Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Tehnonõuded ja mõned LE sätted (Vastuseid: 82 | Vaatamisi: 10927)
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 10.11.09 12:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: arsi
Kui täiesti normaalse nähtavusega ajal vastusõitva auto udutuli pimestab siis lükan kaugtuled peale .

Mina teen ka täpselt samamoodi. Kui on võimalik siis viisakusest muidugi vilgutan ka enne korra. Enamasti on vastutulevate autode lisatuled (olgu nad siis udu võimisiganes tuled) ikkagi häirivad, eriti kui neid märja tee ja vihmaga (kui klaasid on udused ja niigi kehvasti ümbrust näha) kasutatakse.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 10.11.09 12:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Näidake mulle ka sellist tuld(välja arvatud kaugtuli ja valesti regullitud tuli!) Huvitav,et mina selliseid udukaid,mis päise päeva ajal nii pimestavad, ei ole näinud oma 14a ztaasi juures. Ka 1 kroonine küünal pimestab,kui sinna otse sisse vaadata:) Nu ma tõesti ei mõista seda probleemi...

Mina seevastu tean vähemasti ühte autot, kus halogeentule pessa on xenon paigaldatud ja tuled ka peale reguleerimist häirivad vastutulevat autot. Seda siis nii valges kui pimedas.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 10.11.09 16:40 Tsiteeri


Täna sai sõidetud võõra autoga pimedas ja vihmase ilmaga ja tõesti,enamus tuled olid häirivad/pimestavad aga selle põhjuseks oli lihtsalt kehvad kojamehed ja nii seest kui ka väljast must esiklaas. Nii et tehke need asjad korda ja näete,et asi pole nii hull. Ka minul on halogeenide asemel xenonid aga mul reg. nii et grammike normist madalam.Näitab sellegi poolest väga hästi ja selle kahe aasta jooksul ei meenu mulle,et keegi oleks selle pärast tulesi vilgutand. Ja kuna xenonid on mul kõige valgema tooniga siis arvan,et ka see häirib vähem kui näiteks sinaka tooniga xenonid. Ja mix üldse sõita pimedas maanteel udutuledega,eks igal omad põhjused aga eks ikka turvalisuse pärast.Nu siin väidetakse,et kui lähitulele lisada veel udu tuli siis näeb hoopis ligemale ja pigem segav faktor? OK,võib olla tõesti aga vaieldav, mõni meeter vähem näha ei ole hullu,sest eriti sellisel aastaajal on pimedas kõige suurem risk maanteel kokku põrgata loomaga.Loom reeglina ei istu otse keset teed vaid jookseb ette ikka kuskilt kõrvat kraavist jne.Seega on udutuledega ääred parajalt kaugele valgustatud,et märgata näiteks teele jooksvat looma või inimest.Ja ärge hakake vastupidist väitma,vastasel juhul on teil udukates seasilmad:) Võib olla hakkab udukas nähtavust vähendama siis kui udu-ja lähituli on enam vähem sama valgustugevusega,xenonidega seda probleemi ei ole.
Nüüd need kellel seda teksti lugedes veri pähe lõi ja närvi krussi koos saiatustega siis enne siia mind sõima tulles joo klaast suhkru vett,rahune ja mõtle:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 10.11.09 16:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Ja mix üldse sõita pimedas maanteel udutuledega,eks igal omad põhjused aga eks ikka turvalisuse pärast.


Teisi segavad tuled ei saa kuidagi turvalisuse pärast olla.:o Kasutagem siis pigem kohe kaugtulesid:D veel turvalisem ju. Harv ei ole ka olukord kui lisaks lähituledele mõnel autol lausa kaks paari tulesid pidevalt põleb:D.

Eestis eksiteerib halba nähtavust ülimalt harva ja olukorras kus nähtavus on vähemalt mitme kilomeetri kaugusele ei ole pimedas ja eriti vihmaga mistahes lisatulede kasutamine vastusõitva auto lähenedes mitte millegagi õigustatav. Paraku on eestis tulede kasutamisega olukord väga halb ja politsei peaks sellega rohkem tegelema. Ma imestangi, et miks miilitsad ei kasuta sellist lihtsat trahvimise võimalust mis aitaks otseselt ka liiklusohutusele kaasa.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 10.11.09 17:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: a6audi
Tsitaat:
Algselt postitas: arsi
Kui täiesti normaalse nähtavusega ajal vastusõitva auto udutuli pimestab siis lükan kaugtuled peale .

Midagi uut, tuli pimestab ja täiesti valgel ajal?:D Näidake mulle ka sellist tuld(välja arvatud kaugtuli ja valesti regullitud tuli!) Huvitav,et mina selliseid udukaid,mis päise päeva ajal nii pimestavad, ei ole näinud oma 14a ztaasi juures. Ka 1 kroonine küünal pimestab,kui sinna otse sisse vaadata:) Nu ma tõesti ei mõista seda probleemi...


Vabandust , täpsustan : Kui pimedal ajal , normaalse nähtavusega ajal vastusõitva auto udutuli pimestab siis lükan kaugtuled peale .


;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 10.11.09 17:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Teisi segavad tuled ei saa kuidagi turvalisuse pärast olla.:o Kasutagem siis pigem kohe kaugtulesid:D veel turvalisem ju.

Ok,ma ei viitsi siin teemas enam sell teemal jahuda :P.Lihtsalt kes oskab see seletagu mulle,et kuidas on võimalik et näiteks mind(ja kindlasti mõningaid veel) ei HÄIRI ega PIMESTA ja pole kunagi häirinudki vastutulevate autode tuled (va. kaugtuli ja valesti reg. tuli) Ja osasi inimesi pimestab?Mix see nii on? Kelles siis viga on? Kas see et mind tuled ei häiri,tähendab äkki et hoopis minus on viga ? :o Ise arvan ikkagi,et kõige suurem põhjus on esiklaasi korrasolekus.Või ma eksin?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 10.11.09 17:42 Tsiteeri


To a6audi .
Kui kaugele näitavad sinu auto udutuled ?
Kui pikk on reaktsioniajal läbitud maa ja pidurdusmaa kiirusel 90km/h ?
Kui sa nüüd väheke arvutad siis saad tulemuseks selle , et udutulevihku ilmunud loom , hüpates teele , jääb ennem su auto alla kui sa jõuad öelda " oh t..ss".

Pakun , et sind teiste udutuled ei häiri sellepärast, et sõidad enamus aega linnas . Kui peaksid läbima päevas 1200 km maanteid siis saaksid ehk aru miks mind väga udutuled häirivad .


;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 10.11.09 17:45 Tsiteeri


Aitab ka vast? See kõik on sama teema eelnevatel lehtedel juba ära räägitud. Ja mitmes teises sarnases teemas. On mõtet veel 10 lehte lisada? Niikuinii jääb igaühele tema enda arvamus. Paneks siia jälle selle vana hea pildi.

Jätkata võiks, kui on lisada midagi informatiivset, subjektiivsed emotsioonid ei vii eriti kuskile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 31.5% - SQL: 68.5%]