Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi 100 vs audi 80 (Vastuseid: 31 | Vaatamisi: 5454)
martn21
huviline



Registreerunud 09.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.12.10 23:38 Tsiteeri
Audi 100 vs audi 80



Endal on audi 80. Väga rahul temaga. 3 aastat olnud, ning vahetatud selle ajajooksul juppe küll, kuid ikkagi töötab nagu šveitsi kell. Jupid ka odavad. remondile on ehk läinud umbes 15000 selle aja jooksul.

masin siis audi 80 b4 /94a... 66kw bensiin. Mainiks ära, et minuarvates liikus masin isei esimese auto kohta päris hästi edasi.

Juhtus siis avarii, ning ei ole veel teada, et kas kindlustus hakkab parandama, või annab nutsu mulle.... Seega uuriks juba varakuklt ette, et mis te arvate või oskat kosta mingite audi 100-de kohta... Kas on paremad, või hoopis halvemad. Jupid on kallimad? Minek erinevatel mootoritel parem? Või siis peaks jääma ikkagi audi 80 b4-ja juurde, mis ikkagi vana auto kohta vägagi hea masin....

Paluks siis igakülgset infot ja võrdlust teilt!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
martn21
huviline



Registreerunud 09.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.12.10 23:40 Tsiteeri


http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=786442


Näiteks, mida oskate arvata sellisest masinast?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 29.12.10 00:11 Tsiteeri


100del on head odavad jupid, ei midagi hullu, kallim on hooldada V6 masinaid, sillad on lollikindlad ja isegi kergema ehitusega kui B4 ning kasutatud osasid on väga palju.
Minu arust 100/S4 ja yldse C4 kere on väga soliidsed, ei saa arugi, et tegu vana autoga, eriti kui veel ilusti läigib.
Isiklikult 2.3 ei vötaks.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
martn21
huviline



Registreerunud 09.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.12.10 00:13 Tsiteeri


Välimus on jah ilus, kuid mis mootorit soovitada, ning mida mitte.. ning miks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tdiquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 20.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8.5 allroad, AZLK 2140

postitati 29.12.10 11:09 Tsiteeri


Audi puhul mina välistaks 2.3 mootoriga isendi soetamise. Vanematel 2.3 mootoritel on mehhaaniline sissepritse, mis on enamasti oma aja ära elanud (ära kulunud). Probleemidest annab märku ebaühtlane tühikäik või selle puudumine, suur kütusekulu ja pikk käivitus. Mina pole siiani kohanud ühtegi mehhaanilise pritsega 2.3 mootorit, mis korralikult töötaks.:)
Pritse remont ka mõttetult kallis.
Aga kui on siiski soov just 2.3 mootoriga Audit osta, valiksin elektroonilise pritsega mootori, mis arendab 125kW: tunduvalt töökindlam ja parema minekuga:D
Minu eelistus oleks 2.8 V6: pakub piisavalt sõidurõõmu ja kütusekulu pole ka ulmeline.
Kui on soov saada ökonoomset, autot võtaks 2.5Tdi (Audi 100 ja A6). Piisavalt hea minek ja väike kütusekulu.
Loodan, et oli abiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 29.12.10 11:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: martn21
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=786442


Näiteks, mida oskate arvata sellisest masinast?


Suvaliselt netist võetud pildid (tausta järgi pakuks USA). Kahtlen, et auto reaalselt ka selline välja näeb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 29.12.10 11:24 Tsiteeri


Erineva klassi autod üldiselt. Osta see, kuhu sisse mahud ja mis tundub optimaalne. Linnas on väiksemaga mugavam parkida-manööverdada, maanteel on suurem etem.

100 on 80-st paarsada kilo raskem, seega suurema inertsiga ja uimasema käitumisega. Samas maanteel vaiksem ja stabiilsem. Sillad on mõlemal lihtsa ehitusega ja tugevad. 80 tüüpviga on normaalsest kiiremini ära vajuma kippuvad esimesed amordipadjad-tugilaagrid.

Mootoritest pakuks nii 80 kui 100 peale 2.0 85kW ja 2.8 V6. Üks öko ja odav remontida, teine juhul, kui autosõit on sinu jaoks midagi enamat kui transpordiliik. Ja kui oled niivõrd friik, et sulle läheb korda ka see, mis häält auto teeb, siis ka 2.3. Kui rahakott väga karme piire ei sea, siis soovitan tõsiselt quattro ostmist kaaluda.

Tsitaat:
Algselt postitas: tdiquattro
Audi puhul mina välistaks 2.3 mootoriga isendi soetamise. Vanematel 2.3 mootoritel on mehhaaniline sissepritse, mis on enamasti oma aja ära elanud (ära kulunud). Probleemidest annab märku ebaühtlane tühikäik või selle puudumine, suur kütusekulu ja pikk käivitus. Mina pole siiani kohanud ühtegi mehhaanilise pritsega 2.3 mootorit, mis korralikult töötaks.:)

On neid siis uuemaid ka? :) Minu oma muide töötab korralikult. Nii palju/vähe, kui sellega muidugi sõidan...

Tsitaat:
Algselt postitas: tdiquattro
Aga kui on siiski soov just 2.3 mootoriga Audit osta, valiksin elektroonilise pritsega mootori, mis arendab 125kW: tunduvalt töökindlam ja parema minekuga:D

Seda pole ei 100 ega B4 80 peal.

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Suvaliselt netist võetud pildid (tausta järgi pakuks USA). Kahtlen, et auto reaalselt ka selline välja näeb.

USA stanged on küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tdiquattro
huviline

Avatar


Registreerunud 20.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8.5 allroad, AZLK 2140

postitati 29.12.10 15:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: tdiquattro
Aga kui on siiski soov just 2.3 mootoriga Audit osta, valiksin elektroonilise pritsega mootori, mis arendab 125kW: tunduvalt töökindlam ja parema minekuga:D

Seda pole ei 100 ega B4 80 peal.

Sorry, minu viga!:P Oli valesti meelde jäänud. See mootor (7A 125kW) esineb tõesti ainult Audi 90 ja Coupe peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
martn21
huviline



Registreerunud 09.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.12.10 17:04 Tsiteeri


Tänud, kõikidele vastuste eest.. nüüd jään ootama kindlustuse otsust! :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 29.12.10 21:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tdiquattro
Audi puhul mina välistaks 2.3 mootoriga isendi soetamise. Vanematel 2.3 mootoritel on mehhaaniline sissepritse, mis on enamasti oma aja ära elanud (ära kulunud). Probleemidest annab märku ebaühtlane tühikäik või selle puudumine, suur kütusekulu ja pikk käivitus. Mina pole siiani kohanud ühtegi mehhaanilise pritsega 2.3 mootorit, mis korralikult töötaks.:)


Kahjuks praktikas on asi nii, et enamus remondikohti on liialt ebapädevad selle koha pealt ja pannakse kergelt diagnoos: pritsepea kulunud ja polegi enam muud teha kui u. 18 kilo välja köhida. Mu 100-l oli tühikäik ebaühtlane (põhimõtteliselt võib öelda, et puudus) ning kütusekulu oli isegi vist veidi üle 15 l/100 km ja ühes kohas soovitati kas uus pritsepea osta või siis mootor ära vahetada (elektroonilise pritsega mootori vastu):D Käisin korra Viljandis "Särg AA OÜ-s" ja asi korda ilma ühtegi varuosa ostmata ja töö summaks oli kolmekohaline number.;)

Tsitaat:
Algselt postitas: martn21
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=786442


Näiteks, mida oskate arvata sellisest masinast?


Läbisõitu on keritud, muud ei oska midagi kuulutuse põhjal arvata.:)

80 ja 100 põhiline vahe minu arust on suurus. 80s tundsin ennast liialt "ahistatuna" kui pea laes oli ja külje pealgi eriti ruumi polnud. 100-s ikka mõnusalt lahe istuda, ka tagaistmel on 3 inimesel oluliselt parem istuda kui 80-s.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
masinist
huviline

Avatar


Registreerunud 15.09.07
Asukoht: Viljandi- Jõgeva
Kasutaja on eemal

Auto: C4 avant quattro 16v, VW rabbit

postitati 30.12.10 08:10 Tsiteeri


Pisut teemast välja, kuid ehk avaldad saladuse, mida Särg sellise summa eest tegi, kui ühtegi juppi välja ei vahetanud?


Golf 1, Lada 1200, Riga 1, Riga 3, Riga 4, Riga 7, Riga 22, Riga Mini, Erkkola mopo
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.12.10 11:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: masinist
Pisut teemast välja, kuid ehk avaldad saladuse, mida Särg sellise summa eest tegi, kui ühtegi juppi välja ei vahetanud?

Ma ei usu, et ükski remondifirma tänapäeval sind alla 100-se arvega tulema laseb. Teadmised maksavadki tänapäeval rohkem kui rauakolu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 30.12.10 20:06 Tsiteeri


Tund maksis 500 kr ja mu auto peale kulus 1,4 tundi (jah, just sellise täpsusega ta arvestab kulunud aega), seega 700 kr. Vea põhjus oli seotud bensiini omadusega vaigustuda, eriti just pikalt seistes (ja külmaga vist veel rohkem). Mees on seda väärt, et ta juurde diagnostikasse/remonti minna ja suurusjärgus poole paagi kütuse raha talle maksta.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
martn21
huviline



Registreerunud 09.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.12.10 15:52 Tsiteeri


aga kas mõni audi 100 omanik võiks veidi muljetada enda autost.. vigadest, headest.. ning kui kallid jupid umbes on võrreldes 80-ga.... Kuidas mootorivõimsusega rahul olete.. põhiliselt tahakski vigadest ja halbadest külgedest just audi 100-l teada lähemalt.. kuna nüüd selgus, et endaoma läheb ikkagi mahakandmisele, peab hakkama uut valima, ning olen siis audi 100, audi 80 ja coupe vahel...

Coupega ainuke jama see, et kütusekulu ja kindlustus on vist kallid? Kuidas juppidega lood on, kas need ka kallid, ning kui vabalt neid saadaval on?

Tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 31.12.10 15:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: martn21
aga kas mõni audi 100 omanik võiks veidi muljetada enda autost.. vigadest, headest.. ning kui kallid jupid umbes on võrreldes 80-ga.... Kuidas mootorivõimsusega rahul olete.. põhiliselt tahakski vigadest ja halbadest külgedest just audi 100-l teada lähemalt.. kuna nüüd selgus, et endaoma läheb ikkagi mahakandmisele, peab hakkama uut valima, ning olen siis audi 100, audi 80 ja coupe vahel...

Coupega ainuke jama see, et kütusekulu ja kindlustus on vist kallid? Kuidas juppidega lood on, kas need ka kallid, ning kui vabalt neid saadaval on?

Tänud!

Miks peaks coupe rohkem bensiini võtma kui audi 100? Coupe jupid samad mis Tava 80 nel. Tee omale selgeks mis autot sa tahad. Oluline on osta korras auto.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 31.12.10 17:48 Tsiteeri


Enda 2.8 küll rahul, möödasöidud saab 5nda käiguga lahendatud jne :P
Mingeid vigu pole mul välja tulnud (ptui ptui ptui) tundub hea lollikindel olevat.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
martn21
huviline



Registreerunud 09.08.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.01.11 01:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:

Miks peaks coupe rohkem bensiini võtma kui audi 100? Coupe jupid samad mis Tava 80 nel. Tee omale selgeks mis autot sa tahad. Oluline on osta korras auto.


Aga seepärast ma siit abi küsingi, et ei tea veel päris kindlalt millist tahta, ning ma arvan, et siin klubis peaks mehi olema küll, kel audidega rohkem kogemusi, kui ainult 1 auto, nagu mul....

Aitäh! igakülgse abi eest veelkord! Eks palju sõltub ka rahast, mis kindlustus annab, mis auto ma valin... Ning tasub mõelda veidi ka kindlustuse ja kütusekulu peale!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 06.01.11 06:09 Tsiteeri


Mida suurem (võimsam) mootor, seda kallim kindlustus ja tavaliselt ka suurem kütusekulu. Hooldus/remont ka suuremal mootoril kallim. Ise pead teadma mida rohkem vajad ja tähtsaks pead.
Muuseas sel auto24-s oleval kuulutusel on kandevõime ja tühimass imelikud, vaevalt et automaatkastiga masin 250 kg kergem on? Mul on täpselt sama kere ja mootoriga, aga manuaalkastiga ja tühimass on 1370 ning kandevõime 550 kg.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Priit86
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.08
Asukoht: Lõuna- Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 100 avant 2,5Tdi 103kW (mälestus), A6 Tdi (mälestus), Mazda 323 J-Spec (mälestus), Vw Passat 3C

postitati 06.01.11 22:45 Tsiteeri


Pigem vali siis miskit 80-te seast . Lahjemad mootorid. Muidugi on 100-l ka 2,0l 85kW, kuid minu silmis vähemast jääb see veidi nõrgaks sellele masinale .
Nagu eelnevalt mainutud, tee endale selgeks, millist autot tahad ning mis otstarbe jaoks . Nii on raske pakkuda, kuna variante palju .


Sõidame ikka mõistusega !
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tseneli
huviline

Avatar


Registreerunud 04.10.09
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.6, 2.8q

postitati 09.01.11 17:50 Tsiteeri


Ise soovitaksin kindlasti 80 asemel c4'ja ehk 100t voi A6t. Ja kui ökot on vaja, sobib 2.0 85 kw hästi, vorreldes V6 mootoritega on reaalne bensiinikulu 2 liitrit vähem. Ise kasutasin sama mootoriga A6t 7 aastat ja enamasti maanteel soites jäi bensiinikulu 7 ja 8 liitri vahele. Selle aja jooksul tuli mootoris hooldeväliselt vahetada ainult küünlajuhtmed. Samuti on hooldus tunduvalt odavam, hammasrihma vahetus ligi 100 EURi, V6 mootoritel aga vähemalt 400 EURi. Samuti on mootori juures nii laialt ruumi, et suvaline hooldus ja remonditöö on kergesti teostatav. Ja minek, arvestades mootori voimsust ning auto suurust, on manuaalkasti puhul piisavalt hea. Kiirendus nullist sajani on vaid 0.1 sekundit aeglasem kui sama mootoriga 80l. Samas on ruumi tunduvalt rohkem ja hoopis mugavam soita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MeLi
huviline

Avatar


Registreerunud 30.03.10
Asukoht: saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 1988 audi 80 1.8S 65kw ja audi 100 2.3 85kw

postitati 10.01.11 13:27 Tsiteeri


100 on sellepärast juba natsa parem et ta on suur, ehk siis ruumi puudus seal võimatu. Minu 2.3 mootor on ka suht hea minekuga ja kütusekulu rahulikult liikudes ka ainult 8-9 L sajale. Samas ka 80 ei ole teps mitte paha liikur, naisele sai ostetud b3 ja oleme sellega ka väga rahul. Ühesõnaga mõlemad suht head autod.


Kui sul pole Audit, pole sul ka autot!!!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Toomas15
huviline



Registreerunud 22.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C5

postitati 10.01.11 15:11 Tsiteeri


V6 mootoririhmade vahetuseks planeeritud aeg -4h, a 390EEK + pingutid, veepump, termostaat ja lisatarvikud.Kogu töö läks maksma veidi alla 4000EEk.
2,0L audi 100 on lahja moto.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 10.01.11 15:12 Tsiteeri


Mina arvan ka, et ei saa üheselt eelistada 100-t 80-le vaid suuruse pärast. A8 on veel suurem, liinibuss sellestki suurem. Tuleb leida enda jaoks optimaalne variant. Seda juttu, et üks keskmist kasvu eesti inimene 80 sisse ära ei mahu, pole küll mõtet rääkida.

Tsitaat:
Algselt postitas: Toomas15
2,0L audi 100 on lahja moto.

Nii lahja, et ei saa kohaltki minema?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Toomas15
huviline



Registreerunud 22.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C5

postitati 10.01.11 15:24 Tsiteeri


Kohalt läheb ära küll.Muu on juba sõidumugavuse teema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 10.01.11 17:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Toomas15
2,0L audi 100 on lahja moto.


Kui tihti on vaja u. 100 KW mootoril täispööretel gaasi põhjas hoida ehk siis seda 100 KW reaalselt kasutada? Arvatavasti u. 0,01 % sõiduajast või isegi vähem? Isegi 85 KW puhul tegelikult ei ole VAJA praktiliselt kunagi seda 85 KW täielikult kasutada. Sõidumugavus ei tähenda kiirendust. 85 KW on väga piisav sellele kerele. Tööl sõidan autoga, mis on 100 kg raskem kui 2,3 mootoriga 100 ning KW on vähem kui 85. Ei tunne, et liiga vähe oleks, lihtsalt vajadusel tuleb paremat jalga sügavamale põranda poole vajutada kui suurema võimsusega masinal.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 43.6% - SQL: 56.4%]