Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Ostuabi audi a6 3.0tdi 2010 (Vastuseid: 54 | Vaatamisi: 9975)
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 11.04.14 20:37 Tsiteeri


No A6 ei ole väiksem ja kergem aga jah, viinaklaasi taga oleks lõbusam vaielda ,nii et las jääda. Lihtsalt lõbus vahel nokkida :)


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Audikuju
huviline

Avatar


Registreerunud 23.01.09
Asukoht: Kiili/Joutsa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3.0 tdi 176 kw quattro/sedaan

postitati 12.04.14 05:44 Tsiteeri


audi_a4_v6 pole vist tekstist korralikult aru saanud.. A ma igaks juhuks kirjutasin oma teksti sisse TEHNILISTE andmetega, mitte reaalelu võidusõidust. Selles suhtes et peaks ikka sündinud loll olema, kui hakkaks vastu vaidlema, et A6 on kiirem kui S või RS variandid. Numbrid on numbrid lihtsalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.04.14 07:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audikuju
audi_a4_v6 pole vist tekstist korralikult aru saanud.. A ma igaks juhuks kirjutasin oma teksti sisse TEHNILISTE andmetega, mitte reaalelu võidusõidust. Selles suhtes et peaks ikka sündinud loll olema, kui hakkaks vastu vaidlema, et A6 on kiirem kui S või RS variandid. Numbrid on numbrid lihtsalt.

Mina pole ringraja juttu sisse toonud, loe ikka ise tekst korralikult läbi:) Ja ka paberi peal ei paku 0-100ni nii suur erinevus mingit konkurentsi, selles piirkonnas on juba 1 sekund suur vahe, ma ütlesin, et see ei ole "see sama sekund", mis 10 ja 11 vahel. Vääne väändeks, kui see ei kajastu lõpptulemuses, siis nagu pole erilist pointi, ma olen proovinud ka näiteks kolmesele bensukale sarnaste või suuremate väänetega diisleid (2,0, 1,9tdi), ei saa lähedalegi 3,0 bensukale-le, mis sellel väändel siis mõtet on? Ma tean, see oli praegu palju emotsioone tekitav väide paljudele:cool:


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 12.04.14 09:04 Tsiteeri


Väändega paned rattad ringi käima, aga õhust surud ikkagi kW abil läbi. Mängu tuleb ka bensuka ja diisli kastide ülekannete erinevused. On ikka vahe ka kas saad mingit jõudu kasutada 7500 rpm ulatuses või 4500. Kui 0-100 on tõesti üsnagi "tasavägine" veel, siis vaadake 0-200 km/h aegu. Siis on teie diislid väga kaugel maas juba.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 12.04.14 09:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Siim89
Väändega paned rattad ringi käima, aga õhust surud ikkagi kW abil läbi. Mängu tuleb ka bensuka ja diisli kastide ülekannete erinevused. On ikka vahe ka kas saad mingit jõudu kasutada 7500 rpm ulatuses või 4500. ...

Loeme nüüd teema pealkirja ja fantaseerime 7500 pöörde ulatuses "jõu" kasutamisest selles teemas: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=128605

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
... mis sellel väändel siis mõtet on?

Dünaamika. 1N on jõud, mis annab kehale massiga 1kg kiirenduse 1m/s2.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 12.04.14 09:53 Tsiteeri


Lõpuks ka midagi targemalt mehelt :) Minu allkiri peaks ka kõik ütlema.


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.04.14 10:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Tsitaat:
Algselt postitas: Siim89
Väändega paned rattad ringi käima, aga õhust surud ikkagi kW abil läbi. Mängu tuleb ka bensuka ja diisli kastide ülekannete erinevused. On ikka vahe ka kas saad mingit jõudu kasutada 7500 rpm ulatuses või 4500. ...

Loeme nüüd teema pealkirja ja fantaseerime 7500 pöörde ulatuses "jõu" kasutamisest selles teemas: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=128605

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
... mis sellel väändel siis mõtet on?

Dünaamika. 1N on jõud, mis annab kehale massiga 1kg kiirenduse 1m/s2.

Newtoni teise seadusega olen juba põhikoolist saati kursis (ja ka ülikoolis 10a kokku puutunud), parem oleksid võinud mulle selgitada, miks 320Nm väändega 2,0TDI c6 jääb 300Nm väändega GS300-st kaugele maha? Sinu lähenemise järgi (kuna sa ainult seda mainid, ülekannetest ei räägi), ei tohiks nii olla:cool:


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.04.14 11:30 Tsiteeri


Miks jääb 2.0 TDI R4 esivedu maha 3.0 V6 tagavedu bensukast?

Võrrelda saab ikka sama veoskeemiga autosid.

Ja jääme võrdlustega ikka Audi piiresse, kahte erinevat marki mõttetu võrrelda selle kohappealt. Mul oli ka Lexus, 2s kiirem kui Sinu oma, aga so what.

See bens vs diisel vaidlus on sama vana kui muna ja kana vaidlus ning ei vii lõppkokkuvõttes mitte kuskile. Mulle meeldivad mõlemad ja kõige rohkem meeldib hübriid, mis teeb mõlemale dünaamika osas silmad ette. Igaüks ostab selle, mida paremaks peab.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.m24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 12.04.14 11:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Newtoni teise seadusega olen juba põhikoolist saati kursis (ja ka ülikoolis 10a kokku puutunud), parem oleksid võinud mulle selgitada, miks 320Nm väändega 2,0TDI c6 jääb 300Nm väändega GS300-st kaugele maha? Sinu lähenemise järgi (kuna sa ainult seda mainid, ülekannetest ei räägi), ei tohiks nii olla:cool:


Praktikas sõltub mootori võimsus kahest tegurist: momendist ja mootori pööretest. Lisaks on kiirendus sõltuv pöördemomendi kõverast. Talupoja loogika ütleb, et masin kiirendab iga käiguga täpselt niipalju, kui palju antud masinal selles pööretevahemikus momenti parasjagu on. Kui momenti ja pöördeid pole, pole ka kiirendust - Lihtne?

Oletame et C6 ja GS300 sõidavad maanteel kiirusega 90 km/h. Mõlemal on sees 6 käik (Märkus: GS-l manuaalset kasti pole). Pöörded C6-l ~1700 ja GS-l ehk samasse auku? Tahame teha möödasõitu ja vajutame parempoolset pedaali. C6-e 320Nm on sisuliselt kohe saadaval ja kiirendamine algab, käiku vaja allapoole vahetada pole. GS-i vääne tuleb kusagil 3500pöörde juures ja sinnamaale käib sisuliselt venitamine. Siinkohal tuleb ruttu appi võtta ülekanne ja jõuallika pööretevahemik seada sobivasse piirkonda. See ongi oluline maanteel ja linnapildis, kus kiirendame ja pidurdame pidevalt. Nimetatakse seda siis automaailmas dünaamikaks. Kujuta pilti, kui 9 korruselise maja liftimootor peaks iga korruse vahel 5 korda käiku vahetama?

Meil on teemas antud juhul ruumikas pereauto mootoriga 3.0TDI, mis oma suutlikkuselt rahuldab keskmise testosteroonitasemega pereisa kõik vajadused. Meil ei ole siin kiirendusvõistlus, miilisõit või ringrajasõit, kus jalg on sirge ja pöörded punases.

Lisaks juhin tähelepanu, et 20 Nm pole mingisugune mäekõrgune väände vahe, et vastust saada "kumb on parem?" küsimusele. 2.0 TDI mootoriga C6 on selgelt säästlikult mõtleva inimese kompott ja selle masina soetuse eesmärk pole GS300-le kühvlisse panek.

Soovitan lugeda ka järgmist kirjutist: http://www.tqhq.ee/dir.php?id=30


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.04.14 12:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Miks jääb 2.0 TDI R4 esivedu maha 3.0 V6 tagavedu bensukast?

Võrrelda saab ikka sama veoskeemiga autosid.

Ja jääme võrdlustega ikka Audi piiresse, kahte erinevat marki mõttetu võrrelda selle kohappealt. Mul oli ka Lexus, 2s kiirem kui Sinu oma, aga so what.

See bens vs diisel vaidlus on sama vana kui muna ja kana vaidlus ning ei vii lõppkokkuvõttes mitte kuskile. Mulle meeldivad mõlemad ja kõige rohkem meeldib hübriid, mis teeb mõlemale dünaamika osas silmad ette. Igaüks ostab selle, mida paremaks peab.


Ei ole veel sellise võimsusega tegemist, mille puhul kuival asfaldil niisama väga palju tühja kaabiks ka esivedu, eriti automaadi otsas, mina võrdlesin enamvähem sama väändega masinaid, paned 50 pealt gaasi põhja ja vaatad, kumb paremini liigub, siis ei puutu veoskeem üldse asjasse, mis seal vahet on, kes on tootja, Nm jääb ikka Nm-ks ja masinate mass on võrreldav, see on point. Samuti ei ümardu 1,3sek kaheks:P Ma ei võrdle bensukat ja diislit, ma võrdlen ikkagi väänet. Saage ikka õigesti aru, mitte ärge lugege ridade vahelt seda, mida seal ei ole!
EDIT: Sinu a8 näide liigitub kategooriasse diisel vs bens, see ei ole hetkel teemaks! Vaata Nm vahet, pea kahekordne, aga kiirenduste vahe 0-100 suht sama, mis sest väändest siis kasu on, kui absoluutne tulemus sama? Max väände pöörete vahemikku ära palun siin arutellu too, see ei muuda Nm olemust, ma ei väida, et see pole oluline, aga see ei ole hetkel teemaks.
Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus

Praktikas sõltub mootori võimsus kahest tegurist: momendist ja mootori pööretest. Lisaks on kiirendus sõltuv pöördemomendi kõverast. Talupoja loogika ütleb, et masin kiirendab iga käiguga täpselt niipalju, kui palju antud masinal selles pööretevahemikus momenti parasjagu on. Kui momenti ja pöördeid pole, pole ka kiirendust - Lihtne?

Oletame et C6 ja GS300 sõidavad maanteel kiirusega 90 km/h. Mõlemal on sees 6 käik (Märkus: GS-l manuaalset kasti pole). Pöörded C6-l ~1700 ja GS-l ehk samasse auku? Tahame teha möödasõitu ja vajutame parempoolset pedaali. C6-e 320Nm on sisuliselt kohe saadaval ja kiirendamine algab, käiku vaja allapoole vahetada pole. GS-i vääne tuleb kusagil 3500pöörde juures ja sinnamaale käib sisuliselt venitamine. Siinkohal tuleb ruttu appi võtta ülekanne ja jõuallika pööretevahemik seada sobivasse piirkonda. See ongi oluline maanteel ja linnapildis, kus kiirendame ja pidurdame pidevalt. Nimetatakse seda siis automaailmas dünaamikaks. Kujuta pilti, kui 9 korruselise maja liftimootor peaks iga korruse vahel 5 korda käiku vahetama?

Meil on teemas antud juhul ruumikas pereauto mootoriga 3.0TDI, mis oma suutlikkuselt rahuldab keskmise testosteroonitasemega pereisa kõik vajadused. Meil ei ole siin kiirendusvõistlus, miilisõit või ringrajasõit, kus jalg on sirge ja pöörded punases.

Lisaks juhin tähelepanu, et 20 Nm pole mingisugune mäekõrgune väände vahe, et vastust saada "kumb on parem?" küsimusele. 2.0 TDI mootoriga C6 on selgelt säästlikult mõtleva inimese kompott ja selle masina soetuse eesmärk pole GS300-le kühvlisse panek.

Tean kõike seda momendikõvera jms juttu, automaadi puhul suht pohlad, millal see tuleb, kui masin piisavalt vaikne, jah diislil madalamal, aga madalamal saab ka otsa, seega optimaalne vahemik nihkub 1000 kuni 2000 pöörde võrra edasi, so what? Manuaali võrdlus on õige, aga kui ei ole manuaal? Pöörded on tegelikult veel sutike madalamal kui 1700, aga see selleks. Üldiselt on vist ka viimase 10a a6-d juba valdavalt automaadid, seega pigem räägiks ikka automaadist. Mina räägin sellest, et automaadiga praktikas jääb see 320Nm väändega sama raske masin oluliselt lahjemaks kiirenduselt, kui teine sama väändega masin, automaatkast otsib optimaalse ülekande, et vääne oleks saadaval ja siis läheb, see käib hetkega, sellest pole üldse mõtet rääkida.
Viimase lõiguga tood täiesti uue teema sisse, see ei puutu siin absoluutselt asjasse


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.04.14 12:08 Tsiteeri


Unustasin lisada kõige parema näite.

Audi A8 D4
4.2 FSI:
0-100km/h 5.7s
445nm@ 3500rpm
273kW@ 6800rpm
Keskmine kulu: 9.5l/100km
Kaal: 1910kg

4.2 TDI
0-100km/h 5.5s
800nm@ 1750-2750rpm
258kW@ 4000rpm
Keskmine kulu 7.6l/100km
Kaal: 2070kg

Samad autod, sama kubatuur jne, diisel isegi raskem. Ma tean kumma mina valiks...

See illustreerib ilmekalt, et uued diislid väga heale tasmele jõudnud. Tasub veel silmas pidada, et 4.2 bensukat ei saa chippides väga palju kiiremaks, aga 4.2TDI on väga lihtsalt chipitav.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.m24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 12.04.14 12:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Tsitaat:
Algselt postitas: Siim89
Väändega paned rattad ringi käima, aga õhust surud ikkagi kW abil läbi. Mängu tuleb ka bensuka ja diisli kastide ülekannete erinevused. On ikka vahe ka kas saad mingit jõudu kasutada 7500 rpm ulatuses või 4500. ...

Loeme nüüd teema pealkirja ja fantaseerime 7500 pöörde ulatuses "jõu" kasutamisest selles teemas: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=128605


No tahad vaielda, vaidleme.
Vaatan praegu ühte 3 liitrise diisli väändegraafikut. Üle 400 Nm püsib see umbes 2000 rpm. Kui nüüd arvestada, et hõbujõudu ehk võimsust arvutatakse valemiga mis on võrdeline pöördemomendist ja pöörete arvust, siis reaalselt keribki diisel bensuka pöördemomenti arvestades 2 korda vähem aega mingi käiguga. Kuna ka ülekanded on pikemad siis on selle kiirenduse effekt veelgi väiksem. Ma ei viitsi sulle kogu seda matemaatikat ära seletada ja oma soovitatud teemasse võiksid sa ise tagasi kolida.
Diisel ei hakka kunagi samade näitajate juures bensukat edestama kuni ei muudeta ülekandeid (mis eeldab mingi 12 käigulist kasti) või lihtsalt ei arendata näiteks 3 liitrise diisli puhul umbes 800 Nm mingis vahemikus mis kestab vähemalt 2500 rpm. Rohkem ma ei viitsi seda asja arutada, aga enne kui järgmine kord inimesi kuhugi saatma hakkad mõtle ise asi enda jaoks teaduslikult ja fakte arvestades läbi.

KuldarA 4,2 võrdlus on ka nagu ta on. Võrdle 4,0 TFSI ja 4,2 TDI ikka. Turbomootorikoefitsendist vist oled kuulnud, mida ka võistlustel arvesse võetakse. Elusees ei saa vabalthingav sama tulemust, mis ülelaetud mootor.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.04.14 17:39 Tsiteeri


Veel kaks mootorit sama kere peal (C7), vääne ühel 350Nm, teisel 320Nm, max väände alumine piir ka küllalt sarnane mõlemal, paraku on aga see 320Nm kiirendus 0-100-ni 8,1 sek, 350-sel aga 10,3 sek. Mis sest väände numbrist kasu on?
2,0TFSI
2,0TDI

Ma ei taha millegi kallal nokkida, aga tahan ise selgusele jõuda, et mis siis reaalselt auto liikuma paneb? Äkki keegi oskab selgitada? Eriti need, kes seda väände asja oma allkirjas kajastavad:P


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 12.04.14 18:05 Tsiteeri


Aga uuri näiteks mitsu evo tänavaversiooni ja wrc oma, mõlemad bensukad ja kuskil 300 kw. Ühel neist 2 korda rohkem väänet ehk dünaamika on parem. S.t ühel neist on igast asendist jõudu rohkem. Ma ei ürita siin diislit ülistada teemal bensukas vs diisel. Lihtsalt mulle meeldib kui autol on jõudu. Ise võrdleksin erinevaid autosi kw järgi mitte väände. Ehk minu silmis on võrdse kw puhul diisel parem, kuna tal on väänet rohkem. :)


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.04.14 18:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
... Lihtsalt mulle meeldib kui autol on jõudu. Ise võrdleksin erinevaid autosi kw järgi mitte väände. Ehk minu silmis on võrdse kw puhul diisel parem, kuna tal on väänet rohkem. :)

No vot, aga paljude arust on kw mõtetu ja Nm põhiline. Kumb siis õige on? Või on kompromiss seal vahepeal?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 12.04.14 21:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
... Lihtsalt mulle meeldib kui autol on jõudu. Ise võrdleksin erinevaid autosi kw järgi mitte väände. Ehk minu silmis on võrdse kw puhul diisel parem, kuna tal on väänet rohkem. :)

No vot, aga paljude arust on kw mõtetu ja Nm põhiline. Kumb siis õige on? Või on kompromiss seal vahepeal?


Võimsus sõltubki pöördemoment x mootori pöörded. Siit saadki järeldada, et bensukal on rohkem kW, kui diislitel, sest neid võib kõrgemate pööreteni lasta. Diislil on see "tõmme" ainult väga väikeses pööretevahemikus võrreldes bensukaga, mis veab kauem aga ka väiksema tõmbega reeglina.
Arvutage ise

Keegi võiks öelda, kui millal vahetab nt diisel 2-lt käigult kolmandale nende 3.0tdi-l Bensukatel on see u 100 km/h.

Veel lugemist, kus on kahjuks küll kahte bensiinimootorit võrreldud.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.04.14 22:07 Tsiteeri


S8 4.0 TFSI quattro 2012– 3,993 cc (243.7 cu in) V8 twin turbo 520 PS (382 kW; 513 bhp)@6000 650 N·m (479 lb·ft) @1700–5500 4.2sec (0-100km/h) max 250 km/h (155.3 mph) (limited)
http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A8

See peerukas 4.2 TDI on selle 4.0 TFSI kõrval lutipudeli hoidja. :D

Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Unustasin lisada kõige parema näite.

Audi A8 D4
4.2 FSI:
0-100km/h 5.7s
445nm@ 3500rpm
273kW@ 6800rpm
Keskmine kulu: 9.5l/100km
Kaal: 1910kg

4.2 TDI
0-100km/h 5.5s
800nm@ 1750-2750rpm
258kW@ 4000rpm
Keskmine kulu 7.6l/100km
Kaal: 2070kg

Samad autod, sama kubatuur jne, diisel isegi raskem. Ma tean kumma mina valiks...

See illustreerib ilmekalt, et uued diislid väga heale tasmele jõudnud. Tasub veel silmas pidada, et 4.2 bensukat ei saa chippides väga palju kiiremaks, aga 4.2TDI on väga lihtsalt chipitav.



- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 12.04.14 22:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Unustasin lisada kõige parema näite.

Audi A8 D4
4.2 FSI:

4.2 TDI

Samad autod, sama kubatuur jne, diisel isegi raskem. Ma tean kumma mina valiks...

See illustreerib ilmekalt, et uued diislid väga heale tasmele jõudnud. Tasub veel silmas pidada, et 4.2 bensukat ei saa chippides väga palju kiiremaks, aga 4.2TDI on väga lihtsalt chipitav.


Väga valesid mootoreid võrdled - turboga diislit võrde turboga bensiinimootoriga, mitte nii, nagu Sa püüdsid praegu andmetega manipuleerida. BiT diislit ei saa vabalthingava bensiinimootoriga võrrelda, mis sellest, et kubatuur on sama. BiT diislile pane ikka vähemalt ühe turboga bensukas kõrvale, et siin üldse midagi võrrelda oleks. Kuhu me jõudnud oleme nende traktorite kummardamisega, et oma diisli ülistamiseks peab juba lauslollusega tegelema.
Ja rääkides chippimisest, siis iga natuke seda foorumit lugenud kodanik peaks teadma, mille tulemusena seda jõudu juurde saab, mistõttu jõuame jälle sellesse punkti, et vabalthingavat mootorit ei olegi väga mõtet chippida. Kui me räägiks 4.2TDi ja 4.2TFSI puhul chippimisest, oleks teine jutt.

Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
See peerukas 4.2 TDI on selle 4.0 TFSI kõrval lutipudeli hoidja. :D


Väga hästi öeldud ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jsv
huviline



Registreerunud 12.04.13
Kasutaja on eemal

Auto: a6 avant 2,5 tdi quattro ,00

postitati 13.04.14 06:44 Tsiteeri


no mida perset te vaidlete.Nagu lasteaed. Juba läkski jutt lutipudelite peale peaaegu. :D
aga küsiks tegelt seda et kes piisavalt rikas et selle kiirenduse kahe sekundi pärst valab paaki 2x rohkem kütust. See 2x on vist isegi leebelt öeldud.


elu on elamiseks
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 13.04.14 07:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jsv
no mida perset te vaidlete.Nagu lasteaed. Juba läkski jutt lutipudelite peale peaaegu. :D
aga küsiks tegelt seda et kes piisavalt rikas et selle kiirenduse kahe sekundi pärst valab paaki 2x rohkem kütust. See 2x on vist isegi leebelt öeldud.


Räägib mees, kes sõidab hitleriga, kes valab samuti paaki päris palju kütust, aga minekut nagu eriti pole.
Vaidluses peitub tõde ja tundub, et siin teemas on eelnev jutt paljudele uut infot samuti andnud.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 13.04.14 07:19 Tsiteeri


Poisid, ehk kiirendaks nüüd oma juttudega teema alusesse tagasi, mida tähtsat on nende sekunditega võtta?
Lutipudeleid võib hoida saada varsti avatavatel võistlustel ju.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Pikkpoizz
huviline



Registreerunud 12.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kia Sportage 2006.a. Honda CR-V 2016.a.

postitati 13.04.14 07:29 Tsiteeri


Eks see teema on jah läinud erinevate asjade võrdluseks, sellest arutelust võiks eraldi teema teha. Minu arvamus on lihtsalt selline. Igapäeva sõiduks on hea, kui vääne on madalatel pööretel saavutatav. Selleks peaks olema kas suure kubatuuriga bensukas või diisel. 0-100 ni ja lõppkiiruses diisel bensukale vastu ei saa. Aga igapäevasõidu dünaamika on diislil parem. See on minu arvamus. Hoovis hetkel 2 võrdsete kw arvuga autot, üks bensukas ja teine diisel, sellest ka võrdlusmoment.:)


Horsepower sells cars, torque wins races.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 13.04.14 08:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Pikkpoizz
Eks see teema on jah läinud erinevate asjade võrdluseks, sellest arutelust võiks eraldi teema teha. Minu arvamus on lihtsalt selline. Igapäeva sõiduks on hea, kui vääne on madalatel pööretel saavutatav. Selleks peaks olema kas suure kubatuuriga bensukas või diisel. 0-100 ni ja lõppkiiruses diisel bensukale vastu ei saa. Aga igapäevasõidu dünaamika on diislil parem. See on minu arvamus. Hoovis hetkel 2 võrdsete kw arvuga autot, üks bensukas ja teine diisel, sellest ka võrdlusmoment.:)

Täiesti nahaalselt tehakse sellest teemast diisel vs bensukas! Aga oma igapäeva dünaamika poolelt vaata siis VAGi 2,0 mootoreid, mis ma linkisin, bensukal tuleb max vääne varem järgi, kui diislil, äkki hindad oma vaated nüüd ümber?
EDIT: Ja koduõues on sul mõlemad turbokad? Vaata näiteks isegi VAGi 1,4TSI dünaamikat?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 13.04.14 08:57 Tsiteeri


Diisel vs Bensiin ei ole ju antud teema põhieesmärk, mõnel lihtsalt oli vaja see siia sisse tuua.

Tsiteerin tqhq linki: Kokkuvõtvalt on kõige kiirem selline auto, mille mootoril on kõige rohkem pöördemomenti selles pööretevahemikus, milles teda peamiselt kasutatakse. Tänavaautod tavaliselt väga kõrgeid pöördeid ei kasuta ja nende puhul teeb sõidu kõige nauditavamaks võimalikult suur pöördemoment juba alates madalatest pööretest.

Ehk siis väite taustal on parimad tänavaliikluses ülelaadimisega bensiini ja diiselmootorid. Kütuse eelistus on siinkohal maitseasi, mõlemad on säästlikud ja hea dünaamikaga.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 14.04.14 10:32 Tsiteeri


Teema alguses sain ehk valesti aru, kui võrreldi 3,0diislit S-ga. Pidasin silmas, et võrdlus ikka sama keremudeliga. Seega võrdleme 3,0 diislit 5,2 bensuga. Mitte 20 aastat vanade S-dega. Seega pole kohane ka KuldarA võrdlus 4,2D ja 4,2 vabalthingavaga. Aga nagu ma juba ütlesin, siis Skoda mees arvab, et tal on VW... VW mees arvab, et tal ju Audi... Kõik ju audi tehnika, aga näe, lollid maksavad audi logo eest, mina olen tark ja ostan sama auto odavamalt.... Noh, ja ongi ilmselge, et diisel audimees arvab, et tal võrdne püss S ja RS-ga.

Keegi ei teeks ju siia teemat, et mul on diisel ja see on ikka ilge saast ja teised mootorid/mudelid on paremad. Iga lit* kiidab ikka oma pu***!

Ja lõpuks on kõik maitseasi. Paljudel puhkudel ei tuleks mulle pähegi kaaluda bensiinimootorit. Näiteks täisraamil maastur on minu silmis võimalik vaid diislina.


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 53.1% - SQL: 46.9%]