Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audi A8 D2 5HP24A käigukast (Vastuseid: 60 | Vaatamisi: 13433)
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 07.02.11 08:09 Tsiteeri


Teooriaks veel niipalju. Sellist tüüpi kooslus nagu on minul kasutuses tõõtab nii, et aju püüab mootori- ja kasti sisendpöördeid ühtlustada. Selleks ta vaikselt surub TCC kinni. Kui ta ei ole läbilibisemist 0RPM saavutanud siis ta lisab ampreid. Kui nüüd lukustus toimub liisalt kiiresti, siis sealt on samuti tunda jõnksu.
Miks ma seda siin välja toon? Minuarust on see üks teoreetiline võimalus minu puhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
R129
huviline



Registreerunud 19.02.10
Kasutaja on eemal


postitati 07.02.11 14:23 Tsiteeri


Sul nii uus õli sees, et pole mõtet veelgi raha tuulde loopida.

Ma aga ei saa nendest graafikutest aru. Ok kasti väljund pöörded tõusevad, sest auto liikumine suureneb. KUID mis toimub mootori pööretga- Miks ta vahepeal käib 2000 pöörde juures ära ja siis alla langeb? Kas mingid asjad seal nüüd segi pole? Kas asi libiseb trahvost nii palju läbi? Äkki saad kuhugi panna ka trahvo "tellimise" graafiku. Et mis voolu talle samal ajal pähe anti. NING väga oluline on ka veel mootori ja sisendpöörde ERINEVUS. Ehk lahuta need kaks väärtust omavahel ja siis saab teada trahvo libisemise. Rohkem kui pöörded möngib pöörete erinevus. Äkki teed graafikud ringi, siis saaks veel teoretiseerida.

Kas sul pole infot milline on antud käiguvahetuse hetkel trahvo "ETALONVÄÄRTUS". Ehk milline ta peaks olema. Väärtus mida aju üritab siis saavutada.

Mul siin üks pilt ühe S400 graafikutest. Lilla on mootori ja kasti pöörete erinevus ja sisine on reaalne väärtus. Valge on tellimise protsent - ehk kui kõvasti trahvot aju poolt kokku surutakse. Tõsi see on hoopis muu viga, mis siin graafikul ilmneb - trahvo saagis nimelt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 07.02.11 17:37 Tsiteeri


Lisan natukene pikema vahemikuga vahetust. 1-halb . 2-hea.

graafiku piik on siis tekkinud sellest, et ma lisasin 70km/h sõites, 5 käik sees, niipalju gaasi, et vahetaks 4le.

Halb.
läbilibisemine on RPM.
Alumisel real jookseb TCC solenoidi juhtiumisvool amprites ja ja selle peal on näha ka TCC staatus.

siin graafikul on näha kuidas mootori pöörded koos kasti sisendpööretega koos alla lähevad ja TCC on kohe ka lukustatud, lukustus on kenasti aju poolt ka tellitud.

http://margus.roo.ee/wp-content/uploads/2011/02/kast2_halb.png

Hea vahetus:
Siin on näha, et TCC hoitakse kauem lahti, sellest tulenevalt ei veeta kasti sisendpöördeid ka mootoripööretega kaasa.

http://margus.roo.ee/wp-content/uploads/2011/02/kast2_hea_vahetus.png

to: R129. Jah kui lisada gaasi siis kohe suureneb läbilibisemine ja see on tellitud aju poolt. Väjendub see siis TCC solenoidi juhtimisvoolu vähenemisest. Minule tundub ka loogiline. Kui jõulisemalt gaasi annan siis lastakse sidurit lõdvemaks. Kui gaasi andmine lõpeb siis aju üritab TCC kokku suruda , et saavutada mootori ja kasti ühised pöörded ja ökom sõit. Seega jah see eelmistel joonistel toodud mootoripöörded on õiged.

Kahjuks väärtusi, mida ta üritab saavutada üritab, ma ei tea. Ei oska isegi kusagilt selle tarkvara mape leida, mida ta kasutab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 08.02.11 10:44 Tsiteeri


to: juks11
Aga mida sina arvad antud probleemi olemust silmas pidades, mida ma peaks vahetama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
R129
huviline



Registreerunud 19.02.10
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.11 10:59 Tsiteeri


Kahjuks on graafikud nihkes. Läbilibisemine tekib "enne" kui mootori ja kasti pöörded erinema hakkavad. Ilmselt on see lugemine selline aeglane. Loed ühe anduri, siis teise ja siis kolmanda. Selleks ajaks kui lõppu on jõudnud on olukord juba teine.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 08.02.11 11:11 Tsiteeri


Kuna ma pedaali anduri näite siia ei pannud, siis tegelikult triggerdab mootoripöörete tõusu ju segu rikastamine. Sealt algavad mootoripöörete tõus ja sellest olenevalt siis ka läbilibisemine. Kuigi jah mõlema skeemi peal algab libisemine enne kui mootoripöörete tõus! Samas need on sünkroonis kenasti exelist võetud. Ehk tõesti peab seda logimise intervalli aegluse kaela ajama.
Natukene on veel udune minu jaoks see skeem, et kui on full closed lockup, siis miks ta üldse otsustab libisema lasta? ma vajutan järsemalt pedaali ja ta juba laseb natukene libisema, staatus on siis regulating, ja siis ta üritab jälle ühtlustada. Kui ma ka pedaali lahti lasen üritab ta midagi seal reguleerida ja staatus läheb regulating. See kõik on loomulikult pehmemak ja sujuvamaks vahetuseks. Lihtsalt sooviks aru saada tema käitumisloogikast.
Mulle lihtsalt sobiks kui ta hoiaks peale käigu allavahetamist kauem regulating. Aga miks ta nii ruttu halva vahetuse puhul lukustab? Seda ma ka analüüsida ei saa, kuna ei tea tema nn mappe millest ta otsuseid teeb. Ja mulle tundub, et Eesti pinnal ei tea keegi.

Kui nüüd järgida ZF poolt andud manuaale diagnoosimiseks, siis nende järgi ei ole minu masinal mitte ühelgi piduril, solenoidil, siduril porbleeme, kuna nad osalevad ka teistes vahetustes, mis on ideaalsed.
stall testi ma ei julge teha. Samas see oleks TCC ja kasti sidurite ja pidurite libisemise kontrolliks, mida minul ilmselt ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
R129
huviline



Registreerunud 19.02.10
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.11 22:55 Tsiteeri


Mis asi on stall test - pidur ja gaas põhja? See ei tee lühiajaliselt midagi. Või mõtled trahvo väljalülitust - ka seda tohib mõistusega teha.

Sinu graafikutes on viga see - nad on nihkes ja seeda ei ole nendega väga palju peale hakata.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 09.02.11 06:08 Tsiteeri


stall test on jah pidur ja gaas, max 5s, põhja. Peale seda kindlasti jahutada. Samas jah, ma ei usu, et mul seal midagi libiseb. Pigem haakub liiga hästi :)
Ei anna paremaid graafikuid see vanake välja. Hetkel näib kõige ahvatlevama plaan välja selline, et kast maha. Hea oleks kui saaks taskukohase hinnaga TC. R129, ega sina ei tea kus tasuks TC-d otsida? Ja siis koos uue TC-ga ka teine kasti mehaanika. Kui siis ka probleem esineb, siis järelikult antud kooslus ka oma parimatel päevadel nii töötas ja seda ei saagi paremaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 09.02.11 09:43 Tsiteeri


Nende "testide" kohta praegu lugedes tundub, et su auto kkastil pole küll ilmselt midagi viga, sõida parem normaalselt ringi... ;)

Sõidad kasti rahulikult laiali ja siis kunagi tulevikus tegeled, kas on siis igapäev mõtet üritada, et seda jõnksu sealt sõiduajal välja meelitada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 09.02.11 10:41 Tsiteeri


Jube huvitav on ka tegelikult :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 14.02.11 09:43 Tsiteeri


Huvitav, kas meie lähinaabruses on kusagil firmat kes taastab valvebodysid? Saksas on. Teoreetiliselt tahaks saata oma kasutatud VB, mis vist on korras, kontrolli kuhugi kus on pink.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 31.3% - SQL: 68.7%]