Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Odava talvise klaasipesu vedeliku kahjulikusest tervisele ... (Vastuseid: 54 | Vaatamisi: 10134)
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.06 21:19 Tsiteeri


Juba 90 algul oli mingis ajalehes lugu salaviinast venemaal. Seal mingi autoomanik kasutas kõige odavamat salaviina aknapesu vedelikuna kuna juua polevat seda julenud.
Samas kuna alla -10 pole ka enam eriti aknapesuvedelikku vaja- siis kas on keegi väljamõelnud süsteemi kuidas annaks aastaringi "suvist" vedelikku kasutada. Poleks mingit probleemi metanooli või etanooliga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kaimagk
huviline



Registreerunud 09.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1,4 tsi vag

postitati 01.12.06 21:46 Tsiteeri


Viskan ka paar mõtet sekka.
Kasutan ise ka neid odavaid pesuvedelike , ükskord sai siis ostetud R-kiuskist seda hirmkallist , pesi ikka paremini küll.Marki ei mäleta kahjuks.
Ei tea äkki kehtib ("Läti" vanasõna) , "pole nii rikas , et osta odavat".:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 01.12.06 22:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raivo
Minumeelest kõige jälgima haisuga ongi see krdi Kemytel-i virts, mis maksab pealekauba 4x rohkem kui normaalne vedelik. Hais on selline et sõites tuleb vahepeal pea aknast välja pista, et salongis päris kaifi all ei peaks olema.

Need odavamad ja haisuvabad on märksa paremad.


täpselt nii, kasutan ka seda odavat kraami juba mitmendat aastat, natuke fairyt/ajaxit hulka ja peseb väga hästi.

krt, seda statoili solki tunned juba 2-3 autot eespool autost ära kui juhtub akent pesema... kohutav lebra.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 02.12.06 11:40 Tsiteeri


see statoili Kemetyl vms, on jah, ülehinnatud.
seda müüakse ka mõnes K-rautakeskos, ühes mul sõber nende sisseostuga tegeleb. naersime alles äsja, et mis hinnaga seda tglt saada on :D

statoilist ostes saad kallilt odava vedeliku, ehk siis lihtsalt labane kirve äri.
:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
klem
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Chevrolet Tahoe

postitati 03.02.07 16:59 Tsiteeri


Kas kuskil on klaasipesuvedelikke ka suuremas taaras müügil?

Mõistlik taara võiks olla 10..20L, ei viitsi enam väikeste kankudega sipsida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
olc
huviline



Registreerunud 02.06.06
Asukoht: Põlva/Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.07 17:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: klem
Kas kuskil on klaasipesuvedelikke ka suuremas taaras müügil?
Mõistlik taara võiks olla 10..20L, ei viitsi enam väikeste kankudega sipsida.

Minuarust võiks seda ollust üldse lahtiselt leiduda. ostad yhe korra omale koos kanistriga ja edasi käid seda täitmas ainult


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.07 17:19 Tsiteeri


Flora müübki kliendi taarasse :P aga seda ilmselt siiski hulgi.
Suuremaid kanistreid müüvad vist ainult hulgimüügid:

http://www.flo.ee/

http://www.erimell.ee/tooted.php?cat=2

http://www.tanklavarustus.ee/index.php?lang=est&main_id=102


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Matu
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C6

postitati 03.02.07 17:24 Tsiteeri


see mis praegast säästus müüa on ikka väga jube kraam,ise kannatan veel ära aga laps kes magab turvatoolis hakkas unepealt kõhima ja nii korduvalt kui seda lasen.Seega seda enam ei osta aga prismas 5 kanku täitsa asjalik ja lõhnatu ja maksab ka miskit 30 kr.
to statoil mõtetu,parem ostan selle raha eest kütust ja soendan hommikul kauem autot:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TanelJ
huviline



Registreerunud 28.08.06
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Probe 24V 2.5L V6 120kw '96a

postitati 03.02.07 17:46 Tsiteeri


Statoili oma ajab silmad märjaks. Nüüd kasutan klaasipuhastussüsteemis mingit metanooli vabat vedelikku... Raktoomi tanklast ostetud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Absolut
huviline

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Corvette C5 `01

postitati 03.02.07 18:49 Tsiteeri


Erimelli toodang üllatvalt hea, hind ja sisu paigas. Panevad ka soovitud pakendisse.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kiil
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.02.03
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad TDI manuaal

postitati 03.02.07 19:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: klem
Kas kuskil on klaasipesuvedelikke ka suuremas taaras müügil?

Mõistlik taara võiks olla 10..20L, ei viitsi enam väikeste kankudega sipsida.


Würth'i oma olen 10liitrist näinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 04.02.07 20:16 Tsiteeri


Suvel kindalsti Fairy nii aknale kui ka autopesu. Minuarust väga odav ja peseb ka hästi. Inimsele ka väga kahjutu. Isegi määrduniud istmed saab Fairyiga puhtaks. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
CarlosSQ
huviline

Avatar


Registreerunud 30.05.04
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 Avant TDi

postitati 04.02.07 22:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: klem
Kas kuskil on klaasipesuvedelikke ka suuremas taaras müügil?

Mõistlik taara võiks olla 10..20L, ei viitsi enam väikeste kankudega sipsida.


ise kasutan würthi klaasipesuvett 10L, kusjuures pole aimugi kas on see nn hea või halb, kuid ei häiri yldse.
ykskord osteti mul autosse seda säästuka jama. ma pidin peale igat klaasi puhtaks lykkamist oksendama sest see oli nagu liiga julma haisuga. ma suudan metanooliga tehtud aknapesuvedalikku klaasipeale laskama kuid see säästuka oma on ikka mingi julm relv.
nagu on teada siis see würth jaemüüki eriti ei tee, siis ma tean kust seda saab osta see on see kunderi tn ehitus pood tallinnas, tegelt on tal aadress vist laulupeo tn vms.


There's lots of spirit in everyone!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
palmsaar
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.05
Asukoht: Harjumaa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 3,3Tdi Q

postitati 05.02.07 08:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Absolut
Erimelli toodang üllatvalt hea, hind ja sisu paigas. Panevad ka soovitud pakendisse.

Just! Olen kasutanud viimasel ajal ka just Erimelli toodet ja hind&kvaliteet täitsa paigas.


Kes pärast naerab..... ei saanud kohe naljast aru :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 05.02.07 08:47 Tsiteeri


Sügisel oli säästukas müügil täitsa normaalne kraam, 5l maksis mingi 23 eeku ja v hea oli kasutada, ei haisenud ega midagi. Jõulude ajal seadsin taas sammud säästukasse aga midagi oli muutunud, hind endiselt 23 aga kanku 3l.. no mis seal ikka, elab üle. Aga peale esimest aknapesu läks küll eluisu ära, päris vänge mürk. Peab ka otsima nüüd midagi uut. Äkki peaks tõesti würthi vaatama.

edit: kusjuures, mõlemad olid kuni -21C


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.07 09:01 Tsiteeri


varem müüs säästukas 5l kanistris metanooli baasil vedelikku, mis oli ok.
kui ma säästuka 3l vaatasin, siis see oli etanooli baasil, aga minu mälu järgi oli see -15 C. ehk siis vett oli rohkem sees ja seetõttu on hind ka soodsam

etanooli baasil peaks olema tervisele ohutum, aga haiseb rohkem

aga palju siis teil ka klaasipesuvedelikku kulub, kui 20 l kanistriga tahate osta? ma olen viimase kolme kuu jooksul ostnud kaks korda ostnud 5l paagi -21C vedelikku ja teine kanister on hetkel poole peal. nagu päris väike kulu ju...
ja ma ei sõida läbipaistmatute klaasidega ringi :P

aga väikse kulu selgituseks, seda ka, et ma sõidan autoga küll iga päev, aga valdavalt on linnasõit, kus klaasipuhastusvedelikku kulub vähe. kuna ilmad olid kaua soojad, siis ma olen -21 vedelikku lahjendanud veega ja fairyt lisanud. vedelik ära külmunud küll ei ole.
lisaks pole mu autol esilaterna pesureid ka, mis on tohutud vedeliku raiskajad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kertp
huviline



Registreerunud 26.01.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel sõidan trammiga

postitati 05.02.07 14:37 Tsiteeri


Ostsin R-kioskist mingisugust rohelist klaasipesuvedelikku...kui õigesti mäletan, siis 5L 45 kulli. Igatahes...klaasile pritsides tuli salongi selline plastmassi sulamis lõhn ja pähe pani ikka korraliku paugu:P Nüüd ma käin R-kioski vedelikust kaarega mööda, sest ebamugav on pärast igat klaasi puhastust autot tuulutada:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Audiamus
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.07 14:38 Tsiteeri


ma ei saa aru, miks te prismast ostetud näiteks ei kasuta? ilma igasuguse lõhnata? Polari oma on ka suht ok. Peate ostma seda plastmassilõhnalist kuskilt ärr kioskist?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tnn
huviline



Registreerunud 24.11.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,4 Avant

postitati 05.02.07 15:22 Tsiteeri


Ametiautole olen aastate jooksul pakkunud nii juhuslikku (odavaimat), Neste kui Statoili vedelikku. Kõige tõhusamaks ongi osutunud Neste R-kioskist müüdav. Kanistri etiketi allservas suurte tähtedega sinine EURO kiri. Isiklikule autole nüüd ainult seda ostangi. Kogemus ütleb, et Statoili vedelik jätab kojamehe harja tööpiirkonna lõppasendi piirkonna rasvaseks + röögatu hind. Odavad vedelikud kipuvad väga kergesti lenduma. Vedelik aurustub enne kui kojamees oma tööga valmis saab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 19.09.07 22:24 Tsiteeri


äratan korra selle teema.
pole eriti varem tähele pannud et see klaasipesu vedelik VASTIKU löhnaga oleks aga no nüüd on küll jube hais.
olles säästu marketi "ölle" järjekorras oli minu körval hunnikus ka 4l klaasipesu vahendi potsikud. ah, mis seal ikka, vötsin siis ühe. täna kasutades oleks selline tunne nagu elu pohmakas oleks. kohe tuleb köik välja. oleks siis vähemalt kurk körval istmel olnud.
eelmise aasta säästu vedelik oli kuidagi parem :D
viimane kord kui sealt ostan ja kasutan ikka kvaliteetsed vett edasi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Konrad
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: TT RS Roadster / Abarth 124 Spider

postitati 20.09.07 06:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
äratan korra selle teema.
pole eriti varem tähele pannud et see klaasipesu vedelik VASTIKU löhnaga oleks aga no nüüd on küll jube hais.
olles säästu marketi "ölle" järjekorras oli minu körval hunnikus ka 4l klaasipesu vahendi potsikud. ah, mis seal ikka, vötsin siis ühe. täna kasutades oleks selline tunne nagu elu pohmakas oleks. kohe tuleb köik välja. oleks siis vähemalt kurk körval istmel olnud.
eelmise aasta säästu vedelik oli kuidagi parem :D
viimane kord kui sealt ostan ja kasutan ikka kvaliteetsed vett edasi


IRW!

Tegin täpselt sama ja veetsin osa Tln-Trt mnt-d sõites kliima "OFF"i peal ja lasin kogu selle haisva möga paagist välja. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 20.09.07 08:13 Tsiteeri


auto hakkas paar päeva tagasi kaebama vedeliku puudumise üle, võtsin siis suuna pesulasse ja ühtlasi ka poodi uue "täidise" järgi (pood oli siis statoili mingi ajutine putka paldiski mnt'l). hinda ei vaadanud aga tundub nagu müüdi 4l õunamahla:P

haisu üle ei kurda, siiani peseb kah (rain repellent on all). Säästuvedelikud on siiani silmad mörjaks löönud, meeletu keemia hais!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 20.09.07 21:19 Tsiteeri


üldiselt kasutan mida juhtub ja mis parajasti käe ulatuses on
aga kunagi 1-2 aastat tagasi ostsin suvel lukoilist(lukoili enda kirjadega) suvist klaasipesu (oli veel rohelist värvi kui ma ei eksi) vedelikku ja see pesi küll imehästi putukate sita maha :) aga enam pole lukoilis seda HEAD vedelikku näinud nüüd ka mingid POLAR´id ja asjad seal müügis, mis aga niiii hästi mu meelest ei toimi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vx_105
Bännitud



Registreerunud 21.03.07
Kasutaja on eemal


postitati 21.09.07 06:27 Tsiteeri


Töö juures on ostetud odavat kontsentraati (lahtiselt oma kanistrisse), see on küll hullu metanooli lõhnaga. Väidetavalt olevat üks juht isegi puhumise testis "joobe" näidu välja puhunud, kuigi ta alkoholi joonud ei olnud. Politseinik sai aru, et tõesti võib sellest klaasipesuvedeliku haisu hingamisest olla see väike näit, lasi mehel natuke väljas värsket õhku hingata ja uuesti puhuda: kaine. Ma sain selle kraami aurude ohtlikkusest aru siis kui ninaga väike kirurgiline protseduur oli tehtud, siis oli nina üsna tundlik ja selle vedeliku lõhn oli nii jube, et nina hakkas lausa seestpoolt valutama. Oli isegi tunne, nagu see vedelik oleks lahustanud neid kummivoolikuid, mis klaasipesurite küljes on, räige kummi hais oli ja pihustiotsad ummistusid ära mõnikord.:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi-äss
huviline

Avatar


Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 4WD ARBUUS

postitati 21.09.07 07:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Konrad
Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
äratan korra selle teema.
pole eriti varem tähele pannud et see klaasipesu vedelik VASTIKU löhnaga oleks aga no nüüd on küll jube hais.
olles säästu marketi "ölle" järjekorras oli minu körval hunnikus ka 4l klaasipesu vahendi potsikud. ah, mis seal ikka, vötsin siis ühe. täna kasutades oleks selline tunne nagu elu pohmakas oleks. kohe tuleb köik välja. oleks siis vähemalt kurk körval istmel olnud.
eelmise aasta säästu vedelik oli kuidagi parem :D
viimane kord kui sealt ostan ja kasutan ikka kvaliteetsed vett edasi


IRW!

Tegin täpselt sama ja veetsin osa Tln-Trt mnt-d sõites kliima "OFF"i peal ja lasin kogu selle haisva möga paagist välja. :D




Irwww:D

siiin ka üks selline ämber tehtud... esimeses poes oli otsas ja järgmine pood oli säästukas mis ette jäi:d krt viima kord kui sealt seda ostan:d


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 43.9% - SQL: 56.1%]