Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: C5 allroadil ukselukk jääs (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 2249)
martinl1
huviline



Registreerunud 20.08.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.02.11 14:28 Tsiteeri
C5 allroadil ukselukk jääs



Tere,

Mure siis järgmine, et mõlemad eesmised ukselukud jääs, 2001 allroadil hommikul teen lahti, aga kinni enam ei seisa ehk ei lukusta ära, ainuke variant ust käega kinni hoida ja sõita (väga tüütu), toimima hakkab, kui auto on seest juba väga saunaks köetud või siis soojapuhuriga lukk soojaks aetud. Siit ka küsimus, mida teha, et ta iga kord ära ei külmuks kui üle 3h peab seisma? Olen puhuriga ukse soojaks lasknud ning siis WD-40 vahele lasknud, kuid see ei aidanud, nii kui vahepeal sula oli ja uuesti külmaks vedas tuli probleem tagasi.

Kui teema juba kuskilt varem läbi käinud siis palun see kustutada, otsisin kuid ei leidnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 24.02.11 14:43 Tsiteeri


Tüüpiline värk. Uks lahti võtta ja lukumehhanism ära puhastada ja määrida, ega muu ei aita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
martinl1
huviline



Registreerunud 20.08.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.02.11 14:59 Tsiteeri


Millega kõige parem määrida oleks? Mingi tavoti sarnase paksema lägaga ? WD-40 ei ole vist parim lahendus sinna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 24.02.11 15:00 Tsiteeri


Wd-40 ei jäänud ka minu masinal tööle. Ujutasin silikoonmäärdega üle ja praegu pole enam seda probleemi olnud.


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Mudjamix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.03.05
Kasutaja on eemal

Auto: TT mk2 + Q7

postitati 24.02.11 16:43 Tsiteeri


Mingit paksu löga sinna kll pole vaja ajada.WD-40 on muidu hea aga ta ei püsi peal kaua.Kasutasin mingit sarnast asja ainult see pidi paremini peal püsima.Nime ei mäelta kahjuks praegu.Ainuke jama ongi see et sealt vahelt pihustades ei ole mingit kasu vaid peab selle lukustuse mehanismi sealt lahti arutama kõik.Tegin just ühel Seatil sama tööd kuna iga külmem ilm olid jamad.Nüüd töötavad hästi.Omal kah juhiuks vahel jamab aga pole viitsinud veel lammutama hakata.


Don't drink and drive. You might hit a bump and spill your beer
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martinl1
huviline



Registreerunud 20.08.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.02.11 17:19 Tsiteeri


Tänud, proovin lähiajal lahti lammutada need lukud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 24.02.11 18:03 Tsiteeri


Omadele kogemustele tuginedes - kõmmutasin mootori pesuainet, Valvoline lukuõli ja mis peamine - terve spraypudeli lukusula luku keelesüsteemi peale niipalju ja niikaugele kui sain ja lukk töötab siiani. Võta nüüd kinni milline neist ainetest luku tööle pani aga näha oli, et keele vahele oli määritud mingit valget möga mis külmaga paksuks läks. Enne lammutamist võid ju katsetada. Igatahes ise usun et lukusula pesi sealt vahelt nii mõnegi jama maha. On päris palju olnud kommentaare selle kohta ja on olnud ka kindlaid väiteid et sedasi lukku pole võimalik korda saada. Mina aga sain. Ennem hommikuti pidin isegi ust kinni hoidma niikaua kui salong seest soojaks läks ja külmakraadid olid siis -10. Nüüd aga saab ka -25 ga kenasti hakkama :)See insident oli see talv A6-ga ... eelmine aasta oli sama jama A100-ga ja paljud ütlesid et sina seda lukku küll enam terveks ei saa, et tuleb ära vahetada ... selle luku puhul piisas ainult Valvoline Mos2 Sprayst ja asi toimib siiani :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pillekas
huviline



Registreerunud 12.03.10
Asukoht: Läänemaa
Kasutaja on eemal


postitati 24.02.11 21:04 Tsiteeri


Mul oli sama jama iga talv.Mina panin sinna punast litooli ja ei ole minul mingit probleemi peale seda olnud.Ei kiskunud ma midagi lahti.Need vedelad õlid ei aita ja kui,siis ainult selleks korraks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 25.02.11 09:11 Tsiteeri


Siin üks vana teema, äkki kellegile abiks. Peaks ise ka proovima seda nippi.
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=11814&page=1&highlight=ukselukk külmunud#pid91384

Eelmine talv oli mu autol suure külmaga sama jama, et juhiuks ei lukustunud ja tuli veidi soojendada, enne kui sulguma hakkas. Lasin ukse lukusti vahele igas suunas elektroonikapuhastus sprayd ja seejärel pole kordagi jamanud enam.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 26.02.11 06:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Eelmine talv oli mu autol suure külmaga sama jama, et juhiuks ei lukustunud ja tuli veidi soojendada, enne kui sulguma hakkas. Lasin ukse lukusti vahele igas suunas elektroonikapuhastus sprayd ja seejärel pole kordagi jamanud enam.


Ega peabki laskma sinna vahele mingit sellst ainet tõesti mis selle jama sealt välja peseks. Peaasi et värvi ära ei rikuks. Nagu lukusula, nii tundub et siis ka elektroonika puhastus sprayl on suht puhastavad võimed :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 26.02.11 08:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Eelmine talv oli mu autol suure külmaga sama jama, et juhiuks ei lukustunud ja tuli veidi soojendada, enne kui sulguma hakkas. Lasin ukse lukusti vahele igas suunas elektroonikapuhastus sprayd ja seejärel pole kordagi jamanud enam.


Ega peabki laskma sinna vahele mingit sellst ainet tõesti mis selle jama sealt välja peseks. Peaasi et värvi ära ei rikuks. Nagu lukusula, nii tundub et siis ka elektroonika puhastus sprayl on suht puhastavad võimed :)


Värvi ei rikuks? Ma lasin ikka ukse küljel olevate lukustushoobade vahele igas suunas, mitte võtmeauku. Aga see spray (Motip) ei tohiks värvi rikkuda. Break cleaner peaks ka hästi sobima selleks.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 26.02.11 08:30 Tsiteeri


Mina jändasin samuti kõikvõimalike ja võimatute ollustega sel talvel. Sai nii luku mehhanismidesse lastud silikone ja spetsiaalmäärdeid jne. Lõpptulemus oli suhtkoht üks - kruvikas ja "välgumihkel" oli alati abiks kui lukustikeel oli jälle külmunud või võti ei tahtnud mitte ühtegi lukku avada.

Täiesti lambist lasin ühel korral suvalist asja lukuauku ja mehhanismidele, kuna mitte midagi muud rohkem käepärast polnud ning OH IMET. Peale seda pole mul olnud enam mingit muret selle talve jooksul. Siiamaani imestan, et ei aidanud igasugu õlitavad ja silikoonitavad jnejne. "selleks eesmärgiks mõeldud spetsiaalsegud" ja siis lambist mingi suvaline jurakas tegi mul kõikide autode lukud perfektselt toimivaks ja mitte külmuvaks. Kui ma nüüd tooteinfot olen hiljem lugenud, siis olen aru küll saanud, et äkki oleks nagu varem pidanud seda proovima :D. Tegemist siis suhteliselt vett eemale "peletava" asjaga ja tänu sellele pole lihtsalt midagi, mis enam kinni külmetaks neid vidinaid.
Ühe masina viisin spetsiaalselt kaubamaja soojemasse parklasse mingiks ajaks, siis lasin seda möginat lukusüdamike ja lukustite sisse ja viimased ~kuu aega pole samuti muresid rohkem olnud. Teisele masinale olen seda asja ikka nädalas korra natuke ustesse pihustanud (no nii igaks juhuks :D).

Kes soovib see proovib, mina pole effektiivsemat asja siiani kohanud. Link tootele.

Selle asja toimimise eelduseks on muidugi puhas lukumehhanism, mitte "tavotistunud" vana p*sa peale asja pritsimine.

Edit: Ühest asjast, millest ma soovitan külmades tingimustes kaarega mööda käia! Link.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 26.02.11 09:19 Tsiteeri


Mina lasin jälle seda head kraami http://www.gerd.ee/index.php?page=64&action=show_product_details&product_id=32&group_id=58


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 26.02.11 10:39 Tsiteeri


Eelmine omanik jättis pagassi WD-40. Kõrvalistuja poolne uks, kui sügisel külmaks läks - samuti pidid salongist kinni hoidma. Lasin korraliku portsu WD-40, siiani ka -30 asjad töötavad...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
martinl1
huviline



Registreerunud 20.08.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 12.03.11 12:14 Tsiteeri


Lasin kõvasti BrakeCleanerit ja teflonmääret peale ja töötab praegu, küll on soojemaks läinud aga eks paistakuidas edaspidi on. Tänud, sain abi igaljuhul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 32.6% - SQL: 67.4%]