Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Kas 1,6 või 1,8 mootoriga A4 (Vastuseid: 62 | Vaatamisi: 8436)
keegimarten
huviline



Registreerunud 13.09.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 TQ '99

postitati 17.11.11 21:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: catmar
Tsitaat:
Algselt postitas: keegimarten
1,6 74 kW moto paratamatult jääb nõrgaks autole mis 1,3 tonni ja rohkem juba tühjalt kaalub. Kui sõidad rahulikult ja mööda tühju maanteid, siis lase käia.

1,8T võimalikud kuluallikad - uus bypass-klapp ~€35 (vahetad ise), halvima stsenaariumiga kasutatud turbo ~€200 kanti / ~€400 uus, arvesta juurde umbes €120 vahetuse peale, kui ise kompetentne õlinäpp pole. Viimane mul endal läbi kogetud, aga oli seda väärt
Oleks endalgi huvitav teada, kes 400 euri eest uut turbot pakub? Vb. kui otse tehasest ise ära otsid.:D

BR-Turbo, vana käsna jätsid neile ja €405 loovutamise järel said uue, garantiiga K03 turbo vastu


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mätu
huviline



Registreerunud 05.08.10
Kasutaja on eemal


postitati 25.12.11 19:34 Tsiteeri


Lugesin teema läbi ja pole nagu kindlat vastust saanud ikka. Ise olen sellise rahuliku jalaga inimene, kes vahetab nii 2000rpm käiku ja elan rohkem maakohas, kus teed on head, mitte mingid kruusateed.
Et palju see 1.6 siis ka kütet võtaks?
Kõvemad mehed siin nagu ma aru saan alla 1.8T ei vaata, aga mina kahjuks nii kõva mees veel pole :(
Niiet muljetage selle 1,6 74kw mootori kohta, kel kogemust on.
Autoks tuleks universaalkerega ja manuaal.

Suured tänud juba ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 25.12.11 19:44 Tsiteeri
Huvitav.



Minagi olin siis alles dilemma ees , millist autot osta , valikuks osutus 1.8TQ . Minule tehti asi selgeks lihtsalt, mida rohkem on autol kilowatte , seda väiksem on mootori kulumine, sest mootor ei kasuta kogu oma ressurssi. Lihtsam on osta 1.8t näiteks , sest see 1.6 mootor on öko linnavahel , seal saad jah võibolla 7l/100km. Maanteel saad see eest mingi 10-11 kindlasti , sest mootoril on liiga vähe ressurssi ja pöörded körged ja nii ta kulub.
Mina soovitaks siis hetkel 1.8t või kui tahad ikkagi ökot siis 1.9tdi (tean , et sulle diisel ei meeldi, lugesi eest.)

Parimat soovides,'
Erks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 25.12.11 20:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Lihtsam on osta 1.8t näiteks , sest see 1.6 mootor on öko linnavahel , seal saad jah võibolla 7l/100km. Maanteel saad see eest mingi 10-11 kindlasti , sest mootoril on liiga vähe ressurssi ja pöörded körged ja nii ta kulub.


Loll jutt suhu tagasi! Vaata masinate maanteekulusid tehase numbrites, on siis 10-11 või? Selle mootori kw ja kulumise seisukohalt küsiks, et kui paljudel on siin mootor hõredaks sõidetud, et see nii väga probleem oleks üldse? No vot ei ole! Probleem on aga selles, et 1,6 tarbib sama palju või rohkemgi kütust keskmiselt, kui 1,8t, aga liigub palju aeglasemalt, kuna aga 1,8t kallim ja õrnem, siis 1,6 igati põhjendatud valik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 25.12.11 20:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Lihtsam on osta 1.8t näiteks , sest see 1.6 mootor on öko linnavahel , seal saad jah võibolla 7l/100km. Maanteel saad see eest mingi 10-11 kindlasti , sest mootoril on liiga vähe ressurssi ja pöörded körged ja nii ta kulub.


Loll jutt suhu tagasi! Vaata masinate maanteekulusid tehase numbrites, on siis 10-11 või? Selle mootori kw ja kulumise seisukohalt küsiks, et kui paljudel on siin mootor hõredaks sõidetud, et see nii väga probleem oleks üldse? No vot ei ole! Probleem on aga selles, et 1,6 tarbib sama palju või rohkemgi kütust keskmiselt, kui 1,8t, aga liigub palju aeglasemalt, kuna aga 1,8t kallim ja õrnem, siis 1,6 igati põhjendatud valik.


Need tehase numbrid muutuvad ka ikka aastatega. See on kindel , et väiksem mootor muutub kiiremini hõredamaks kui suur ja sellest võib tuleneda ka see kütusekulu. Parandage , kui eksin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 25.12.11 20:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Lihtsam on osta 1.8t näiteks , sest see 1.6 mootor on öko linnavahel , seal saad jah võibolla 7l/100km. Maanteel saad see eest mingi 10-11 kindlasti , sest mootoril on liiga vähe ressurssi ja pöörded körged ja nii ta kulub.


Loll jutt suhu tagasi! Vaata masinate maanteekulusid tehase numbrites, on siis 10-11 või? Selle mootori kw ja kulumise seisukohalt küsiks, et kui paljudel on siin mootor hõredaks sõidetud, et see nii väga probleem oleks üldse? No vot ei ole! Probleem on aga selles, et 1,6 tarbib sama palju või rohkemgi kütust keskmiselt, kui 1,8t, aga liigub palju aeglasemalt, kuna aga 1,8t kallim ja õrnem, siis 1,6 igati põhjendatud valik.


Need tehase numbrid muutuvad ka ikka aastatega. See on kindel , et väiksem mootor muutub kiiremini hõredamaks kui suur ja sellest võib tuleneda ka see kütusekulu. Parandage , kui eksin.


Ja 1,8 on siis suur või? 10-11 maanteel 1,6-sel on selgelt per.es mootor ja sel teemal ma rohkem vaielda ei viitsi, mingi 7 oleks ja ongi norm.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Erksolen
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B5 1.8TQ

postitati 25.12.11 20:32 Tsiteeri
hmm



Okei , nii hull see ei ole võib olla, aga kindlasti on see märksa suurem kui näiteks 1.8 või 1.8t oma.
See vahe on suurim just ajal , millal on üleval märgid 100-110 km/h. Sõites 90km/h pole see vahe võibolla jah nii suur.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 25.12.11 21:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Okei , nii hull see ei ole võib olla, aga kindlasti on see märksa suurem kui näiteks 1.8 või 1.8t oma.
See vahe on suurim just ajal , millal on üleval märgid 100-110 km/h. Sõites 90km/h pole see vahe võibolla jah nii suur.


Sinu 1,8tq võtab mono 1,6-sest maanteel kindlasti rohkem ja ma ei tea, kuidas sinu quattro kast on, aga minu 2,6sel on pöörded maanteel ikka väga kõrgel!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 25.12.11 21:09 Tsiteeri


Kui seda universaalkeret hakatakse kasutama otstarbekohaselt, siis on 1,6 selgelt enesepiinamine. 1,8 oleks absoluutne miinimum, kui ämma juurest vaja kartulad ka peale võtta lisaks naisele ja lastele.
Ja kui juba universaalkere, siis miks mitte näiteks C4 2,0 85kw?
Auto odavam, jupid odavamad, ruumi rohkem, mugavam(vähemalt minu jaoks), laguneb vähem ja kütusekulu vaat et samasse auku mis sel 1,6 liitrisel A4.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
JanisL
klubiliige



Registreerunud 27.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1.8 TQ 2003

postitati 25.12.11 22:38 Tsiteeri


Pigem 1.8 T mootoriga sõiduk. Ma arvan, et see 2-3 liitrit kütet ( oleneb sõidustiilist -võib ka rohkem ) ei ole eriti hull arvestades, et kui auto on täis rahvast, siis turbomootoriga vähe etem liigelda. Kuid eks sa ise tead paremini oma vajadusi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 25.12.11 22:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Okei , nii hull see ei ole võib olla, aga kindlasti on see märksa suurem kui näiteks 1.8 või 1.8t oma.
See vahe on suurim just ajal , millal on üleval märgid 100-110 km/h. Sõites 90km/h pole see vahe võibolla jah nii suur.


Sinu 1,8tq võtab mono 1,6-sest maanteel kindlasti rohkem ja ma ei tea, kuidas sinu quattro kast on, aga minu 2,6sel on pöörded maanteel ikka väga kõrgel!


2.6q A4, sedaan, manuaal. Maanteel 100km/h 5.käik ja pöörded ca 2700. Samas 2.0 85 B4 Coupe samad tingimused sama kiirus ja käik ning pöörded ca 2200... lihtsalt väike võrdlus... Aga ikka jään oma pointi juurde, et iga kell võtaks valikust 1.6, 1.8 või 1.8Tq, selle viimase, ehk siis 1.8Tq!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 26.12.11 09:10 Tsiteeri


Jah, ma ka võtaks sellest valikust 1,8t, aga ma ei aja selle põhjenduseks mingit jama suust välja, et 1,6 võtab maanteel 11l/100km. Korralik 1,8t on oluliselt kallim soetada ja kui inimesel ei ole nii palju raha, siis muus osas korralik 1,6 man on väärt soetamist küll, selles oli minu jutu point:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 26.12.11 10:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Minule tehti asi selgeks lihtsalt, mida rohkem on autol kilowatte , seda väiksem on mootori kulumine, sest mootor ei kasuta kogu oma ressurssi. Lihtsam on osta 1.8t näiteks , sest see 1.6 mootor on öko linnavahel , seal saad jah võibolla 7l/100km. Maanteel saad see eest mingi 10-11 kindlasti , sest mootoril on liiga vähe ressurssi ja pöörded körged ja nii ta kulub.

Et kui võrdleme kubatuurilt peaaegu sarnaseid mootoreid, millest üks on tunduvalt rohkem forsseeritud, siis see forsseeritum kulub võrreldes vähemforsseerituga kõvasti vähem? Ei ole see asi nii. Üsna ühtmoodi kuluvad ja kui mõlemaga tihti nende võimete piire kombata, kulub see võimsam ikka tunduvalt kiiremini. Suurema ressursiga mootorit soovides tuleb siiski V6 või V8 poole vaadata. Samas on nende ekspluatatsioonikulud üldjuhul sedavõrd palju suuremad, et söövad selle raha, mis kapremondi tegemata jätmisest üle võiks jääda, muul moel vaikselt ära.

Korras 1.6-1.8 vabalthingav mootor, mis <1.5-tonnise auto peal linnas 7L kütust võtab, ei kuluta maanteel 90-110-ga sõites kindlasti mitte üle 6L. Loomulikult tuleb mootorivalikul arvestada ka sellega, millises lastis sõit peamiselt toimub. Kui enamjaolt sõidetakse üksi või kahekesi ja siis kord-paar aastas tuleb ette maalt ämma + paari kartulikoti linnavedu, pole see 1.6 ka ikkagi veel vaatamata konkreetse sõidu pisut ebaoptimaalsele kütusekulule ja kiirendusomadustele äpardunud valik. Suurema mootori võiks valida, kui suuremas lastis sõitmist on tunduvalt suuremas mahus ja/või kui inimene autosõitu kui tegevust ka nautida oskab, mitte pole see tema jaoks pelgalt üks tegevus, mis tuleb ühest kohast teise liikumiseks ära teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 36.1% - SQL: 63.9%]