Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: A6 C6 2,8FSI 3,2 FSI või 3,0TFSI (Vastuseid: 60 | Vaatamisi: 15631)
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 10.02.13 23:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: HangOver

3,0TFSI puhul on ikka väga võimas juba see, et kui kohalt vajutad on kohe jõud taga ja bensukulu 60km kruiisides 6L/100km ja 70 6,5km.


Ja tule räägi seda keskmise kulu numbrit siis kui masin mõni aeg käes olnud.
Omast käest tean, et ka poole võimsama masinaga on võimalik nii sõita aga mis sõitmine see on ja kauaks :).


Ise selles kulus probleemi ei näe, sest sõidan rohkem trassi. Aga, eks sul point on jutus sees küll, et selle autoga tagasi ei hoia.:D

Mis siis ikka, soetasin vahepeal omale sama mootoriga masina.
http://carcom.ee/prod.php?l=fi&p=763

Minek on ikka päris metsik :)


Kui on vajadus, leia lahendus!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rutmar
huviline



Registreerunud 17.04.13
Kasutaja on eemal


postitati 14.04.14 22:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Sõidan igapäevaselt 2.7TDI 140KW dislaga. Ei, pole täheldanud meeletut lagi, see on, kuid väga väike. Dünaamika, mida uued V6 diislid pakuvad, on midagi muud, teine level, kui oli seda 2000-2005a V6 diislid.
Pööret pole mootoril ollagi, kuid iste on kui lauaga seljas, kui seda parem poolset pedaali põhjale ligemale lüüa. Väga muhedad mootorid, kütusekulust ei saagi rääkida - olematu, arvestades dünaamikat, mida mootor pakub. 90-100km/h sõites, on pöörded vaevalt 1500p/min. Mootor käib pmts 1400p/min alates kuni piirajani ühtlaselt, seda puhtalt seljatunde järgi.
Ei vaatagi uutemate besukate järele - meeletu kütusekulu, võrreldes sama aastakäiku V6 diislitega.
Müra? See ei ole midagi üle mõistuse, FSI-d mölisevad isegi kohati hullemini, nagu kamp kiimas rohutirtse. Õlikulu on olematu mootoris V6 diislitel, V6 FSI-d joovad kui janused.
Ning vabalthingavad sakivad nii ehk naa :D

Joel, ma pole 3a jooksul mitte ühtegi uuemat V6 diislit kuulnud lagisemas. Lagin, see on omane vanakooli, eriti R4 diislitele, milledel pritsenurk tiba vale vms muud hädad kallal.
Uue ajastu V6 diislid nurruvad väga mahedalt, ühtalaselt.

Kusjuures ega see c6 peal 3,2 just head muljet ei jätnud mullegi, lärmakas, natukene oli ikka vibratsiooni tunda, umbes nagu a4 2,0 ALT(eeldasin paremat), minek oli muidugi hea ja automaadil pole vahet, millal see vääne järgi tuleb, lihtsalt vajutad natuke rohkem pedaali ja oledki sobivas pöörete vahemikus, aga see mootor ei olnud vaikne. Aga kui võrdleme üldisemalt bensukatega (mida mina ka siinkohal teen), siis see hääl ja vibratsioon on siiski mitmetel konkureerivatel bensukatel olematu ja muide ka pöörded on minu uuema masina bensukal 1600 maanteel. Võibolla need paadunud diisli fännid pole üht korralikku bensukat proovida saanud, Tartusse sattudes võin natuke tutvustada:P Võibolla oleksin pidanud ka 4,2 vabalthingava c6 peal ära proovima ja võibolla oleksin siis ka hetkel mõne sellise omanik:cool:



Kui aus olla siis ma ei saa aru kust tuleb arusaam et 3,2 FSI on lärmakas ja vibreerib? Hetkel on päris raske ette kujutada mida see mootor peaks tegema et ta veel rahulikum oleks :) Ainuke miinus on eelmainitud väljas kuulda olev nn"rohutirtsu hääl"- nõustun.

Õli "joomisest kui janused" kuulen esmakordselt, sest sellega ei ole kunagi probleeme olnud veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 15.04.14 06:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rutmar

Kui aus olla siis ma ei saa aru kust tuleb arusaam et 3,2 FSI on lärmakas ja vibreerib? Hetkel on päris raske ette kujutada mida see mootor peaks tegema et ta veel rahulikum oleks :) Ainuke miinus on eelmainitud väljas kuulda olev nn"rohutirtsu hääl"- nõustun.
...

Võibolla on paljud neist tehniliselt mitte korras siis, ka see on vabalt võimalik, aga sellest tuleb paraku ka omad järeldused teha:P


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 15.04.14 16:08 Tsiteeri


Sõbra 3,2 on küll lärmakas kuid mis vaikust te siis ootate 188KW mootorist.
Üldiselt on see minuarust hea, et kuuleb ka mootori häält kui gaasi vajutad.
Mulle küll meeldib, kui just eelmine 2,0TFSI hääl välja jätta mis oli ikka kõrvale valus kuulata.
Lamborghini lärmab ka muidu ja jubedalt, kuid keegi ei kurda.
Õli tal küll ei joo tilkagi, see rohkem turboga mootorite normaalne nähtus, aga keti ja pingutid vahetas ta ära 130000tkm. peal küll.
2005 masin.


Kui on vajadus, leia lahendus!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 13.10.14 12:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: HangOver

3,0TFSI puhul on ikka väga võimas juba see, et kui kohalt vajutad on kohe jõud taga ja bensukulu 60km kruiisides 6L/100km ja 70 6,5km.


Ja tule räägi seda keskmise kulu numbrit siis kui masin mõni aeg käes olnud.
Omast käest tean, et ka poole võimsama masinaga on võimalik nii sõita aga mis sõitmine see on ja kauaks :).


No ca. 10000km. keskmine on olnud kui sõitsin linn 40% ja mnt. 60% -10,6l/100km. Kusjuures peale küünalde vahetust ja hooldust korra Pärnus käimist andis kompu keskmiseks 6,8L. Enne seda oli samades tingimustes sama ots viimati 7,5L7100km. keskmine. Eks näe kui paagi tühjaks saan mis keskmine arvutuste järgi tuleb.


Kui on vajadus, leia lahendus!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 12.02.15 11:24 Tsiteeri


Olen ka praegu 3,2FSI (AUK mootor) omanik ja jäin seda teemat siin lugema. Ega tegelt otsinguga selle mootori kohta suurt rohkem infot ei leidnud ka.
Kõigepealt mootorimüra? Kiirendades uriseb küll rohkem kui BMW aga tühikäigul on salongis väga vaikne ja ühtlase sõiduga küll mingit liigset müra ei ole kuulnud. Siis kas see on tõesti nii õnnetu mootor nagu siit mulje jääb? Milleks ma ennast valmis panema peaks ja mis on sümptomid?

Muidu sõita on küll (võrreldes vähemalt nende diislitega, millega mina sõitnud olen) väga mõnus - reageerib kiirelt gaasipedaalile ja läheb hästi põõrdesse, ei jäta muljelt nagu käigukast oleks kummipaeltest tehtud. Tõsi küll ma ei ole viimase 5 aasta diisel-toodangut proovinud aga ma ei ole eriline diisli fänn ja väga ei huvita ka :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 12.02.15 14:17 Tsiteeri


Kett. Kipub vahetust tahtma ca 150 000 läbisõidu tagant. Kui ühel hommikul kuuled käivitades kolinat, siis ära enne seisma jäta kui oled pädeva remondikoha uksetaha jõudnud. Järgmine käivitus võib nõuda juba mootori kap remonti. Ketiliini vahetus ca 2000.-

FSI sisselaset peaks ka aeg-ajal tahmast puhastama.

Flameko, Forss, Reval jne on õiged kohad pealinna kandis. Kindlasti leidub neid veel. Revalt kindlasti ei tasu karta. Kunagi uurisin 4,2 ketiliini vahetuse hindasi ja Reval oli "vaid" 200.- kallim - seega ei midagi hullu nii kalli töö puhul.


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 13.02.15 09:15 Tsiteeri


Vaatasin, et mul on ketti 130 000km tagasi vahetatud, kas on äkki mingi lootus, et uued detailid olid parendatud ja kestavad kauem kui originaalid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 16.02.15 14:37 Tsiteeri


Minuteada tulid 3,2-le tugevdatud ketipingutid alates 2007-2008


Kui on vajadus, leia lahendus!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 17.02.15 07:42 Tsiteeri


Mul ongi 2008 aastal need vahetatud. Mina küll mootori häälest mingit ketihäält ei kuule. Krt mõtlesin veel, et Audi on ka lõpuks normaalseid ketiga mootoreid tegema hakanud aga tuleb välja, et veel hullemad kui rihmaga mootorid :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 27.02.15 08:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Kui ühel hommikul kuuled käivitades kolinat, siis ära enne seisma jäta kui oled pädeva remondikoha uksetaha jõudnud. Järgmine käivitus võib nõuda juba mootori kap remonti. Ketiliini vahetus ca 2000.-



Kes olen küll mina, et sinu sõnades kahelda :) aga niipalju kui mina uurisin siis see kapremondi jutt käib diisli kohta. Bensukad hakkavad ennem puterdama jms kui kokku jooksevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 32.5% - SQL: 67.5%]