Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi 100, mis autoga edasi teha? (Vastuseid: 29 | Vaatamisi: 4976)
pitta
huviline

Avatar


Registreerunud 06.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.8 V6 128kw

postitati 04.01.10 13:10 Tsiteeri
Audi 100, mis autoga edasi teha?



Ei oska seda teemat kuhugi mujale paigutada. Kui vale koht, siis loodetavasti andestatakse:)

Nimelt vajaksin veidi nõu (ehk mõni klubikaaslane vaatab teemat teise pilgu alt kui ise).

Olen viimased peaagu 4 aastat sõitnud oma truu kaaslase audi 100-ga (1992.a 2,8 V6 128kw, automaat). Üldjuhul on ta mind hästi teeninud, loomulikult olen ka masinasse korralikud summad matnud, mis on vana neljarattalise puhul vist paratamatu. Muidu sõiduomadustelt teeb ta nii mõnelegi uuemale kaaslasele silmad ette. Ja ausalt öeldes tegemist ei ole ökomasinaga.

Kuna elu on muutunud, hakkasin siin talvehakul mõtlema auto välja vahetamise peale, sooviksin vahelduseks mõnda pisemat uuemat nö ökomasinat (sellist tüüpilist naistekat) ja mõtlesin audi müüki panna. Enne kui jõudsin kaugemale mõelda, ühel õhtul koju jõudes, andis audi otsad. Automootorit ootab ees kapremont. Hetkel vaevan pead, et kas sellel on mõtet, sest kindel mõte on masin väljavahetada.

Olen vaadanud autoportaalidest sama aasta masinate hindasid ja mõelnud, mis edasi (kui masin korda teha ja müüki panna). Kas üldse peale mootori kapremonti oleks huvilisi? Vana masin, läbisõit ees 325 000 (usun, et seda on ka enne mind korduvalt keritud). Olen kalkuleerinud, et kui korda teha, et siis nii 10-12 000 oleks reaalne hind mille eest ma ta veel müüksin... Ehk hõljun pilvedes?

Mis oleks mõtekas teha edasi? Auto tervena varuosadeks? Teha korda ja maha müüa? Kas oleks üldse huvilisi? Seisma niisama pole ka mõtet jätta ja pole kohta ka.

Ehk keegi viitsib kaasa mõelda. Või on samalaadse otsuse ees seisnud, ehk pajatab siis, et mis lõpuks sai?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiin21
huviline



Registreerunud 17.10.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 04.01.10 15:10 Tsiteeri


Ma müüks selle varuosadeks.Ega see varuosadena müümine ei ole ka teab mis kerge, sest neid mitte erilise juppe on terve turg ääreni täis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raxi
huviline

Avatar


Registreerunud 20.01.08
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 04.01.10 15:26 Tsiteeri


Lammutuses ka erilist hinda ei saa. Kui korda teha siis on ehk lootus vahetada millegi ökonoomsema vastu. Ega see otsuse tegemine kerge ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 04.01.10 15:28 Tsiteeri


Mis ültse juhtus? Korras 100 peaks ikka mingi 20 tuhat maksma ma arvan? Korda teha ja siis 10 tuhandega müüa küll mõtete pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Big
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.03
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, Ford, Vaz

postitati 04.01.10 19:47 Tsiteeri


Veoexperdi lammutusest saaks garantiiga mootori ~3500.- eest.
Kui tegemist korraliku autoga, siis vb saaks hetkeseisus selle eest 10 000.-


Audi 100 c3 2.2 } Audi 100Q c3 2.1T } Audi 100 c4 2.8 aut. } Audi 80 b4 1.9TD } Audi 100 c4 2.8Q } Audi 100 c3 2.3 } Audi A4 b5 1.8 } Audi 100 c3 2.0 aut. } Audi A6 C5 1.8T aut. } Audi 100 c3 Avant 2.1 } typ81 Q } Audi 80 b2 TD } Audi 80 Competition Q } Audi 80 typ85 Coupe } Audi 90 typ85 2.0r5 } Audi Coupe b4 } Audi 90 quattro } Audi V8 } Audi A4 b6 1.9TDI } Audi 80 b3 2.0r4 101kw } Audi 100 C4 2.5tdi ...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 04.01.10 20:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Big
Veoexperdi lammutusest saaks garantiiga mootori ~3500.- eest.
Kui tegemist korraliku autoga, siis vb saaks hetkeseisus selle eest 10 000.-


Sama meelt, et ehk odavalt korras moto vahele ja siis müüki vöi vahetusse.
Samas nagu automees küsis"...mis juhtus?", vöiks ehk enne uurida, kas saab vana katla odavamalt köpitsetud vöi töesti varuosa mootor.

Edu otsustamisel.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pitta
huviline

Avatar


Registreerunud 06.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.8 V6 128kw

postitati 04.01.10 21:13 Tsiteeri


Nagu naisterahva mõistus aru sai, siis otsad andis plokikaanetihend ja vahetamist vajavad ka klapisääretihendid (ehk jooksvalt tuleb sealt veel midagi, kui auto kallale asutakse).

Muidu on auto vastu pidanud ja korralik olnud. Seest salong igati korras ja ilus, mõlke autol ei ole. Kuid rooste on hakanud oma tööd tegema. Seega vajaks ta värvitöid, mis ta väärtust natuke kahandab... Vahetanud olen pigem selliseid kuluvaid osasid, amordid viimase ülevaatuse sõnul nagu uued, ometigi nende vahetusest on möödas nii 4 aastat. Veel mis muret teeb on CO2 sisaldus, sellega on "vatti" nähtud. Põhimõtteliselt nokitsemist ta vajaks, kuid kui mootori korda saaks, siis oleks hea, mugav, turvaline, ergas ja mitte väga ökonoomne auto :P

Paistab, et oman täielikku ebaedu audide omamisel:P Mu esimene: 80 quattro käis saatuslikult üle katuse, siis oli vaja ka see lõplik otsus teha. Sellest sai osa juppe maha müüdud (antud osadel oli ka nõudlust) ja ülejäänud läks Kuusakoskisse. Nüüd siis praegusega sama otsuse ees, et mida edasi teha? :( Peab vist marki vahetama :D

Aga pean uurima neid mootoreid... ehk on odavam/lihtsam vaid teine mootor peale panna (oleneb, mis üllatusi sealt "katlast" veel tuleb) :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 04.01.10 21:22 Tsiteeri


Eks selle jupitamisega ongi nii, et hea läheb minema ja ülejäänud jääb.
Romula tundub vist kõige mõistlikum, iseasi palju nad maksavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 04.01.10 22:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Eks selle jupitamisega ongi nii, et hea läheb minema ja ülejäänud jääb.
Romula tundub vist kõige mõistlikum, iseasi palju nad maksavad.

Romula pole kindlasti mõistlik. Seal pakutakse paar tuhat sest autost. Ma arvan et sellises seisus on tast mõni inimene nõus ka 10 k pakkuma. Kel tööriistad vähegi peos püsivad pole probleemiks se plokikaane tihend ja klapisääre tihendid ära vahetada ja edasi sõita selle autoga. Ma küll ei raatsiks oma autot lammutusse anda. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 05.01.10 06:25 Tsiteeri


Plokikaane tihend ja klapisääer tihend pole nüüd küll mingi põhjus, miks autot surnuks tunnistada. Tee korda ja sõida edasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 05.01.10 13:15 Tsiteeri


Ma arvan, et kasulikum on maha müüa kui nigunii tahetakse maha müüa. Sest kui se remont kuskil lasta teha siis läheb see maksama selle auto väärtuse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pitta
huviline

Avatar


Registreerunud 06.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.8 V6 128kw

postitati 06.01.10 07:09 Tsiteeri


Vahetusse lähevad siis sellised detailid:
Hammasrihm; Mõlemad plokikaanetihendid ja klapikambrikaanetihendid ja siis veel veepump ( kui vaja ) ja klapisääretihendid
Kokku kuskil 1800-2000 + Ölid :) 700 + Filter 70 :)
Kokku ca 3000 ja töö teeb mees :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 06.01.10 09:47 Tsiteeri


Sõitvana on kindlasti masinat oluliselt mugavam müüa (ka saab ju siis samaaegselt autot kasutada), seda muidugi eeldusel, et hinna suhtes ei ole mingeid utoopilisi ootusi. Juba ette tuleb arvestada sellega, et suhelda tuleb hulga piidritega (a'la "oi, läbisõit on ju üle 100 tuhande" või "masin ju poleerimata") kes ei anna aru, et nad ei ole autosalongis uut autot ostmas. Kui selleks psühholoogiliselt valmis olla siis ei ole ka vana auto müümine mingi probleem. Muidugi peab arvestama, et praegu ei ole sellised äärmiselt ebaökonoomsed autod eriti populaarsed, kuid eks hind on vast ka siinjuures määravaks.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 06.01.10 11:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pitta
Vahetusse lähevad siis sellised detailid:
Hammasrihm; Mõlemad plokikaanetihendid ja klapikambrikaanetihendid ja siis veel veepump ( kui vaja ) ja klapisääretihendid
Kokku kuskil 1800-2000 + Ölid :) 700 + Filter 70 :)
Kokku ca 3000 ja töö teeb mees :)

No kui selline võimalus on olemas siis tee kindlasti korda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 06.01.10 22:39 Tsiteeri


Ja jäta alles varuosade tsekid, pärast hea ostjale ette visata. Ehk aitab müüa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pitta
huviline

Avatar


Registreerunud 06.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.8 V6 128kw

postitati 07.01.10 07:28 Tsiteeri


Ega jah hinda ei küsiks jah palju kui selle eest 10 - 12 kätte saan siis olen endaga rahul ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 07.01.10 08:09 Tsiteeri


Teadlik ostja küsib kindlasti ka rullikute kohta lisaks rihmale ja pumbale. Seega kui juba vahetada, siis kõik hammasrihmaga seonduv. Muidu ju poolik ikkagi see asi. Kaaned tuleks ka lihvida, seega kaante remonti koos tihendite, õlide, filtrite ja rihmavahetuse detailidega ei tee mitte kuidagi 3K ära.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 07.01.10 08:49 Tsiteeri


Kodanik kes 10k auto puhul hakkab remonditšekke küsima suure tõenäosusega ostjaks nagunii ei osutu, sest kindlasti ta avastab, et mingi hooldus on vahelt ära jäänud.:D

Kaane lihvimine ei ole ka ilmtingimata vajalik, eriti nii lühikese kaane puhul, kuid loomulikult tuleb kaane kahjustuse korral ka seda teha. Rullikud ja muu rihmaga seonduv oleks tõesti mõistlik ära vahetada, kuid kui masin tehakse võimalikult odavalt töökorda eesmärgiga kiiresti maha müüa siis on ka sealt võimalik natuke kokku hoida, muidugi oleks siis seda viisakas ka ostjale mainida.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 07.01.10 10:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Kodanik kes 10k auto puhul hakkab remonditšekke küsima suure tõenäosusega ostjaks nagunii ei osutu, sest kindlasti ta avastab, et mingi hooldus on vahelt ära jäänud.:D


Mina ostjana ei hakkaks küsima, aga kui öeldakse, et rihm vahetatud, mis on ometi hea müügiargument, siis mul tekiks küll küsimus, et kust ma tean ja ootaks mingitki tõestust. Kerge muie tekib nende autoaedade autode osas, kõigil mitme hüüumärgiga juures KÕIK HOOLDUSED TEHTUD, ÄSJA VAHETATUD "pikk nimekiri". Päris ma usun. Õli vahetatud heal juhul ja kogu lugu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pitta
huviline

Avatar


Registreerunud 06.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.8 V6 128kw

postitati 07.01.10 10:49 Tsiteeri


Kaante lihvimise teen ka kindlasti ära kuid see ei maksa mulle midagi ja rullikutel ka tavaliselt kui siis ainult laagrid vahetada ka need saab tellida mitte oma kulul :)
Ja mis mõte on mul valetada kui ma tema niigi odavalt maha müün :)
ei viitsi koheselt peale müüki telefoni numbrit vahtema hakata :) ja kõnesi eirama , kuna uus omanik mkidagi avastanud mida ei ole tehtud :) jne...
Lihtsam kõik ausalt ära rääkida ja süda rahul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pitta
huviline

Avatar


Registreerunud 06.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.8 V6 128kw

postitati 18.01.10 11:24 Tsiteeri
töökäik :)



töökäik :)

Nonii sai siis kaaned löpuks maha nööbitud ja tulemus ja viga selge:)
Ükski tihend ei saa pidada kui teda praktiliselt ei olegi olemas :)
üritan siis siis mingiaeg ka pildid panna tihenditest :)

Veepump OK! ei mingeid lokse eha kulumis jälgi ega muud silma hakkavat viga.
Rihm kulunud ( läheb UUS ) ilmselt ka rullikud tuleb ikka uued osta :D
Termostaadi paigaldajad tehases võiksid ennast põlema panna :) , et sellise koha talle leidsid:)

Kaaned lähevad peagi pinki , et kotrollida kas on vaja lihvida või mitte , aga ilmselt lihvin ikkagi kui juba maas siis miks mitte teha:)

edaspidise infi katsun jooksvalt siis siia lisada.. kui kellegi on mingeid ideid või kogemusi mida veel kuskilt kontollida siis need igati oodatud:)

Silindri kulumisest niipalju et ranti silindri seinal praktiliselt ei eksisteeri


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
timukas100
huviline



Registreerunud 20.02.07
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5, 3x VW Taro ja hunnik teisi kärusi

postitati 21.01.10 17:01 Tsiteeri


Eelmine suvi lasin enda v6, 2.6 mootori plokikaaned korda teha. Põhjuseks ebatihedad klapid. Klapid lasin lihvida, ülejäänud tegin ise. Koos uute lambda anduritega läks see nali maksa 9500 eeki :mad: ja kuupärast vahetasin auto WV Taro vastu. Praegu mõtlen küll, et oli seda krt vaja teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 21.01.10 17:18 Tsiteeri


Kumbat siis WV Taro või remonti?


Tsitaat:
Algselt postitas: timukas100
Eelmine suvi lasin enda v6, 2.6 mootori plokikaaned korda teha. Põhjuseks ebatihedad klapid. Klapid lasin lihvida, ülejäänud tegin ise. Koos uute lambda anduritega läks see nali maksa 9500 eeki :mad: ja kuupärast vahetasin auto WV Taro vastu. Praegu mõtlen küll, et oli seda krt vaja teha.



Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timukas100
huviline



Registreerunud 20.02.07
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5, 3x VW Taro ja hunnik teisi kärusi

postitati 26.01.10 08:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kumbat siis WV Taro või remonti?


Tsitaat:
Algselt postitas: timukas100
Eelmine suvi lasin enda v6, 2.6 mootori plokikaaned korda teha. Põhjuseks ebatihedad klapid. Klapid lasin lihvida, ülejäänud tegin ise. Koos uute lambda anduritega läks see nali maksa 9500 eeki :mad: ja kuupärast vahetasin auto WV Taro vastu. Praegu mõtlen küll, et oli seda krt vaja teha.

:P Klapi remonti audile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Magnus_K
huviline



Registreerunud 14.08.08
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.10 11:12 Tsiteeri


Teemaalgatajal esiveoline või Q?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 39.4% - SQL: 60.6%]