Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  16  17  18  19  20  ..  22
Autor:
Pealkiri: Audi Coupe 2,6q - 1995 - audi_a4_v6 (Vastuseid: 540 | Vaatamisi: 82696)
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 19.12.12 15:41 Tsiteeri


Sai elektriku juures käidud igikestva tühikäigu probleemiga, kuid tal vist väga aega ei olnud, ütles, et kohendas TPSi ja pöörded kukkusid kenasti alla, kõik muud näidud olid kombes (lambdad, pinged, tühikäiguklapp jne) ja siis enam viga esile kutsuda ei õnnestunud. Varsti lähen ilmselt elektriku juurde tagasi, kui tal väheke rohkem aega, aga seniks uurin ise natuke. Lugesin ingliskeelsest netist, et minu masinaga sarnaseid sümptomeid 2,6 mootoril on tekitanud küll TPS, kui tahaks, siis ikka uue panna selle asemele, aga need vist väga kallid ja mis kogemusi üldse kaasfoorumlastel sellise detaili kulumisega on, mis seal remonditav ja kas kasutatud peast on lootust korralikku leida või kas mu jutus üldse jumet on?:)
Aga muidu masin tiksub kenasti, kuna uus aku peal, siis -19C käivitus masin suhteliselt hetkega, naginaid ka salongis külmaga vähem, kui soojaga (huvitav anomaalia), ainult jah, keskmine kütusekulu kipub sinna 12 ligi olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 19.12.12 23:22 Tsiteeri


Endiselt usun mina, et käimari torsen õhtal. Mul sama undamise/vilina teema, ainult 90 pealt ja mida suurem kiirus seda suurem on "hääl".
Naginate kohta märkasin sama eelmine talv.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 20.12.12 07:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kiku
Endiselt usun mina, et käimari torsen õhtal. Mul sama undamise/vilina teema, ainult 90 pealt ja mida suurem kiirus seda suurem on "hääl".
Naginate kohta märkasin sama eelmine talv.

Mul nii ei ole, kuskil 40-st alates kuni jumal teab kuhu maani on hääletu, kaob järsku ära, sama järsku nagu tekibki, ja sellele laagrile breakcleanerit lastes kaob hääl natukeseks ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 20.12.12 12:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Kiku
Endiselt usun mina, et käimari torsen õhtal. Mul sama undamise/vilina teema, ainult 90 pealt ja mida suurem kiirus seda suurem on "hääl".
Naginate kohta märkasin sama eelmine talv.

Mul nii ei ole, kuskil 40-st alates kuni jumal teab kuhu maani on hääletu, kaob järsku ära, sama järsku nagu tekibki, ja sellele laagrile breakcleanerit lastes kaob hääl natukeseks ära.


Aga uuri palju a varuosa maksab. Nagu bemmi a varuosa ning pane see, kui on vigane on tal olemas ka garantii, peaasi, et mingi töökoda millel litsens on vahetab selle ära. Forsist näiteks ostes peab vahetama selle puki ka forsis, siis on ka garantii. Üks varjant igatahes.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 20.12.12 13:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kiku
Aga uuri palju a varuosa maksab. Nagu bemmi a varuosa ning pane see, kui on vigane on tal olemas ka garantii, peaasi, et mingi töökoda millel litsens on vahetab selle ära. Forsist näiteks ostes peab vahetama selle puki ka forsis, siis on ka garantii. Üks varjant igatahes.

Ei usu, et keegi mulle garantii annab, kui bemari a-varuosa audi külge lasen panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 20.12.12 16:17 Tsiteeri


Ahh kurat, ma selle peale ei mõelnudki. :D
Aga siis on 034'st vast veel üks varjant tellida see vahepukk.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 20.12.12 21:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kiku
Ahh kurat, ma selle peale ei mõelnudki. :D
Aga siis on 034'st vast veel üks varjant tellida see vahepukk.

Aga äkki sa räägid sellest täpsemalt? Kui tellida selle masina jaoks mõeldud asi, siis on mul vähemalt hiljem õigus ka pretentsioone esitada:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 20.12.12 23:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Kiku
Ahh kurat, ma selle peale ei mõelnudki. :D
Aga siis on 034'st vast veel üks varjant tellida see vahepukk.

Aga äkki sa räägid sellest täpsemalt? Kui tellida selle masina jaoks mõeldud asi, siis on mul vähemalt hiljem õigus ka pretentsioone esitada:P


Peaks olema küll, foorumis peaks meil olema küll isikuid kes sealt tellinud. Simo kas või.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.13 11:42 Tsiteeri


Täna sai natuke jälle masinat parendatud. E.m.a. (enne minu aega) toimunud avariist oli see esiventilaatoreid hoidev plastraam kohati katki. Võtsin romulast korraliku ning vahetasin ära.
Paigaldasin ka uued kojamehed, seekord tootjaks Trico.
Paigaldatud sai ka metalltükk ja polt akukinnituseks, siiani oli aku peal lahti.
Algselt oli plaan ka termostaadi kallale asuda, ostsin isegi ära, aga uurisin seda soojenemise protsessi ning oli radikast selgelt tunda, et termostaat avanes siis, kui armatuuris kell näitas 80C, ventikad lähevad järgi siis, kui armatuuris kell näitab 90C, soojaks läheb masin kiiresti ning täpselt sarnast käitumist täheldasime ka isa 2,6 b4 avantil. Seega otsustasin, et ei hakka seda termostaati torkima, mingit olulist vahet ei ole, kella järgi on maanteel näiteks -5C ilmaga mootori temp 80C, linnas käib ka 90-ni, aga siis sekkuvad kuskil 90 pealt ventikad. Mäletan, et suvel läksid nagu ventikad kuskil 100C pealt järgi, aga need vist erinevad andurid ja ju siis ilm mõjutab ka!
Vanemate kodust otsisin üles ka b4 2,6 aut avanti mootoriaju (ECU), järgmise nädala jooksul prooviks siis elektriku juurde saada, kes selle peale paneb ja saab näha, kas see 1000-2500ni pöörete mitte tundmise probleem (tinglikult olen seda tühikäigu probleemiks nimetanud varem) kaob.
Muidu masin kalla ja talla juba päris kaua, mingit otsest remonti polegi vajanud ammu, lihtsalt parendamised, mis sõiduomadusi otseselt ei mõjuta, igasuguse selle talve külmaga ka suht koht paugupill, ikkagi uus aku.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Quattru
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.12.09
Asukoht: Hiiumaa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 V6

postitati 03.02.13 12:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
http://static3.album.ee/files/1097/85/large_27446251_2AjJ.jpg
Vana aku oli teeninud juba 8 aastat ning sai eelmine talv ka korra-kaks läbi külmuda kui ma õigesti mäletan.

Kena Coupe, just mõtlesin oleks pildi all FB stiilis Like nupp, siis vajutaks koheselt:D
Sul sama 2.6L moto, siis hakkas silma su uue aku ost, miks otsustasid 60ah? Kas määras hind või tehase poolt 110kw sellise mootori mahu kohta ongi ettenähtud 60ah?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.13 12:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
http://static3.album.ee/files/1097/85/large_27446251_2AjJ.jpg
Vana aku oli teeninud juba 8 aastat ning sai eelmine talv ka korra-kaks läbi külmuda kui ma õigesti mäletan.

Kena Coupe, just mõtlesin oleks pildi all FB stiilis Like nupp, siis vajutaks koheselt:D
Sul sama 2.6L moto, siis hakkas silma su uue aku ost, miks otsustasid 60ah? Kas määras hind või tehase poolt 110kw sellise mootori mahu kohta ongi ettenähtud 60ah?

Forss nagu soovitas seda ja ka eelmine oli see, soovituslik aga vist suurem?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Quattru
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.12.09
Asukoht: Hiiumaa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 V6

postitati 03.02.13 12:39 Tsiteeri


Vahetasin ka just akut enne jõule, vana oli ka 55Ah. Läksin poodi uue järgi ning küsiti kohe mis mootorile, mis aasta autole akut ostin. Seejärel tuulati head mitu minutit arvutis kataloogides ning vastati, et selle aasta A4jale 2,6 V6 motoga on ettenähtud 80Ah. Mainiti, et vana 55ne selle mootori kohta pidavat talvel ikka väheks jääma, pole ka ime et see 3a vana suuremate külmadega ja ühikeste sõitude puhul jäi nõrgaks ja alla andis.

edit: Fixus autokaubad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 03.02.13 12:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Sul sama 2.6L moto, siis hakkas silma su uue aku ost, miks otsustasid 60ah? Kas määras hind või tehase poolt 110kw sellise mootori mahu kohta ongi ettenähtud 60ah?

Forss nagu soovitas seda ja ka eelmine oli see, soovituslik aga vist suurem?


Minu b5-l sama mootorikubatuuri juures J0L = Battery 340 A (70 Ah) ja generaator 120A. Aku vahetusel läks peale 12/ 72/ 720 näitajatega element


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reff20
bännitud topeltkonto



Registreerunud 21.10.12
Asukoht: Võru maakond
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2.0 85KW

postitati 03.02.13 12:44 Tsiteeri


Kas see uuema S-i rool istub tõesti 1:1-le nuutide otsa või pidi(peab) seal midagi muutma ka?


Koodineeger.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Quattru
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.12.09
Asukoht: Hiiumaa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 V6

postitati 03.02.13 12:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
Sul sama 2.6L moto, siis hakkas silma su uue aku ost, miks otsustasid 60ah? Kas määras hind või tehase poolt 110kw sellise mootori mahu kohta ongi ettenähtud 60ah?

Forss nagu soovitas seda ja ka eelmine oli see, soovituslik aga vist suurem?


Minu b5-l sama mootorikubatuuri juures J0L = Battery 340 A (70 Ah) ja generaator 120A. Aku vahetusel läks peale 12/ 72/ 720 näitajatega element

Väga hea, keskmine tulemus. :D Nii et tehase poolt ettenähtud siiski 70Ah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.13 14:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: reff20
Kas see uuema S-i rool istub tõesti 1:1-le nuutide otsa või pidi(peab) seal midagi muutma ka?


Kõik istub otse, aga kogu sellega seonduv seal on nagu c4 a6:P Ilmselt siis tehasest, sest roolivarda läbimõõt on c4 a6 oma, seega ka kangid sobisid a6 omad pnp. Olen nagu kuskilt kuulnud, et viimastel coupedel ja cabriodel nii asi ongi, ilmselt oli mõistlik, kuivõrd neid toodeti vähe ja kasutati juppe, mida ka teistel masinatel kasutati samal ajal.


Aku poolelt aga äkki on erinevus ka audi 80 ja a4ja vahel? Peaks vaatama, mis genekas peal on, kuigi varustuse poolelt nagu ei erine b5st minu coupe, seega peaks olema sama genekas?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
weiks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.05.10
Asukoht: Sindi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 2.7BiTQ 92'; A4 1.8TQ 95'; Cabrio 1.8T 95'; A4 3.0TFSi manu 08'; S4 3.0TFSi 10'; A4 1.8TFSi 13'

postitati 03.02.13 15:09 Tsiteeri


Nuut ikkagi sama. See C4 mille osadeks tegin oli ka airbagiga S-i rooliga ning sellele sobisid otsa ka kõik muud B4/C4 roolid mis mul majapidamises olid, seega sobib ka vastupidi ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 03.02.13 17:49 Tsiteeri


See uuema tüübi s'i rooli jaoks on siiski vaja, et coupe/80 oleks alates 93 lõpp või 94 aasta algus kuni lõpuni, ehk siis kui läks vahetusse armatuur ja asemele tuli kundepoolse airbagiga varjant. Näiteks tavaline 3 kodaraga s2/s4/s6 sport rool ei lähe nendele otsa ja vastupidi. Foorumis oli kusagil pikk teema selle kohta.

Jahutuse teema kohapealt, kui 100 pealt lükkab vendi taha õigemini 102 kraadi juurest siis on 2 pinine temp andur. Kui on 3'ne siis oli ta vist kas 94 kraadi vms. Näiteks r5 motol ongi reaalne töö temperatuur üle 90kraadi, sellest ka jahutussüsteemis nii suur surve sees, kuna tehasest arvati, et jahutab mootorit paremini.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 03.02.13 18:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Aku poolelt aga äkki on erinevus ka audi 80 ja a4ja vahel? Peaks vaatama, mis genekas peal on, kuigi varustuse poolelt nagu ei erine b5st minu coupe, seega peaks olema sama genekas?

Generaator kindlasti 120A, kuid pakun, et aku peaks olema 63@300, ehk et midagi sellist:

8GL = Alternator 120 A
J0J = Battery 300 A (63 Ah)


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
weiks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.05.10
Asukoht: Sindi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 2.7BiTQ 92'; A4 1.8TQ 95'; Cabrio 1.8T 95'; A4 3.0TFSi manu 08'; S4 3.0TFSi 10'; A4 1.8TFSi 13'

postitati 03.02.13 18:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kiku
See uuema tüübi s'i rooli jaoks on siiski vaja, et coupe/80 oleks alates 93 lõpp või 94 aasta algus kuni lõpuni, ehk siis kui läks vahetusse armatuur ja asemele tuli kundepoolse airbagiga varjant. Näiteks tavaline 3 kodaraga s2/s4/s6 sport rool ei lähe nendele otsa ja vastupidi. Foorumis oli kusagil pikk teema selle kohta.


Kõik roolid mis minu auto(92.a B4) peal proovitud läksid täpselt otsa sellele A6 C4-le, mil oli too kõnealune airbagiga S rool. Seega ma ei näe mingit põhjust, miks see teistpidi ei peaks toimima. Teised roolisamba plastikud ümber ning asi igati vinks-vonks. Klubiline Remo tegeleb ka selle rooli paigaldusega ning tal täiesti tavalise armatuuriga isend.

Muidugi ideaalis oleks vajalik see samba osa ümber swappida, kuna kangid teise läbimõõduga ning katete kinnitused kangide külge tehtud nende järgi. Aga kui käed sealt samuselt välja ei kasva, saab need istutada ka praeguste tavaliste kangide külge.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 03.02.13 18:58 Tsiteeri


Väga imelik, kindlalt oli foorumis juttu et see airbagiga rool vanematele mudelitele otsa ei lähe.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.13 19:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Generaator kindlasti 120A, kuid pakun, et aku peaks olema 63@300, ehk et midagi sellist:

8GL = Alternator 120 A
J0J = Battery 300 A (63 Ah)

Exide koduleht näitab ka midagi sellist, seega ikkagi pm õige aku, käivitusvool (mis võibolla kohati olulisemgi) on suuremgi.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
weiks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.05.10
Asukoht: Sindi
Kasutaja on eemal

Auto: 80 2.7BiTQ 92'; A4 1.8TQ 95'; Cabrio 1.8T 95'; A4 3.0TFSi manu 08'; S4 3.0TFSi 10'; A4 1.8TFSi 13'

postitati 03.02.13 19:12 Tsiteeri


See erinevus tuleb vast sellest, et mingist aastast alates muutus B5 puhul see nuudi mõõt aga välimuselt jäi see rool samaks nagu see mis tollel kupeel. Esimestel B5tel on muidu nuut sama mis B4/C4 ning nende pealt pärinevad roolid sobivad samuti. Kui selline uuem nüüd kätte juhtus(uuema nuudiga), siis võiski tekkida vale arusaam, et ei sobi kuid selle tarvis ka lahendus olemas. Poes müüakse nuudi ülemineku jubinat ning selle abil saab rooli sobima.

Nüüd aga oleks sobiv OT ära lõpetada. Ehk moded viitsivad selle rooli teema kuskile ümber tõsta, et ka tulevikus kellegil sellest infost abi oleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 16.02.13 20:23 Tsiteeri


Et siis natuke jälle seda mootori pöörete juttu siia: nimelt üks elektrik andis alla, vahetasin tema juures TPS anduri kui ECU kasutatute vastu, mille korralikku toimimist ei teadnud, miskit aga ei muutunud. Siis viisin Tartus DIAsse, seal lõigati ECUsse minev kiiruse signaal läbi, öeldi, et korras, maksin kena kopika, sit.tagi pole muutunud, lihtsalt oli garaa˛is soojenenud ja siis sõites ei jõnksutanud gaasi vabastades (nagu ka suvel ei olnud seda probleemi, üldse kui väljas mingi +5 või rohkem, siis probleemi pole), aga kohapeal gaasi andes oli 1200-2500 ikka tühimaa, kui masin jahtus, tuli kõik tagasi. Olen juba päris palju lugenud välismaistest foorumitest jne, aga ei ole veel täit selgust.
Eemaldasin täna pistiku seisva mootoriga autol tühikäigumootorilt (mis siis poeuus), kõik toimib kenasti nii külmalt kui ka lasin päris soojaks, ilmselt tuleb sellega probleemi, kui läheb soojemaks ja hakkab kliima rakendumine jne, aga see selleks, hetkel sõidan ilma. Mina saan asjast aru nii, et mingil põhjusel annab ECU tühikäigumootorile valeinfot ja kui vajutan gaasi, ei saa ECU vist MAP sensorist õiget infot ja tühikäigu mootor püüab kuni sulgemiseni hoida tühikäigupöördeid kuniks see enam võimalik pole ja pääseb esile ka gaasi vajutus, kuid siis mootor ärkab kuskil 2500 pealt. See MAP sensor on ECUsse sisse ehitatud, viskasin ka sellele pilgu peale, ega midagi näha pole, aga ilmselt tüüpviga ja ka teise masina ajul vigane, ei tea. Kuna aga see süsteem (õhulugejata masin) on igasugu jamade suhtes eriti tundlik, siis on vist ka võimalik mingi pihusti jamamisest tulenev häiritus süsteemis, välismaistest foorumitest jäi miskit sellist silma. Eks aeg näitab, aga lihtsalt mõni hetk viskab kopa ette ja...


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.02.13 20:39 Tsiteeri


:D

Tegelikult on lihtsalt vaakumleke kuskil suure tõenäosusega või temp. andur jamab (mootoritemp või IAT).
Mõlemad ajud toimivad 99% tõenäosusega korrektselt ning reageerivad lihtsalt vigasele sisendile.

A see teema näitab eesti "proffi" autoremonti. Klient ka juba vaikselt hakkab uskuma seda sitta, mida talle räägitakse.
Teades natuke, kuidas mootorijuhtimine töötab, hakkasin ma lihtsalt valju häälega naerma.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  16  17  18  19  20  ..  22
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 28.8% - SQL: 71.2%]