Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: A8 ning S8 abi (D3) (Vastuseid: 68 | Vaatamisi: 10566)
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 12.05.13 20:38 Tsiteeri


Tänan Ramm, oskad öelda, kust ma leiaks sellise masina? Või peaksin ise kohale minema, mis ei oleks põhimõtteliselt probleem, aga ennem tahaks ikka kindel olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 12.05.13 20:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat

Kui teil oleks valida kas Audi A8, S8 või hoopis RSx , siis mis oleks teie valik (soovitatavalt sedaanid ikka)?

Kahjuks S8 diislina pole, seega A8.
A7 on ka päris kabeda ilmega, kuid nende hinnad on sinu hinnaskaala suhtes arvatavasti teisest puust ja RS tüüpi isendid vist ka teist laadi käitumisega, kui S8 Audi.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ramm
huviline



Registreerunud 15.03.07
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Range Rover Sport 5.0L 372kW

postitati 12.05.13 20:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat
Tänan Ramm, oskad öelda, kust ma leiaks sellise masina? Või peaksin ise kohale minema, mis ei oleks põhimõtteliselt probleem, aga ennem tahaks ikka kindel olla.


Aga võta mobile.de ette ja vaata sealt. Kui kahtled müüjas siis vaata rohkem firmasi ja kes seal juba omajagu tegutsenud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.13 06:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat
Tänan Ramm, oskad öelda, kust ma leiaks sellise masina? Või peaksin ise kohale minema, mis ei oleks põhimõtteliselt probleem, aga ennem tahaks ikka kindel olla.



Kui ostusoov kindel ja oled masinas ka otsustanud võid mulle PS-i saata, saan Sulle kindlasti mõned soovitud isendid pakkuda.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on foorumis

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 13.05.13 08:24 Tsiteeri


http://docs.ee/ kui ise tuua ei viitsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 13.05.13 14:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Ärme võrdle vabalthingavat turbokaga. 4.2 bensukas on 4.2 TDI kõrval täiesti mannetu dünaamikaga auto. Nii järele aidatud 4.0 kui ka 4.2 piisab varba vajutusest, et saavutada momentaalselt 700+nm ning turbolag kui selline puudub täielikult.
Maanteel pole tõesti vahet, aga linnas madalalt süstides on vahe mäekõrgune. Ja sinu V8-t ON vaja pöördesse ajada, et see liiguks. Ilmselt on mu definitsioon "liikumisest" ka natuke väärastunud tänapäevaks, sest daily driveril on 500+hp ja 750+nm, aga nii palju ütlen, et V8 diislid D3-e peal liiguvad madalalt sama hästi, kui mu kahe atiga üle laetud RS4. Muidugi minu oma liigub 6500 pöörde peal ikka veel sama väändega, samas, kui diisel vahetab 4000-4200 käiku, aga linnas sa ei vajutagi 99% juhtudest rohkem kui 4500 pööret.

Bensuka eelis on see, et sul rool käes ei värise voori taga D peal seistes (ja 4.0 puhul ka istmealune), aga dünaamikat mõttetu võrrelda. Vahe on öö ja päev.


Päris põhjalik võrdlus ja kindlasti ka õiged faktid. Täiesti nõus kõigega. Minu point oli aga veidi teine. 4,2 C6 kiirendus 0-100 on 5,9 sekundit. Viiekümneni kiirendab ilmselt ca 3 sekundiga. See on päris lühike aeg ja minu silmis pole väga oluline kas tahho seier käib 5000 või 7000 peale välja seejuures. Seega ma ei julge seda väga pöördesse ajamiseks nimetada - V8 puhul on see vaid üks möiratus ja "Done" Pöördesse ajamise termin võiks pigem käia 85a golfi kohta, mis 1,6 mootoriga ja rullnokast juht tahab iga foori taga kõigile ära teha. Mootor kiljub käes, üks ratas käib ringi ja juhil silmad hullunult kissis.

Ühes osas ei saa ma aga üldse sinuga nõus olla. Kui räägid, et diisli ainus puudus on istme või rooli värin, siis sellega ma ei nõustu. Diislitankuri ümbruses maa õline, iga tankimise järel käed ja jalad haisevad, paagi luugi ümbrus sitane, mootor teeb ikka diisli häält ja olgu kui uus auto tahes, siis tuulevaikuses kohapeal töötava diisli ümbruses hõljub ving. Ja sorry, mul tädi pole traktorist, et saaks odavat kütust :)

PS. Ärge lugege siit välja, et ma olen diisli vihkaja. Olen sõitnud erinevate diislitega, aga kahjuks meenuvad vaid negatiivsed kogemused. Eks asi muidugi ka selles, et valdavalt on need mersud olnud. Öelgem nii, et ma lihtsalt eelistan bensiini.


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 14:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Diislitankuri ümbruses maa õline, iga tankimise järel käed ja jalad haisevad, paagi luugi ümbrus sitane

Aga käi äkki tanklas tankimas. Sa ei pea ju diislit omades alati vedurist tankima.
See on küll täiesti mööda jutt sul praegu, täielik huumor.
Tsitaat:
mootor teeb ikka diisli häält

Kuula mõnda uuemat FSI bensukat, samamoodi tiksuvad oma kõrgsurvepumbaga.
Ning autos SEES ei ole mingit diislihäält isegi 10-15a vanadel autodel ammu kuulda. See, mis seal väljas toimub on jumalast ükskõik. Umbes sama teema, nagu need esiveolisele 1.8-le RS-i bodykiti paigaldajad.
Tsitaat:
ja olgu kui uus auto tahes, siis tuulevaikuses kohapeal töötava diisli ümbruses hõljub ving.

Kativaba bensukas ei ole ka kuigi meeldiv, mis edasi?
Ning äkki kui tuulevaikuses kaua vaja passida, siis lülitad lihtsalt mootori välja ning säästad loodust?

Mingid pastakast väljaimetud asjad sul. Eriti just esimene punkt, ajas lausa naerma. Samuti ei ole mingisugune läbiaetud mersu diisel mingi näitaja.

Ma ütlen nii palju, et ilma ülelaadimiseta mootorid nagunii imevad. Mõttetu kütusekulu ning ei mingit minekut.
Ning see 5.9s on tänapäeval nii ehk naa üsna keskmine näit, kui vaadata lux segmenti. Uus 3.0 TDI pakub 5.1s ning 6.4/100km keskmist kulu.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 13.05.13 14:43 Tsiteeri


Ma ütleks, et see diiselauto ümber leviv hais on ikka täiesti tappev võrreldes bensiini nuusutamisega ja see diisli plagin tuleb ikka rõvedalt gaasivajutusel salongi, niisama kruiisides ei ole see audi puhul tõesti probleemiks. Lisaks on vähe kasu sellest, et ~1500 juures on vääne olemas, kiiremal gaasivajutusel lapatakse ikkagi käik või paar alla ja tänu väge lühikesele pöördevahemikule hakatakse neid kohe ka üles lappama, mingit vägevat "tõmmet" on raske diisliga saavutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 13.05.13 14:47 Tsiteeri


prj, ära ärritu. Auto on nii emotsionaalne asi, et Sa ei suuda kunagi selgeks teha kellelegi, et Sinu eelistus on õigem kui kellegi teise oma. On inimesi, keda häirivad diisli hääl, lõhn, vibratsioon, turbolag, külmumisprobleemid, tahmafiltriprobleemid ja kogu olemus näiteks nii palju, et nad on hea meelega nõus maksma kütuse eest rohkem, et nautida vahetut reaktsiooni, kaunist häält ning bensiini lõhna. See on ratsionaalselt võttes rumalus, aga Sina ei saa ju teise inimese eest otsustada, et see on vale, kui talle niimoodi meeldib.

Aga kuna S8 V10 mingit asjalikku häält ei tee, siis sama hästi võib V8 diisliga sõita... :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 14:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Ma ütleks, et see diiselauto ümber leviv hais on ikka täiesti tappev võrreldes bensiini nuusutamisega ja see diisli plagin tuleb ikka rõvedalt gaasivajutusel salongi, niisama kruiisides ei ole see audi puhul tõesti probleemiks. Lisaks on vähe kasu sellest, et ~1500 juures on vääne olemas, kiiremal gaasivajutusel lapatakse ikkagi käik või paar alla ja tänu väge lühikesele pöördevahemikule hakatakse neid kohe ka üles lappama, mingit vägevat "tõmmet" on raske diisliga saavutada.


Kui C6 või D3 tuleb gaasi vajutamisega salongi "plagin" on tegemist juba mootoriprobleemidega.
Kiiremal gaasivajutusel lapatakse bensukal samamoodi käigud alla. Lühike pöördevahemik ei määra midagi, sest ülekanded on täiesti teised. Üks teeb lihtsalt 2000 rpm samal ajal kui teine teeb 4000 rpm.

Vägevat tõmmet diisliga saavutada? 600nm peale tehtud 3.0 TDI liigub juba väga viisakalt, 4.2 TDI-st rääkimata, mis tõmbab igast asendist istmesse chipitud või mitte. Proovi mõnega sõita.
Mulle tundub, et pigem on su postitus ajendatud manuaal vs. automaat teemast...

Tsitaat:
Algselt postitas: Joel
prj, ära ärritu. Auto on nii emotsionaalne asi, et Sa ei suuda kunagi selgeks teha kellelegi, et Sinu eelistus on õigem kui kellegi teise oma. On inimesi, keda häirivad diisli hääl, lõhn, vibratsioon, turbolag, külmumisprobleemid, tahmafiltriprobleemid ja kogu olemus näiteks nii palju, et nad on hea meelega nõus maksma kütuse eest rohkem, et nautida vahetut reaktsiooni, kaunist häält ning bensiini lõhna. See on ratsionaalselt võttes rumalus, aga Sina ei saa ju teise inimese eest otsustada, et see on vale, kui talle niimoodi meeldib.


Keegi ei ärritugi, aga väga palju võtab sõna inimesi, kes pole Audi võimsamate diislitega sõitnudki kordagi ning ei oma vähimatki ettekujutust asjast.
Ainus diisel, mis mul on, on vana ront 1992a projekteeritud mootoriga, mis plagiseb ja vibreerib kuidas veel, aga millegi pärast ei lase ma end sellest häirida...
Samas olles kiiremaks aidanud üsna mitukümmend Audi diislit on mul üsna hea ettekujutus sellest, kuidas tegelikult asjad on ning mõned väljaütlemised ajavad lihtsalt naerma.

Ma tõin ausalt välja negatiivsed küljed asjal - millegi pärast neid ignoreeritakse (vibratsioon, hoolduskulud jne), samal ajal kui keskendutakse mingile tilu-lilule, mida auto sees istudes märgatagi ei ole :/


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 13.05.13 14:55 Tsiteeri


Ma räägin enda kogemusest ja mitte teisi halvustades. Räägin enda eelistest. Kui ütled, et esimene punkt on naeruväärne, siis tegelikult see punkt minu jaoks just kõige tähtsam ongi. Ole ise nii ettevaatlik kui tahes, eelmised inimesed on tanklas diislipüstoli lögaseks muutnud ja käsi haiseb pikalt. Igal pool pole kilekinnast ka. OK, võid seda ise kaasas kanda, aga seegi pole mugav, eriti talvel külmaga. Bensiini tangid aga tavaliste talvekinnastega ja pole mingit probleemi.

Mis puutub asjaolusse, et vabalthingavad on ajalugu, siis nõus sinuga. Samas olen uhke, et mul on viimane aus, vabalthingav V8 C6 Audi. Enam sellist osta ei saa. Kurb, aga kõik lähebki twinscrollide peale üle. Tahaks näha kauaks jätkub näiteks Tiguanil ressurssi kui mootoriks 1,4.

Jah, Uus kolmene Bemm oma rida 6 mootoriga annab sama väände ja kiirenduse kui V8, aga hääl jälle teine. Eks turbo kestvus ja remont ole omaette teema veel. Võib paari aasta pärast vaadata kui õnnelikud kõik teise ringi twinscol turbokate omanikud on...

Ei kuuluta tõde. Ega sunni oma arvamust kellelegi peale. Seega Prj, jahtu maha ja ära isiklikuks mine, sest kummaline, aga ka teistel võib arvamusi olla ja need ei pruugi alati sinu arvamusega kattuda. Mis sest, et sulle võib tunduda see pastakast välja imetuna.


Auto LCD displayde remont ja vahetus, armatuuride remont.
www.harteron.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 14:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Ma räägin enda kogemusest ja mitte teisi halvustades. Räägin enda eelistest. Kui ütled, et esimene punkt on naeruväärne, siis tegelikult see punkt minu jaoks just kõige tähtsam ongi. Ole ise nii ettevaatlik kui tahes, eelmised inimesed on tanklas diislipüstoli lögaseks muutnud ja käsi haiseb pikalt. Igal pool pole kilekinnast ka. OK, võid seda ise kaasas kanda, aga seegi pole mugav, eriti talvel külmaga. Bensiini tangid aga tavaliste talvekinnastega ja pole mingit probleemi.


Mis tanklates sa sellistes käid huvitav? Pole kordagi oma kätt "lögaseks" saanud. Samuti jääb mulle mõistmatu, kuidas püstol peaks ära "lögastuma".
Ning peale tankimist normaalne inimene kasutab tanklas olevat paberit käe puhastamiseks, vahet ei ole kas peale bensiini või diisli tankimist. See justkui kuulub elementaarse hügieeni alla?

Mis puutub "jahtumisse" jne. Lükkan lihtsalt ümber asjad, mida ütlevad need, kellel ei ole sellega, millest nad räägivad konkreetset kogemust.
Vaatame ikka teema pealkirja. Siin räägitakse 4.2 diislist D3 kere peal. Kui paljud teist on 4.2 D3 diisliga sõitnud? Kas olete ikka kindlad, et kostub midagi salongi? Või, et pläriseb meeletult? Või et ei ole võimalik õrna pedaali vajutusega julma minekut tunda?

Too S8 mootor on palju parem ülelaetuna RS6-e peal. A8 peal ei näe ma mingit mõtet sellel. See auto on umbes sama juhitav nagu paat ning talle piisab 4.2 dünaamikast üle pea - meil ei ole mingit Bahni ka, kus 300km/h lasta, ehk siis selle dünaamikat realiseerida ei õnnestu üldse, saab ainult 25-30 liitrit sajale kütusekulu nautida linnas, ei teagi mille pärast.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 13.05.13 15:13 Tsiteeri


Ma ei näe siin teemas ühtegi postitust, kus Sinu väiteid V8 diisli müra puudumise ja hea mineku osas D3 kerel oleks kahtluse alla seatud. Lihtsalt on välja toodud mõned täiendavad asjaolud, mis Sinu arvates on tilu-lilu, aga mõnede inimeste jaoks võivad olulised olla. Kui arutluseks on vabalthingav bensukas vs turbodiisel, siis on ju selliste asjaolude etteladumine, igaüks oma mätta otsast, igati kohane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 15:17 Tsiteeri


Teema on lihtsalt natuke aia taha läinud, muud midagi.
Need kes mind vähegi teavad, teavad ka, et mu peamine auto on keskmisest veidi kiirem bensukas, mitte diisel ning mulle istub üle laetud bensiinimootor palju rohkem.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 13.05.13 15:22 Tsiteeri


Kui teema algatajat see asi tegelikult ka huvitab, siis siit teemast on talle väga kasulikku infot. Samuti kõigile teistele. Seega minu arvates igati asja ette läinud teemaarendus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ramm
huviline



Registreerunud 15.03.07
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Range Rover Sport 5.0L 372kW

postitati 13.05.13 15:25 Tsiteeri


Aga tegelikult mind kui eluaegset bensiinimootori eelistajat huvitab kuidas siis see 4.2TD mootori ja muu müra on kuulda salongis? Kas pole üldse vahet bensiiniga või siis see pigem "kes kuuleb, see kuuleb"?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 13.05.13 15:58 Tsiteeri


A8 D3 kerel on müraisolatsioon nii korralik, et salongi ei kostu suurt midagi ei bensiini ega diiselmootoriga. Vibratsioon on samuti olematu. Kogu kära on pigem kütusevalikus kinni.
Omalt poolt lisaks vabalthingava V8 austajana siiski ka paar nooti selle kütte osas. Turbodiisel V8 on seni ilmselt väga vahva sõita kuniks ei pea kapotti avama ja tõdema, et nii, nüüd on vaja seda ja seda juppi. Ilmselt on need jupid sellise hinnaga, mis kaaluvad üles selle suhteliselt tagasihoidliku säästu küttehinna pealt diisel vs bensiin. Olles omanud 8-t V8 mootoriga bensiinijoojat, siis võin üsna julgelt väita, et on ikka kuradi muretu mootor. Ning uuemad ja kahjuks ka viimased V8 vabalthingavad on suhteliselt mõistliku linnakuluga ka. Mõne kolme liitri linnakulu vahe ei pane mind küll säästu ja julma mineku mõttes ostma diislit. Nagu mainiti et pole bahne kus 300km/h sõita, ei ole ka ju vaja iga foori tagant 800nm-ga kõik 4 ratast ringi lasta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 13.05.13 16:14 Tsiteeri


Kõik hea ja puha, kuid ühe asja olete ära unustanud.
Kõigi eelduste kohaselt omab S8 "sport suspension (PR-2MA/2MB)", mitte "standard suspension (PR-1BK)".
See on üks põhjus miks meie teedel tavalise õhuga auto poole vaadata.

V10 on juba natukene teisest puust, kui V8 mida siin võrreldakse ja kui kütusekulu pole probleem, siis miks mitte seda eelistada.
Olen nõus, 800nm madalalt on väga väga mõnus igapäevaselt, tean kuna sõidan ise chipitud v8ga.
See on tõsiselt nauditav kuna igasugune käikude allavahetuse vajadus puudub, kuna väänet on lihtsalt nii palju et auto kiirendab väga hästi ka 1600rpmi juures, mida näiteks 4.2 vabalthingav bensukas iial ei tee.

Minu soovitus oleks mõlemaga proovisõit teha, siis on pilt selge.
Pööra rohkem tehnilisele seisu/sõidukorrale tähelepanu ja loomulikult lisadele.

P.S> Minu chipitud v8 on vist eriti lahja, et kohapealt WOT tehes 255 rehve ringi ei lase, vähemalt mitte asfaldi peal.


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 16:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madu
A8 D3 kerel on müraisolatsioon nii korralik, et salongi ei kostu suurt midagi ei bensiini ega diiselmootoriga. Vibratsioon on samuti olematu. Kogu kära on pigem kütusevalikus kinni.


4.2-l on parem, aga 4.0-l on voori taga D peal seistes tuntav vibra.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.13 17:10 Tsiteeri


V8 bensukal ja V8 bensukal essi peal on ka päris suur vahe, seda just igapäevases liikluses sõites. C6 V8 rebib juba kohe algusest, seega pidevalt redlines istuda pole pointi ning ca 5000 pöörde pealt tahaks juba käigu ära vahetada. Samas nt B6/B7 peal kasutatav V8 (siinkohal ma pelgalt eeldan, et ka teistel viimastel nn vanakooli essidel on sarnased mootorid sarnase dünaamikaga) ei tee enne 4000 pööret suurt teist nägugi, alles 5 tuhande pealt hakkab asi korralikult käima ning vahemikus 6 kuni 7k on juba lausa lust, nagu pisike turboke tuleks siis järele aitama. Samas küttekulu räägib C6 (endal kogemus 246kw mootoriga) kasuks, lihtsalt sa ei litsu seda pedaali eriti. Sama mootoriga A8 neelab linnavahel paarutades oluliselt rohkem.

V10 S8 puhul ei olnud sellist tunnet, et madalalt rebida ei taha. W12 rebib veel eriti haigelt igalt pöördelt, vahet pole mis käik või kiirus sees on. Mis puutub V8 diislitesse, siis sõita on muidugi lust. Korralikult väänab ja maanteel näed selliseid numbreid, et tee või kord kuus Euroopale tiir peale. Samas on nendega ka probleeme. Eriti nadi on siis, kui puudub endal koht ja võimalus midagi odavalt nokitseda. Kuhugi sa vahele ei pääse ehk ruumi pole jnejne ning elu on näidanud, et V8 diislid on probleemsemad kui V8 bensiinikad. Ütlevad ka erinevate töökodade meistrid, et kasutatud diisli ost on puhas loterii.

Teemaalgataja peaks mõtlema, kus ta sõidab, kui palju sõidab, kus ta enda autot hooldab jne. Essi jupid on pea alati kallimad võrreldes A-dega. Pühapäevaautoks võiks W12 vägagi magus valik olla, hinnad võrreldes S8-tega on ka palju taskukohasemad. Lähedane inimene sõitis W12 Langiga pea 5 aastat, ostes oli 90 000 km ning müües 210 000 kopikatega ees. Mitte ühtegi nokitsemist või remonti selle auto mootor ei vajanud. Ei kettide pinguteid jms saasta ega midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.13 18:12 Tsiteeri


Eks ta nii ole, et see, mis ühe jaoks oluline, on teise jaoks tähtsusetu. Siin teemas on minu arvates nii mööda, kui pihta väiteid. Samuti mitmeid emotsionaalseid seisukohti, millede paikapidavus paneb ilmselt nii mõnegi muigama. Teemaautoril soovitan endale meeleparaste autodega proovisoit teha ja siis otsustada. Mitte ei maksa tähelepanuta jätta Mareki vihjet sport ohkvedru kohta.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 13.05.13 20:50 Tsiteeri


Tänan kõigile veel kord.. äärmiselt emotsionaalne ja verd ning higi õhku lennutavaid kommentaare on siin küll ja küll.
See on äärmiselt tore..

Sain targemaks, et siiski oleks mõistlik võtta bensiinikas A8, 3.0 või 4.2 mootoriga.. kuna ma ei ole eriti spets nende igast terminite alal, siis ma mõndadest asjadest aru ei saanud, pole hullu.

Peaks ehk tegema küsitluse siia ja vaatama, mida inimesed arvavad asjast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 13.05.13 21:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Diplomat
Tänan kõigile veel kord.. äärmiselt emotsionaalne ja verd ning higi õhku lennutavaid kommentaare on siin küll ja küll.
See on äärmiselt tore..

Sain targemaks, et siiski oleks mõistlik võtta bensiinikas A8, 3.0 või 4.2 mootoriga.. kuna ma ei ole eriti spets nende igast terminite alal, siis ma mõndadest asjadest aru ei saanud, pole hullu.

Peaks ehk tegema küsitluse siia ja vaatama, mida inimesed arvavad asjast.


Aga mida see küsitlus sulle annaks? Saaksid teada mida foorumikasutajad eelistavad, eelnevalt oli juba näha kui erinevad on inimeste soovid.

Auto ostad siiski endale, mitte teistele. Mine tee huvi pakkuvate autodega proovisõit ja peaks olema kohe selge, milline kõige enam meeldib.

Kui aga teiste arvamus palju loeb, siis mina valiksin D3 kere peal 4.2 bensiini ja suurema läbisõidu puhul 4.2 diisli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Diplomat
huviline



Registreerunud 31.08.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro, 132kw 2.5l

postitati 14.05.13 20:51 Tsiteeri


Kas sa mõtled midagi sellist? http://www.auto24.ee/used/1240512


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 14.05.13 21:01 Tsiteeri


Ise kettas olles pole Lang'il küll suurt pointi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.9% - SQL: 54.1%]