Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Autor:
Pealkiri: Millist suverehvi valida? (Vastuseid: 159 | Vaatamisi: 34541)
Evil9
huviline

Avatar


Registreerunud 09.01.09
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6 Avant c4 2,2tq 20v; Audi A6 Allroad c6 3,0 TDI

postitati 06.03.12 13:34 Tsiteeri


Isegi erinevaid proovida saanud. Rehvil ja REHVIL on talvel siiski vahe sees. Olen minagi hiinakatega hakkama saanud siiani (töö autodel juba kolmas talv all) aga on ka olukordi olnud, kus kindlasti oleks/eelistaks paremat/kallimat rehvi.

Aga jutt siiski suvekatest. Endal ka mitu korda Barumi toodang all olnud. Ei ütle mitte ühtegi halba sõna. Vaiksed ja vastupidavad on.


Nelikvedu - must have!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TheRRsr
huviline

Avatar


Registreerunud 15.02.09
Asukoht: Espoo
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5 2.6 - 11 l/100km

postitati 06.03.12 13:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
...Olen ka kalli raha eest nokian i ja michelini rehve kasutanud, kuid tavaliikluses on nende vahe olematu kui sõidustiil on vastav. Ei näe mõtet osta miskit premium brandi, kui selle hinnaga saab jooksu nii suveks kui talveks.
Ei imesta, et meil nii palju avariisi maanteedel on, inimesed arvavad et kui hea auto ja kallid rehvid siis vahet ple milline ilm on.


Ma ei ole sinuga nõus.
Kui lugeda igaaastaseid tehnikaajakirjade rehviteste, siis seal on selgelt kirjas, et rehvil ja rehvil on ka asulasisesel kiirusel vahe.
Äkkpidurdusel kiiruselt 50kmh seismajäämiseni võib olla vahe mitmeid meetreid parima ja halvima rehviga testides.
Teine asi on vesiliug. Olen ise kunagi ammu 18 aastaselt, kui raha palju ei olnud ning olude sunnil tuli sõita väga odavate rehvidega, sattunud kiirusel 60kmh Lasamäe kanalis vesiliugu. Kallimate rehvidega seda sellisel kiirusel ei oleks juhtunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.12 13:54 Tsiteeri


Continental Premiumcontact 2 ja Barum BRAVURIS 2 sama muster ka vist.Hinnavaheks sain 18e.Esimene 68e ja 86e viimane-ei tea kas kummisegu ka 16e võrra vastupidavam või paremate sõiduomadustega on.Vägisi siis läheb see aasta Barumi poole mu sümpaatia.

(Kuna haiglas siis maa ja ilm aega netis tuhlata :D )

Ainuke aga on see et pole nagu veljekaitse kohta täpset infot saanud:tundub et Barumil pole seda ja Contil on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 06.03.12 14:19 Tsiteeri


Lugu Nankangidest:

Tuttaval oli sild valesti reguleeritud ja esimesed rehvid kulusid äärtest ära. Tegu oli Continental SportContact rehvidega. Peale sildade paika keeramist ostis ta ka kaks täiesti uut rehvi - Nankangid (täpset mudelit ei mäleta). Continentalitel oli rikkumata osas 4-5 mm mustrit. Vahe oli koheselt märgatav. Kuigi mõõdud ja kõik muu oli sama, kippus Nankangidega rehv ka kuival asfaltil oluliselt varem läbi libisema. Eriline ehmatus saabus aga esimeste vihmadega, kus uutel Nankangidel polnud mingit pidamist võrreldes kulunud Continentalitega. Esialgu arvasime, et peale sissesõitu asi paraneb, kuid nii see siiski ei läinud. Talvel tellis tuttav tulevaseks suveks uue jooksu Barumeid, kuna tõepoolest rohkem ei raatsi ta raha kulutada, kuid Nankange ei taha ta ka enam näha. :D

On see kõikuv kvaliteet või mis, aga need Nankangid ei kõlbanud kuhugi. Isiklikult on mul head kogemused Barumitega (Bravuris), mistõttu tuttav ka nende kasuks seekord otsustas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.12 14:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kristoff
Lugu Nankangidest:

Tuttaval oli sild valesti reguleeritud ja esimesed rehvid kulusid äärtest ära. Tegu oli Continental SportContact rehvidega. Peale sildade paika keeramist ostis ta ka kaks täiesti uut rehvi - Nankangid (täpset mudelit ei mäleta). Continentalitel oli rikkumata osas 4-5 mm mustrit. Vahe oli koheselt märgatav. Kuigi mõõdud ja kõik muu oli sama, kippus Nankangidega rehv ka kuival asfaltil oluliselt varem läbi libisema. Eriline ehmatus saabus aga esimeste vihmadega, kus uutel Nankangidel polnud mingit pidamist võrreldes kulunud Continentalitega. Esialgu arvasime, et peale sissesõitu asi paraneb, kuid nii see siiski ei läinud. Talvel tellis tuttav tulevaseks suveks uue jooksu Barumeid, kuna tõepoolest rohkem ei raatsi ta raha kulutada, kuid Nankange ei taha ta ka enam näha. :D

On see kõikuv kvaliteet või mis, aga need Nankangid ei kõlbanud kuhugi. Isiklikult on mul head kogemused Barumitega (Bravuris), mistõttu tuttav ka nende kasuks seekord otsustas.


Aga kui sa Barumitega kursis oled,ehk tead kas Bravuristel on ka veljekaitsega rehve saada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 06.03.12 14:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TheRRsr
Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
...Olen ka kalli raha eest nokian i ja michelini rehve kasutanud, kuid tavaliikluses on nende vahe olematu kui sõidustiil on vastav. Ei näe mõtet osta miskit premium brandi, kui selle hinnaga saab jooksu nii suveks kui talveks.
Ei imesta, et meil nii palju avariisi maanteedel on, inimesed arvavad et kui hea auto ja kallid rehvid siis vahet ple milline ilm on.


Ma ei ole sinuga nõus.
Kui lugeda igaaastaseid tehnikaajakirjade rehviteste, siis seal on selgelt kirjas, et rehvil ja rehvil on ka asulasisesel kiirusel vahe.
Äkkpidurdusel kiiruselt 50kmh seismajäämiseni võib olla mitmeid meetreid parima ja halvima rehviga testides.
Teine asi on vesiliug. Olen ise kunagi ammu 18 aastaselt, kui raha palju ei olnud ning olude sunnil tuli sõita väga odavate rehvidega, sattunud kiirusel 60kmh Lasamäe kanalis vesiliugu. Kallimate rehvidega seda sellisel kiirusel ei oleks juhtunud.

Olen vaadanud neid rehviteste, imelikul kombel on seal alati esindatud premiumklass ja siis sekka suvalised hiinakad kord on wanly kord kelly vms. aga kunagi ple seal suures testis kõik enamlevinud hiinakad pluss premiumklass, jääb mulje et võetakse kõige viletsam hiinakas ja kuna see ongi kõige viletsam siis järelikult on kõik sealt kandist tulnud rehvis viletsad. Ja väide et kallima rehviga ei oelks vesiliugu tekkinud on BS, kõik sõltub mustrist ja kulumisastmest ja kiirusest nagu sa mainisid. Teine näide äkkipidurdusest, toome näite jälle kunagisest rehvitestist. Ideaalne põhjamaade rehv nokian saavutab väga head tulemused jäisel ja lumisel teel aga üllatav üllatav vihmamärjal ja veidi soojema ilmaga on isegi wanli parem, kuna nokian on liiga pehme plusskraadide juures. Viimased kolm talve meil jah kõvasti pakast olnud jne siis tõesti hiinakaga võibolla kehvem sõita. Aga meie kliimas kus temperatuuri erinevused on piisavalt suured siis siin määravad muud tegurid juba rolli.Näiteks ilmastiku oludele vastav sõidukiirus jne. Kui ikka lausvihma tuleb või paksu lund sajab, milleks ajada piirkiiruseid taga? ja kui rahulikumalt sõita siis võib ju sõita ka juba odavama rehviga mis pidurdab vast tõesti meetreid pikemalt.
Aga see ainult minu arvamus siin, sest pean Nankangi täitsa arvestatavaks rehvideks ja ei liigitaks seda kõige odavamate hiinakatega ühte patta.Peace:)


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tdiquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 20.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8.5 allroad, AZLK 2140

postitati 06.03.12 14:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
Tsitaat:
Algselt postitas: TheRRsr
Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
...Olen ka kalli raha eest nokian i ja michelini rehve kasutanud, kuid tavaliikluses on nende vahe olematu kui sõidustiil on vastav. Ei näe mõtet osta miskit premium brandi, kui selle hinnaga saab jooksu nii suveks kui talveks.
Ei imesta, et meil nii palju avariisi maanteedel on, inimesed arvavad et kui hea auto ja kallid rehvid siis vahet ple milline ilm on.


Ma ei ole sinuga nõus.
Kui lugeda igaaastaseid tehnikaajakirjade rehviteste, siis seal on selgelt kirjas, et rehvil ja rehvil on ka asulasisesel kiirusel vahe.
Äkkpidurdusel kiiruselt 50kmh seismajäämiseni võib olla mitmeid meetreid parima ja halvima rehviga testides.
Teine asi on vesiliug. Olen ise kunagi ammu 18 aastaselt, kui raha palju ei olnud ning olude sunnil tuli sõita väga odavate rehvidega, sattunud kiirusel 60kmh Lasamäe kanalis vesiliugu. Kallimate rehvidega seda sellisel kiirusel ei oleks juhtunud.

Olen vaadanud neid rehviteste, imelikul kombel on seal alati esindatud premiumklass ja siis sekka suvalised hiinakad kord on wanly kord kelly vms. aga kunagi ple seal suures testis kõik enamlevinud hiinakad pluss premiumklass, jääb mulje et võetakse kõige viletsam hiinakas ja kuna see ongi kõige viletsam siis järelikult on kõik sealt kandist tulnud rehvis viletsad. Ja väide et kallima rehviga ei oelks vesiliugu tekkinud on BS, kõik sõltub mustrist ja kulumisastmest ja kiirusest nagu sa mainisid. Teine näide äkkipidurdusest, toome näite jälle kunagisest rehvitestist. Ideaalne põhjamaade rehv nokian saavutab väga head tulemused jäisel ja lumisel teel aga üllatav üllatav vihmamärjal ja veidi soojema ilmaga on isegi wanli parem, kuna nokian on liiga pehme plusskraadide juures. Viimased kolm talve meil jah kõvasti pakast olnud jne siis tõesti hiinakaga võibolla kehvem sõita. Aga meie kliimas kus temperatuuri erinevused on piisavalt suured siis siin määravad muud tegurid juba rolli.Näiteks ilmastiku oludele vastav sõidukiirus jne. Kui ikka lausvihma tuleb või paksu lund sajab, milleks ajada piirkiiruseid taga? ja kui rahulikumalt sõita siis võib ju sõita ka juba odavama rehviga mis pidurdab vast tõesti meetreid pikemalt.
Aga see ainult minu arvamus siin, sest pean Nankangi täitsa arvestatavaks rehvideks ja ei liigitaks seda kõige odavamate hiinakatega ühte patta.Peace:)

Olen sinuga ühel meelel Pikkpoizz. Nankangi hinda arvestades on selle raha eest rehvi küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
erki.t
huviline

Avatar


Registreerunud 06.07.06
Asukoht: Tallinn / Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Got burger? (Jeep)

postitati 06.03.12 15:36 Tsiteeri


Olen kasutanud Nankang SV-1 rehve, esimesel kahel talvel oli suht ok, eriti kui ilm oli nulli ümber ja teedel, kas lörts või siis kinnisõidetud lumi. Kolmandal talvel halvenes aga rehvide pidamine järsult, eriti hulluks läks olukord jääl - emotsionaalselt ei olnud seal enam kindlustunnet palju rohkem, kui suverehviga. Külgpidamise ja suunamuutusega ei olnud asi isegi nii kriitiline kui pidamasaamisega... pidurdusteekonnad venisid ikka hirmuäratavalt pikaks.

Seega, kui on jaksu vahetada lamelle iga teine talv, siis peaks hakkama saama nendega küll.

Mina isiklikult vahetasin Nokia Hakkapelitta 4 vastu lamellid - küll sai hea ning ma ei kurda ka pidamise üle vihmas või kuival asfaldil - veidi mürarikas on ainult, võrreldes lamellidega / samas see on ekstreemoludes pidamise eest makstav lõiv ja seega aktsepteeritav.

-

Suverehvidel ei ole see vahe nii tuntav minu hinnangul, kui rehv päris Lenini peaks ei ole lastud kuluda ning halbade teeoludega ei otsita ekstreemseid elamusi, siis mõistliku kasutamise juures saab kenasti hakkama. Suverehvide ost ongi ees ja NanKangi ning GY Excellence hinna vahe on jooksu pealt 1 rehvi hind. Tõde selgub ilmselt lähemal ajal, mida ma suvevelgede peale lasen venitada.

_

Barum Bravurist on üks tuttav oma 1-esiratta veolisel autol kasutanud... minu hinnangul kipub see rehv väga bravurikalt kiunuma üsna varakult, ehk minu eelistuste alt on ta väljas.

_

Kui vaadata tyretest.com teste, siis on Barum, GY ja NanKang kõik üsna võrdsed lõpphinde poolest aga erinevus tuleb GY jaoks sisse pidamisel kuiva ja märja asfaldi peal (ehk tavatingimustes). Samas ei ole ma kindel, kas see vahe on nii suur, et seda reaalselt tagumikutundega mõõta suudaks ning see maksaks ühe lisarehvi hinna jooksu pealt, ilmselt pean kulli ja kirja viskama nagu oluliste otsuste puhul kombeks :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.12 16:23 Tsiteeri


Helistasin hulgilattu:Barumil pole veljekaitset,Contil on-siit ka mõtlemisainet.

...juhul kui osta 205/55/16

Reifendirektis on Nankang NS-2 62e ja veljekaitsega+kohaletoimetamine hinna sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 07.03.12 00:35 Tsiteeri


Omal lähevad kolmandat suve alla Dunlop SportMaxx TT 225/45/17. Väga vaikne rehv olnud, hea pidamisega kuival kui märjal ja kulumisega ka probleeme pole. Sõitnud 13000km. ca 500€ maksid uuena. http://www.tirestest.com/summercar_tires/dunlop/sp_sport_maxx_tt/index.html

Naise sedaanil c6 all Falken FK452 225/50/17mis on odavam ja mitte vähem halvem kui Dunlop.
http://www.tirestest.com/summercar_tires/falken_ohtsu/fk_452/index.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 07.03.12 06:05 Tsiteeri


Eks sellist vastukaja ma uskusin ka oma väljaütlemisele.
Vahe ongi selles, kes millega rahul on. Sõidetav rehv on Nankang ja Kelly ka, avarii põhjustanud Nankang või Kelly rehv pole tõenäoline. Pigem juht, kes ei valinud õiget sõidukiirust, kas vastavalt siis teeoludele või rehvidele. See selleks. Ladade teemal ja "kuldne nõukaaeg, kus kõik rehvid sõideti traadini"- seda jura ei viitsi ajada.

Üleeelmine suvi oli ühel Audil ostes all NAnkang suvekad. Vihmaga suht lootusetud, jahedama ilmaga samuti. Kui alarma ei hakka tööle lause peale: "sõitsin a´la 2 aastat ja alt võttes olid ikka nagu uued" siis....:D

Barum on nö. odavama otsa rehvidest hea valik. Võib lihtsalt juhtuda, nagu talverehvidega sellel hooajal juhtus, et neid ei saagi osta. Tehas ei anna..

PS! Rehvi "kiunumine" on seotud ikka ka teekattega ja konkreetse sõidukiga. Quattro all ei kiunu midagi, Avensise all samuti (tahlikult = loogish).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
akselbant
huviline

Avatar


Registreerunud 08.12.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C4 2.5TDi Avant atm; Audi A3 1.8; Audi 80 Avant 1.9 TDi, BMW X3 E83 3.0D

postitati 07.03.12 10:38 Tsiteeri


Tere.
Mulle soovitati selliseid rehve: Kormoran RUNPRO B2.
http://www.rehvikaubamaja.ee/components/com_virtuemart/shop_image/product/runpro%20b2.jpg
Kas keegi on neid kasutanud või teab kedagi kes kasutab? Toodetud on Serbias ning kuuluvad Michelini gruppi.


Audi 80 1.8(1987)}VW Golf 1.9TD(1993)}VW Passat 1.9TD(1992)}Opel Corsa 1.3 CDI(2008)}VW Vento GT 2.0(1992)}Audi 100 2.8(1993)}Audi A6 2.5 TDi(1996) ja A3 1.8(1996) ning Audi 80 Avant 1.9TDi(1993)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 07.03.12 11:56 Tsiteeri


Minu kogemus - Bridgestone Potenza (225/45 17) oli suht hea pidamisega, aga ka väga kiire kulumisega - 2, 5 suve, ca 30000km ja 2 rehvil riie väljas - sõidustiil igati rahulk, rataste kokkujooks regulaarselt kontrollitud. Lärmasid ka üle keskmise, esimest korda kus tundisn, et talvise naastrehviga oli kõrvadel parem :D

Kuna riie-väljas-avastus tuli endale üllatusena kohas, kus rehve väga valida ei olnud, aga kilomeetritki edasi ma enam sõita ei julgenud v.a. rehvivahetusse, siis olude sunnil kruvisin peale SONAR Grand Sport 215/45 ZR 17. Hinnaks kujunes koos paigaldusega 84 eur/tk.
Positiivselt üllatas mind nii pidamine (nii kuival kui märjal asfaldil) kui ka müra vähesus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
TheRRsr
huviline

Avatar


Registreerunud 15.02.09
Asukoht: Espoo
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B5 2.6 - 11 l/100km

postitati 07.03.12 13:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Eks sellist vastukaja ma uskusin ka oma väljaütlemisele.
Vahe ongi selles, kes millega rahul on. Sõidetav rehv on Nankang ja Kelly ka, avarii põhjustanud Nankang või Kelly rehv pole tõenäoline. Pigem juht, kes ei valinud õiget sõidukiirust, kas vastavalt siis teeoludele või rehvidele...


Mina ütlen selle peale ainult ühte.
Kui sina sõidad oma "hiina" rehviga 50kmh rohelise tulega ristmikule ja ristuvalt teelt keerab sulle punasega ette mõni juhmard, siis ei loe sinu perfektne sõidustiil absoluutselt.
Siis on sul vaja ainult ühte - see on hea rehv, mis sinu auto pidurdusteekonna võimalikult lühikeseks teeb!
Kui sul peaks veel pere väikeste lastega peal olema, siis mõtle ise, kumb on parem, kas jääda pidama kolm meetrit varem või kolm meetrit hiljem.
Sama on maantee peal. Peaks sulle mõni loom ette jooksma, teed nn. põdratesti, ühe rehviga jääd sa teele, teisega viskab sind külglibisemisse ja sealt jumal teab, kuhu edasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 07.03.12 14:46 Tsiteeri


Point?
Mina pooldan kvaliteeti. Minu sõnavõtt ei olnud absoluutselt õigustamaks Kelly, Nankangi või jumal teab mis rehve.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 07.03.12 15:54 Tsiteeri


kas Kelly pole mitte GoodYeari tütarfirma? Nagu Firestone on Bridgestone ja Barum Continentalil?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 07.03.12 15:56 Tsiteeri


Nii see on.


Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ivo86
huviline



Registreerunud 10.03.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 + b5 syncro

postitati 07.03.12 16:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TheRRsr
Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Eks sellist vastukaja ma uskusin ka oma väljaütlemisele.
Vahe ongi selles, kes millega rahul on. Sõidetav rehv on Nankang ja Kelly ka, avarii põhjustanud Nankang või Kelly rehv pole tõenäoline. Pigem juht, kes ei valinud õiget sõidukiirust, kas vastavalt siis teeoludele või rehvidele...


Mina ütlen selle peale ainult ühte.
Kui sina sõidad oma "hiina" rehviga 50kmh rohelise tulega ristmikule ja ristuvalt teelt keerab sulle punasega ette mõni juhmard, siis ei loe sinu perfektne sõidustiil absoluutselt.
Siis on sul vaja ainult ühte - see on hea rehv, mis sinu auto pidurdusteekonna võimalikult lühikeseks teeb!
Kui sul peaks veel pere väikeste lastega peal olema, siis mõtle ise, kumb on parem, kas jääda pidama kolm meetrit varem või kolm meetrit hiljem.
Sama on maantee peal. Peaks sulle mõni loom ette jooksma, teed nn. põdratesti, ühe rehviga jääd sa teele, teisega viskab sind külglibisemisse ja sealt jumal teab, kuhu edasi.



Huvitav, kui palju kirjeldatud olukordades sõltub juhi kogemusest ja oskustest? Ja kui palju rehvist? Loogiline, et kulunud vana rehviga ei saa olla sõiduomadused nii head kui uue ja värske rehviga, kuid vaevalt see vahe 70 eurose ja 120 eurose rehvi vahel mäekõrgune on. Ma isiklikult usun küll, et põdratesti puhul on suurem osa ''tee peale jäämisest'' rooli ja istme vahelises tihendis kinni.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 07.03.12 16:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ivo86


Huvitav, kui palju kirjeldatud olukordades sõltub juhi kogemusest ja oskustest? Ja kui palju rehvist? Loogiline, et kulunud vana rehviga ei saa olla sõiduomadused nii head kui uue ja värske rehviga, kuid vaevalt see vahe 70 eurose ja 120 eurose rehvi vahel mäekõrgune on. Ma isiklikult usun küll, et põdratesti puhul on suurem osa ''tee peale jäämisest'' rooli ja istme vahelises tihendis kinni.

Pödratest on üks olukord, kuid nt odav hiinakas on vihmamärjal teel sama, mis hetkel külavahe teedel suverehviga paarutada, st. haardumine praktiliselt puudub.
Hetkel on enda isendil suverehvidena kasutusel Nangkang (ka odav hiinakas) ning julgen öelda puhta südamega, et vihmase ilmaga on pidamine kohati köhedust tekitav, kuid kuiva teeolu puhul 5 palli süsteemis 4.
Tuntumad ja kallimaid 5 palli süsteemi ei saa paigutada, sest nende haarduvus on kindlasti enam, kui 5 palli.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 07.03.12 16:54 Tsiteeri


Enda kogemustest soovitaksin Nokiani või Continentali toodangut. Nokian NRHi rehvid olid kunagi A6-l all. Väga head, vaiksed, ei kulunud liiga kiiresti, märjal teel väga sõnakuulelikud. Samuti ka Continentalid. On olnud ContiSportContacte ja ContiPremiumContacte. Mõlemad väga head. Coupel olid all Barum Bravurised, kui ta soetasin, kuid ei saa öelda, et just väga head rehvid olid. Vihmas suht vedel juhitavus, samuti kiunusid nad kurvides üsna kergesti (sillaosa korras). Õemees, kes aastaid rehvitehnikuna Tartus töötanud, soovitas suveks kah kas Nokiani, Continentali, Bridgestone (tema tööandja on selle firma toote maaletooja, seega ei imesta soovituse üle :P ) või Kelly toodangut.
Kuitsiga täitsa nõus, tuttav sõitis kunagi Nankangi suvekatega, tema sõnul olid need A6 all lausa jubedad, eriti vihmas. Ka talveks tulid talle autoga kaasa Nankangid, mis esimese 500km jooksul läksid kõvaks nagu plastik, pidamist polnud ollagi. Ilmselt eelistaksin ise pigem kasutatud tuntud firma toodangut, kui uut hiinakat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 07.03.12 17:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Kuitsiga täitsa nõus, tuttav sõitis kunagi Nankangi suvekatega, tema sõnul olid need A6 all lausa jubedad, eriti vihmas. Ka talveks tulid talle autoga kaasa Nankangid, mis esimese 500km jooksul läksid kõvaks nagu plastik, pidamist polnud ollagi. Ilmselt eelistaksin ise pigem kasutatud tuntud firma toodangut, kui uut hiinakat.

Ütleks nii, et Nangkang just köige kehvem ka pole, lihtsalt märjaga (mida meie kliimas kipub ohtrasti olema) vöiks olla parem.
Uuena ja isegi peale teist hooaega olin kusjuures rahul, kuid vanus ja läbisöit teeb oma, lisaks mitte korras sillad tegid servad siledaks, mis pole samuti hea.
Kulumisega rehvil väga kiiret polnud, kui muidugi sillad OK-d.
Talvel Nangkangiga ... küsitav, pigem pooldan juba Masteri protti ;)
Näis, mis uuteks suverehvideks satub.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 07.03.12 17:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Kuitsiga täitsa nõus, tuttav sõitis kunagi Nankangi suvekatega, tema sõnul olid need A6 all lausa jubedad, eriti vihmas. Ka talveks tulid talle autoga kaasa Nankangid, mis esimese 500km jooksul läksid kõvaks nagu plastik, pidamist polnud ollagi. Ilmselt eelistaksin ise pigem kasutatud tuntud firma toodangut, kui uut hiinakat.

Ütleks nii, et Nangkang just köige kehvem ka pole, lihtsalt märjaga (mida meie kliimas kipub ohtrasti olema) vöiks olla parem.
Uuena ja isegi peale teist hooaega olin kusjuures rahul, kuid vanus ja läbisöit teeb oma, lisaks mitte korras sillad tegid servad siledaks, mis pole samuti hea.
Kulumisega rehvil väga kiiret polnud, kui muidugi sillad OK-d.
Talvel Nangkangiga ... küsitav, pigem pooldan juba Masteri protti ;)
Näis, mis uuteks suverehvideks satub.


Selleks suveks minul on välja valitud 205/55R16 mõõdus Continental SportContact3. Kuna sama marki vanema mudeliga positiivsed kogemused, siis lähen kindlapeale välja. Muide, üle jäävad 195/65R15 Barumid, 3mm sügavust. Huvi korral võtke ühendust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 07.03.12 17:37 Tsiteeri


Selline variant oleks ka mõeldav, et jätan uued taiwanetsid ostmata-ostan pastlad (3mm) kuid mingid tuntud kaubamärgiga.Korjan jewrosid ja ostan hooaja lõpus,vastu talve Continentalid näiteks kui hinnasoodustusi tehakse suverehvidele.Iseasi mis pidamine on vihmaga 3mmeetristel.Samas tdile ei näe ma otseselt mõtet kalleid rehve osta-eelmine aasta olid 15" Nankang... ja kõik toimis.

Tellisin NS-2 2tk koos veljekaitsega Reifenist.Eks paistab kuidas müraga on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tdiquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 20.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8.5 allroad, AZLK 2140

postitati 08.03.12 16:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Kuitsiga täitsa nõus, tuttav sõitis kunagi Nankangi suvekatega, tema sõnul olid need A6 all lausa jubedad, eriti vihmas. Ka talveks tulid talle autoga kaasa Nankangid, mis esimese 500km jooksul läksid kõvaks nagu plastik, pidamist polnud ollagi. Ilmselt eelistaksin ise pigem kasutatud tuntud firma toodangut, kui uut hiinakat.

Seda, et Nankangi talvekad 500 km jooksul plastikuks läksid, pole küll mõtet rääkida. Mina enda A6 quattrole panin selle talve alguses alla Nankang SV-1 lamellid ja pidamine hea. Toon näite: sõbra Suzuki Grand Vitara, mille all mõned aastad kasutatud Nokiani naelad, ei suutnud kinnisõidetud lumega kurvilisel kruusateel mitte kuidagi sabas püsida. Sõber oskab sõita, olen talle korduvalt autoorienteerumistel kaarti lugenud ja näinud kuidas ta sõidab.
Tahan öelda seda, et uus Nankang on üldiselt pidamiselt veidi parem kui kasutatud rehv.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 08.03.12 16:14 Tsiteeri


Esiteks, talverehvide arutlemiseks on eraldi teema.
Teiseks, grand vitara ei pea ka tunduvalt paremate rehvidega a6q sabas püsima (füüsika - raskuskese).
Kolmandaks, kui sa ütled, et nankangi talvekas on hea rehv, siis sa ei ole hea rehviga sõitnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 42.6% - SQL: 57.4%]