Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Tehnonõuded ja mõned LE sätted (Vastuseid: 82 | Vaatamisi: 10926)
Aleksandr
huviline

Avatar


Registreerunud 15.03.05
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: Honda

postitati 29.06.07 20:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
udukate pirnid kordi odavamad kui lähi/kaugtule pirnid ja kolmandaks kulutavad udukate pirnid ka vähem energiat. Voltmeetri pealt on selgesti näha, et tavatuledega saavad genekas ja aku rohkem vatti. Milleks põletada kallimaid pirne?


Lõpetuseks ja lihtsalt huvi pärast
Oletame sul on auto udukateta ja põleb päevasõidutulede pirn/pirnid läbi
1.Sõidad 1-2 kuud läbipõlenud pirniga kuna uued maksavad
niiiii palju
2.Või sina oled ise endale LE, tead kuidas on õigem ja
loobud üldse päevasõidutuledest.


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
LE on ainult liiklemise põhialus.
Ja ka nendest peab kinni pidama .
Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Ma sõidan udukatega edasi. Sõidan niikaua kuni veendun selle tegevuse ohtlikkuses ja/või teiste liiklejate ohustamises.

:)
Sinu nn. pihialuses on kirjas et peab autod juhtima ainult kaine peaga või sa hakkad seda ka vaidlustama ja veenduma selle tegevuse ohtlikkuses.

Mina selleks korraks lõpetan.
Mõtetu vaidlemine
Mõned arvavad et nad on jumalad ,presidendid kes iganes ja nende jaoks ei kehti ei LE ega seadused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 29.06.07 20:51 Tsiteeri


Point pole selles, et mul käiks ülejõu osta uusi pirne vaid point on selles, et miks pean enda nähtavaks tegemiseks kasutama kallimat varianti kui on olemas odavam? Eriti kuna tulemus on sama (vähemalt minu arvates).

Lähi/kaugtuledes on mul kasutusel Philipsi Power2Night gt150 pirnid. Väga head on, hästi valgustavad. Maksid midagi 300.- +EEK paar. Udukate pirnid maksavad ... ma ei tea, 30.- EEK paar? Põletan suvega mitu paari (või vähem, rohkem?)neid kallimaid läbi ja muudkui ostan uusi? Lollus ju! Parem hoian neid pimedaks sügiseks/talveks. Mind nagu see tarbimisühiskond ja hull kulutamine ka häirib veits, mis meil ühiskonnas pop praegu on...


Jumalat ei usu ja ennast ka jumalaks ei pea :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
V200
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.04
Asukoht: Los Angeles
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,6 Q, A4 1,8 T Multitronic, A4 1,8 TQ Avant Tiptronic, S4 3,0 TQ S tronic, Tesla S 85 kWh

postitati 29.06.07 20:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Miks ei tohi päeval sõita udutuledega? Kas oskab keegi anda konkreetse ja usutava vastuse? Vastus "liikluseeskiri ei luba" pole aktsepteeritav. OK, on, aga millega LE seda põhjendab?


Aga miks üldse päeval tuledega sõidetakse? Ikka selleks, et teistele liiklejatele paremini nähtav olla.

Ja ainult udutuledega sõitev auto lihtsalt pole nii hästi märgatav, nagu lähituledega auto.
Udutulede valgusvihk on suunatud oluliselt madalamale, kui lähituledel ja vastusõitva auto juht näeb seda palju nõrgemana. Udutulesid tasub kasutada ainult siis, kui lähituled udus või lumesajus vastu peegeldama hakkavad.

On ikka vahe küll, kas ereda päikesega maanteel möödasõidule seades tuleb kaugelt vastu korraliku lähitulega auto, mida hetkega märkad, või mõni madalal asuva tuhmi udukaga sõiduk, mille puhul ei saagi mõnikord kaugelt aru, kas tuleb keegi vastu või mitte.

Tsikliga on nii mõnigi kord tiheda liiklusega teel päikeselise ilmaga kasulik lausa kaugtulega sõita. Paljud ka sõidavad. Tsikli üksik lähituli ei ole nii hästi märgatav ja vastusõitvad autod teevad ohtlikke möödasõite, sest lihtsalt ei näe ühe tulega ja autost väiksemat tsiklit. Kaugtuld kasutades lõpevad sellised möödasõidud kohe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 29.06.07 21:00 Tsiteeri


No sel juhul räägime ikkagi tulede korrasolekust, mitte erinevatest tulede tüüpidest.
Mõnel autol võivad ju olla lähituled tunduvalt madalamal (kehvemini nähtavad?) kui teisel autol udukad. Ja see valgusvihu jutt päise päeva ajal pole ka eriti veenev...

Autod on erinevad, nende tuled on erinevad. Ühed on alati paremini märgatavad kui teised. Ja muideks ka inimesed näevad erinevaid asju erinevalt. Mind mõni spektrivärvides "kiiritav" lähituli häirib palju rohkem kui normaalne udukas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 29.06.07 21:24 Tsiteeri


Ka mina sõidan udukatega ja ei pane ka pahaks, kui keegi teine seda teeb. Nähtavuse kohalt pole ka nagu suurt vahet, sest iga tuli on märgatav ja kui enam tulesid ei näe on aeg arsti poole pöörduda :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
V200
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.04
Asukoht: Los Angeles
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,6 Q, A4 1,8 T Multitronic, A4 1,8 TQ Avant Tiptronic, S4 3,0 TQ S tronic, Tesla S 85 kWh

postitati 29.06.07 21:26 Tsiteeri


Korras lähituled ongi vastutuleva auto juhi silmade kõrgusel eredamad kui korras udutuled, mis on mõeldud madalale näitama. See, et ühe naabrimehe udutuled tunduvad eredamad, kui teise naabrimehe lähituled, ei ole põhjuseks, et kõik peaksid udutuledega sõitma hakkama. ;)
Ja see, kuhu tule valgusvihk suundub, on ka päevasel ajal oluline. Või väidad sa, et ei saa päevasel ajal aru, milline auto kaugtuledega sõidab? :P

Tsitaat:
Algselt postitas: ve1ks
Ka mina sõidan udukatega ja ei pane ka pahaks, kui keegi teine seda teeb. Nähtavuse kohalt pole ka nagu suurt vahet, sest iga tuli on märgatav ja kui enam tulesid ei näe on aeg arsti poole pöörduda :P


Kindlasti on iga tuli mingist kohast märgatav, aga küsimus ongi just selles, mis kauguse pealt ja millises taustvalguses. 400 meetri pealt on madalale näitavate udutulede tekitatav valgusvihk vastutuleva auto juhi silmade kõrgusel nii nõrk, et see ei torka eriti silma päikeselisel päeval, kui valgustatus on näiteks 70 000 lx.

Ühesõnaga, minu meelest on autol tuled mitte disainielemendiks, vaid ikka ohutuse tagamiseks. Ja kui tulede korras hoidmine ja sõiduoludega sobivate tulede kasutamine võimaldab kas või natuke sõiduohutust suurendada, siis ma ei näe põhjust, miks peaks coolima väljanägemise pärast enda ja teiste ohutusega riskima. Aga noh, see on minu arvamus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 29.06.07 21:36 Tsiteeri


Kas pole mitte nii, et udutule valgusvihk on lihtsalt teise kujuga (lai triip) ja mitte lihtsalt madalamale suunatud?
S.t. et kui udutuli regullida/keerata kõrgemale, hakkab ta küll vastutulejaid pimestama, aga siiski mitte paremini teed valgustama.
Siit ka teooria, et udutuli on küll normaalselt regullituna hästi nähtav, aga ei valgusta kaugele.

On võimalik? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 29.06.07 21:57 Tsiteeri


Valges sõidetagu mis tuledega iganes kuid kes pimedas/hämaras lisaks lähituledele veel muid teisi liiklejaid häirivaid tulesid kasutab on ehtne idioot.;) Ja neid idioote on krdi palju. Ning millegipärast keegi sellist tegevust ei kontrolli ehkki see oleks ju kiirusemõõtmise ja joobe kontrollimise kõrval konkreetne ja lihtne trahvide nõudmise koht.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 29.06.07 22:04 Tsiteeri


Ise sõidan nii ja naa.
Üks kodanik sai trahvi selle eest, et sõitis lähitulede ja udukatega korraga.
Eks lambaid ikka pügatakse.
Ise olen vaadand. et udukaid isegi paremine vahest näha kui tavatulesi.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Soyer
huviline



Registreerunud 14.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 29.06.07 22:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Lähi/kaugtuledes on mul kasutusel Philipsi Power2Night gt150 pirnid. Väga head on, hästi valgustavad. Maksid midagi 300.- +EEK paar. Udukate pirnid maksavad ... ma ei tea, 30.- EEK paar? Põletan suvega mitu paari (või vähem, rohkem?)neid kallimaid läbi ja muudkui ostan uusi?

Tõsine elektrisüsteemi viga sul siis kui suudad kuus korra pirnid läbi põletada. Ma ei saanud eelmise autoga kordagi pirne vahetada ca aasta jooksul mis ma taga sõitsin. Sama hinnaklassiga Osramid olid. Nüüd uue autoga ka sõitnud pikemat aega nende vingete pirnidega ja pole ka midagi juhtunud. Milleks vinguda sellisel ettekäändel LE-de kallal. Kui ei taha eeskirju täita nagu nad on siis käi jala.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lumekass
huviline



Registreerunud 15.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Auditu

postitati 29.06.07 22:19 Tsiteeri


Päeval on tegelikult suht poogen,kas on vastutulijal udutuled põlevad või mitte - mõtled, et OK,las koonerdab ja areneb. Meele teeb kurjaks see,kui hämaras ja pimedas vennad tulevad oma jõulupuudega ja arvavad, et omal hullult hea nähtavus. Mis selle nähtavusega 10m enda nina ees pihta hakata-pidama nagunii 100 pealt ei saa,aga vastutulija ei näe oma teeperve praktiliselt üldse. Mõnedel käivad nii esimesed kui tagumised udutuled ühe lüliti alt - algul pimestab sind tagant ja mööda sõites särab see üks tuli eredalt veel pikalt näkku. Siis on küll tunne,et oma käega peksaks selle lambi sisse :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 29.06.07 22:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Aleksandr
Mina selleks korraks lõpetan.
Mõtetu vaidlemine
Mõned arvavad et nad on jumalad ,presidendid kes iganes ja nende jaoks ei kehti ei LE ega seadused.


Mingi uus äss?
Korralooja?
Rahuvalvaja?

Muide, peale esimese postituse kvalifitseerub kõik mölaks ja selle jaoks on tehtud spetsiaalne foorum. sr.org nimelt.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 29.06.07 22:33 Tsiteeri


mina olen ka selle poolt et udutuld võiks vabalt kasutada päevatulena kuna udutuli nüüd küll päeva tingimustes pimestama ei suuda hakata aga samas tava tuli (pooltuli) autodel millel ei ole automaatset ega ka käsitsi reguleerimise võimalust tulede regullimiseks need pimestavad kohati ka päeval kuna auto on rahvast/lasti täis

ja ei hakka ju iga lastiga sõitmise pärast kuuskandiga kapoti all käima ja tulesid kruvima kogu aeg

aga tegelikult huvitab mind selline asi hoopis nagu on sirm mida auto esiklaasile kleebitakse, et kui lai või suur see kleebis seal olla võib?

kunagi mul oli selline sirm autol aga kleebis oli suht sita ja lagunes lõpuks ära tahan nüüd selle sirmi sinna uuesti panna aga ei taha nagu väga puusse panna nende mõõtudega :) päikese suhtes on see ikka sitaks hea asi võrreldes auto originaal varustuses olevate sirmidega :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 29.06.07 22:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: V200
Ühesõnaga, minu meelest on autol tuled mitte disainielemendiks, vaid ikka ohutuse tagamiseks.

.. and ten points goes to V200. Kuigi, mis seal salata, mitmetel uuematel autodel on väga kenad tuled (ei pea silmas udukaid).

Hannes, ei ole mõtet minna isiklikuks.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp,Sca
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 30.06.07 06:58 Tsiteeri


Liiklusohutuse seisukohast pole mitte mingit vahet, kas sõita päevasel ajal uduka/päevasõidu/lähitulega. Igaüks neist võib pimestada/mitte pimestada. Ja seda ka päeval. Lihtsalt osadel seadusesilmadel pole midagi paremat enam teha ja siis peedistataksegi 'valede sõidutulede' kasutajaid. Samas olete te kuulnud, et keegi päevasel ajal kaugtulede peale unustamise eest maha on võetud? Minu kogemuse järgi on just Mondeotel mingi probleem selle indikaatoriga, ja pidevalt tullakse lähi+kaugtulega päeval vastu.

Kasutan edasi tulesi(mis on inimlikult reguleeritud) oma suva järgi. Ja härrad Seadusesilmad võiks tegeleda tõeliselt liiklust ohustavate asjade kontrolli/peedistamisega.


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 30.06.07 08:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: V200
Ühesõnaga, minu meelest on autol tuled mitte disainielemendiks, vaid ikka ohutuse tagamiseks.

.. and ten points goes to V200. Kuigi, mis seal salata, mitmetel uuematel autodel on väga kenad tuled (ei pea silmas udukaid).

Hannes, ei ole mõtet minna isiklikuks.


No mina pole seda disainijuttu maininud. Mulle loeb praktiline pool ja antud olukorras on praktilisem kasutada udukaid lähitulede asemel.

El. süsteem on ka korras, pole siiani ühtegi pirni veel läbi põletanud sellel autol. Võibolla on põhjuseks see, et puuduvad tulede releed? Panen releed vahele, voolu pinge tuledes suureneb, lambid põlevad eredamalt ja saavad kiiremini otsa...
Sellegipoolest on plaan sügiseks releed vahele saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Loaded
huviline



Registreerunud 09.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf IV Variant '06

postitati 30.06.07 09:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Kasutan edasi tulesi(mis on inimlikult reguleeritud) oma suva järgi. Ja härrad Seadusesilmad võiks tegeleda tõeliselt liiklust ohustavate asjade kontrolli/peedistamisega.



Udutulede kasutamine tõepoolest kedagi ju ei ohusta, aga sellise suhtumisega on ka need inimesed, kes tõeliselt liiklust ohustavad - valivad sõidukiirus ja kainust oma suva järgi.

Kindlasti on olemas igasugu totraid seadusi, aga ei saa nii võtta, et igaüks valib ise, milliseid ta järgib ja milliseid mitte. Kui midagi LE's ei meeldi ja tundub vale, siis kindlasti on Toompeal selle jaoks mingisugune komisjon olemas, kellele saab oma muret kurta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.07 09:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Kasutan edasi tulesi(mis on inimlikult reguleeritud) oma suva järgi. Ja härrad Seadusesilmad võiks tegeleda tõeliselt liiklust ohustavate asjade kontrolli/peedistamisega.

Mitu korda sa oled udukatega sõitmise eest trahvi saanud, et nii ütled? Vaatame statistikat, kui palju on tabatud joobes juhte ja kiiruseületajaid võrreldes udutuledega sõitjatega?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.07 09:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Driver
aga tegelikult huvitab mind selline asi hoopis nagu on sirm mida auto esiklaasile kleebitakse, et kui lai või suur see kleebis seal olla võib?

http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=88966&last_page=1


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Aleksandr
huviline

Avatar


Registreerunud 15.03.05
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: Honda

postitati 30.06.07 13:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiireaudi
Mingi uus äss?
Korralooja?
Rahuvalvaja?

Muide, peale esimese postituse kvalifitseerub kõik mölaks ja selle jaoks on tehtud spetsiaalne foorum. sr.org nimelt.


Kas sa kardad et ma lükkan sind troonilt ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.07 13:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Aleksandr
Kas sa kardad et ma lükkan sind troonilt ?


teiseks: teeme nii, et kui ikka mitte midagi öelda ei ole, siis ei ütle
kolmandaks: kui isiklikuks minna tahad, siis on selleks olemas profiil, kust saad vastava isiku kontaktandmed


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 30.06.07 14:39 Tsiteeri


Ise kasutan ka udutulesid...küll mitte koos lähituledega päeval sõites. Ja nende kasutamine sai harjumuseks pimedamal ajal sõites maja numbreid jälgides. Nimelt olin taksojuht ja ilma udutuledeta oli palju raskem märgata nr.-eid majadel, mis olid valgustamata. Samas ka selle pärast, tundub nagu parem varjant kui sõita teistele vastu päevasel ajal täistuledega. Olen nõus eelkõnelejatega, et teistele nähtavaks tegemine on oluline kuid sry tõesti, aga minu arvates peaks ikka autojuht olema see, kes enda ümber toimuvat märkab ja jälgib ning sellele ka vastavalt reageerib. Rääkimata sellest, et väga paljud vähemalt Tartu liiklust jälgides ei saa essugi aru kas neil üleüldse tuled põlevad või mitte, nii päeval kui õhtupimedas. Nii see liikluskultuuri oma panuse andmine miskit ei muudagi.

Peace


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
aivo_
huviline



Registreerunud 01.04.06
Asukoht: Laulasmaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 avant

postitati 30.06.07 18:01 Tsiteeri


Päris huvitav arutelu sai ja polegi midagi öelda. Heietatakse ainult esimestest udukatest ja nende kasutamisest. Nii palju võin öelda et mind politsei poolt kinni peetud korduvalt ja udukate põletamise kohta mitteüht sõna pole öeldud.

Räägiks nüüd tagumiste udukate kasutamisest ja korrasolekust. Siis kui originaalis on taga ainult üks udutuli ja ma lisan sinna teise ka, et udus ning lumemöllus tagantuliale end paremini nähtavaks teha. Siis olen jälle kurjategia kuna tehas pole ju seda ettenäinud.


Kõik mis on raha eest saadud on odavalt saadud...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 01.07.07 00:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: aivo_
Räägiks nüüd tagumiste udukate kasutamisest ja korrasolekust. Siis kui originaalis on taga ainult üks udutuli ja ma lisan sinna teise ka, et udus ning lumemöllus tagantuliale end paremini nähtavaks teha. Siis olen jälle kurjategia kuna tehas pole ju seda ettenäinud.


Seaduse järgi võib olla nii üks kui ka kaks tagumist udutuld:

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12825218
Kood 216. Tagumised udutule laternad
Nõuded: 1) 1994. a või hiljem valmistatud M, N ja O kategooria sõidukitel peab taga olema üks või kaks E-reegli nr 38 või direktiivi 77/538/EMÜ nõuetele vastavat tagumist udutule laternat ja nende paigutus peab vastama E-reegli nr 48 või direktiivi 76/756/EMÜ nõuetele.
...
2) tagumiste udutule laternate kaugus lähimast piduritule laternast peab olema vähemalt 100 mm. Kui sõiduki taga on üks udutuli, peab see asuma tagant vaadates sõiduki sümmeetriateljel või sellest vasakul. Tagumise udutule laterna valgusava ülaserv ei tohi asetseda kõrgemal kui 1000 mm (N3G kategooria sõidukitel kuni 1200 mm) ja alaserv madalamal kui 250 mm;
3) tagumiste udutulede värvus peab olema punane;
4) tagumise udutule laterna valgusava pind ei tohi ületada 140 cm 2;
5) tagumised udutuled võivad lülituda, kui lähi-, kaug- või eesmised udutuled on sisse lülitatud ja olema väljalülitatavad sõltumatult teistest tuledest;

Seega, kui on üks tagumine udutuli, siis peab ta olema vasakul või keskel aga kui on kaks... noh siis on kaks, eeldusel, et paigutus vastab 76/756/EMÜ nõuetele (mis iganes seal ka kirjas ei oleks aga on selge, et kui see teise udutule koht on tehases tehtud, mis sest, et pirni pole sees, siis ta ilmselt vastab..)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Theum
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A8 3.3 tdi

postitati 04.07.07 22:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeuz

olenevalt rõhuasetusest võib sellest punktist kahepidiselt aru saada:

1) udutuled võivad põleda ainult halva nähtavuse puhul, seda siis kas koos lähituledega või siis ilma.

2) udutuled võivad põleda ainult koos lähituledega (olenemata ilmast), või kehva ilma korral ilma lähituledeta.

arvatavasti on siiski silmas peetud ainult esimest varianti, kuid sõnastus on selline, mis lubaks tegelikult vaielda
või olen mina ainuke, kes asjast niimodi on aru saanud?:P


Just täpselt nii olen ka mina asjast aru saanud. Eriti just teisest variandist. Kinnipidamise korral on patrulliga seda asja ka arutatud ning ka patrull on leidnud, et kuna sõnastus on segane ja mitmetpidi mõistetav, siis trahvi teha ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.8% - SQL: 52.2%]