Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7  8  9  ..  14
Autor:
Pealkiri: A4 b5 originaal kõlarite vahetus (Vastuseid: 348 | Vaatamisi: 116878)
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.07.09 08:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaakk
Sa oled ju oma küsimuses enda pingerea ülesse seadnud.
MB quart=>DLS=>Hertz
Ise pole MB Quartiga kokku puutunud, kuid DLS-i olen kuulanud ja heli on 13cm elemendi kohta päris hea- mina soovitaks DLS-i.

Siiski oleneb mis seeria asja ostad, DLSl on seda [roppus] oksendamimiseni, kuid on ka häid kõlareid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 06.07.09 18:58 Tsiteeri


Mina võin ju pingerea seada, aga ega see ei tähenda, et nad selles järjestus ka head on.
No kui üldse siis rahaliselt vist üle B5A ei kannataks.
http://www.noortehnik.ee/index.php?id=2&id2=57&id3=696
Mb Quart mulle ennast tõestas, aga nendel konkreetsetel Hertzidel mis mina välja pakkusin ei ole just kõige paremad filtrid. Muidu on Hertz norm. minu meelest, vähemalt selle hinna eest mis nad oma toodete eest küsivad, on küll asi paigas. DLS pole omanud, aga nii palju kui kuulanud olen DLS komposid ning kuulnud siis alla B5A nagu väga ei olegi mõtet. Lükake mu väide ümber kui see nii pole? Hetkel oli valik enda autosse, kas DLS või Mb Quart 1100 eest ja sai valitud MB Quart ESA, sest nad mängisid paremini.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MeanG
huviline

Avatar


Registreerunud 04.03.09
Asukoht: Saarel
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 13.07.09 22:08 Tsiteeri


Enam vist noortehnikus 13mm vaherõngaid ei ole ju ? Mina ei leidnud igatahes.:(:(:(


Söida, aga Ära mölise !
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 14.07.09 08:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MeanG
Enam vist noortehnikus 13mm vaherõngaid ei ole ju ? Mina ei leidnud igatahes.:(:(:(

Ma ei tea, kas Noorestehnikus neid üldse olnudki on.
Mina olen need saanud Kadaka teel Audiocity'st, seal on tunduvalt suurem valik igasugu audio asju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 27.07.09 06:37 Tsiteeri


Rõngaid igatahes kohapeal ei olnud Audiocity-s ja Noorde Tehnikusse ei hakanud minemagi, sest ennegi olnud selline asi, et kodulehel on palju asju üleval, aga koha peal pole pooli asju ja kui soovid tellida siis öeldakse ka vahel, et ei saa.
See selleks. Tahtsin tegelikult hoopis küsida, et kas keegi oskab midagi välja pakkuda :
Sai siis need kõlarid vahetatud seal A4 Avandis, sisse läksid korralikud MB Quartid (kui soodus poleks oleks letihind 3790.-:o) RUA213. Probleem, aga selline, et mida ei ole, on bass ja seda arvatavasti sellepärast, et enamus helist läheb lihtsalt kaotsi, mõtlesime siis, et paneme pigimatti ning vilti, aga ma ei usu, et ka see väga palju aitab, et kas keegi on mingi kasti ka sinna kõlarile ümber teinud vms? Ootaks nagu kommentaare inimestelt kes on need kõlarid seal ära vahetanud, et kuidas bassiga lood on?
Mul enda S-is mängivad maki tagant ka 2 seeriat "halvemad" sama tootja kõlarid kõvasti paremini (samamoodi kasti pole neil ei ees ega taga). A4 Avandil, aga tuleb heli läbi (aftermarket, mitte originaal)võimendi nii, et igatmoodi peaks parem olema ju.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 27.07.09 06:54 Tsiteeri


Kas uksepolster hakkab muidu ikka plärisema? Ehk siis saab aimu kas on viga korraliku kõlakoja puudumisel- minu lahendusel ei olnud ka alguses bassi aga kui ühe kõlari polaarsuse ära muutsin, saabus ka bass (saad testida Balancega mängides). Minu kõllid mängivad muidugi otse maki tagant.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 27.07.09 08:51 Tsiteeri


Ei hakka uksepolster plärisema, kui kõvemini kuulata siis väheke hakkab jah nagu moonutama vms, kumisema hakkab. Selleks, aga peab väga kõvasti kuulama ja nii kõvasti omanik ei kuulagi. No seal on nad jah võimendi tagant, et ma ei usu, et midagi muutuks. Makk on ka muidugi JVC kus ei anna midagi muuta ja ega mul sellesse makki ka usku pole, aga ma ei usu, et asi selles. Pigem siis asi selles, et enamus läheb lihtsalt ukse sisse niiöelda õhku ja muidugi ka jah, see, et A4-l ei ole kõlakoda originaalis (mis on muidugi väga jama lahendus). Järgmine samm nüüd ongi see, et pigimatt ning vilt polstrile ja siis kui ikka midagi paremaks ei lähe siis peab hakkama mõtlema selle peale, et tuleb ehitada kõlakoda kõlarile. Klaas muidugi ka ei lähe enam täiesti alla, magnet polegi nii suur, aga kuna pidime ise need vaherõngad hetkel tegema siis sellest arvatavasti. Muidugi kui nüüd neile õigetes mõõtmetes kast teha siis ega see klaas siis ka enam täiesti alla ei lähe, aga seda pole vaja ka omanikul, et ta 100 % alla läheks. Kui Alfateci korralikud rõngad saab siis äkki läheb klaas ka täiesti alla (ilma kastita). Annan teada mis aitab (kui üldse miski).
PS! Vihkan autosid kus pole kõlarile koda :mad:.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 27.07.09 20:41 Tsiteeri


A4l on jah kuidagi õnnetu see lahendus originaalis. Sama ajastu A6lgi näiteks on juba kohe tehasest ukseküljes väike kõlakast kõlaril.
Ega muud ei aitagi otseselt, kui ehitada mid-woofrile oma kast või kasutada komposi, mis suudavad ka enam-vähem madalat ja kesksagedust tekitada A4 ukses, milleks enamus on valinud DLS R5A'd. Olen kuulanud samasi kõlareid ka teises autos ja vahe on päris suur, otseloomulikult A4 kahjuks.
Küll aga võin öelda, et ka minul hakkavad kõlarid suhteliselt varakult moonutama, võimendiks on esikõlaritel 2x80W RMSi andev Autostudio E.80-2. Näiteks suvaline koksaaial kõlar maki taga kannatab palju kõvemalt mängimist, kus minu kõlarid juba moonutavad. Loomulikult on heli puhtam kompodest, aga valjususe poolest näiteks jääb alla. Ei ole asi siin ka selles, et makist oleks bass peale keeratud vms.

Ma tahaks muidugi näha kuidas Bose süsteemil asi on, aga karta on seal on samamoodi väike 4" kõlar lihtsalt uksepolstri külge kinnitatud.

Plärinat uksepolstrist muidugi ei ole mul tulnud.

Muidu, ise panin tähele hoopis seda, peale pigimatitamist ning vildi lisamist kadus madalam ots veelgi rohkem ära.
Küll mõjus see ääretult positiivselt sõidumürale ja A4 tühja plekktünni tunne kadus samuti, auto hoopis tummisem ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
catmar
huviline



Registreerunud 05.11.09
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 05.11.09 19:50 Tsiteeri
Kas Audi a4 originaal subwoofer aitab?



Sai muretsetud Audi a4 Avant juba üle aasta tagasi. Kõik oleks nagu OK, kuid stereo jääb lahjaks. Ostes oli juba originaal makk välja vahetatud Alpine 4x35W CD boksiga maki vastu. Uste sees on vist veel originaal kõlarid. Kuna pakiruumi tahaks kasutada oma asjade jaoks, kas tasub muretseda Audi originaal subwoofer, või on veel mingeid häid variante mis poleks väga kallid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 05.11.09 20:59 Tsiteeri


See originaal nüüd küll midagi asjalikku ei ole, pigem nurgatäide ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Memphisc
huviline



Registreerunud 21.05.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.11.09 00:51 Tsiteeri


Üldjuhul aftermarket makkidega on see case, et ka uksepolstrites olevad elemendid ei mängi nii hästi kui orig. Selle vastu on ka rohtu (siin foorumis isegi selle kohta spetsjomm teema olemas- kuidas elm .ilusti mängima saada). Arvan,et see orig.supakas ei tee selle makiga suurt midagi ja efekt puudub.
Kui oled juba uuekooli maki sisse ostnud, on odavam variant osta aftermarket suppar ja võimendi. Iseenesest orig.Bose heli on väga hea- ise pooldaks seda.


We're drifting slow through the snow on 5th Avenue..
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
marek135
huviline



Registreerunud 18.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2,8l 142 kw

postitati 25.05.10 21:12 Tsiteeri


Sooviks vahetada välja originaal kõlarid ja vaja natuke nõu selles tegevus. Maki jätaks originaali ( on 4x20 ), kas on üldse mõtet panna ustesse kõlarid 35w või peaks ka võimu vahele panema. Tegemist on audi concert süsteemiga, millel peaks olema ka oma võim. Tasub selline tegevus ära ja kas annab ka mingit tulemust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 25.05.10 22:02 Tsiteeri


Kui originaali tagant siis soovitaks küll võimendiga. Originaal makk töötab hästi originaal kõlaritega. Originaal makile teised kõlarid... ei tea, pole veel näinud eriti mis paremini töötaks. Proovida ju võid ja eks ise pead vaatama. Oleneb ka mida ootad kõlaritest. Eks siin teised muidugi teavad rohkem. Kui, siis juba makk & kõlarid või orig. makk ja võimendi vahele ja uued KORRALIKUD komponent kõlarid.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
catmar
huviline



Registreerunud 05.11.09
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 11.07.10 11:09 Tsiteeri


Hankisin selle originaal supaka. Nüüd uus probleem: juhtmete ühendamine. Kuna autost pistikut ei leidnud, siis tuleb vist ise aretada. On kellelgi aimu juhtmete asetusest? Voolu ja lülituse sain vist juba paika, maki tagant vedasin signaali juhtmed ja sobitasin neid aga hea oleks teada kuidas nad tegelt olema peaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 11.07.10 11:21 Tsiteeri


Tegelikult on need juhtmed läbi pisikese helivõimendi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
catmar
huviline



Registreerunud 05.11.09
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 11.07.10 11:25 Tsiteeri


Jah ja sellest pistikust , mis supaka küljes on tulevad ka tagumiste kõlarite juhtmed. Aga mis on mis?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
catmar
huviline



Registreerunud 05.11.09
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 12.07.10 19:49 Tsiteeri


Paistab, et võõras asi kõigile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
-kupu-
huviline

Avatar


Registreerunud 05.05.09
Asukoht: elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.5tdi quattro

postitati 13.07.10 10:42 Tsiteeri


Selle org.woofriga on nii nagu ta on minu arust ei mängi üldse, kui sul see aind pistikuühendamisega ei piirdu siis mina loobuksin ja paneks väikse woofri võimuga sinnna taha mängima.
Üks pilt on woofrist aga juhtmeid etiti näha pole kuigi sinna tuli ikka omajagu neid sisse. :)
www.upload.ee/image/684293/IMG_3935.jpg

Kui sul vaja asju vedada siis selline varjant on parim ja viisakas näeb välja ka.

http://www.upload.ee/image/684308/46fd2.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
catmar
huviline



Registreerunud 05.11.09
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Octavia 3

postitati 29.07.10 12:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: -kupu-
Selle org.woofriga on nii nagu ta on minu arust ei mängi üldse, kui sul see aind pistikuühendamisega ei piirdu siis mina loobuksin ja paneks väikse woofri võimuga sinnna taha mängima.
Üks pilt on woofrist aga juhtmeid etiti näha pole kuigi sinna tuli ikka omajagu neid sisse. :)
www.upload.ee/image/684293/IMG_3935.jpg

Kui sul vaja asju vedada siis selline varjant on parim ja viisakas näeb välja ka.

http://www.upload.ee/image/684308/46fd2.jpg

See oleks tõesti vist parem variant olnud, aga kuna jah asi oli vaid pistiku ühendamises, siis praegu lepin selle originaaliga. Midagi erilist pole, aga käib kah. Tänud, kes võtsid vaevaks vastata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
uudi
huviline



Registreerunud 19.03.06
Asukoht: Rapla mk. Järlepa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: EX: A4B5 Avant 1997 1.8TQ

postitati 30.07.10 21:36 Tsiteeri


See originaal heli ei kõlba ikka eriti kuskile, mul närvid suht läbi juba:D Pole harjunud selle imeliku heliga mis nendest kõlaritest tulevad. Aga mul samasugune projekt käsil, kuid üritan lahendada kuidagi sedasi, et saaks ilma suurema jamata vahetada näiteks tagatule pirne. Igaljuhul nuputamist on kuidas jääks hea nii silmale kui kõrvale:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
-kupu-
huviline

Avatar


Registreerunud 05.05.09
Asukoht: elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.5tdi quattro

postitati 06.08.10 14:28 Tsiteeri


Tihti sul siis need tagatule pirnid läbi lähevad. :D
Paned tutikad korralikud pirnid sisse ja sõidad nedega aastaid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
uudi
huviline



Registreerunud 19.03.06
Asukoht: Rapla mk. Järlepa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: EX: A4B5 Avant 1997 1.8TQ

postitati 06.08.10 19:32 Tsiteeri


Aga miks elada oma elu keeruliseks:)Nagunii tuleb sein ette ehitada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 06.08.10 22:33 Tsiteeri


Suvekatel näppisin b5 RS4 Bose heli nii ja naa. Pluss oli asja juures see, et tagumised kõlarid sai vait keerata ja vuufer toimetas endiselt edasi. Põhiline probleem oli puudulikus juhtimises. Proovi kuidas tahad aga näiteks midrange sagedust ei saa kuidagi domineerima. Ikka karjub terav üle või samas muutub liialt tuhmiks kogu see vahemik. Bassist, kui sellisest, ma küll puudust ei tundnud. Pigem, kui saaks mingi normaalse heliprose sinna vahele, siis kindlasti muutuks kogu see asi.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 18.08.10 23:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Pigem, kui saaks mingi normaalse heliprose sinna vahele, siis kindlasti muutuks kogu see asi.
Härrased, prouased, kui teil on pakkuda või soovitada mõnda proset, mille saab b5 Bose süsteemile vahele paigaldada, palun andke teada.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 21.08.10 15:05 Tsiteeri


Vaja nõu.
Küsimus esiuste komponentkõlarite kohta, kumba valida. Kas DLS R5A tasub ennast ära võrreldes näiteks nendega http://www.odavaudio.ee/product_info.php/products_id/86?osCsid=363333b477ec9305a49fc93dc12f6c75

Plaanis võimalikult soodsalt teha selline komplekt, esiustesse komponendid, taha väike woofer ja kõik läbi nelja kanalise võimendi. Ehk siis säästuprojekt. Siis mängib see 1300kr'ne vahe võrreldes neid B5'si ja R5A'd, suurt rolli. On nende vahe nii suur, et siiski tasub?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  5  6  7  8  9  ..  14
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 30.5% - SQL: 69.5%]