Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8
Autor:
Pealkiri: 3.2FSI, 3.0TFSI vs 3.0TDI (Vastuseid: 177 | Vaatamisi: 36496)
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 22.09.15 14:00 Tsiteeri


Küsijal ammu otsus tehtud ju. Postitustest kumab läbi, et keegi võiks FSI-le kiidulaulu ära laulda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkendra
huviline

Avatar


Registreerunud 27.08.06
Asukoht: St. Julian's, Malta
Kasutaja on eemal

Auto: mis iganes kätte juhtub

postitati 22.09.15 14:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Oma peaga peab ka natuke mõtlema, kõike ei tehta ette ära.
Lihtsalt kalkuleerin BMW vs AUDI kulusid 4-5a vältel ning sooviks seetõttu reaalsusega kokku käivat infot ning seda informatsiooni analüüsides lõpuks mingile otsusele jõuda.

Audi mudelivalikust on silma jäänud A6C6 176kW TDI ja 213kW TFSI mootorid. TDI'ga olen tuttav Touaregi pealt, kuid TFSI'ga puuduvad senised kokkupuuted ning seetõttu soovin foorumikasutajate arvamusi/kogemusi kuulda teemal üks vs teine (<- EELKÕIGE NENDE FOORUMLASTE ARVAMUST, KELLEL ON OLNUD MÕLEMAGA KOKKUPUUTEID)

Hetkel tõesti kaalukauss tugevalt 3.0TFSI poole kaldu, kuid ei oota mitte kiidulaulu vaid pigem vastupidist - et tuuakse välja kõik argumendid miks TFSI on halvem minu seatud parameetrite lõikes. Kui negatiivne ületab taluvuspiiri, siis TDI ja kui ei ületa, siis ikkagi TFSI'd otsida.

PS! Mingit diskussiooni ja saagi ma BMW vs AUDI teemal käima tõmmata ei soovi ning siin foorumis rohkem BMW'd ei maini.


MK
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 22.09.15 15:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kõik mis sa ütlesid on risti vastupidi reaalsusele.

:) ma ei öelnud, et üks on kasutatav ja teine mitte. Vastasin selle järgi millised olid enda kogemused linnaliikluses kaootiliselt ringi jõnksutades ühest "ummikust" teise :D. TFSI'd käitusid minu jaoks veidralt ja kohati tippisin ise käike, kuna ma lihtsalt ei seedinud seda pidevat tõmblemist üles alla. TDI'd on lihtsalt madalamalt elama hakanud ja oli mõnusam ka järgmisel hetkel pidureid muljuda, ilma et inertsist oleks mind läbi pidurite lükatud. Küttekulude poole pealt TDI ~11-13 vs TFSI 14-17. PS! Rahulikult pole ma kunagi sõitnud kui tegemist on ajutiste liikuritega olnud. Nendest mõlemast meeldis oluliselt paremini B kerel v8 fsi manuaaliga, aga see on eraldi teema.

Ok, selles valguses, et teema tõstatajal on max 5km otsad, siis jah nii lühikeste otstega tõesti TDI ennast väga ei õigusta soojaks minemise mõttes, aga ei tule ka bensukast selle aja peale midagi väga veenvat kahjuks salongiradiaatorist välja :(. Lisaks peab siiski eristama maksumusi tavahooldustel ja lausremontidel ;).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 22.09.15 18:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kõik mis sa ütlesid on risti vastupidi reaalsusele.

:) ma ei öelnud, et üks on kasutatav ja teine mitte. Vastasin selle järgi millised olid enda kogemused linnaliikluses kaootiliselt ringi jõnksutades ühest "ummikust" teise :D. TFSI'd käitusid minu jaoks veidralt ja kohati tippisin ise käike, kuna ma lihtsalt ei seedinud seda pidevat tõmblemist üles alla. TDI'd on lihtsalt madalamalt elama hakanud ja oli mõnusam ka järgmisel hetkel pidureid muljuda, ilma et inertsist oleks mind läbi pidurite lükatud. Küttekulude poole pealt TDI ~11-13 vs TFSI 14-17. PS! Rahulikult pole ma kunagi sõitnud kui tegemist on ajutiste liikuritega olnud. Nendest mõlemast meeldis oluliselt paremini B kerel v8 fsi manuaaliga, aga see on eraldi teema.


Kas sa oled sõitnud konkreetselt 3.0 TFSi mootoriga.
Jah/ei?
Millise kere peal?
Ilma keerutamata palun. Siis saame teada ka seda, mis käigukast seal otsas oli. Sest vahe päris suur, kas on C6 6HP19, C7 DL501 S-Tronic või ZF 8hp kast D4 peal.
DL501 S-tronicul on ainsana esimese käigu teema, kus seda ei panda sisse kunagi. See on nii bensukal kui diislil täpselt samasugune probleem ning mõlemal on see tarkvara uuendusega lahendatav.

3.0 TDI-l ei toimu esimese käiguga enne 2500 pööret üldse mitte midagi. 3.0 TFSi on selle ajaga antud diislist vähemalt pooleteise autokere võrra eespool.
See, et sa seljaga turbo järgi tulemist diislil tunnetad ja arvad, et äge on, ei muuda fakti, et 3.0 TFSi-l see jõud kogu aeg olemas on ning kuniks sa diisliga ootad on TFSi ammu läinud.

Dünograafikuid vaadates:
3.0 TFSi @ 1500 rpm - 400nm
3.0 TDI @ 1500 rpm - 300nm

Ning seda neljanda käiguga diisli puhul. 3.0 TFSi-ga on tänu kompressorile sul iga käiguga 1500 pöörde juures need 400nm saadaval, mida turbotatud mootori kohta mitte kuidagi öelda ei saa.
Ehk siis mingid "madalamalt elama hakkamised" lihtsalt ei pea faktiliselt paika ning ka minu (väga põhjalik) kogemus näitab, et sinu väidetel ei ole tõepõhja all, sest TFSi on iga valemiga igast asendist kiirem.

Mis kütusekulusse puutub, siis 3.0 TDI 11L 6HP kasti otsas kindlasti ei võta linnas. Ja 3.0 TFSi ei võta kuskilt otsast 17 kui rämedalt ei talla teda kogu aeg.

Igaks juhuks kirjutan ka, et üks minu isiklikest autodest on 176kw diisel... Klientide autodest rääkimata. Mul ei ole diislite vastu mitte midagi.
Mõlemad on väga head mootorid. Lihtsalt üks on maailma parim mootor. Teine ei ole. Ja nii lihtne see ongi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 22.09.15 18:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Kas hoolduskuluks arvestada 20 000 km läbisõidu juures 600 eurot aastas oleks reaalne või on 100k km sõitnud auto puhul pigem kohustuslik arvestada lisaks mingi xxxx€ remondikuluga aastas?


Kasutatud C6 3.0 diisli puhul soovitan arvestada remondifondiks keskmiselt 200 EUR/kuu.
TFSi-l ehk 150 EUR/kuu.

Kindlasti mitte vähem.
Kui see ei sobi, soovitan osta garantiiga auto.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 22.09.15 18:36 Tsiteeri


PRJ sa kirjutasid, et neli järjestikust võitu? Audi S5's 3.0L supercharged V-6 earns fifth consecutive Ward's 10 Best Engines trophy.

Muidu kiputi siin vist unustama veel, et ega diisel linna autoks eriti sobilik polegi. Eriti, kui lühikesi otsi palju ja väike läbisõit aastas.


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 22.09.15 18:42 Tsiteeri


Kui päevas 10 km sõidad, osta Webastoga auto. Tegelt targem oleks taksoga sõita, mitte kolmeliitrist mürakat osta.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkendra
huviline

Avatar


Registreerunud 27.08.06
Asukoht: St. Julian's, Malta
Kasutaja on eemal

Auto: mis iganes kätte juhtub

postitati 22.09.15 21:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
Kas hoolduskuluks arvestada 20 000 km läbisõidu juures 600 eurot aastas oleks reaalne või on 100k km sõitnud auto puhul pigem kohustuslik arvestada lisaks mingi xxxx€ remondikuluga aastas?


Kasutatud C6 3.0 diisli puhul soovitan arvestada remondifondiks keskmiselt 200 EUR/kuu.
TFSi-l ehk 150 EUR/kuu.

Kindlasti mitte vähem.
Kui see ei sobi, soovitan osta garantiiga auto.
:o 150 euri kuus remondifondiks tundub pigem juba X5 ja X6 pärusmaa (Kui bmw maailmaga võrrelda), mitte keskklassi auto oma - ise arvestasin mingi 83.3€ kuus ja 5 aasta peale 5000 eurot remondifondi.


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Kui päevas 10 km sõidad, osta Webastoga auto. Tegelt targem oleks taksoga sõita, mitte kolmeliitrist mürakat osta.
Hetkel välja vaadatud audidel webasto peal. Keskmiselt läbisõiduks 19000km/aastas - Taksoga seda maad sõita ilmselt kallim, kui A8 osta :D


MK
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 23.09.15 12:20 Tsiteeri


3,2fsi'd, 3.0tfsi'd ja siis igasugu variatsioone erijõulistest 3.0tdi'dest. Kõik c6 kerel kahjuks ~2007-2009 aastakäik ja 6hp-19 stiilis kastidega. Isegi üks esiveoline 3,2fsi jäi lihtsalt huvi pärast hambusse multi'ga (õudne komplekt). Kuna intensiivsem otsing jäi aega 2-3 aastat tagasi, siis uuematele ei hakanud hammas peale ja nende kohta ma hetkel ei räägi, millega alla 100km ja proovisõidu mõttes sõitsin. Õlle kõrvale võib nendest otsirännakutest pikemalt rääkida :D.
Prj, kütusekulu ei sõltu mitte masinast vaid sõitja jala raskusest - seda peaksid ise palju paremini teadma kui mina ja see pole ka teema selle arutamiseks millise jala raskusega ma liiklen :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 23.09.15 12:55 Tsiteeri


Minu jaoks on asi palju lihtsam - diisel teeb värdjat häält, bensukas ei tee. Otsustatud!:) Sealt edasi veel, et 3,0TDi ei käi pöördesse, turboläägab, tankima peab kinnastega, tahmafiltrit puhastades tossab nagu aurukatel, talvel -30'ga võib kütus ära külmuda jne. 3,0TFSI käitub nagu 5-liitrine vabalthingav ning nt S5 peal teeb ka väga muhedat häält. Ma olen üllatunud, et see diskussioon üldse nii pikaks on läinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 23.09.15 13:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Joel
tankima peab kinnastega, tahmafiltrit puhastades tossab nagu aurukatel


Tuleb valida ilma DPF'ita isend (tehasest) ning tankida Statoilis. Siis need 2 probleemi kaovad.
Mul on diislilõhn käte küljes probleemiks tekkinud kahel-kolmel korral, sajaviiekümnest (ca paak nädalas - meetodil sõidad tühjaks ja tangid täis 70+L). 147 korda pole kätele jäänud diislilõhna. Võib-olla kuskil rekkameeste tanklas peab kinnastega tankima. Nina on mul hea, igaks juhuks märgin seda ka:D.
Kuid bensiini on igal juhul mõnusam tankida - kaifi lõhna vastu ei saa.

Diisliomanikud peavad lisaks muretsema kütusefiltri ja kütuse eest topelt. Olin minagi üks neist kel eelmine talv -8'C 'ga auto seisma jäi.
Kui 3.0TFSI (ehk siis 3.0K) annab 300kw peale tsippida, ei tohiks küsimustki olla kas tdi või tfsi.

Mille poolest S5 peal olev 3.0TFSI erineb C6/C7 omast? Tehas on talle kilovatte rohkem määranud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.09.15 14:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Joel
Minu jaoks on asi palju lihtsam - diisel teeb värdjat häält, bensukas ei tee. Otsustatud!:) Sealt edasi veel, et 3,0TDi ei käi pöördesse, turboläägab, tankima peab kinnastega, tahmafiltrit puhastades tossab nagu aurukatel, talvel -30'ga võib kütus ära külmuda jne. 3,0TFSI käitub nagu 5-liitrine vabalthingav ning nt S5 peal teeb ka väga muhedat häält. Ma olen üllatunud, et see diskussioon üldse nii pikaks on läinud.


Ma arvasin ka kunagi nii, omades suurt bensukat igapäevasõitudeks. Enam ei arva. Edaspidi pesen bensuga pintsleid.

To end3l: 176kw FL ei saanud ilma DPF-ita enam vist.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 23.09.15 14:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ma arvasin ka kunagi nii, omades suurt bensukat igapäevasõitudeks. Enam ei arva. Edaspidi pesen bensuga pintsleid.

To end3l: 176kw FL ei saanud ilma DPF-ita enam vist.


Kas sellele arvamusele veidi pikemat selgitust oleks ka võimalik saada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.09.15 15:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ma arvasin ka kunagi nii, omades suurt bensukat igapäevasõitudeks. Enam ei arva. Edaspidi pesen bensuga pintsleid.

To end3l: 176kw FL ei saanud ilma DPF-ita enam vist.


Kas sellele arvamusele veidi pikemat selgitust oleks ka võimalik saada?


Ei. See on puhtalt minu arvamus, mis toetub sadade C6 kerega autodega kokkupuudetele ja kümnete omamisele. Kindlasti arvab keegi teisiti ja ma pole selle vastu.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.15 15:18 Tsiteeri


Kes seda soovitas? Ütle neile, et bensiin rikub pintsli. Sama hästi võib peldiku paberit pärast tarvitamist diisli ja bensiiniga pesta, sest nagunii lehk juba juures. Mõttetu mõte ja ka soovitus aga maitse asi ka see kindlasti.
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Edaspidi pesen bensuga pintsleid.



- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.09.15 15:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Kes seda soovitas? Ütle neile, et bensiin rikub pintsli. Sama hästi võib peldiku paberit pärast tarvitamist diisli ja bensiiniga pesta, sest nagunii lehk juba juures. Mõttetu mõte ja ka soovitus aga maitse asi ka see kindlasti.
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Edaspidi pesen bensuga pintsleid.


Õigus küll, tänapäeval ju värvid vee baasil, seega ei kõlba kahjuks pintsleid ka pesta.:D


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.15 15:56 Tsiteeri


Keerame teema katusele.
Tahan kaatri kruvile min 50 sõlme kiirusvoogu. Kütuse kulu ei huvita, sest tahan sähvatusega glisseeringut. 4+1 Verado sõpra ja tänud merejumala(te)le, et bensiin on maailmas. :D
http://i314.photobucket.com/albums/ll434/FreezeFrameVideo/Boatshow2009/IMG_7093.jpg


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.09.15 16:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Keerame teema katusele.


Miks ma ei imesta...



Pange siia 3,0TDi 150kw kõrvale midagi ligilähedast igapäevasõidu tavabensukatest, võttes ka arvesse raamatus ilutsevaid numbreid:
6,8 ; 5,1 ; 5,8.
PS. See oleks ka vastus Eero küsimusele.

http://static4.album.ee/files/1172/86/orig_29321595_Ofam.jpg


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.15 17:11 Tsiteeri


Tutkit mingi vastus, sest tahan haisudeta ning kohe ja mitte siis, kui mingi puhur surnud punktist ärkab.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkendra
huviline

Avatar


Registreerunud 27.08.06
Asukoht: St. Julian's, Malta
Kasutaja on eemal

Auto: mis iganes kätte juhtub

postitati 23.09.15 17:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Keerame teema katusele.


Miks ma ei imesta...



Pange siia 3,0TDi 150kw kõrvale midagi ligilähedast igapäevasõidu tavabensukatest, võttes ka arvesse raamatus ilutsevaid numbreid:
6,8 ; 5,1 ; 5,8.
PS. See oleks ka vastus Eero küsimusele.

http://static4.album.ee/files/1172/86/orig_29321595_Ofam.jpg
Olles nüüd 3.0TFSI kohta natuke rohkem uurinud, siis aina rohkem mulle see mootor diisliga võrreldes meeldib (mitte ainult performance osas) ja ehk sinu lisatud pildiga võrdlemiseks selline illustratiivne graafik VKM'i kodulehelt. Nii palju ma juba tena,et jõunumbreid saab kompressoririhmaratta vahetamisega veelgi ilusamaks.
TFSI autosid on küll vähem, kuid väikse läbisõidu juures murekohti vähem ning hoolduskulud väiksemad, kui diiselmootoriga autode puhul.

490Nm 2000 pöörde juures ja 250hp 3000rpm juures (ainuke vahe siin on see,et see jõunumber kasvab kuni 6500rpmini välja)
http://s27.postimg.org/p9yxndcer/tfsi.jpg


MK
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.09.15 18:23 Tsiteeri


Suur vahe on, kas max vääne tuleb 1200 või 2000 pöörde pealt, veel suurem vahe on, mis kast otsas istub. Arvestades Eesti liiklust, istub disla normaalselt sõitas kogu aeg "magusas" osas. Jätame hetkel tjuuningu kõrvale. 5000 pöördega sõitmine pole sellele mudelile kohane, selleks on veits teised autod.
Ja ma ei märganud kütusekulu numbreid graafiku all. Hoolduskulud on omaette teema ja sellega pole ma ka üldse nõus. Kõik on suhteline ja palju sõltub, kus ja kui palju pead teenust ostma koos "klaasipesuaine paagi täitmisega".


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Torm
huviline



Registreerunud 06.02.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.15 19:22 Tsiteeri


Tervist,

Ütlen ka paar sõna sekka. Kuna oman mõlemat mootorit ehk diislit ja TFSI-d, saan öelda, et bensukas on kaugel muretusest. Olen sõitnud 170 tuh. km (uuena Eestist ostetud) ja õlikulu on läinud nii suureks, et Reval hirmutab vähemalt 3k€-se mootori remondiarvega. Pidigi tavaline olema... Samas diisel kõrval toimetab küll muretult. Kuna TFSI-sid ongi vähem, on ka tagasisidet foorumis vähem, aga see ei tähenda, et mootor murevabam oleks.
See, kas keegi eelistab bensukat või diislit, on küll igaühe enda asi ja ei ole minu arvates teemaks omaette. Mõnele meeldib liha, mõnele kala, mis siis...

Edu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.15 19:56 Tsiteeri


Lisame vürtsi sellisel moel, et muidugi maitse asi - ka see, keda-või-mida petta. Enesepettust võib võtta ka kui spordiala. Vaja vast ikka vahele sutsata, et Audi ei ole vaestele mõeldud (disainitud) auto. Selle "pisiasja" peale on mingit "külasporti" harrastades vahel tõesti jube keeruline tulla. :D Murevaba auto sektor on säästubrändi teema VW ja Skoda. Seal on teile ökopunnid. Loomulikult on Passat diisel... elementaarne ju, kuidas saabki teisiti olla eksole(?) Sihtgrupi pea ehituse ja rahakoti disaini järgi kenasti voolitud kenasti magusas tsoonis. :D


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 24.09.15 01:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Mille poolest S5 peal olev 3.0TFSI erineb C6/C7 omast? Tehas on talle kilovatte rohkem määranud.


Väände piiraja poolest ajus ja C7 puhul käigukasti seadistusest ajus.
Kõik.

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Pange siia 3,0TDi 150kw kõrvale midagi ligilähedast igapäevasõidu tavabensukatest, võttes ka arvesse raamatus ilutsevaid numbreid:
6,8 ; 5,1 ; 5,8.
PS. See oleks ka vastus Eero küsimusele.

http://static4.album.ee/files/1172/86/orig_29321595_Ofam.jpg


Sellel graafikul ei ole mitte midagi ühist diisli käitumisega linnaliikluses. Alla 2000 pöörde on ümmargune NULL.
See, et sa dünos 4nda või 5nda käiguga väikse ramp ratega boostid väände üles ja siis seda ullikestele maha müüd ei tähenda veel, et see vääne reaalselt seal vahemikus olemas on.

TFSi "dünograafik" on ka mingisugune täisjura.
Mul tuleb Stage 2-ga neist kõigist 580-600nm ning piikvääne on neil 4500 pööret (>500nm 2500-5500 rpm).
Selle graafiku on keegi lihtsalt photoshopiga tõmmanud, reaalsusega jällegi mitte midagi ühist.

Mul on hetkel nii 176kw kui ka 3.0 TFSi sees. Kui vähegi jõuan teen homme ühe video ja panen need videod üksteise alla.
Siis näete, kuidas TFSi-l 30-40km/h sees on selleks ajaks, kui 3.0 TDI alles üles spoolib. Mingitest 1200 pöörde väänetest võite oma emale rääkida turbodiisli puhul. See juhtub ainult kunstlikes tingimuses, kus turbol lastakse vähemalt 5 sekundit spoolida või tehakse reverse dyno tõmme.

Sõites on madalalt igast asendist TFSi erksam ning kui diisel 3.5k peal ära kooleb tõmbab TFSi sama tugevalt 7000-ni (A6 peal 6400 piiratud).

Mis puutub õlikulu probleemidesse, siis õlikulu probleemi likvideerimine on samasse auku, nagu tahmafilter ja pihustid osta, mis diislil ka 200-300k vahel läbi lähevad ning linnas veel kiiremini.

Tsitaat:
Algselt postitas: mario20031
150 euri kuus remondifondiks tundub pigem juba X5 ja X6 pärusmaa (Kui bmw maailmaga võrrelda), mitte keskklassi auto oma - ise arvestasin mingi 83.3€ kuus ja 5 aasta peale 5000 eurot remondifondi.

Liisinguid ei oska kommenteerida, kuna ei osta autosid liisinguga.
E70 X5 on mõnes mõttes lihtsalt tõstetud E60, ehk siis täpselt sama klassi auto nagu C6 ning hoolduskulud samasse auku.
Kui suurema massiga käru ei ole vaja vedada, siis ei saa ma aru mis sellest X5-st üldse osta. Jäik, suur kütusekulu ning juhitavust ei kannata E60-ga võrreldagi.
X6 on nii jäiga vedrustusega, et Tallinna linna teedel sellega sõita peab natuke masohhist olema minu arvates ning maanteel sõita on suurema külgtuulega ka ebamugavam, kui normaalkõrguses sõiduautoga. Aga kellele ema, kellele tütar - maitse asi.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 24.09.15 06:27 Tsiteeri


Ok, oletame, et Audi insenerid ajavad pada ja joonistavad suvalisi graafikuid. Minu "düno", mis igaühel olemas on, nii ei arva. Kui inimene ostab suht kalli 3-5a. vana A6-e, siis palju rohkem igasugu igavatest joontest huvitab teda see, et sellel autol ei peaks kohe ketiliini koos kogu kolvigrupiga välja vahetama ja selle eest u. 6K välja käima. Pluss veel kirkaga kalliskive toksima sisselaskest. Olen näinud nii mõndagi sellist. Siinkohal kinnituseks ühest teisest teemast Leopold661 öeldu:
"Suurel ülemusel on c7 3.0tfsi ja nagu mina aru olen saanud,peab õli ikka koguaeg peale valama välpade vahel. Auto pole 100 tuhat sõinud veelgi."
Kütusekulu on tavainimese jaoks ka väga suur argument (head ajad ei kesta igavesti), siiani pole näinud neid numbreid 3,0TFSI kohta.

Tead ju väga hästi tegelt, et V6FSI kolvigrupi vahetust võrrelda alates 176kw V6TDi pihustite ja DPF-i vahetusega on kohatu. Need nimelt kestavad vähemalt 500K., kui AINULT linnas ei sõida. Ma ei hakka siinkohal Sinu enda poolt öeldud lauseid tsiteerima.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 30.4% - SQL: 69.6%]