Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Kaskokindlustus vanale autole (Vastuseid: 45 | Vaatamisi: 8539)
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 21:38 Tsiteeri


vaata, point ongi selles, et eesti kindlustuste arvestushindasid võtavad kindlustusseltsid konjunktuuriinstituudi tabelite järgi. kui sa protsessima hakkad hinna üle, siis arvestatakse võibolla turuväärtust (eestis siis praktikas: auto24 ja kb), kui antud mudelit eestis müügis ei ole, siis vaadatakse võibolla lääne hindasid (mobile) või saadetakse lihtsalt puu taha ja antakse ikka eesti "turuväärtus" pihku sulle.

võtame nüüd aga reaalselt:
keskmine 80quattro maksab saksas 2000 eurot umbes, siiatoomine maksab ca 1000 eurot, mis summa me kokku saame?
ja see ei ole veel kaugeltki see seisukord, millest jutt käib.

võtame nüüd mõned numbrid, millega on mõned klubilised seotanud omale 80q-d
mina: 13k
kps: umbes sama
k6veric?
elar?

ja mis seisukorras need autod olnud on?
väita tahan ma seda, et antud raha eest ei ole võimalik isegi väga kehvas seisukorras antud autot osta

asi mida ma tahan, on oma auto kindlustada summale, mille eest on mul täiskahju korral võimalik samasugune auto soetada ja see saada samasuguseks nagu praegune.

to mulk: minupärast tehku või ekspertiisid ja mõistlikud arvutused antud seisukorra kohta


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 21:38 Tsiteeri


Minuarust pole siin eriti midagi arutada, see on ammu teada tõde et kindlustatakse vaid võimalikult uusi autosi. Kui ei suuda taluda riski, et mõni Ivan otsa sõidab, siis tuleb auto maha müüa ja muude asjadega tegeleda. Samuti on võimalik alati ise kindustusselts asutada ja hakata pakkuma kaskot vanadele autodele. See palju on selle auto väärtus sinule, ei huvita paraku kedagi - kurb aga tõsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 21:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: indro
Minuarust pole siin eriti midagi arutada, see on ammu teada tõde et kindlustatakse vaid võimalikult uusi autosi. Kui ei suuda taluda riski, et mõni Ivan otsa sõidab, siis tuleb auto maha müüa ja muude asjadega tegeleda. Samuti on võimalik alati ise kindustusselts asutada ja hakata pakkuma kaskot vanadele autodele. See palju on selle auto väärtus sinule, ei huvita paraku kedagi - kurb aga tõsi.


kahjuks on see nii ainult eestis
soomes peaks see mingil viisil teostatav olema, saksas on see sama tavaline nagu poest piima ostmine


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 21:48 Tsiteeri


see vöib küll teine teema olla aga kui vana peab auto olema et ta uunikumiks registreerida? siis ehk asi teine vöi ei?

möned nimed jäid sul tarmo ehk välja (2 urquattrot) millest oleks väga kahju kui näiteks ahel avariise satuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
nöpz
huviline



Registreerunud 17.05.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 2.8 q avant, b2 q, vw passat, mõned põkad

postitati 07.11.07 21:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
see vöib küll teine teema olla aga kui vana peab auto olema et ta uunikumiks registreerida? siis ehk asi teine vöi ei?

möned nimed jäid sul tarmo ehk välja (2 urquattrot) millest oleks väga kahju kui näiteks ahel avariise satuks.

25 või 30 aastat peab autol olema vaid vanust


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ivar80
huviline



Registreerunud 22.11.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A90 B3 2,3, Seat Altea XL 2,0TDI DSG

postitati 07.11.07 21:58 Tsiteeri


Kõige lihtsam on kui paned iga kuu näiteks 1000kr sukasäärde ja pisut rohkem kui aastaga on su auto juba 1000euro väärtuses "kindlustatud". Kui seda raha sul sihtotstarbeliselt kasutada ei tule, siis on ju veel parem - sellist kindlustust ei pakuks sulle ükski kindlustusselts ei siin Eestis ega Tuneesias ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 21:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: nöpz
Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
see vöib küll teine teema olla aga kui vana peab auto olema et ta uunikumiks registreerida? siis ehk asi teine vöi ei?

möned nimed jäid sul tarmo ehk välja (2 urquattrot) millest oleks väga kahju kui näiteks ahel avariise satuks.

25 või 30 aastat peab autol olema vaid vanust


ja loe ka muid tingimusi, see vanus täita on nohu, kõige "nooremate" uunikumide originaalsustase peab olema üle 90%


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 22:03 Tsiteeri


ma ei ole eriti pädev ka kere asjades b2 ja b2 quattrol aga samad pole vöi. tean et coupe taga tulesi on raske saada ehk midagi veel aga esi ots? ur on raske esi otsa saada ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 22:11 Tsiteeri


Tarmo - see kas su autol on või ei ole kaskokindlustust, ei mängi mingitki rolli situatsioonis, kus keegi teine su autole otsa sõidab. Kui süüdlane omab kindlustust, korvab kahjud tema kindlustusselts, kui ei, siis tuleb need põhjustajalt kohtu kaudu välja nõuda.

Kaskokindlustust nii vanale autole ei sõlmita väga lihtsal põhjusel. Eesti ühiskond ei ole lihtsalt valmis selleks. Kõiki häid asju osatakse kahjuks kurjasti ära kasutada. Sellest sa saad ju aru, miks Subarute kaskokindlustus on teistest samaväärsetest autodest märksa kallim ning miks mootorrataste kaskokindlustusele samuti hästi ei vaadata.

Soome ühiskond on mõtteviisist meist palju ees ja Saksamaast ei maksa rääkidagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nöpz
huviline



Registreerunud 17.05.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 2.8 q avant, b2 q, vw passat, mõned põkad

postitati 07.11.07 22:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
Tsitaat:
Algselt postitas: nöpz
Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
see vöib küll teine teema olla aga kui vana peab auto olema et ta uunikumiks registreerida? siis ehk asi teine vöi ei?

möned nimed jäid sul tarmo ehk välja (2 urquattrot) millest oleks väga kahju kui näiteks ahel avariise satuks.

25 või 30 aastat peab autol olema vaid vanust


ja loe ka muid tingimusi, see vanus täita on nohu, kõige "nooremate" uunikumide originaalsustase peab olema üle 90%

olen ise mässand lõpuks sain siis seisu et su auto on hindamatu ja ei saa ültse kindlustada. Nii et lõin käega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
A1
huviline



Registreerunud 28.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 22:22 Tsiteeri


Minu postituse mõte ei olnud ju tegelt selles kas sinu arvates on auto väärtus 2, 3 või 5 rehvi...
Põhimõtteliselt on selle auto hind täpselt niipalju kui keegi konkreetses turusituatsioonis on valmis selle eest maksma.

Jah, sobivat kindlustustoodet kui sellist ei ole. Minu mõte liikus VARAkindlustuse suunas. Ivani teema on muidugi midagi muud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 07.11.07 23:11 Tsiteeri


Käisin kevadel läbi kõik kindlustusseltsid ühe rariteetse auto pärast, et see kindlustada. Auto on vana, maksab sama palju kui keskklassi uus auto ning loomulikult olen nõus vastava hinnatasemega ka kaskot maksma. Mitte ükski kindlustusselts ei võimaldanud kaskot sellele uunikumile. Küll aga on sellele võimalik teha kindlustus kui väärtuslikule esemele, mis asub kindlal aadressil. Ehk siis selline kindlustus korvaks vaid seda, mis juhtub minu garaazhis, mitte liikluses. Ausalt öeldes ega hea meelega sellega liiklusesse ei roni, kuna isegi kivi saanud esituli või suunatuli eeldab selle pikaajalist otsimist kusagil eBay oksjonitelt.

Teine moment: Soomes pakuvad kaskot kõik kindlustusseltsid olenemata auto vanusest. Enda 79a pärit Saab oli Soomes pikalt kaskoga, kasko makse oli mõttetult väikene (selliste autode omanikud ei tekita eriti kindlustusjuhtumeid) ning täiesti tasuta pakuti juurde ka veel lisasid, näiteks tasuta treileriga äravedu remonditöökojani auto rikke korral igal ajal jm huvitavat. Tänu sellele julgesin sõita ja tehti mulle Eestis sellele (tollal kui veel Soome numbrid) ka avarii. Just kindlustuse soodustuste ja ülevaatuste pärast (ei ole nii ajuvabasid nõudmisi autole kui Eestis) on mul õuel seni mitu masinat, mida ei ole toonud ega kavatsegi kunagi Eesti registrisse ümber tuua, eelistan säästa nii närve kui ka raha, mida Eestis osatakse küsida ikka hirmus hästi vaatamata madalale palgatasemele.

Nõustun eelpoolkõnelejatega, et vana auto kasko peaks olema kindlustustele vägagi äratasuv äri, kuna enda auto alla oma tööd ja kümneid-sadakond tuhat krooni matnud inimesed käituvad sellega liikluses korralikult ja kindlasti ei hakka mingi kindlustuspettuse pärast seda hoolikalt ehitatud autot lõhkuma. Mis eriti naljakas, sama kindlustusselts, mis pakub kaskot vanale autole teistes riikides, ei tee seda Eestis :( , ju peavad meid mingiteks aborigeenideks :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
skyaudi
huviline



Registreerunud 23.05.07
Asukoht: eesti
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.07 23:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
nagu te ka ise teate, mis hinda maksavad praeguseks nelivedused b2 couped ja sedaanid, siis ma ei ole huvitatud, et mõni suverehvidega ivan mu auto molekulideks rihib ja siis kindlustuselt neljakohalise summa saan põhjendusega: sul ju nii vana auto. selle raha eest ei ole võimalik enam sellist autot osta, rääkimata mingisse arvestatavasse korda tegemisest.

Kui see suverehvidega Ivan su auto molekulideks sõidab , siis maksab sulle sinu auto kinni Ivani kindlustusselts ja kui Ivanil kindlustust pole , siis arvatavasti jääd igasugusest rahast ilma. Kasko minu meelest maksab ainult , kui ise oled põhjustaja.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 07:40 Tsiteeri


mis on selle kasko mõte antud hetkel: kui juhtub avarii ja põhjustaja kindlustus hakkab mulle pakkuma kommiraha, siis on mul olemas kaskokindlustus, mis on sellisel juhul aluseks auto väärtuse hindamisel, seega on mul sellisel juhul ametlik asi, mille pealt jonnida ja vaielda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TT
huviline



Registreerunud 08.06.04
Asukoht: GDN
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 08:50 Tsiteeri


If kindlustus näiteks oli nõus 15 aastat vana S2 kindlustama 300 000.- peale.
Kui seal ilusasti ära seletada ja põhjendada see, miks autole kaskot peale soovid teha siis on see ka täiesti võimalik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Robinson
klubiliige



Registreerunud 05.09.03
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 09:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TT
If kindlustus näiteks oli nõus 15 aastat vana S2 kindlustama 300 000.- peale.
Kui seal ilusasti ära seletada ja põhjendada see, miks autole kaskot peale soovid teha siis on see ka täiesti võimalik.


Ka minu RS2-te on võimalik If-Eestis kindlustada aasta maksega 56000-.eek:o. See pakkumine tehti nii pool aastat tagasi.Mingil aja hetkel teen uue järelpärimise!!!:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Karel
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S2

postitati 08.11.07 10:01 Tsiteeri


TT, palun ütle, mis Audi S2 kindlustuse kuumakse või aastamakse oleks tulnud ja milliseid tingimusi peale viisakalt küsimise veel täita tuli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Robinson
klubiliige



Registreerunud 05.09.03
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 10:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Robinson
Tsitaat:
Algselt postitas: TT
If kindlustus näiteks oli nõus 15 aastat vana S2 kindlustama 300 000.- peale.
Kui seal ilusasti ära seletada ja põhjendada see, miks autole kaskot peale soovid teha siis on see ka täiesti võimalik.


Ka minu RS2-te on võimalik If-Eestis kindlustada aasta maksega 56000-.eek:o. See pakkumine tehti nii pool aastat tagasi.Mingil aja hetkel teen uue järelpärimise!!!:cool:

Täna tegin uue järelpärimise ja sain hinnaks 39051.-eek aasta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 10:23 Tsiteeri


robinson, kirjuta seda ka, et mis kindlustussummale sul selline aastamakse tuli


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Robinson
klubiliige



Registreerunud 05.09.03
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 10:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
robinson, kirjuta seda ka, et mis kindlustussummale sul selline aastamakse tuli


Summa on 20000-.eur

Kuid öeldi,et see kindlustussumma ei olegi 100%aluseks võetav.Palju veljed maksavad jne jne sooviti teada.Sellest koosnebki lõpp hind.Kuid miskipärast arvan,et seda hinda saab veel kangutada kui lõplikuks lebingu sõlmimiseks läheb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TT
huviline



Registreerunud 08.06.04
Asukoht: GDN
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.07 10:58 Tsiteeri


S2 aasta tuli 28 685.-
Sama moodi tuli esitada nimekiri ja arved tuuningvidinate eest ja kohta.
Fotosid saatsin sinna vähemalt 100 tk ehituse käigust.
Tegelikult oli Ifi poolne suhtumine ja asjaajamine hindele 5+

PS! Varguse vastu saad enda auto väga lihtsalt ja suhteliselt odavalt kindlustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 42.6% - SQL: 57.4%]