Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Targemad inimesed, pakkuge nõu | Audi A4 1.8T (2001) (Vastuseid: 38 | Vaatamisi: 3970)
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.09.11 06:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rom
Nelikvedu 1,8T otsas on overkill. IMO pole seal seda powerit, et röömu tunda. Pooleveolisel pole hädakest kedagi, ökom ja pisut muretum.


Üks kodanik kirjutas just klubiliikmete autode alla oma 1.9TDI A4 quattro kohta:
Tsitaat:
Algselt postitas: macdiversant
Hea võrdlusmoment oli just ükspäev oma 2.6-se 2WD C4 A6-ga, ristmikult kohalt liikudes lõin kogemata rattad ikka päris korralikult "tühja" käima.


Täpselt nii ongi. Talvel on sedasi väga kerge isegi liiklusohtlik olukord tekitada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 30.09.11 07:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tkv
No igal juhul sain vanematega rääkides aru, et Audit enne ei tule kui load käes, siis tulevad aga kohe jõulud nii et jaanuarini peab ootama.
See tähendab ka seda, et ilmselt kui see auto on tegelikult ka selline nagu kuulutuses näib, siis on mu must 1.8T ammu läinud juba nagu Black ka varem tõdes.
Eks siis 3 kuu pärast vaatab uuesti, äkki leiab samasuguse Quattro sel ajal juba ;)

Ehk siis hakkad sõitma vanemate autoga:P, emotsionaalselt oleks ikka palju mõjuvam, kui teed ise tööd ja ostad, mina olin ka 17, tegin suvel tööd, natuke oli ka varasemast ja saingi endale enne lubade kätte saamist 40tuh kroonise Ford Probe lubada ja see oli MINU auto:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.09.11 10:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: tkv
No igal juhul sain vanematega rääkides aru, et Audit enne ei tule kui load käes, siis tulevad aga kohe jõulud nii et jaanuarini peab ootama.
See tähendab ka seda, et ilmselt kui see auto on tegelikult ka selline nagu kuulutuses näib, siis on mu must 1.8T ammu läinud juba nagu Black ka varem tõdes.
Eks siis 3 kuu pärast vaatab uuesti, äkki leiab samasuguse Quattro sel ajal juba ;)

Ehk siis hakkad sõitma vanemate autoga:P, emotsionaalselt oleks ikka palju mõjuvam, kui teed ise tööd ja ostad, mina olin ka 17, tegin suvel tööd, natuke oli ka varasemast ja saingi endale enne lubade kätte saamist 40tuh kroonise Ford Probe lubada ja see oli MINU auto:cool:

No tegelikult on mul endal 4500 euri varutud juba, see et mul vanematelt juurde tuleb raha ei tähenda et oleks tegemist vanemate autoga, kuna lõviosa rahast tuleb ikkagi minu kontolt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 30.09.11 10:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tkv
No tegelikult on mul endal 4500 euri varutud juba, see et mul vanematelt juurde tuleb raha ei tähenda et oleks tegemist vanemate autoga, kuna lõviosa rahast tuleb ikkagi minu kontolt.


Sel juhul tubli! On palju lihtsam, kui ei pea vanematele aru andma;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 30.09.11 12:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Tsitaat:
Algselt postitas: kiin21
Nelik võta kindlasti, kui müügis ei ole siis ära kohe pooleveolist nuhtlust ostma torma.Kindel valik ja lõbus talv:P


Ei tasu ka mainimata jätta, et tasuta lõunaid ei ole olemas, ehk siis kui tahad, et ka tagarattad veavad: = suurem kütusekulu ja hoolduse/remondiraha (eeldame, et nii esiveoline kui Q on sama mootori, käigukasti, väljalaskeaasta ja läbisõiduga ning tehnilise seisukorraga). ;)



Hakkab pihta jälle see kütusekulu teema...no kas see 0.5 liitrit kuni 1 liiter on tõesti nii hirmus vahe, et peaks ostma kokkuhoiu nimel pooleveolise? Hoolduse/remondiraha...no ei ütleks, et selle q ülalpidamine oleks märgatavalt kallim pooleveolise omast. Suht samasse suurusjärku jäävad, natukene on q kallim hoida, kuna liikuvaid juppe on rohkem. Nagu siin ka varem öeldi- see väheke suurem kulutus tasub end kuhjaga ära lõbu ja ka turvalisuse arvelt, lisaks on quattrot natuke lihtsam tulevikus müüa.
Muideks, 100-le lisaks, et korralik (tõsi küll, vanakooli) quattro teeb linnamaasturile lumes silmad ette näiteks ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 30.09.11 13:06 Tsiteeri


1.) No 1l on ikka ca 10-15% kütusekulu erinevus, see on täitsa näitaja.
2.) Vähemalt vanemal a4-l on monomähkijal tagasild ülilihtne, q-l aga kaigaste rägastik pluss veel veoagregaat ise ja kiiremini kuluv sidur jne, uuemal (b6) aga on ka monol tagasild juba kaigaste rägastik (sõltumatu vedrustus), seal on siis ülalpidamise vahe q-ga võrreldes väiksem, samas aga ka sõiduomaduste vahe väiksem, sest ka juba monol on sõltumatu tagavedrustus ja ESP hoolitseb stabiilsuse eest ning veojõukontroll säästab rehve ning aitab talvel kiirelt kohalt ära minna.
3.) Väga paljud on siin erinevates teemades väitnud, et nelikveolistel nii man kui aut kastiga isenditel käib mingeid pauke ja lokse käiguvahetusel läbi jne, peetakse seda normaalseks, et rohkem ülekandeid ja nii ongi loomulik, aga see on ju jama, monomähkija püsib kauem tihe, seda tunned sa igapäev.

Parem osta monomähkija ja hoida kütusekulu ja hoolduse pealt kokku ning soetada iga aasta selle eest uued tippklassi rehvid, saad enne pidama, kui quattro mitte nii heade rehvidega ning talvel omab ka auto täiesti piisavat läbivust.
Kust otsast ka quattro turvalisem on, selle juhitavus on ebaloogilisem ja vajab rohkem vilumust ning tekitab, eriti algajal juhil, teeoludest vale ettekujutuse, karm tõde saabub pidurit pressides.
Ma ei vaidle siinkohal vastu, et nelikvedu on hea ja läbivus parem, aga enamik lihtsalt lustib selle nelikveoga ja "teeb ära" foori all teistele, igapäeva elus on jummala poogen mitu silda veab ja olulisem on kulude kokkuhoid!
Eriti huvitavad on aga esivedu nuhtlusteks nimetavad kommentaarid:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.09.11 15:50 Tsiteeri


audi_a4_v6, sinu esimene talv neliveolise roolis on vist veel ees? Räägime kevadel uuesti. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 30.09.11 15:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
audi_a4_v6, sinu esimene talv neliveolise roolis on vist veel ees? Räägime kevadel uuesti. ;)

OK! Aga niipalju selgroogu on mul küll, et pooleveolisi mõtetuteks nuhtlusteks ei hakka pidama:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 30.09.11 16:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Black
audi_a4_v6, sinu esimene talv neliveolise roolis on vist veel ees? Räägime kevadel uuesti. ;)

OK! Aga niipalju selgroogu on mul küll, et pooleveolisi mõtetuteks nuhtlusteks ei hakka pidama:D

Liitun a4 v6-ga, pole esi/tagaveolisel häda midagi, kui päris metsas vöi lähimast lahtilükatavast teest eemal ei ela.
Masinad on erinevad, inimesed on erinevad ja iga asi nöuab tunnetust jne, sellest ka eelistused.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Killhoven
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 1.6 74kw

postitati 30.09.11 20:35 Tsiteeri


Ühte neliveolist a6-te proovides panin tähele, et ta oli omajagu lärmakam kui eelnevalt proovitud samalaadne esiveoline. Põhjuseks öeldi, et quatrod ongi sellised, pisut lärmakamad. On`s sel tõepõhi all?


Logic is the art of going wrong with confidence
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 30.09.11 23:13 Tsiteeri


Milles see lärmakus seisnes? Veoskeemist tulenev lisalärm saab olla vaid undamine ja/või kolksud-põmpsud diffritest, aga mõlemad on seotud kehva seisukorraga ja ei saa kuidagi öelda, et quattro ongi lärmakam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 01.10.11 08:11 Tsiteeri


Selle erinevuse kuulmiseks kaht samades oludes sama palju sõitnud autot võrreldes peaks absoluutse kuulmisega inimene olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Killhoven
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.11
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 1.6 74kw

postitati 01.10.11 09:12 Tsiteeri


Ok, siis lihtsalt aeti udu, et enda masina kehva seisukorda välja vabandada.


Logic is the art of going wrong with confidence
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 01.10.11 11:10 Tsiteeri


OT- aga siiamaani on igapäevasele klubirahvale kindlasti paari-kolme viimase aasta jooksul silma jäänud, et lõpuks hakkavad kõik, kes nelikuga talve ära sõitnud on, rääkima teist keelt. :) Ma pigem ütleks, et vahvad on need põhjendused, miks nelikut mitte osta: See võtab ju liitri rohkem kütust. :D Aga see, mis sa suvel ehk kokku hoiad, kaotad talvel kahekordselt. Ja see on ainult kütusekulust jutt. Mõtlen siinkohal igapäeva rahulikku sõitu, ilma jääraja külastuseta jne. Autol on, tõesti üks sild lisaks, mille jooksudele ja kolksudele tuleb lisaks tähelepanu pöörata, aga näiteks juba rehvikulu on väiksem, minu arvates. Kui sillad jonksus on. Kui esimese suure lumega suretad pidamise ja vähese gaasi tõttu lumel auto välja, siis saad nagu aru, et oih. :D Või kui see lumel kohalt minek tuleb liiga kiiresti, sest sa ju iga teise kehaosaga ootad, et pead natukene meelitama gaasiga jne. Ma ei ütle, et esiveoline Audi ei ole Auto. Samamoodi algab a-tähega, aga milleks meile ketsid, kui saab uisutada? :P

(Ei olegi nii väga OT vist-Varsti saab need teemad üheks kokku panna ja AC kodukale panna igal sügisel:D Ja kevadeks siis turbotamise teema.)

Igatahes loodame, et teemaalgataja vaatab veel need kolm kuud foorumis ringi ja teeb selle järgi omad otsused. Tulgu, mis tuleb, peaasi, et korralikult kontrollitud enne ostu saab, et hilisemaid probleeme vältida.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 40.1% - SQL: 59.9%]