Deprecated: Implicit conversion from float 250935.00000000003 to int loses precision in /data01/virt4271/domeenid/www.audiclub.ee/foorum/viewthread.php on line 181
Eesti Audi Klubi foorum - Umbne ventilatsioon
Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Umbne ventilatsioon (Vastuseid: 41 | Vaatamisi: 3803)
bensumees
huviline



Registreerunud 08.11.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6, 2,4l

postitati 03.10.07 11:49 Tsiteeri


selle sisse vindund niiskuse kohta ütlen ma niipalju, et konditsionner kuivatab õhku. St seda, et kui sõita suvi otsa kont sees ringi, siis lõpuks kuivatab ta ka selle vindumuse ära. Vähemalt peaks seda tegema...
Aga meie puhul ei ole seda juhtunud ju. Ikkagi on troopika, kui kont välja lülitada.
Ei tea, kas revalist teaks mõni mees sellele vastust, kuna hakkan aru saama, et see audi tüüp viga :D (ok mitte väga tüüp, aga ikkagi)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 03.10.07 19:49 Tsiteeri


hankisin minagi selle odava "pommi". pole veel plahvatama pannud, lisaks v6tsin mingi "wunderbaumi" (doktor marcus :P) ventika v6re kylge, suht imal hais on aga siiani pole olnud seda l2ppanud troopikat. Eks ma kuu aega k2ita nii, siis vaatab mis saab :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 04.10.07 06:51 Tsiteeri


No see nn. wunderbaum jah võibolla aitab,aga soovin ikkagi ,et minu autos oleks tavaline puhas õhk. Põhimõtte pärast ei pane ma neid kuusekesi rippuma, see on probleemi-kui sellise, eiramine.:D
Kps-- auto käib mul ikka korra kvartalis salongipesu ja hooldust saamas. Ei ole tundnud, et miski oleks niiskeks jäänud--samas ega seda nii lihtne kindlaks teha kah ei ole võimalik. Kas peaksin käima nn. järelkuivatuses? Äkki aitab?
Olen katsunud kõik matid/vaibad ja kõik vähegi loogilisemad niiskustimavad asjad läbi-aga kuiv. Saan aru küll,et käega ei saa kerget niiskust tunda, aga ega kuskilt ei hallita kah. Sisekuivatus uuesti?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.10.07 06:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
No see nn. wunderbaum jah võibolla aitab,aga soovin ikkagi ,et minu autos oleks tavaline puhas õhk. Põhimõtte pärast ei pane ma neid kuusekesi rippuma, see on probleemi-kui sellise, eiramine.:D

just nii:P

seda siis seniks kuni aktiivsemad inimesed lahenduse leiavad :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 04.10.07 07:27 Tsiteeri


Leidurid :D Selle probleemi peaks reaalselt saama lahendada paraku vaid aurusti vahetusega. Seda puhastada on väga ebareaalne.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
bensumees
huviline



Registreerunud 08.11.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6, 2,4l

postitati 04.10.07 07:30 Tsiteeri


Kuused on minu meelest kah täitsa mõttetud asjad, rikuvad auto õige lõhna ära.

Ostsin eile selle 195 eeksu maksva asja ja panin autos plahvatama. Lõhnabukett mis sellega kaasnes, oli võimas, täna hommikul tööle sõites sai ka veel kopsud kenasti ära lõhnastatud.
Samas proovisin siis siseringlusega ja ilma kondita venti panna. Oli tunda, et tahaks nagu salongi niiskeks ja pahahaisuliseks teha, kuid justkui nagu ei suutnud...

Samas ma 100% kindel, et see ajutine lahendus, see pomm. Hetkel oli siiski vist natukene kasu. Peab ootama nädalakese, siis saab öelda, kas 195 eeksu oli maha visatud või sai peale tugeva buketi ka muud kasu sellest...

Igatahes hoian kursis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.10.07 08:33 Tsiteeri


kaaskannataja kurdab siin oma muret:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=16118&page=2

on ka pakutud lahendusi, kuid sellist "rusikaga näkku" ilmselget lahendust nagu polegi :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
bensumees
huviline



Registreerunud 08.11.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6, 2,4l

postitati 04.10.07 17:31 Tsiteeri


Ühesõnaga oli seal palju ja mitte midagi :D

Peale eilset lõhnabuketti on salongis elu juba päris hea. Lõhnad läinud, õhk värske. Täna sai ka salongifiltrit vaadatud ja ohh imet... Mind hämmastas, et sealt üldse mingi õhk läbi suutis käia. Asi oli ikka nii pekkas, et tuli kohe nutt peale (ikkagi enda arust nagu hoolitsen oma auto eest)

Käisin automaailmas, ostsin uue salongifiltri, panin siis puhuma ja oi oi kui hea oli autos olla :P

Nii et ma loodan et mingiks ajaks on mul see kliima jama lahendatud. Kuigi jah, mul kliimapump ka koliseb... Selle pidi saama audihooldus.ee-st mingi 5,5-6k eest. Viimati remondis seal auto oli, siis sai küsitud. Aga niikaua kuni veel hingitseb, ei kavatse ära vahetada.

Jõudu siis kõigile murega kemplemisel, loodan et leiate ka lahenduse


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 04.10.07 18:58 Tsiteeri


Kahjuks minul ei aidanud jah selle salongifiltrite vahetusest. Mõistus otsas,AGA! Kuna see läptunud hais tuleb AINULT ümberlülitus mingiks ajaks, siis nüüd kui olen sõitnud pikalt juba ilma kondita siis pole umbsest õhust haisugi. Kui lülitan jällegi kliima sisse, siis korraks lööb ikka pahvaka ka kliimaga. Kui nööd jälle kliima välja lülitada siis on mingi aeg selline umbne ja siis läheb normaalseks. Filtris minul vaevalt, et asi on. Pakun, et mingi kala kuskil torustikus:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.10.07 21:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Kahjuks minul ei aidanud jah selle salongifiltrite vahetusest. Mõistus otsas,AGA! Kuna see läptunud hais tuleb AINULT ümberlülitus mingiks ajaks, siis nüüd kui olen sõitnud pikalt juba ilma kondita siis pole umbsest õhust haisugi. Kui lülitan jällegi kliima sisse, siis korraks lööb ikka pahvaka ka kliimaga. Kui nööd jälle kliima välja lülitada siis on mingi aeg selline umbne ja siis läheb normaalseks. Filtris minul vaevalt, et asi on. Pakun, et mingi kala kuskil torustikus:P


just tahtsin sama poindiga siia tulla.. kui ainult ilma kondita s6ita on k6ik OK, kui korraks kont sisse panna, siis saab "troopikat". Seega on tegemist konditsioneeri poolt kogutud vees.. kuskil millegi vahel millegip2rast :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 04.10.07 22:45 Tsiteeri


Kuskilt on kõrvu jäänud, et aurusti? (i.k evaporator) peale kondenseerunud vesi hakkab vist haisema. Kui kont käib on ta külm ja haisu ei ole. Ma eitea kas täpselt nii on, aga mingi teema sellega on, et kui see ära puhastada siis peaks ok olema.


Tsitaat:

the evaporator gets moist as it cools the car and when you turn off the car and park everything heats up and whatever is in the a/c smells. Mild detergent bleach shot into the vents helps but unless you clean the evaporator out the start up a/c smell will be there. Some times you can pull the blower motor under the dash and spray solution of bakeing soda bleach and detergent thru the evaporator. it will drain out the ac drain and drip on the ground but that might plug the drain so if when your done if the a/c does not drip on the ground you clogged the drain. It is best have a technician remove the Evaportator coil and high pressure wash and put back in.


Enda A6'l oli sama probleem, kui econi peale panin viskas niiskeks (keset suve väga palava ilmaga) ja rõve hais tuli sisse. See võis ka salongifiltrist muidugi olla, see sai vahepeal vahetatud ja nüüd nagu ei haise enam.

Ja nagu offroader juba mainis, siis aurusti puhastamine suhteliselt ebareaalne, see eeldaks välja võtmist, mis omakorda eeldaks et kogu süsteemist lastakse gaas välja jne, et paras lammutamine. Ilmselt mingid ained vms kah, mis desinfitseerivad ja puhastavad ära selle ja ei pea päris juppideks lammutama.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
erki87
huviline



Registreerunud 13.05.07
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal

Auto: audi a4 1,8t quattro

postitati 05.10.07 06:42 Tsiteeri


mul pole küll kliimat ega haisu autos, kuid niiske on küll. samas ei tohiks olla istmed niisked. peale sooja sisse puhudes kaob see niiskus ära. kui aga auto maha jahtub on jälle niiske. krt rool kah juba mureneb:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 05.10.07 06:44 Tsiteeri


Aurusti võib olla isegi reaalne mats. Samas,kui kliima sisse lülitan-pole haisu.Aga kui välja lülitan siis ajab ainult troopikat. Nagu vahepeal närguks vesi valesse kohta (jääb seisma) ja siis kliimat väljalülitades hakkab troopika pihta.Kliimaga sõites alguses nagu korraks õrnalt on tunda,aga see ei häri. Mõistus otsas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
bensumees
huviline



Registreerunud 08.11.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6, 2,4l

postitati 05.10.07 07:12 Tsiteeri


teootias peaks asi välja nägema nii: (ärge maha lööge kui täppi ei pane)
Lülitad kondi sisse, hakkab freoon liikuma aurustist läbi. Samal ajal hakkab auto võtma õhku läbi salongifiltri ja aurustist freooniga ristivoolulisena. Kuna freooni temp on väga madal ja õhu oma kõrgem, tekib kondensaat, mis lamellide pealt vajub kogumispaaki ja sealt kondensaadi toru kaudu kapotialt välja.
Nüüd minu teooria edasi :D
Kui salongifilter on pikka aega vahetamata, ei suuda ta enam igast saasta kinni pidada ja tõmbab saasta edasi süsteemi. Kuna aga aurusti pindade vahe on väga pisike, siis see saast sealt läbi ei lähe ja jääb selle pinnale... Nüüd ongi jama käes. See sama saast esiteks kogub endasse niiskust, mis ei suuda enam ära voolata, teiseks hakkab ta haisema.
Kõige hullem selle juures on see, et kondi töövõime väheneb ning sellega kaasneb ju teoreetiliselt ka bensukulu suurenemine.

Ei tea kas see jutt kedagi aitas, aga mul hakkas küll kergem peale asja kirja panemist :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 05.10.07 07:56 Tsiteeri


Kuna mina kah ei tea sellest asjast suurt midagi, siis sinu jutt on nagu täitsa arusaadav:D
Võibolla nii ongi. Arvan, et kakun nädalavhetusel kuskilt midagi lahti ja vaatan,kus ja kas seda sitta on.Eks annan teilegi teada;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 05.10.07 08:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Kuna mina kah ei tea sellest asjast suurt midagi, siis sinu jutt on nagu täitsa arusaadav:D
Võibolla nii ongi. Arvan, et kakun nädalavhetusel kuskilt midagi lahti ja vaatan,kus ja kas seda sitta on.Eks annan teilegi teada;)


ehk on abiks: http://www.audipages.com/Tech_Articles/heatac/exaporatordrains.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 05.10.07 13:17 Tsiteeri


:D oi kirat seda mina küll ISE ette ei võta. Auto puha paljaks ju. Pärast kägiseb ja nagiseb---see veel hullem:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 43.0% - SQL: 57.0%]