Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Audi a6 2003 aasta 3.0 162kw q pärnu (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 1929)
eko89
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.06
Asukoht: jõhvi city
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 d3 171kw

postitati 10.03.12 20:10 Tsiteeri
Audi a6 2003 aasta 3.0 162kw q pärnu



Tere!

Mõtlesin, et teen abistava teema ka teiste klubiliste jaoks.
Sai täna maha sõidetut 600+ km ja mõtetult.

Sai käidud vaatamas Pärnus ühte 3.0 162kw quattrot. 830BFT
http://www.auto24.ee/used/980101
Telefoni teel sai omaniku palutud, et palun räägi kõik ausalt ära, et me ei peaks tühja sõitu tegema.
Omanik väitis, et auto on tip-top korras ja ühtegi pisiviga pole.
Kirjas siis kuulutuses: "Auto väga korralik!!! kõik hooldused tehtud rullikud, rihmad,õlid, piduri kettad, uus aku."

Väljas oli jah auto täitsa tip-top aasta ikkagi 2003.
Kuid vead mis me 15 minuti vaatamise jooksul leitsime:
1)Aku on kindlasti vana, arve mida näidati oli mingi 2008 aasta aku arve. Siis oli veel arve asemel üks tellimuse kinnitus, mitte arve ja üks forss arve, mis oli aastast 2010 aga summa eurodes....
2)Ei töödanud juhipoolne tagumine aknaklaas.
3)Ei töödanud tagumine kojamees.
4)Salong oli suht kulunud 270tuhane läbisõidu kohta. (minu arvamus)
5)Esipidurikettastel olid randid sisse kulunud,et need pole ka kindlasti uued.(Arve mis esitati oli aastast 2010)
6)Sõiduaeg tekkis vibra sama ka pidurdamisel, arvatavasti mingi velg kõver või tegu rehviga millel muhk.
7)Rool täitsa väljakeerates tegi mingi asi klõpsu, kas roolilatt või mingi veermikuosa.
8)Õlivarras oli ärakulunud(katki)
9)Kuulutuses oli kirjas vihmasensor seda ka polnud.
10) Rehvid olid suht kulunud.

Veermikut ja mootorit me ei kontrollinud, polnud kohta ja võimalusi.
Hinnas kokkuleppele ei saanud, kuna meie arust oli auto ülehinnatud, kuna pidi olema palju vahetatud asju, mitte ühtegi värsket arvet esitada ei suudetud ja minujaoks jäi ka see rihma vahetus kripeldama, kas ikka on alles vahetatud?
Niipalju veel tean, et auto on kunagi omanud teist registeerimis numbrit.

PS: Ei taha midagi maha teha ja inimeste arvamusi on erinevaid korrasolekust, teema tegin vaid selleks, et keegi teine ei peaks raiskama aega ja raha, et tühja sõitu teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 10.03.12 21:23 Tsiteeri


Naljanumber.
Kas töesti loodad saada arveid, mis pärineksid eilsest vöi nädala tagusest ajast?


1)Aku on kindlasti vana, arve mida näidati oli mingi 2008 aasta aku arve.

Määranud kindlaks, et kas tegu oli arvel märgitud akuga...vb oli seda juba teistkordselt vahetatud..

2)Ei töödanud juhipoolne tagumine aknaklaas.

Puudus vöib olla ujuv (ühendus, mootor, lüliti jne)

3)Ei töödanud tagumine kojamees.

Sama, mis teine punkt.

4)Salong oli suht kulunud 270tuhane läbisõidu kohta. (minu arvamus)

Hoolitsemata salong muutub kulunuks ka kiiremal läbisöidul, kui 270 tuhat km.

5)Esipidurikettastel olid randid sisse kulunud,et need pole ka kindlasti uued.(Arve mis esitati oli aastast 2010)

Selle ajaga jöuab kettaid möni lausa 2x vahetada.

8)Õlivarras oli ärakulunud(katki)

Mida siis täpsemalt?

10) Rehvid olid suht kulunud.
Kuluvuse piiri määratlesid kuidas...? Kas oli tegu suve vöi talverehvidega?

Rihmade ja muude mudrude (ölid, filtrid) on nagunii elementaarne töö peale isendi soetust, sest nagunii keegi ei raatsi enne müüki isendile raha raiskama hakata.
Kui aga vastavad tööd siiski reaalselt ära töestatakse jne, siis vb ehk teine olukord.

Pahameelest osaliselt saan ehk arugi...pole just jupike maad odavalt vaja maha söita.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Toomas15
huviline



Registreerunud 22.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C5

postitati 11.03.12 04:41 Tsiteeri


Olen küll Pärnust, kuid mitte selle sõiduki omanik.Vaadates hinnapakkumist ja Teie poolt etteloetud vigu, mis jah on ilmnenud puudused kuid ei midagi erilist. Müügis on tsipa vanemaid ja kalleimaid. Küll aga olen kokku puutunud müüjatega, kes pakuvad raibet ja küsivad tõesti ilmselgelt ülepakutud hinda. Selle auto puhul on Sooduspakkumine ilmne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 11.03.12 06:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: eko89
1)Aku on kindlasti vana, arve mida näidati oli mingi 2008 aasta aku arve. Siis oli veel arve asemel üks tellimuse kinnitus, mitte arve ja üks forss arve, mis oli aastast 2010 aga summa eurodes....


Sel juhul olen mina eriti imelik inimene, sest ühe auto peal on siiamaani see aku, mis 2002 aastal sinna ostsin. Kuna tänase päevani on ainult paar korda laadida tahtnud ja siis on jälle pikalt kõik korras, siis pole nagu raatsinud vahetada.
Kas peaks?
Kui tihti vahetab normaalne inimene oma autol akut?
Tahaks ka normaalse inimese moodi vahetada, 10 aastat ühe akuga tundub veits palju..... Aidake....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 11.03.12 07:13 Tsiteeri


Ühesõnaga sitt lugu, ei saanudki viie tonniga uut A6-te. Tunnen tõsiselt kaasa.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kelluke
huviline



Registreerunud 01.08.07
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.9 , 5000 C2

postitati 11.03.12 07:31 Tsiteeri


Mina saan küll teemaalgataja pahameelest aru.Ei ole meeldiv sõita tühja 600 km ja raisata eaga,kuna müüa lihtsalt valetas.
Kui öeldakse ,et vigu ei ole,siis ju ootad ,et neid ei olegi.
Ise olen oma autosid müües küll kõik vead ära rääkinud ja pole ükski müümata jäänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
eko89
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.06
Asukoht: jõhvi city
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 d3 171kw

postitati 11.03.12 07:54 Tsiteeri


Jah, võibolla on see tõesti minu vaatenurk, kuid olen ka ennem olnud ostja ja müüa.
Kui küsida inimese käest, kas kõik on korras ja vastuseks saada et kõik alles tehtud ja arved olemas.

1) Aku oli silmnähtavalt vana, pole väitnud, et aku on halb, kuid kui kirjas uus aku, siis oleks tahtnud seda ka loota.
2) Jah klaasi põhjus võib olla ujuv, kuid mind kui ostjat see ei huvita, puudus oli, et ei töödanud.
3) Jah tagakojamees võib olla ujuv, kuid mind kui ostjat see ei huvita, puudus oli, et ei töödanud.
4) Salongi info oli lihtsalt, et sina või keegi teine ei sõidaks samamoodi tühjalt pikka maad maha.
5) Seda tahtsingi kirjutada, et kirjas uued kettad klostid, kuid ketastel olid kulumisrandid sees, tegu pole uute ketastega.
6) Rihma vahetuse kohta ei oska öelda, aga miks sai just seda autot vaadatud, oli ka üks põhjus rihmavahetus, kuna see pole odav lõbu.
7) Õlivarras oli keskelt katki(ajas karvu)
8) Rehvid olid lamell. Omaniku väitel ka, et need on suht pidused( see väide on ka kuidas kelle vaatenurgast, kuid talvel mina nendega enam ei sõidaks)
9) Põhi 2 viga, mis minuarust oli sõiduaegne vibra, arvatavasti mingi velg kõver. See häiris ikkagi sõitmist .
Ja rooli väljakeeramisel tegi mingi asi hea klõpsu.
Nende arvelt oleks tahtnud ainult soodust saada, kuna need segasid juba sõitmist.


Kohalemineku põhjus polnud hinda kaubelda ja uut autot osta, kui oleks tahtnud uut autot siis oleks läinud kohe salongi.
Mina ei olnud ostja olin kõrvaline neutraalne inimene. Mina ei saanud rahalist kahju ega midagi.
Kuna sõidan ka ise sellise kere audiga, siis oli mul hea võrdlusmoment enda vs sellest autost.
Jah nõustun facelift nägi ilusam välja kui minu vana.
Põhjus miks teema tegin oligi, et keegi teine, kes läheb autot vaatama teab juba neid vigu.
Kui arvate, et teema on ebavajalik, siis võib vabalt kustutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
eko89
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.06
Asukoht: jõhvi city
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 d3 171kw

postitati 11.03.12 08:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Tsitaat:
Algselt postitas: eko89
1)Aku on kindlasti vana, arve mida näidati oli mingi 2008 aasta aku arve. Siis oli veel arve asemel üks tellimuse kinnitus, mitte arve ja üks forss arve, mis oli aastast 2010 aga summa eurodes....


Sel juhul olen mina eriti imelik inimene, sest ühe auto peal on siiamaani see aku, mis 2002 aastal sinna ostsin. Kuna tänase päevani on ainult paar korda laadida tahtnud ja siis on jälle pikalt kõik korras, siis pole nagu raatsinud vahetada.
Kas peaks?
Kui tihti vahetab normaalne inimene oma autol akut?
Tahaks ka normaalse inimese moodi vahetada, 10 aastat ühe akuga tundub veits palju..... Aidake....



Küsimus ei olegi selles kas ja kui palju peaks akut vahetama.Ma pole väitnud, et aku olukord oli paha.
Kui sa märgid oma müügikuulutusse, uus aku ja kui ma kohapeal avastan, et sul on 2002 aasta aku, siis pean ma sind valetajaks, kas pole nii?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 11.03.12 09:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kelluke
Mina saan küll teemaalgataja pahameelest aru.Ei ole meeldiv sõita tühja 600 km ja raisata eaga,kuna müüa lihtsalt valetas.
Kui öeldakse ,et vigu ei ole,siis ju ootad ,et neid ei olegi.
Ise olen oma autosid müües küll kõik vead ära rääkinud ja pole ükski müümata jäänud.


Täiesti nõus nii Sinu, kui ka teemaalgatajaga. Ei mõista hästi seda kisa, mis siin lahti läks- loogiline pahameel ju, kui Sa küsid müüjalt, vigade kohta ning ta väidab, et kõik on super, isegi arved olemas kuid kohapeal selgub, et olukord on risti vastupidine.
Näiteks, Kuits, ma tõsiselt kahtlen, et Sina, kui autoostja, jätaksid loetletud vead tähelepanuta auto ostmisel, kuna põhjused "võivad ju olla teada". Kui müüja kinnitab, et auto on korras, kuid tegelikult ei ole ta nii korras midagi, on müüja lihtlabane valetaja ja sellega peakski kõik ju öeldud olema.
Kui tahad autot müüa, tuleb olla ostja suhtes aus ja rääkida ära kõik, mis viga-mis tehtud, ise samuti käitunud kõikide oma müüdud autode puhul ning siiani on nad kõik müüdud ja ükski ostja pole nurisenud.
Mis puutub pika vahemaa tühja sõitmisesse, siis meenub üks jutt, kus Tartus elavad tuttavad sõitsid samamoodi müüja hea jutu peale Saaremaale autot vaatama. Kohapeal selgus, et auto oli korralik sara. Mis vahenditega või mil viisil, kuid enne nad Saaremaalt müüja juurest ära ei tulnud, kui viimane kompenseeris tühja sõidu kulud.
Peace!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 11.03.12 10:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi

Näiteks, Kuits, ma tõsiselt kahtlen, et Sina, kui autoostja, jätaksid loetletud vead tähelepanuta auto ostmisel, kuna põhjused "võivad ju olla teada". Kui müüja kinnitab, et auto on korras, kuid tegelikult ei ole ta nii korras midagi, on müüja lihtlabane valetaja ja sellega peakski kõik ju öeldud olema.


Alati ei pea inimest valetajaks nimetama, kui "töesti ja kogemata" jääb möni viga loetlemata.
Loomulikult ei jää kellelgi ka pisivead nägemata ja tundmata, siin on alus luua kompromiss, kas hinna-alandusele vöi täishinna puhul vea/vigade likvideerimisele.
Üldiselt ei viitsi rohkem targutada ja arutelu jätkata, ennist lihtsalt möni punkt jäi kripeldama ;)
Küll jääb möitsmatuks "karvase"varrega ölitaseme näitaja?


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 11.03.12 10:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi

Näiteks, Kuits, ma tõsiselt kahtlen, et Sina, kui autoostja, jätaksid loetletud vead tähelepanuta auto ostmisel, kuna põhjused "võivad ju olla teada". Kui müüja kinnitab, et auto on korras, kuid tegelikult ei ole ta nii korras midagi, on müüja lihtlabane valetaja ja sellega peakski kõik ju öeldud olema.


Alati ei pea inimest valetajaks nimetama, kui "töesti ja kogemata" jääb möni viga loetlemata.
Loomulikult ei jää kellelgi ka pisivead nägemata ja tundmata, siin on alus luua kompromiss, kas hinna-alandusele vöi täishinna puhul vea/vigade likvideerimisele.
Üldiselt ei viitsi rohkem targutada ja arutelu jätkata, ennist lihtsalt möni punkt jäi kripeldama ;)
Küll jääb möitsmatuks "karvase"varrega ölitaseme näitaja?


No arvestades, et selline loetelu vigasid ei saa jääda kogemata nimetamata, siis ikkagi on tegemist valetajaga (saaks aru, kui nt mittetöötav kojamees jäi kogemata nimetamata). Seda enam, kui ta olla väitnud, et auto on väga korralik, arved olemas jne. Ei olnud ju korralik ja ei olnud ka korrektseid arveid. 2-3a vanu arveid võib igaüks sahtlipõhjast välja kraapida.
Lisaks ka see müüja ei tundunud väga aldis olema hinnaalandust tegema, kui kokkuleppele ei saadud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 11.03.12 10:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: eko89

Küsimus ei olegi selles kas ja kui palju peaks akut vahetama.Ma pole väitnud, et aku olukord oli paha.
Kui sa märgid oma müügikuulutusse, uus aku ja kui ma kohapeal avastan, et sul on 2002 aasta aku, siis pean ma sind valetajaks, kas pole nii?


Seda nüüd küll jah. Isiklikult ei klassifitseeriks ka 4a vana akut uueks. Kas aga sellepärast auto ostmata jääks :P
Isiklikult olen ammu juba aru saanud, et kui auto on tunduvalt odavama hinnaga müügis, kui turuhind, siis midagi peab ju viga olema ja millegiga tuleb ka leppida.
Muidugi selline häma, et kõik korras ja uus, aga reaalsed faktid ei klapi, paneks ennastki kahtlema kas osta või mitte.....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
eko89
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.06
Asukoht: jõhvi city
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 d3 171kw

postitati 11.03.12 10:29 Tsiteeri


Õlivarras on tehtud mingist puidutaolisest materjalist peal on mingi isolatsiooni kiht.
Keskelt oli see isolatsioon katki ja see puit ajas pikkasid liiste. See kes näinud saab vast aru, aga mina nägin sellist asja esimest korda.
Jah see aken võis ka juhuslikult katki minna, nii et omanik ei teadnud. (see on pisiviga ja sõitmist ei sega, küll aga segab sõita vibra, mida see auto tekitas)

Aku ja muu on ka pisivead, kuid kui sa reklaamid välja, et küljes on uued asjad, siis võiks ka need uued asjad seal olla, olete nõus?
Telefoni teel sai palutud, et tuleme teiseltpoolt eestit, et palun räägi sisukord ära ei peaks kohapeal kauplema ja pettuma, kõik pidi olema tip-top.

Kui ostad auto, valid ju sobiva masina lisade ja hoolduse järgi. Meie seda tegimegi, läksime kohale SULARAHAGA nagu LUBATUD, kuid polnud meile lubatut korraliku autot. Me oleks sellega eile tagasi tulnud, kuid siis oleks pidanud ka hind vastavalt autole olema ja hind mida me oleks alla tahtnud oleks minujaoks olnud väike, arvestades neid vigu mis mainimatta jäid:)
PS: see auto selle aastakohta ei ole ikkagi tunduvalt odavam. Suht selles klassis nad hakkavadki.
Ja me ei osta aastaarvu ega ka läbisõitu vaid töötavat autot mis oleks viinud mugavalt punktist A punkti B.

Minujaoks teema lõppenud, meile see auto sellise hinnaga ei sobinud ja mustata ma seda autot ei taha, kuna kellegijaoks on see võibolla korralik auto, odava hinnaga, minujaoks see seda polnud.
Kellel huvi või küsimusi tekib, siis võib u2u panna.

Tervitades Erkko


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 38.2% - SQL: 61.8%]