20vT-st kehvem, pigem vastupidi.

Mina ise arvan, et Audi mootoritest vastupidavaimad on vanad R4 ja R5 diislid ja karpaga 1,8 bensukas. Aga W123 ja W124 MB diislite vastu ei saa ilmas vist miski...



Just nimelt selles mõttes klass omaette, et see mootor kannatabki väga palju kw välja ja on kerggelt tuunitav. Tuuningmaailmas ongi see mootor väga hinnas! Need numbrid, mis sellest mootorist välja võlutakse ja milliseid veerandmiili aegu üle maailma sõidetakse on reaalssus, mitte müstika!!!
Audi 1.8 karpaga bensukas nüüd küll Audi vastupidavaim mootor pole, diislitega on juba teine asi!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rally84
huviline



Registreerunud 12.07.10
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Neljarattalised

postitati 25.01.13 14:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: RedRockets
Tsitaat:
Algselt postitas: phyl
Ja proovi riisipüssiga 700 000 km ja rohkem sõita. Maru raske. Kui sakslast hooldad KORRALIKULT siis ka kestab mõnuga. (pean silmas kõiki saksa autosid mitte ainult audit)


Tuttaval oli toyota hilux millel oli läbisõit üle milli, auto müüs ta maha kuna kere oli juba läbi mädanenud aga mootor see eest tipp topp.
Isal on ka toyota hilux millel läbisõit 500k kandis, + peres on veel 2 riisiraketti, avensis ja getz, ei oska yhtegi halba sõna nendekohta öelda.
Aga eks kõik autod kestavad kui nad hoolt saavad.


Olen ka ise sõitnud kunagi Toyota Hiluxiga mille odomeeter näitas üle milli, ka tolle autokere ei olnud just kiita aga mootor toimetas veel hästi. Vana Toyota Carinat olen näinud 800 000 km läbisõiduga.
Ma olen väga suur Audi fänn, aga minu arvamus on see, et Maailma ühed vastupidavamad mootorid tulevad just Toyotalt, eriti vanemate Toyotade mootorid on küll pommikindlad. Ja siis loomulikult veel vanakooli Mersude ja Volvode mootorid on tuntud oma pikaealisusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 25.01.13 14:56 Tsiteeri


Me räägime siin suutlikkusest ilma juppe vahetamata sadu tuhandeid kilomeetreid sõita, mitte sellest kui hea mingi mootor tuuningumaterjaliks on. Olen 2,2 20vT hingeeluga igati hästi kursis, omalgi selline olnud. Just sellepärast ma seda mõtteavaldust vastupidavuse osas ei jagagi, kuna pean silmas selles teemas arutatavat igikestvust, mitte tuuningutaluvust. 1,8 karpa pakkusin välja seetõttu, et tean inimesi, kes neid bagide peal kasutasid (täiesti stockina), kuna see olla nii kivikõva mootor, et kannatab misiganes laamendamist. Vanad B3d, pool milli kellal, pole ka Eestis midagi haruldast.

Toyota diislid on kindlasti legendaarsed, palju sellele on ilmselt kaasa aidanud ka TopGeari vastav episood. Audi paraku on V6 turbodega (nii 2,5TDi kui 2,7Bi-T) ja V8 TDi (nt 3,3), samuti uue 2,0 TDi'ga päris kõvasti näppu lõiganud. Sellest on kahju...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rally84
huviline



Registreerunud 12.07.10
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Neljarattalised

postitati 25.01.13 15:10 Tsiteeri


Eks ta ole jah.. Kui nüüd Audi kiiremaid mudelite mootoreid võrrelda, siis kes hindab kõrgemalt V8, teised jälle ülelaetud R5. Eks ta maitse asi on, kellele ema, kellele tütar.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 25.01.13 15:11 Tsiteeri


Nii, see teema tundub huvitavaks kujunema, luban endale veel ühe postituse teha...

Minu arust on mõistlik omada Audi kõrvale vähemalt 1 lihtsat ja tagasihoidlikku muu tootja transpordivahendit, millel madal kütusekulu ja saab piirduda hooldusega. Selline sõiduk on hea backup, kui raha vähe või vaja sõita pikka otsa ökonoomselt, ilma et peaks muretsema tehniliste probleemide pärast.

Honda, Opeli ja Peugeot puhul pole täheldanud isegi, et mingisugust leemendamist mootori juures oleks. 124 kerega diisel Mercedes arvatavasti oleks ka sõitnud krt teab, kui kaua, aga minu jaoks oli see "lamav lehm" ja auto lihtsalt ei meeldinud. VW Golf siiski laguneb veidi, aga väga odav pidada siiski.

Opel Corsa 1,3 cdti diisel näiteks käivitus esimesest matsust -34,5 juures ja küttekulu jäi 3,8 - 4,2 l/100 keskmiseks ja seda mikromootori kohta suht raju dünaamikaga.

Audi mootoritest oli ainuke probleemivaba mootor c3 kerel olnud NF 2,3, mitmete aastate jooksul ei esinenud ühtegi mootori probleemi (bens. pumpa siis mootori juurde kuuluvaks ei loe). Kahjuks jäi see auto lihtsalt vedelema.

A4 näiteks on enimlagunenud auto, mida olen omanud/oman. Põhimõtteliselt oleks lihtsam nimetada komponente, mis pole ära lagunenud, kui see, mis lagunes (paraku ei tule midagi sellist meelde peale tagadifri... ;))


BMW tuttavate praktikas laguneb ka nagu pöörane, vast isegi hullemini kui Audi.

Minu arvates on kõikidel tootjatel kõige töökindlamad ja madalamate ülalpidamiskuludega nn rahvaautod.


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rally84
huviline



Registreerunud 12.07.10
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Neljarattalised

postitati 25.01.13 15:23 Tsiteeri


Eks need rahvaautod võivad näida sellepärast kõige töökindlamad, et mida lihtsam tehnika ja mida nigelam varustus, siis on ju ka vähem asju,mis katki võivad minna! Täitsa loogiline jah...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 25.01.13 15:24 Tsiteeri


Eks me tea neid uuringuid küll ja kuidas neid tehakse... On keegi uuringutes osalenud?

Loomulikult kui mootoriga sõidetakse rohkem km siis mootor kulub ka kiiremini. Audi on muidugi väga "õnnestunud" oma karteri tuulutuse jms sitanikerdustega, nii et ei vaidle vastu, et võibki olla pasad mootorid aga kuidas siis Skodal ja VW siis paremad on? Kas tõesti plastik kate lõhub mootorit?:)

See uuring ikka omamoodi tglt naljakas. Esiteks on tegemist kindlustusfirmaga(äkki keegi tahtis lihtsalt mootori kap remonti?) ja teisalt ei saa võrrelda autosid, mida toodetakse 2 või 200k . Ehk ei saa võrrelda käsitööd ja liinitööd.

Uuringut selleks aktsiooniks küll nüüd nimetada ei saa. Uuring oleks siis, kui võrreldakse sama ajastu,sama võimsuse ja samat tüüpi mootoreid. Nö testijad peaksid olema ka sarnase sõidumaneeriga - ei saa võrrelda ju noorukit ja pensionääri.

Audi mootor ka kestab, kui teda hoida ja hoolt kanda.

Eks kasutaja QUATTRO saab öelda statistikat, kas rohkem käijakse vanasid või uusi turgutamas.

Suhtun ja soovitan teil ka suhtuda igasugustesse uuringutesse skeptilisusega.

Lõppu lisaks ühe humoorika video, kuidas võrreldakse quattrot ja x-drive. Hoidke siis tähelepanu ikka plakatitel(võimalikel sponsoritel):)
http://www.youtube.com/watch?v=HvqQuC_8VrM
http://www.youtube.com/watch?v=dGWsogAlZLE (Võibolla seletab keegi miks audil esivedu ei tööta)

Lõpetuseks ütlen, et suhtun ja soovitan teil ka suhtuda igasugustesse uuringutesse skeptilisusega- ei tea kunagi kes mõjutas ja kes uuringu kinni tagus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 25.01.13 15:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rally84
Eks need rahvaautod võivad näida sellepärast kõige töökindlamad, et mida lihtsam tehnika ja mida nigelam varustus, siis on ju ka vähem asju,mis katki võivad minna! Täitsa loogiline jah...


Täpselt seda ma silmas peangi. Lihtne, äraproovitud tehnika korralikult hooldatuna kestab hästi. Kuna teema mootoritest, siis madala forseeringuga mootor on töökindel.


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 25.01.13 15:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: quattromees
Tsitaat:
Algselt postitas: rally84
Eks need rahvaautod võivad näida sellepärast kõige töökindlamad, et mida lihtsam tehnika ja mida nigelam varustus, siis on ju ka vähem asju,mis katki võivad minna! Täitsa loogiline jah...


Täpselt seda ma silmas peangi. Lihtne, äraproovitud tehnika korralikult hooldatuna kestab hästi. Kuna teema mootoritest, siis madala forseeringuga mootor on töökindel.

Eks kõige töökindlam muruniiduk on ka vikat, aga kes meist sellega udjada tahaks. Selge see, et kui tahad rohkem luksust ja mugavust, siis lähevad asjad keerulisemaks ja kannatab töökindlus. Kui nüüd aga võrdleme vähe keerukamaid asju, näiteks audi 3,2 bensukat sama aja toyota 3,0 bensukaga, siis suht sama dünaamika, aga töökindluse poolest olen selle esimese kohta ikka nurinat kuulnud, aga teise kohta pole kuulnud, et üldse probleeme oleks.
Aga IMO on audid läbi aegade teinud suurepäraseid salonge ja ka välisdisain on väga hea, silmarõõmu pakub kuhjaga ning selles osas ainsaks tõsiseks konkurendiks on BMW, siinkohal on japsid nagu Toyota, Nissan ja mitsubishi ikka enamasti väga inetud (Honda näiteks on enamasti palju kenam), olgu neil siis hea vastupidavus või mitte, aga disain maksab ka midagi.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 25.01.13 17:15 Tsiteeri


Jätaks siit teemast hetkel välja igasugused väänded, hobujõud ja muu padriku mis kapoti alla ei kuulu. Teema on konkreetselt mootor kui selline.
Lihtsalt, mida aeg edasi, seda enam pead olema valmis kapotti kergitama igal hommikul, et mitte leida sealt mingisugust plastikust flantsi või torujuppi mis meie kliima temperatuurikõikumisetele ja ajahambale lihtsalt vastu ei pea. Et mingi paisupaak ei oleks jälle mõraline, kuskilt ei tilguks ja mingi rullik või pinguti ei oleks jälle kannis.
Hinge teeb täis enim see komposiitide ja plastiku kasutamine mootori juures, enamuste õlilekete algus on ikka see, et kuskil külmub mingi veepiisk ära ja tekib hetkeks surve. Ilgelt äge on valmistada kõik sisselaskekolled ja karterituuled ja klapikambrikaaned mingist plastitaolisest materjalist, mis ei ole võimeline edasi kandma soojust. Ja siis poogime sinna külma kõhuga mingi metalljunni vahele, a`la drosselklapi, milledest paljudel pole isegi jahutusvedelikuga soojendust lisaks. Siis imestatakse, kui kuskil maanteel gaas peale jääb jne. Lisaks on need plastikujunnid sellise hinnaga, nagu neid toodaks mõni juveliir. Mõeldakse vaid sellele, et asi peab kestma võimalikult vähe aega ja klient peab olema pidevalt uksetaga ja "mjäu" tegema.

Tõusva päikese maa liikurid kasutavad siiani valdavalt "võta võti kätte ja pinguta" rihmajameid, ei ole mingeid probleeme mingite rullide, pingutite ja krt teab veel millega. Eks erandeid on ka seal. Aga valdavalt tundub, et sealkandis enne mõeldakse kui miskit tootma asutakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jass
huviline



Registreerunud 24.02.05
Asukoht: Tallinn-Tartu-Elva
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 1,8TQ & A6 2,8 & BMW 525

postitati 25.01.13 18:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: quattromees
Minu arust on mõistlik omada Audi kõrvale vähemalt 1 lihtsat ja tagasihoidlikku muu tootja transpordivahendit, millel madal kütusekulu ja saab piirduda hooldusega. Selline sõiduk on hea backup, kui raha vähe või vaja sõita pikka otsa ökonoomselt, ilma et peaks muretsema tehniliste probleemide pärast.


Minu jaoks ongi Audid olnud need autod, millel ei pea muretsema tehniliste probleemide pärast ja saab sõita hooldusest hoolduseni. Ainus kord, kui teele olen jäänud, siis oli autoks odav Jaapani pann.

Tsitaat:

A4 näiteks on enimlagunenud auto, mida olen omanud/oman. Põhimõtteliselt oleks lihtsam nimetada komponente, mis pole ära lagunenud, kui see, mis lagunes (paraku ei tule midagi sellist meelde peale tagadifri... ;))


Ära osta omale turu kõige odavamat ronti. Kasutatud autot ostes mine osta omale Saksamaalt sakslasest omaniku käest auto, mille läbisõit on alla 100 000 km ja mis on ka sealsest turuhinnast tublisti kallim. Kui raha on vähem, siis osta vanem, aga korralik, mitte kõige odavam uuema aastaarvuga, siis ei pea siin vinguma, kuidas kõik laguneb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 25.01.13 18:33 Tsiteeri


Selle vana kõnekäänu "Audi - remondi ja naudi" esimest poolt ei viitsiks keegi pikalt välja kannatada, kui teine pool ka tõsi poleks. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.01.13 18:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass


Ära osta omale turu kõige odavamat ronti. Kasutatud autot ostes mine osta omale Saksamaalt sakslasest omaniku käest auto, mille läbisõit on alla 100 000 km ja mis on ka sealsest turuhinnast tublisti kallim. Kui raha on vähem, siis osta vanem, aga korralik, mitte kõige odavam uuema aastaarvuga, siis ei pea siin vinguma, kuidas kõik laguneb.


Oi kui kuldsed sõnad!!! See on üks siinse foorumi parimaid nõuandeid läbi aegade.

Enamus eestlastest ostab kõige uuema ja odavama auto. Uuel ja odaval hinnal on ka põhjus, mida hiljem siin foorumis halana kuulda saab.

Ma olen sõitnud juba 15 aastat Audidega ning probleeme on olnud üli ähe, enamus on olnud kõik tavaline hooldus. Teele pole kunagi jäänud. Samamoodi kestavad kõik minu Audid ka järgmiste korralike omanike käes.


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 25.01.13 20:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass
Tsitaat:
Algselt postitas: quattromees
Minu arust on mõistlik omada Audi kõrvale vähemalt 1 lihtsat ja tagasihoidlikku muu tootja transpordivahendit, millel madal kütusekulu ja saab piirduda hooldusega. Selline sõiduk on hea backup, kui raha vähe või vaja sõita pikka otsa ökonoomselt, ilma et peaks muretsema tehniliste probleemide pärast.


Minu jaoks ongi Audid olnud need autod, millel ei pea muretsema tehniliste probleemide pärast ja saab sõita hooldusest hoolduseni. Ainus kord, kui teele olen jäänud, siis oli autoks odav Jaapani pann.

Tsitaat:

A4 näiteks on enimlagunenud auto, mida olen omanud/oman. Põhimõtteliselt oleks lihtsam nimetada komponente, mis pole ära lagunenud, kui see, mis lagunes (paraku ei tule midagi sellist meelde peale tagadifri... ;))


Ära osta omale turu kõige odavamat ronti. Kasutatud autot ostes mine osta omale Saksamaalt sakslasest omaniku käest auto, mille läbisõit on alla 100 000 km ja mis on ka sealsest turuhinnast tublisti kallim. Kui raha on vähem, siis osta vanem, aga korralik, mitte kõige odavam uuema aastaarvuga, siis ei pea siin vinguma, kuidas kõik laguneb.

100% nõustun mitte ostma turu odavamaid autosid, või konkreetset mudelit. Võta odavam ja pane paar tuhat eurot juurde ja ilmselt satub korralik asi sulle kätte.

Muidu Audi mootorid on ikka väga head. Diislitel jõudu mahedalt (kahjuks pole nad vist kõige ökonoomsemad- eriti 3.0TDI).

Toyotad on okei vastupdiavuselt aga nad on kuradi mürased seest ja tunduvalt lihtsamalt kokku pandud. Parem maksan veits rohkem ja enesetunne parem :) (jah ma olen ülisuur "vaiksete salongide" autode fänn ) :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
lepmaa2
huviline

Avatar


Registreerunud 03.09.10
Asukoht: Helsinki/Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Competition turbo Quattro, Volvo XC60,Audi A6 Allroad, Audi S4B5 Avant

postitati 25.01.13 21:35 Tsiteeri


Olen kunagi omanud Audi 80b4 2.3 98kw mootoriga isendit mille kellal oli müümise hetkeks 880 000:) ja kapotti avasin pm. ainult siis kui oli vaja õlivahetust teha. Aga eks seal oli kõigi eelduste kohaselt ka korralik hooldusajalugu, sest järgmine 2.3 tahtis juba vähe tihedamat kapotikergitamist:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 25.01.13 22:29 Tsiteeri


Minu meelest Kauri suust voolab sulakuld välja.

Eks muidugi vastab ka tõele väide, et hooldatud ja korras masin kestab paremini (parimatel juhtudel, nagu saab lugeda, pole audiga isegi kordagi teele jäädud), kuid minu nägemuses teatud ajastu audide vastupidavus ja usaldusväärsus võrdub parima (ja väga kalli) hoolduse korral (mille käigus tuleb umbes iga 200000 järel sisuliselt pool mootorit ära vahetada) jaapanlase või koreaka täiesti käest ära ja hooldamata masinaga...

Mina ntx läksin ka seda teed, et soetasin odava koreaka ja pean ütlema, et märksa kindlam tunne on ses mõttes, et ma ei pea pidevalt pabistama, kas ikka sihtkohta pärale jõuan. Kui audil poleks nelivedu siis ma isegi ei mõtleks tema kasutamise peale. Kahjuks nii ongi...:D

Seda pullim on lugeda teema alguses oode audi mootorite "legendaarsest" vastupidavusest:D, kõlab umbes nagu lubadused peatselt 5 rikkama riigi hulka jõudmisest, või marksistlik-leninlistlik ideoloogia- rääkija tegelikult ise ka ei usu mida räägib, aga ikka on tarvis oma "tõde" kuulutada.:D


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 25.01.13 22:32 Tsiteeri


Tuttaval on maja ees taoline silt.

"Kui tuled Audi või VW siis pargi KINDLASTI maja kõrvale"

Kuna maja ees on unikivi ja peale audit või volkari parkimist on seal enamasti ka õli või kütuseloik. TÄIESTI kuiv Audi V mootor ja käigukast on pigem haruldus kui tavaline nähtus.

Aga sõbral oli Honda Civic 1.4 bens aastast 1997, mis sõitis 1,2 miljonit kilomeetrit ennem kui hakkas õli võtma. Samas VW golf IV 1,4 bensukas hakkab juba ca 150 000 läbisõidu juures küsima 1 liiter õli 1000 kilomeetri kohta. Aga samal Golfil kerel 1,6 bensukal seda muret ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 26.01.13 06:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass
Tsitaat:
Algselt postitas: quattromees
Minu arust on mõistlik omada Audi kõrvale vähemalt 1 lihtsat ja tagasihoidlikku muu tootja transpordivahendit, millel madal kütusekulu ja saab piirduda hooldusega. Selline sõiduk on hea backup, kui raha vähe või vaja sõita pikka otsa ökonoomselt, ilma et peaks muretsema tehniliste probleemide pärast.


Minu jaoks ongi Audid olnud need autod, millel ei pea muretsema tehniliste probleemide pärast ja saab sõita hooldusest hoolduseni. Ainus kord, kui teele olen jäänud, siis oli autoks odav Jaapani pann.

Tsitaat:

A4 näiteks on enimlagunenud auto, mida olen omanud/oman. Põhimõtteliselt oleks lihtsam nimetada komponente, mis pole ära lagunenud, kui see, mis lagunes (paraku ei tule midagi sellist meelde peale tagadifri... ;))


Ära osta omale turu kõige odavamat ronti. Kasutatud autot ostes mine osta omale Saksamaalt sakslasest omaniku käest auto, mille läbisõit on alla 100 000 km ja mis on ka sealsest turuhinnast tublisti kallim. Kui raha on vähem, siis osta vanem, aga korralik, mitte kõige odavam uuema aastaarvuga, siis ei pea siin vinguma, kuidas kõik laguneb.


Aasta arvu tagaajamisest ei tea ma midagi, ka pole autot odomeetri näidu järgi ostnud. Antud a4 minu käes olnud 7 aastat, mõni teine mudel veel kauem. Võrdlusena on näitajad vastupidavuse koha pealt just sellised. Mina saan oma masinatega ise hakkama ja kulude pärast ei muretse. Vanematele masinatele on nagunii kasutatud mootoreid jms kõik koht täis võileivahinnaga. R5 üldiselt on väga ok. Aga sama kasutamise juures ei saa öelda, et Audi mootorid just kõige töökindlamad on. 1,9 diislid samas on väga head mootorid minu arvates. V6 suurim probleem on õlilekked ja külmaga gaasi pealejäämine. Plastik sisselaskekolle on suht jama ja klapikambri kaaned pragunevad ajapikku, samuti muutub plastik, mis nukkvõlli kohal nii hapraks ajapikku, et kätte võttes murdub tükkideks. Muidu ehituselt lihtsad ja pole keeruline remontida ega hooldada. Varuosad peavad olema õiges kvaliteedis. Ca 2 kuud tagasi tegin sõbra 2,6 mootori korda, millel klapid käisid pähe, kuna jooksis kinni kas veepumba või ühe tugirullide laager (mõlemad olid laiali), peale 20000 km teenenduses teha lastud komplektset rihmavahetust (ehk siis vähemalt 60000km oleks veel pidanud sõita saama. Ei julge öelda, et eelnev töö oleks halvasti tehtud või mingi jubinas vahetamata jäetud, pigem osutus varuosa halvakvaliteediliseks. Huvitabki, kaua lekkevaba püsib lahtikäinud kohtades + vändasimmer. Aga osade markide puhul kestavad need igasugused pingutid jms terve auto ea, st varu on suurem.


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 26.01.13 09:11 Tsiteeri


Ei noh eks neid näiteid võib tuua ka teistel markidel, näiteks sõbral uuena ostetud esimese põlvkonna nn facelift almeral tuli kuskil 200tuh peal vahetada mootor, sest ei suudetud tuvastada jahutusvedeliku kadu mootorisse, kusjuures autot on hoitud eeskujulikult. Sina ferdinand piirdud alati oma jutus selle Hitleri kättemaksuga ja teed siis üldistusi kogu audi mootori valiku kohta. Lugenud siis teemasid natuke, et ei ostaks kõige sitema mootoriga audit! Ärme nüüd liiale ka läheme, huvitav, mis kasutatud korealane sul audi vääriline on ka?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 81.6% - SQL: 18.4%]