Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Vandalismist teie isikliku sõiduki vastu avalikus kohas! (Vastuseid: 62 | Vaatamisi: 11575)
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 06.04.07 11:05 Tsiteeri


Endal ei ole nii küll juhtunud õnneks, aga huvipärast küsin, et kas keegi on kätte ka saanud selle inimese kes võtmega autole ringi peale on teinud?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
-ummi-
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.04.07 11:57 Tsiteeri


Endal on olnud selline olukord maja ees,siis kui veel sai maja ette pargitud,et auto seisis samas kohas 3 päeva kuna käisin tartus ja 3 päeva õhtuks kui tagasi tulin oli akna vahele kiri pandud "Kohal kus pargite ,mahuks parkima 2 autot".Maja ees siis pargitakse üksteise järele,ju keegi siis ei saanud aru et minu auto on seal 3 päeva seisnud ja minu auto nii eest kui ka tagant on autod vahepeal ära käinud ja kui pärast uued on tulnud on nad lihtsalt liiga suured vahed jätnud.
Lisan ka pildi et aimu saada mis stiilist toimub parkimine:
http://www.hot.ee/ummi200/026.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
bazarre
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Quattro 2,8 1999(sodi), Ford Focus08 STW Ghia

postitati 10.04.07 21:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: maxic
Mul oli kah ennem suurem probleem auto parkimisega, kuid tänu uuele parkimisekorrale on tänav võõrastest masinatest puhas. Seda enam pani mind imestama tänahommikune vaade aknast oma masina poole. :mad:

http://mark.planet.ee/Audi/wcpaber_audi.jpg

Inimesed olid tükk vaeva näinud asjaga. Kleeplindiga oli peldikupaberit igale poole kleebitud + juhipeegli külge oli kleebitud riidest lill. Inimeste fantaasia on ikka piiritu.


Pulmaauto ju:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Renz0
huviline

Avatar


Registreerunud 20.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 92Kw 1996a, Peugeot 206 99a1,4 55kw, Audi A8 95a. 4,2 220kw, Audi 80 B4 93a, Audi A6 2,6 Avant Quattro.

postitati 12.01.09 23:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: poleoluline
kiireaudi - sulle meeldib ehk ka nende parkimisviis linnakestes ( se "häälejärgi" ) ? :D
Ja loodan et sellistel "võtmetegelastel" vähemalt sõrmed kuskil "kogemede" sahtlivahele jäävad ja nad kogu kahju hüvitama peavad... :cool:
Samas ei õigusta ma sugugi valesti parkiaid



Soomes võid ka leida selliseid "võtmemehi" ka minu autol on kõrvalistujapoolselt küljelt täiespikkuses ülekäidud mingi terava asjaga. :/

Ja selle parkimise kohta siis minul maja ees mingi mees pargib sõnaotseses mõttes oma audi ukseette. Vahest jäeb selline tunne, et mees tahab 5 korrusele sõita ja tuppa parkida. suht tigedaks ajab, kui tuled õhtul hiljem ja siis pead mingi sitase auto vahel kalkuleerima, et ise ennast ära ei määriks. Paarilkorral ka kiri kojameeste vahele pand, aga seda mees ei paranda vist mittemiski


QUATTRO.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jokker
huviline

Avatar


Registreerunud 10.07.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 '96 ABK

postitati 13.01.09 22:39 Tsiteeri


Kord peale parkimise teema "arutamist" naabri mutiga(ta koristas parklat lehtedest ja autod jäid ette) oli mul 1 hommik antenn murtud:/.

1kord sai ühele targale, kes oli parkinud 2 garaashi kinni, oma vanad vahtralehed kojameeste vahele pandud. :)


joyrider
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 15.01.09 02:01 Tsiteeri


vandalismist niipalju, et kord parkisin oma eelmise 90q politsei kaamera alla, arvates et kindel koht, hommikul avastasin jalajäljed katusel ja kapotil.
õnneks väga mõlki hüpatud polnud, vaid kapotil kerge lohk, mille lõin kähku välja.

täna avastasin juhuslikult praeguse auto kapotilt üsna tugeva täkke koos väiksema mõlgiga :mad:
no peab olema hiljutine asi, kivi pole teel saand ja auto väljast nagu eile poest ostetud.....krdi jama ikka.

parklas lüüakse ka ustega kered mõlki, pargin tühjematesse nurkadesse.

aga valesti parkijaga olen ka paar korda tegelenud. ühel korral mu sõbral viskas kopa ette ja siis keerasime 3mel rehvil ventiilid lahti, vana sõitis 100m enne kui aru sai, et enamik rattaid on takistus.....

...teisel korral üks autokauge inimene parkis oma Sierrat nii, et ma madaldusega autoga hoovist muudmoodi välja ei saanud kui põhja vastu äärekive kraapides, paar korda kannatasin välja aga nähes, et inimene hoiab oma kommet, siis jätsin paberi tekstiga akna vahele, umbes et: "tänu sinule käib mu auto igal hommikul siin vastu maad, kui sa veel nii pargid, hakkad ise vastu maad käima".

tervitusi kui keegi enda (või tuttava) ära tunneb. :mad:
ei ole mõtet teisele niisama huvipärast käru panna!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
shalm
huviline

Avatar


Registreerunud 01.06.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.01.09 17:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
aga valesti parkijaga olen ka paar korda tegelenud. ühel korral mu sõbral viskas kopa ette ja siis keerasime 3mel rehvil ventiilid lahti, vana sõitis 100m enne kui aru sai, et enamik rattaid on takistus.....

...teisel korral üks autokauge inimene parkis oma Sierrat nii, et ma madaldusega autoga hoovist muudmoodi välja ei saanud kui põhja vastu äärekive kraapides, paar korda kannatasin välja aga nähes, et inimene hoiab oma kommet, siis jätsin paberi tekstiga akna vahele, umbes et: "tänu sinule käib mu auto igal hommikul siin vastu maad, kui sa veel nii pargid, hakkad ise vastu maad käima".


ajuinvaliidide korralekutsumiseks on võimalik kasutada ka kleepekaid :P

http://www.iparklikeanidiot.com


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 20.12.11 08:59 Tsiteeri


Ajast mil selle teema algatasin, on möödunud päris mitmeid aastaid. Nüüd on taaskord võimalus sama tänava kohta veidi midagi uut lisada. Nimelt eile õhtul töölt koju sõites jõudsin Aarde tn-vale keerates selgusele, et mingi uus parkimisguru tegutseb meie tänaval järjekordselt. Mina ei riskinud igatahes nende 2 masina vahelt läbi sõita sest kuigi auto oleks ehk nibin-nabin läbi mahtunud, siis peeglid oleks raudselt vastu käinud. Kuna tegu oli tööpäeva lõpuga, siis hakkas mõlemalt poolt autosid liikuma, kes sellist kaost nähes otsa ringi keerasid ja ringi sõitsid. Üks maasturivend ronis lausa kõnniteele ja põrutas sealt kaudu edasi. Üks Opel Omega-t omav härra üritas kitsal tänaval ringi pöörata ja äästas oma stange mõnuga kõrge äärekivi vastu ära. Üldiselt oleks olnud lihtne auto ringi keerata ja teistkaudu enda maja juurde sõita aga kuna jäin haigeks ja olin tänu sellele suht vihaselt meelestatud, siis otsustasin korda looma minna. Parkisin auto tee äärde. Läksin paugutasin tolle bemmiomaniku ukse taga rusikatega oma head 10-15 min. Üleval tuled põlesid aga keegi ei ilmunud uksele. Mõtlesin lõpuks, et sakutan tiba autot , et äkki hakkab alarm lõugama aga ka see ei toiminud. Läksin jala koju ja kirjutasin parkimisgurule kojamehe vahele vastava teksti aga seda kojamehe vahele pistes kargas omanik välja ja uskuge mind. Vestlus mis selle naise ja minu vahel arenes, läks totaalseks kisaks kus ei puudunud karvaseid ega sulelisi väljendeid. Põhimõtteliselt ütles naine, et teda ei huvita, auto on tema maja ees ja tema maal ja tema teeb mis heaks arvab ja lubas politsei kutsuda. Ma siis ütlesin, et ma kutsun ise politsei mille peale see kisas et kutsu kutsu, ma tahan ka nendega vestelda. Kutsusingi politsei aga saatuse iroonia tõttu lahkus paar minutit enne mentide tulekut teine auto nii et teesulg vabanes. Mentidega vesteldes oli naljakas see, et enne nii äksi täis naine oli toas vait kui sukk. Mendid ütlesid et tegelikult ei saa nad siin midagi teha kuna hetkel konkreetset teesulgu pole ja tegelikult ei tohiks meie tänaval autod osaliselt kõnniteele parkidagi (ka see on rikkumine), vaid autod peaks olema kõik ühel pool teeservas. Küsimus muidugi selles, et kummal pool teeservas, jäigi mulle selgusetuks, ja ennem kui linnavalitsus vastava sisuga liikluskorraldus märke üles ei pane, ei juhtu nagunii mittekui midagi. Igatahes on enamvähem kõik selle tänava elanikud mõistval suhtumisel ja jagavad oma autod nii, et slaalomit sõites mahud alati kenasti läbi. Igatahes jutu lõpuks võiks veel mainida, et peale mentide lahkumist lõin käega ja sõitsin ise minema ... kusjuures majast möödudes avanes uks ja too sama naine ilmus trepile, laiutas käsi ja hoidis mõlemaid pöidlaid püsti, demonstreerides, et tema võitis, tema on kuningas ja mina kaotasin sõja. Alati kui sellste poolearuliste inimestega möllama pead, jääb kartus hinge, et järgnevatel päevadel valatakse su auto millegiga üle, lüüakse mõlki või kriibitakse ära. Ometi oli mul igati õigus veidi õpetust jagada, sest kiirabi, tuletõrje vms masina läbivus oli tollel hetkel 0. Panen siia alla ka situatsiooni kirjeldava pildikese.


http://ultra2005.planet.ee/Audiclub/parkimisguru.jpg


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 20.12.11 09:11 Tsiteeri


Ma arvaks, et kui tuletõrjel on vaja läbi minna, siis nad ka lähevad:cool: Kust sa aga teadsid, kumb auto hiljem tuli ja kumba süüdistada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 20.12.11 09:21 Tsiteeri


Ma lähtusin sellest, et too renault on kogu aeg parkinud samasse kohta teeäärde aga Bemm on tavaliselt hoovis. Seekord (pildilt pole ka eriti hästi näha) oli bemm veel ekstra viltu aetud mis soodustas teesulgu. Ja arvestades suhtumist mis mulle osaks langes, siis sisetunde järgi leidisin õige inimese. Kui ma oma masinat tänavale pargin, siis ma mõtlen nii teisele kui ka enda masina tervisele. Paistab et tegemist on inimesega kellel on kõigest pohhui ja suhtumine, et minu asi pole, sõitke ringiga kui tahate ... lisab veel sellele kinnitust juurde. Lisaks muidugi veel juurde selle et vahepeal ennem seda kismat käisin ka Renault omaniku ukse taga, ja seal oli selline 40-50 aastates vene rahvusest meesterahvas kes kül kiikas korra uksest välja aga ei soostunud enda masinat eest ära ajama et teed vabastada. Aga vähemalt oli viisakas. Ma eriti vene keelt ei oska, sestap ei suutnud talle probleemi olemust ka väga selgelt kirjeldada, sestap ehk ei saanud ta aru ka mis värk on. Aga kindlasti leidub neid ka siin eestimaal, kellel on teistpidi savi ja sellisest teesulust tõmmatakse oma vana autorondiga sedasi läbi, et kõigi masinate küljest pilpaid lendab ja just sellist tegelast oleks eile õhtul seal tänaval hädasti tarvis olnud :P
Lisaks veel siinkohal juurde selle, et eelmine, üle ja ka üleüle eelmine aasta oli tegelikult jube jama selle parkimise värgiga, sest sahk ei soostunudki meie tänavale tulema, sest autod olid nii naksilt pargitud ja kõigil oli suht savi. Tänu sellele sain enda maja ja ka veidi teiste majade eest ikka päris mitmeid õhtuid teed raiuda ja siluda et sinna mitte kinni jääda. Ehe näide pohhuismist on mu maja ees eelmine aasta pargitud Nissan Coupe mida lõpuks tuli kasutada lumehoidlana kuna tänava peal polnud enam mujale lund visata. Üldiselt baseerub siiski kogu elu teineteise mõistvusele ja vastutulelikusele ning kui seda ei ole, siis tekkivadki sellised intsidendid.


http://ultra2005.planet.ee/Audiclub/nissan-001.jpg
http://ultra2005.planet.ee/Audiclub/nissan-002.jpg
http://ultra2005.planet.ee/Audiclub/nissan-003.jpg


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 20.12.11 09:36 Tsiteeri


No näha on ju, et ruumi veel s*taks, pole vaja isegi peegleid kokku panna. Kui sa oma auto gabariite ei tunne siis on ilmselt see sinu sõidukogemuse puudulikus. Ise pean mitu korda päevas sellistest kohtadest läbi sõitma ja ei kurda. Olen nõus, et selline parkimisstiil ei ole kõige viisakam aga samas ei näe selles midagi ulmelist ja saab sõidetud. Terve Tallinn on sarnaseid kohti täis. Mine vaata kuidas prügivedajad mõnes mustamäe või lasnamäe hoovis manööverdavad kell 6 hommikul - sinu pildil olev olukord on nohu võrreldes sellega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 20.12.11 10:00 Tsiteeri


Liiklusseaduse järgi tuleb ju jätta vabaks liikumiseks mingisugune sõidutee osa (kas mitte ei ole 3 meetrit)? See oleks viisakate inimeste puhul ka elementaarne.

Kuigi ise olen ka seisukohal, et kui ikka sõitma mahub, siis ei ole erilist mõtet vinguda, vanalinnas ntx liigun sageli.:D


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wilba
huviline



Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tallinn/Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5

postitati 20.12.11 11:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Ma arvaks, et kui tuletõrjel on vaja läbi minna, siis nad ka lähevad:cool: Kust sa aga teadsid, kumb auto hiljem tuli ja kumba süüdistada?


Ise päästes töötavana. Üldiselt sellistest kitsastest kohtadest läbi ei pressi. Kui saab ringiga, minnakse ringiga. Kui see tee on ainuke ligipääsu variant, lastakse kellasid ja oodatakse, et ehk keegi tuleb, kui tule, kutsutakse politsei või lastakse läbi häirekeskuse uurida auto omanikku, et see oma risu eest ära ajaks. Muidugi on seal igast muid sätteid ka, mida pääste kasutab, kuni selleni et kõis sappa ja tõmmatakse eest lihtsalt jõuga ära, seda eriti veel siis, kui kellegi elu ja vara on otseselt ohus.

Ja kui seda ei tehta, siis on päästjatel maru pikk ma vedada voolikuid ja muud varustust. Aga üldiselt jah, need kinni pargitud dead end teed kuhu on vaja lõppu pääseda tehakse vabaks. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 20.12.11 13:45 Tsiteeri


Võtaks asja kokku lühidalt. Autojuht ei pea iga päev tänavatel sõites mängima nö vene ruletti, et kas joppab ja mahub või mitte. Selleks on vastavad reeglid ja kui neid ei täideta siis lihtsalt peaks masin teisaldatama. Vanalinnas olen näinud küll päris mitmeid sarnaseid kinni pargitud tänavaid aga õnneks on mul sinna aastas ehk vaid paar korda autoga asja olnud. Kui juht tuleb parkimise järgselt autost välja siis pole palju palutud, et ta hindaks olukorda, kas vahe on piisav, et tema auto ellu jääks ja et ka teised liigelda saaks. Kes aga suvalt teepeale asja jätab ja raiub nagu rauda, et "minu maa ja teen mis tahan" ja näitab näpuga kõigi teiste ümbritsevate masinate peale, süüdistades nende omanikke, siis tekkib küll küsimus, et kus kohas neid juhilube nii heldelt jagati. Samamoodi meenub talvine intsident kus jäin lootusetult tänavale kinni tormiga ja ei saanud kuidagi autot teelt ära. 2 masinat sõitsid mingi aja pärast sinna ja keegi appi ei tulnud. Tüübid lihtsalt vaatasid aknast et mis toimub. Kui ise poleks nende käest abi küsima läinud siis võib-olla poleks saanudki. Hmm muidugi kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis see edasine vestlus siin läheb vaikselt lahku teema enese pealkirjast aga jätkuvalt loodan, et sellel naisterahval nii palju mõistust on, et öösel minu autot selle kisma pärast lõhkuma ei tule ... kes teab muidugi. Sülitan igaks juhuks 3 korda üle vasaku õla kah :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.11 15:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Autojuht ei pea iga päev tänavatel sõites mängima nö vene ruletti, et kas joppab ja mahub või mitte.


Mis riigi liiklusest sa räägid, sina võid ju kõik õigesti teha, aga ühel ristil kühveldab sulle ikka mingi madallendur kümpi? Autosõit on kõige ohtlikum liikumisviis üldse. Lepi sellega, kui ei lepi, siis lenda lennukiga või istu kodus. Kuigi ka kodus istumine on äärmiselt ohtlik tegevus statistika mõistes. Mingi tänavajupi kinniparkimise pärast ei ole nüüd küll mõtet klaviatuuri kulutada, veel vähem oma närve. Lähed "õpetama", lõppeb see suure tõenäosusega veel valusamalt, kui ümbersõidule lisaks kulutatud 80 grammi bensiini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 20.12.11 15:37 Tsiteeri


Ma olen ammu mõelnud igasugu huvitavate "stickerite" peale, mida annab kenasti autole kahjustusi tekitamata kleepida. Näiteks sellise sisuga kleebis sobiks ideaalselt, poleks solvav ja samas avastamise puhul pisut "värskendav" - "Pargin alati viisakalt. Tee seda Sinagi!" :D. Mitte alati pole "parkimisgeenius" sildil psüholoogiliselt parim lahendus :cool:.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.11 15:47 Tsiteeri


I asemel You ja kleeps mida kleepida olemas. http://www.iparklikeanidiot.com/ Kui tahad märkust teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 20.12.11 16:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Põhimõtteliselt ütles naine, et teda ei huvita, auto on tema maja ees ja tema maal ja tema teeb mis heaks arvab ja lubas politsei kutsuda.

Tegelikkuses on seal isegi kõnnitee juba linna maa. MuPo oleks ehk asjast huvitatud olnud. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 20.12.11 16:28 Tsiteeri


On endalgi selliseid juhuseid olnud. Õnneks vandalismini asi pole läinud siiani, kuid siiski. Nimelt Tartu kesklinnas varem elades, oli tihti juhus, kui minu koha kõrval asuva koha omanik parkis kas üle kahe koha (enda ja minu) või siis minu kohale jne. Konkreetses parklas on korterinumbriga ära märgitud, milline koht millise korteri oma on (korteri soetamisega oli võimalik ka parkimiskoht osta, kuhu siis parklas märgiti korteri nr peale). Mitmel korral sai lihtsalt mainitud, et ole hea mees ja pargi ikka nii nagu peab, aga kuna see ei mõjunud, siis ühel korral võtsin paberi ja pastaka, kirjutasin sildile: Kui sa järgmine kord veel minu koha kinni pargid, kirjutan selle sõnumi su auto kapotile võtmega :) Ilmselt asi mõjus, sest rohkem pole see tegelane minu kohale oma autot parkinud.
Nüüd Jõhvis elades, ühel õhtul parkisin auto maja ette parklasse (kohad tähistatud ei ole korterite järgi, pargi sellele kohale, mis parajasti vaba). Asusin koos kaasaga õhtusöögi kallale, kui järsku anti uksekella. Ukse taga oli üks päevinäinud vene mehike, kes teatas, et nimetatud koht on tema oma ja mina ajagu oma auto sealt minema. Küsisin siis, et mis põhjusel ma peaksin seda tegema? Vastuseks sain, et tema on siin majas kauem elanud ja 10a seda kohta talviti puhtana hoidnud ja keegi teine ei pargi tema kohal (tegelikult pargivad pmst kõik majaelanikud seal, kui vaja on, ilmselt arvas, et mina kui uus elanik, seda siis ei tea). Ütlesin siis rahulikult tegelasele, et vaata, seni, kuni sa seda kohta pole ära ostnud linnavalitsuselt ja ära märgistanud ei ole, pole sul ka mitte mingit õigust nõuda, et keegi sinna parkida ei tohi. Küll siis tuli seda ähkimist ja puhkimist, isegi üks ähvardus, et torkan rehvid läbi, tuli üle vanamehe mokkade. Ütlesin, et no tore, lase käia, aga ära imesta, kui peale seda tegevust on politseinikud su ukse taga (töötan ise samuti jõustruktuuris). Selgitasin ka olukorda papile, et kus töötan ja kes täpselt olen, misjärel ta siis rehmas käega ja läks minema. Järgmisel päeval tulin töölt, papi ootas maja uksel, mina parkisin auto loomulikult täpselt samasse kohta. Jõudsin vanamehe juurde, haaras ta mu käest ja küsis: "Kas sa ei mäleta, millest me rääkisime?" Käskisin koheselt käest lahti lasta ja tagasi tõmbuda või pean kasutama tema suhtes jõudu (ei taha välja paista mingi löömamehena vms, aga see hoiatus mõjub väga hästi üldiselt). Selle peale vanamees kohkus ära ja rohkem pole mind otseselt tülitanud. Otseloomulikult jooksis vanamees kaebama ka KÜ esimehele seda olukorda. Väike viisakas vestlus KÜ esimehega ja tema ei näinud probleemi, kuna vanamees ei ole seda kohta omastanud (ilmselt ta seda ka teha ei saaks, kui ka tahaks).
Lisaks on sellest olukorrast teadlikud ka minu kolleegid, kes aeg-ajalt mööda sõites mu autole pilgu peale viskavad (nii kindluse mõttes või nii, kunagi ei või teada).
On ka selliseid vahvaid naabreid, kes kipuvad meelega parkima oma auto sedasi, et enda auto parkimiseks peab suht täppissõitu tegema, et auto parklasse mahuks. Kord parkisin ühele sellisele vennale nii ligidale, et minu auto kaardilugejapoolne peegel oli tema juhipoolsest peeglist 3cm eemal. Hommikul siis vaatasin kerge muigega, kuidas vennike oma Audi 100 Avanti tagaluugist sisse puges :) Sellest saati pargib ka tema korralikult.

EDIT: Õemees Tartus kasutab ka sellist pildikest mölakatest parkijatele meenutamaks, kes nad on :)

http://www.upload.ee/image/1907575/molakas1.jpg


Ida-Võlumaal see ei toimiks, kuna enamik mölakas-parkijaid ei saa meie keelest aru lihtsalt :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 20.12.11 16:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Nüüd Jõhvis elades, ühel õhtul parkisin auto maja ette parklasse (kohad tähistatud ei ole korterite järgi, pargi sellele kohale, mis parajasti vaba). Asusin koos kaasaga õhtusöögi kallale, kui järsku anti uksekella. Ukse taga oli üks päevinäinud vene mehike, kes teatas, et nimetatud koht on tema oma ja mina ajagu oma auto sealt minema. Küsisin siis, et mis põhjusel ma peaksin seda tegema? Vastuseks sain, et tema on siin majas kauem elanud ja 10a seda kohta talviti puhtana hoidnud ja keegi teine ei pargi tema kohal (tegelikult pargivad pmst kõik majaelanikud seal, kui vaja on, ilmselt arvas, et mina kui uus elanik, seda siis ei tea). Ütlesin siis rahulikult tegelasele, et vaata, seni, kuni sa seda kohta pole ära ostnud linnavalitsuselt ja ära märgistanud ei ole, pole sul ka mitte mingit õigust nõuda, et keegi sinna parkida ei tohi. Küll siis tuli seda ähkimist ja puhkimist, isegi üks ähvardus, et torkan rehvid läbi, tuli üle vanamehe mokkade.


No ei saa vait olla..... Olen ka korteris elanud, Nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus.... Igal pool on olnud parkimiskohad märgistamata aga ei ole probleemi olnud. Ajapikku on lihtsalt välja kujunenud kohad, kus keegi pargib, seda austatakse ja jäetakse ikka see koht vabaks kus naabrimees juba 5 aastat on oma sinist mondeot parkinud.
Miskipärast arvan, et uue omanikuna Sa tõesti ei tea, et ta 10 aastat seal parkinud on ja lund rookinud.

Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Ütlesin, et no tore, lase käia, aga ära imesta, kui peale seda tegevust on politseinikud su ukse taga (töötan ise samuti jõustruktuuris). Selgitasin ka olukorda papile, et kus töötan ja kes täpselt olen, misjärel ta siis rehmas käega ja läks minema. Järgmisel päeval tulin töölt, papi ootas maja uksel, mina parkisin auto loomulikult täpselt samasse kohta. Jõudsin vanamehe juurde, haaras ta mu käest ja küsis: "Kas sa ei mäleta, millest me rääkisime?" Käskisin koheselt käest lahti lasta ja tagasi tõmbuda või pean kasutama tema suhtes jõudu.


Tüüpiline suhtumine: "Kuule vana, tõmba tagasi, ma töötan jõustruktuuris ja kasutan su peal jõudu kui vaja."
Näita jah vanapapile kelle käes võim on. Eriti täkkesse läheks kui, Te Härra, politseis või piirivalves töötaksite. Siis saaks täiesti aru millest selline ülespumbatud ennasttäis hoiak.

Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Selle peale vanamees kohkus ära ja rohkem pole mind tülitanud. Otseloomulikult jooksis vanamees kaebama ka KÜ esimehele seda olukorda. Väike viisakas vestlus KÜ esimehega ja tema ei näinud probleemi, kuna vanamees ei ole seda kohta omastanud (ilmselt ta seda ka teha ei saaks, kui ka tahaks).
Lisaks on sellest olukorrast teadlikud ka minu kolleegid, kes aeg-ajalt mööda sõites mu autole pilgu peale viskavad (nii kindluse mõttes või nii, kunagi ei või teada).


Vägev, raiskame riigi resursse selle peale, et Sina saaks parkida seal kus tahad. Samal ajal pussitab keegi kuskil kedagi aga abi ei tule kuskilt, sest keegi peab maja ees kolleegi autot valvama.

Austust teiste vastu võiks inimestel rohkem olla.
Meil on igaüks suhtumisega: "Mina kivikuningas, Sina si*alabidas." Nii kaugele ei jõua. Kokkulepped ja kompromissid on edasiviiv jõud mitte jõuga ähvardamine ja eeldus, et kui ennast tutvustad, kõik saba jalge vahel laiali jooksevad.

Peace!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 20.12.11 17:05 Tsiteeri


Eks igaühel on õigus oma arvamusele ja austan täiesti Sinu arvamust. Aga, selgituseks- nimelt, see vanamees ei ole seal 10a ühtegi parkinud, pargib samuti seal, kus ruumi on, minu, kui uue elaniku kallal lihtsalt üritas kiusuga seda kohta omale saada (naabrite selgitus, ta olevat ka teiste uute peal seda taktikat kasutanud).
Jõustruktuur ei tähenda alati politseid või piirivalvet ;) Ja ei hoiatanud ma ka teda selleks, et talle koht kätte näidata, vaid selleks, et ta eemale hoiaks (mulle ei meeldi, kui võõrad mind ilma põhjuseta riietest kisuvad, ilmselt ei meeldi Sulle ka).
Mis riigi ressursside raiskamisest Sa räägid? Kas see, kui politseiauto sõidab mööda niiehknaa ja politseinik sõid pealt pilgu viskab, on ressursi raiskamine? Keegi ei rääkinud kuskil, et nad passivad ja minu autot valvavad :) Ärme kujutame asju ette, eks.
Loomulikult kokkulepped ja kompromissid on kõige aluseks, aga, kui inimesega ei anna arutada, siis mis jääb üle? Mina leian siiski, et minu tegevuses midagi valesti ei olnud. Seaduse silmis olen mina ikkagi õige, kuna sel kodanikul ei ole õigust sellelt kohalt teisi elanikke tõrjuda.

Kena ja rahulikku jõuluaega! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 20.12.11 17:15 Tsiteeri


Eks ma reageerisin sutsu üle kah.... Jagelesin täna just ühe "MinaOlengiSeadus"-ega ja niikui nägin, et jõustruktuur, tuli selle ahvi nägu ette ja klaviatuur hakkas klõbisema.
Aga jah, kui mõõdasõites, siis pole hullu. Eks liiga palju vist nähtud Pärnu vilkuritega autosid kolleegidele taksot sõitmas.....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 20.12.11 17:33 Tsiteeri


Endalgi parklas ette tulnud kui uksega vastu autot tuimalt laiatatud. Aga see vist üsna tavaline..

Nädal kaks tagasi Selveri parklas üks härras pani kena paugu, õnneks midagi ei juhtunud kuid kartma lõi ta küll..Oleks midagi olnud oleks kohe küsinud rahapakki või kindlustusse :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tanelr4
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.07
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.11 18:06 Tsiteeri


Eks natuke oleneb ikka sellest ka, kuidas sinusse suhtutakse, kui ukse taga kobisetakse, et minu koht. Kui on lihtsalt vaja paukuda siis teeb ju hinge täis küll.
Mul samuti vene rahvusest majaelanikuga selline kogemus olemas, et maja ees kohad märgistamata ja pargid sinna, kus on vaba. Peale selle, see vene härra, kes on elanud Eestis (Kesk-Eestis) juba üle 15a, ei ole sõnagi eesti keelt ära suutnud õppida ja peale ukse taga karjumist sai mult vastuseks, et kas on sinu erastatud koht, parkis minu auto kinni lihtsalt. Ca tund hiljem kui olin kodust lahkumas siis oli too vana ikka veel autos ja närvitses :D Aga kui autosse läksin, siis ta vabastas tee ja läks koju rahunema :D
Ja nüüd on sellest umbes aasta möödas ja tervitab ja küsib, kuidas mul läheb, kui trepikojas näeb:)

Erinevatel autodel mulle uksemõlke muidugi mitmeid tehtud :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
huljes
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 2.0, Audi A4 2,8Q

postitati 20.12.11 18:55 Tsiteeri


Ukse mõlkimisega olen ausalt samaga vastanud, mitte et ma selle üle uhke oleksin.
Kristiine keskuse parklas mõned aastad tagasi suutis üks kena blondinka (väljudes kunde poolt) minu kallile(loe: töö autoks kasutatud Škoda Favorit) autokesele ilusti uksega lajatada, aga kadedus ei olnud pikk tulema, väljusin samuti autost ust hooga avades ja kogematta riivas ka blondinka sponsori bemmi samasuguse hooga nagu seda oli teinud minu autole. Kehitasin õlgu, väike irve näol ning sõitsin minema. Kaeba kuhu tahad, lähed politseisse väitega, et mina mõlkisin kogematta aga tema tegi seepeale meelega jääd ise lolliks.

Alati ei aita ka parkimine kaugematesse parkla osadesse, eelmine aasta 23.12 suutis keegi mu B4ja kundepoolse tiiva täies pikkuses ära kriipida ning seda Laagri maksika parklas täiesti tühjas osas.

Soomes sain see suvi kirjakese klaasi vahele, kus rahuliku südamega mind idioodiks ja kusipeaks sõimati, kuna temal oma kohalt välja tagurdamine keerulisemaks muutus - välja ta siiski sai, autosid ei kriipinud ning elu läks edasi. Pärast seda juhtumit kasutasin mõnda aega soome nr itega A6te, parkisin sama venda tema mõistes kinni aga kobisemist ei tulnud rohkem. Nüüd jälle eesti nritega ning too samune kirja kirjutaja juba aru saanud, et minu kõrvale võib suht julgelt lausa parkida ilma, et peaks muretsema selle pärast, et temaga midagi seal juhtuks või tema väljasõit võimatuks muudetud oleks. Inimesed muutuvad, samuti tekivad ka harjumuspärased kohad jms, varsti hakkab ka käppa viskama äkki too põder:D Esimesest reaktsioonist lähtudes ei tohiks kindlasti haarata koha kätte võtit/nuga ja v..unäole parkimist õpetama minna omamata ise piisavalt mune või väljendusoskust, et talle see arusaadavaks muuta tema vara kahjustamatta!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.5% - SQL: 45.5%]