Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Arvamus Audi C6 ja B6? (Vastuseid: 32 | Vaatamisi: 7279)
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.01.12 09:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
kui ei osanud/ei viitsinud vastata, siis oleksid võinud ka lihtsalt kribamata jätta!

Küsimus ei ole oskamises või viitsimises. Kui oleks normaalselt küsitud, siis oleksin ka vastanud. Selle asemel küsitakse mõnitava alatooniga.
Antud mudelitel on veermikus täiesti erinevused olemas, ka antud piltidel on vihjed selle kohta täiesti olemas.

Ole nüüd nii hea ja loe minu postitus veel kord läbi, mille peale sa sõimama kukkusid. Selges Eesti keeles on kirjutatud "Sa ei vääri vastust", mitte "ma ei tea vastust".
Assumption is the mother of all fuckups, and you just fucked up.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 09.01.12 13:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Robinson
Tsitaat:
Algselt postitas: priidik
S4 @ 253 kw on rihmaga mootor, ehk siis kunagi võib oodata selle vahetus ees.
A6 @ 246 ja 257 kw mootorid on ketiga, et rihmavahetust ei tule, küll aga mõningatel juhtudel kettide pingutid tahavad vahetust. Võta nüüd siis näpust, kumb parem/soodsam lahendus on. A6 mootorid peaksid kütusekulu poolest sõbralikumad olema, kuid kindlasti on S4 elamus omaette.

Ise omasin A6 246kw pea 2 aastat ning läbi sai uhatud selle ajaga ca 60 000km. Arvestades küttekulu ning võimsuse suhet, siis väga hea auto on. Jupid on ka soodsad ja veermik vastupidav.


Audi S4-253KW-BBK mootor ei ole kindlasti rihmaga vaid ketiga mootor:
http://www.ebay.de/itm/Audi-S4-B6-8E-S4-BBK-BHF-V8-4-2-/280801155813?pt=DE_Autoteile&hash=item41610d9ae5

Rihmaga neist uuematest viimane 4,2 mootor oli A8 peal tähistusega BFM
http://www.ebay.de/itm/AUDI-A8-MOTOR-BFM-4-2-Bj-2005-246-KW-335-Ps-/250889017224?pt=DE_Autoteile&hash=item3a6a269788

A6-C6 kerel mootor 4,2 tähistusega BAT

Robinson sul võib täitsa õigus olla, mina olen siiani lähtunud Autolehe toimetuse seisukohast, milline on kättesaadav
siit.

Tsiteerin Autolehte: Tavamudelite valik tipnes 335hobujõulise 4,2liitrise V-8-mootoriga, mis tuttav 2002. aasta S4-lt, seda küll uuendatud versioonis (neli klappi silindripeas viie asemel ja kettajam).

V10 on väga mehine masin ning tõmmet jagub igast asendist, uimane pole ta ühti. Kuid küttekulu on ka hoopis teise auku, kui V8... Auklikumatel teedel sõites tundus see V8 mootor A6 aiste vahel juba päris jurakas ja raske, V10 puhul vaevalt, et asi etem on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.01.12 13:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: priidik
Kuid küttekulu on ka hoopis teise auku, kui V8...

Plus ka hoolduskulu... tegelikkuses on Lamborghini 5.2 FSI ja Audi mootorid nii mõneski sarnased...
Neli klappi on seal seepärast, et FSI ja viie klapi ära mahutamine oleks "natuke" raske olnud.

Samas ma arvan, et kui võtta 5.2 FSI ja 4.2 tavalise pritsega mootor, siis ei tohiks 5.2 FSI kütusekulu oluliselt suurem olla, kuigi tehaseandmed väidavad 10.8 vs 13.4.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 09.01.12 13:27 Tsiteeri


Vaata ikka ülemise otsa erinevusi, saab tõepärasema info. Eriti kui linnas liigeldakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.01.12 15:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: priidik
Vaata ikka ülemise otsa erinevusi, saab tõepärasema info. Eriti kui linnas liigeldakse.

Mulle ausalt öeldes tundub, et need A6-e 246kw tehaseandmed on paigast ära (liiga väikesed).
A6 4.2Q ja A6 4.2 FSI Q kütusekulu vahe on linnas vaid 5% (14.8 vs 15.6 sajale) tehaseandmete järgi, samas FSI tehnoloogia võiks justkui suurema vahe anda.
A noh, see selleks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 09.01.12 19:27 Tsiteeri


Linnas reaalne kütusekulu lühisõitudega 19-20. Libedaga nautides ka 22.

Maantee keskmine 100(reaalne, mitte, et sõidan 100-ga) ca 12,5.

Õlikulu hetkel veel öelda ei oska, sest 2tkm olen sõitnud, aga kulub :)


Kast toimetab minu jaoks rahuldavalt. Liikumasaamiseks on soovituslik kickdown teha, siis on elu lill.
Ebameeldiv ja ka ehk harjumatu on asjaolu, et kohalt läheb auto minema ka vaikselt vajutades 1. mitte 2 käiguga nagu enamus suure mootoriga autosid. Ehk siis hüppeta start vajab harjutamist.

Võttes arvesse, et 3,2q võtab linnas at least 16, siis 4,2 V8 ametlik 15,7 on ilmselgelt paigast ära. Vähemalt lühikeste sõitude ja mitte taganttuulega liikumise puhul. (Teadjamad võivad kommenteerida-täpsustada. Samas tean kodanikku, kes sõitis A8 4,2 ga linnas 13,5l)


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 10.01.12 12:18 Tsiteeri


Nagu mõni postitus tagasi sai mainitud, siis C6 A6 V8 puhul ongi väga positiivseks asjaoluks võimsuse vs küttekulu suhe. Eks alati kõik sõltub suuresti, kus autoomanik liikleb. Minu elukohaks oli Tallinna piirimail olev Kakumägi ning pm toimus igapäevane sõit kesklinna vahet ja kesklinnas. Paak täis paak tühjaks valemi puhul oli kõikide aegade keskmine sinna 13 kanti. Maanteel saab vabalt 9,5 sajale hakkama, seda koos möödasõitudega, saab ka vähemaga tegelikult, kui soovi on. Paagitäie keskmiseks üle 15 ei tulnud kunagi, ka talvel. Euroopa kiirteedel sai päris usinalt paugutatud ning siis reiside keskmiseks tuli kuni 11L/100km (nii muuseas mainin, et 170km/h @ 6.käik = täpselt 3000rpm, loomulikult läbi teistest ei sõida). Ei ole need tehaseandmed nii mööda ühti. Vastasel juhul ma ei oleks roninudki sellega tuhandeid kilomeetreid jutti rändama.

Kui tiba meenutada, siis mõne kivikese sinna kapsaaeda võiks ka visata. Kast vahel toimetas imelikult ning kippus käike vahetama jõnksuga, seda just agaramalt sõites ning kui auto arvas, et võiks käiguga pidurdada. Ka võttis päris palju aega, et mootor oma hariliku töösooja saavutaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
erhard
huviline



Registreerunud 08.06.05
Kasutaja on eemal


postitati 13.01.12 19:08 Tsiteeri


Teil oli siis milline isend? ( mõtlen kw)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 27.5% - SQL: 72.5%]