Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Hoiatus! Läbisõit 100% keritud (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 7156)
ruupar
huviline



Registreerunud 13.06.07
Asukoht: võru
Kasutaja on eemal


postitati 19.09.09 19:30 Tsiteeri
Hoiatus! Läbisõit 100% keritud



http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=129478

Auto tegeliku ajaloo kohta, vähemalt viimase 90 000 km kohta võite minult küsida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuido7
huviline



Registreerunud 30.08.09
Asukoht: võrumaa/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1996

postitati 19.09.09 19:55 Tsiteeri
:D



Uskumatu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 19.09.09 20:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ruupar
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=129478

Auto tegeliku ajaloo kohta, vähemalt viimase 90 000 km kohta võite minult küsida.


Tahtmata nüüd odonäidu kerimist kuidagi õigustada ei näe ma kusagil mingit viidet läbisõidu kohta. Kui enamus ostjatest eelistab keritud näiduga autosid siis on see ju automüügipoele rohkem nagu eksistentsiküsimus.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 19.09.09 21:19 Tsiteeri


90% autode spidodest on keritud ulme, et keegi veel imestab. ;) Ma ei saa vist kunagi aru mis vahet sel näidul on. Minujaoks loeb ainult auto seisukord. Selge, et on erandeid ja väikse läbisõiduga autosid kuid ikkagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 20.09.09 15:40 Tsiteeri


Sama siin, kes siis autot läbisõidu järgi ostab! Aga näe ostavad:)
Õigem oleks ikka osta autot ennast, mitte läbisõitu.


.:Rasta I Land:.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 20.09.09 16:25 Tsiteeri


Kui ma loen kuulutust, siis hakkab silma komisjonimüük. Kas hetkel oled Sina see müüja, kes Juno kaudu müüb, või on auto sinna jäetud mingi vahetuse korras?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ruupar
huviline



Registreerunud 13.06.07
Asukoht: võru
Kasutaja on eemal


postitati 20.09.09 17:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Sama siin, kes siis autot läbisõidu järgi ostab! Aga näe ostavad:)
Õigem oleks ikka osta autot ennast, mitte läbisõitu.


Täpselt nii, aga ausat ajalugu tahaks kah ... mitte nii, et on hooldusraamatus viimane rihmavahetus 200 000 peal, aga kes seda teab mitu korda ja kui palju seda näitu selle müstilise numbrini juba keritud on.

Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Kui ma loen kuulutust, siis hakkab silma komisjonimüük. Kas hetkel oled Sina see müüja, kes Juno kaudu müüb, või on auto sinna jäetud mingi vahetuse korras?


Mina ei ole müüja, ikka see on kes minult selle ostis, ja kui ma väga ei eksi siis see ostja on Juno'ga seotud, nägu oli väga tuttav ... nägu tuttav kuna eelmine auto ostetud justnimelt sealt samast aiast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 20.09.09 20:19 Tsiteeri


Teadmiseks selle masina vaatajaile, et lisavarustusega on tiba liialdatud.
Puudub veojöu kontroll, istmesoojendused, k.pidurikang tüüpilisest plastist, tulede korrektor samuti puudub ja pole ka kunagi olnud.
Läbisöit peaks olema 240+ tuhat km.

Lisaks tegu üles köpitsetud masinaga.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 20.09.09 20:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ruupar
Mina ei ole müüja, ikka see on kes minult selle ostis, ja kui ma väga ei eksi siis see ostja on Juno'ga seotud, nägu oli väga tuttav ... nägu tuttav kuna eelmine auto ostetud justnimelt sealt samast aiast.

Seda ma imestasingi, et kas tõesti on võetud asi komisjonimüüki ja juba ära kruvitud, aga noh jah. Mis seal ikka õnne müüjatele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
turbo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.03
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 21.09.09 14:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
90% autode spidodest on keritud ulme, et keegi veel imestab. ;) Ma ei saa vist kunagi aru mis vahet sel näidul on ...


Vahe on selles, et see on seaduse rikkumine!
Vaatame ikka tuima näoga pealt ja õigustame ka veel foorumis. Kusjuures veel autofoorumis.

Vot mina ei saa vist kunagi aru sellistest inimestest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vx_105
Bännitud



Registreerunud 21.03.07
Kasutaja on eemal


postitati 21.09.09 20:56 Tsiteeri


Ma arvan, et seaduse rikkumiseks muutub asi siis, kui sulle kuulutuses (või ka kohapeal) väidetakse, et auto läbisõit on 204 000 km. Kui aga on kirjas "odomeetri näit", siis see ei pruugi tähendada auto läbisõitu, lihtsalt on mainitud milliseid numbreid see näitab (võibolla on keritud, aga võibolla lihtsalt rikki läinud ja ära vahetatud mõne romulast ostetu vastu vms...), ehk siis lühidalt öeldes J.O.K.K:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeuz
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.05
Asukoht: Tarbatu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 avant TQAT 110 kW õlipress '99 (Nora), MB W639 kombi AT CRD 80kW (Jasmin)

postitati 22.09.09 09:32 Tsiteeri


Tegelikult peaks sellest teavitama politseid autogruppi või majandus harust. Kui sul Ruupar on mingeid tõendeid, et auto oli sinu käes olles suurema läbisõiduga ja sul on selle Juno autoaiaga ostu-müügi leping, siis on olemas 100% tõend, et auto odomeetri näitu on muudetud. See aga onb seadusevastane ja sellega peaks tegelema politsei. Kui sellistest tegelastest pidevalt politseid teavitada, siis ehk tõmbavad koomale kui saavad krim asjad omale kaela.

Ja veel - läbisõitu peaks ikkagi ostul jälgima küll. Eriti kui on teada ostetava auto tüüpvead. Minu auto puhul nt nukkvõllide vahetus ca 50K raha maksab. Ja on vahe kas osta 230K või 105K sõitnud isend (iseasi kui palju seda täna usaldada saab - selles vallas suuremalt jaolt petised tegutsevad ju).


_________________
www.andmebaas.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 22.09.09 10:04 Tsiteeri


Politseiga ei ole sellisel juhul paraku mitte midagi peale hakata. Ainus võimalus oleks kohtusse pöörduda, kuid ka selleks peab olema põhjus, st see peab konkreetselt pöörduja huve kuidagimoodi kahjustama.

Odo kerimise vastu võiks pmst mingisugune autoühendus ju võidelda, kuid kuna selline tegevus nagunii on kõigile avalikult teada siis ma ei näe sellel ka mingit mõtet. Kõige tulemuslikum oleks see kui kodanikud ei ostaks aastaarvu. Eks see on rohkem üldine kultuuri(tuse) küsimus ja loodetavasti reguleerib aeg ise ka selles valdkonnas asjad paika.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 22.09.09 12:04 Tsiteeri


Sellist massilist kerimist põhjustab ka inimeste suhtumine. Kui mingi 2000 aasta auto on sõitnud üle 200000 km siis selle juurest pannakse kohe jooksu ja hakatakse kõrval seisvat 150000 km näiduga autot vaatama. Kuigi se suurema läbisõiduga auto on hulga korralikum. Tavainimene lihtsalt ei oska auto seisukorda hinnata. Ja 300+ tuhat sõitnud autot peetakse juba täielikuks lammutuse saaastaks. Eks ta üks surnud ring ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ruupar
huviline



Registreerunud 13.06.07
Asukoht: võru
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.09 18:45 Tsiteeri


Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud täitma foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse tühistamine!"


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ruupar
huviline



Registreerunud 13.06.07
Asukoht: võru
Kasutaja on eemal


postitati 09.10.09 16:21 Tsiteeri


Selline küsimus tekkis, et kui autol kellade plokk ära vahetada, kust tuleb odomeetri näit. Kui autol oli odomeetril näit näiteks 300 000 km ja võtan nüüd lammutusest mingilt muult autolt kellade ploki mille näit oli 200 000, et mida peaks see nüüd näitama kui ära vahetan.
Tegu siis 1996 a. Audi A4'ga, millel odomeetri näit elektrooniline.
Küsimus, siis selline selepärast, et see, kes minult auto ostis väidab seda, et pani uue kellade ploki ja näit sellepärast selline.
Vastasel juhul oleks lihtne juu enne müüki alati uus kellade plokk osta ja näit oleks siis 0, justkui auto oleks tehasest väljasõitnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 09.10.09 16:53 Tsiteeri


Sellel autol on plokis endas se number. Ehk kui võtad teise auto pealt näitab sama mis teises autos oli. Ja se spido kerimine käib juppmaad lihtsamalt kui lammutusest uue ploki ostmine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 09.10.09 17:36 Tsiteeri


Selleks on näiteks service raamatus ka eraldi märke koht, kuhu märgitakse ära vana läbisõit ja siis "uue" spidoka paigaldus. Iseasi, kas seda ka reaalselt tehakse.

LSi number ei ole nagunii nii vanade autode puhul enam nii primaarne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kadapiku
huviline



Registreerunud 28.07.09
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80

postitati 09.10.09 19:18 Tsiteeri


Üle 10 a. vanuste autode puhul on vist tõesti "tagasikerimine" üsna tavaline. Oma autol ka veider kogemus, mis viitab robustsele tagasikerimisele - nimelt jäi odomeeter täpselt 200000 peal seisma, nagu nõrgalt tiksus - nii umbes 5000 - 6000 km ja siis hakkas uuesti lugema. Ilmselt mingi hammasratas katki keeratud. Üks väheke naljakas juhtum ka tuttava kogemusest: hakkas siis mingit vana ronti müüma ja mõtles, et kerib tiba tagasi. Spidomeetrit lahti võttes leidis sealt ühe paberitüki, millel kirjas:" Mina kerisin 30000, palju sina kerid?".:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 09.10.09 21:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kadapiku
Üks väheke naljakas juhtum ka tuttava kogemusest: hakkas siis mingit vana ronti müüma ja mõtles, et kerib tiba tagasi. Spidomeetrit lahti võttes leidis sealt ühe paberitüki, millel kirjas:" Mina kerisin 30000, palju sina kerid?".:D

No kuule, see nali pole ka enam ammu naljakas. Mõtle nüüd ise, kui palju erinevates foorumites (ja ka siin) on igasuguste tutavatega jms see asi "juhtunud". Pigem on tegu ikka ala linnalegendi/müüdiga ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 09.10.09 21:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Tsitaat:
Algselt postitas: kadapiku
Üks väheke naljakas juhtum ka tuttava kogemusest: hakkas siis mingit vana ronti müüma ja mõtles, et kerib tiba tagasi. Spidomeetrit lahti võttes leidis sealt ühe paberitüki, millel kirjas:" Mina kerisin 30000, palju sina kerid?".:D

No kuule, see nali pole ka enam ammu naljakas. Mõtle nüüd ise, kui palju erinevates foorumites (ja ka siin) on igasuguste tutavatega jms see asi "juhtunud". Pigem on tegu ikka ala linnalegendi/müüdiga ;)

Sama mõte. Juba aastaid tagais kuskil foorumis nägin isegi koos piltidega toda ja nüüd järsku on kõikidel sõber kellel oli sama juhus. :D Ja 30000 km pärast ma ei usu hästi, et keegi spidot kerib. Se nagu mõned autoostjad üritavad targad olla ja leiavad mingi läbisõidu sildi kus paarkümmend tuhat suurem number kui spidol. Siis peab selgitama ja rahustama inimest, et se järgmine hooldus. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 11.10.09 23:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Ja 30000 km pärast ma ei usu hästi, et keegi spidot kerib.

Toon päris palju masinaid ise välismaalt. Nt Saksast saanud esimeselt omanikult B3 1.6td(i), mille kohta omanik ise ütles, et keris maha paarkümmend tuhat selle pärast, et tehti kaaneremont ja kaas läks uuesti rikki (keema, kõveraks) ja et see läheks ikka garantii alla, sellepärast keriski. Loomulikult oleks ta võinud selle sama hästi ka rääkimata jätta, aga on olemas ka "ausaid" inimesi. Ise pole kunagi kerinud, ei olnud probleemi ka 610tkm TD Audi müügiga, viimati müüsin kuu aega tagasi auto millel odokanumbriteks u 480tkm, põhimõtteliselt võeti käest veel enne, kui jõudsin autot müümagi hakata, kuna oli tõesti korralik. Ei tea, ma tõesti ei näe kerimiseks vajadust ja jube ruttu on alati kõik masinad käest ära ostetud vaatamata keskmisele turuhinnale (enamikel tegelik ls 400tkm ümber, st reaalselt tõesti vähe sõitnud ja korralikud masinad) - need, kes selle näidu peale kohale tulevad, pole sellest ka probleemi teinud, ostab ikka esimene-teine vaatama tulnu. Usun, et juba piltidelt paistev auto hea seisukord on siiski suurem argument ostja jaoks kui see odokanumber. Tõsi, müünud ka 2 üle miljoni sõitnud diislit (10a ja 15a vanustena), aga need on olnud pigem erandid ja juba teine teema (ka need olid kerimata, lihtsalt odokad teisel ringil)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ruupar
huviline



Registreerunud 13.06.07
Asukoht: võru
Kasutaja on eemal


postitati 12.10.09 13:58 Tsiteeri


vaevalt, et keegi eesti autoaedade müüjatest sulle ütlema tuleb, et jah kerisin küll 200 000 km, kuna tundus, et see auto pole väärt 450 000 km näitu :D:D:D
ja väga ebausutav, et kõik need autot sinna 160 000 - 210 000 vahele oma näitudega lähevad olenemata aasta arvust


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
timukas100
huviline



Registreerunud 20.02.07
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5, 3x VW Taro ja hunnik teisi kärusi

postitati 26.10.09 08:13 Tsiteeri


Räägite siin mahakeeramisest, omasin ühte golf 2 kunagi millel oli golf 1 gti spido plokk pandud, jube haruldus oli, aga eelmine omanik oli vähe liiale läinud. Läbisõiduks oli 150 000 tkm, pirnide vahetamise käigus suurendasin esimest numbrit, siis oli vähekenegi usutav selline läbisõit:D:D
Kui omale v8 käisin ostmas kevadel, siis sai ühte hõbedast vaadataud Põlvas, läbisõit oli vist nõksa üle 200 tkm ja seest nägi ikka tegelt paras raibe välja, kõik oli räämas jne, see aga mille omale soetasin, sellel hakkas juba 500 tkm täis saama ja auto nägi seest välja peaaegu nagu uus:o:o. Polnud vaja pikalt mõeldagi. Kellade ploki lõhkusin ka laiali, sest oli vaja seal üht asja kohendada ja ma olin esimene kes seal kruvikeerajaga kallal oli.
Et kus see loogika siin on, poolevähem läbisõitnud auto on tükkmaad kehvemas olukorras, ilmselt tegi odomeeter juba teist ringi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 26.10.09 10:55 Tsiteeri


Salongi välimus on informatiivne kuid mitte 100% kindel indikaator. Salongi väjanägemine räägib natuke auto kasutamisest. Kui salong on räämas, siis usutavasti on sama kehvasti ka auto enda eest hoolitsetud.
Samas - minu ülikooli aegne auto ülikooli lõpuks nägi seest suht armetu välja - istmed kulunud ja kõveraks vajunud, põrandavaip üldse välja vistaud, sest vana oli lihtsalt auklikuks kulunud, armakas oli vanadusest miljoniks killuks pragunenud. Põhjus - kogu vaba raha kulus auto tehniliselt tervena hoidmiseks ja nagu hilisemad aastad näitasid - tehniliselt kestis see auto suurepäraselt. Sõber, kes ta minult ära ostis tegi salongi korda ja sõitis autoga ainult bensiini ja aknapesuvedelikku tankides poolteist aastat, siis ostisn auto temalt ise tagasi. Ja teemasse - odometer lõpetas lugemise sellel autol 297000 kandis juba paar aastat enne sõbra kätte müümist. Ei kerimist ei midagi. Lihtsalt igavesti keskealine auto :D

Ehk siis mida öelda tahan. Salongi väljanägemine oleneb nii mitmest asjaolust, mis osaliselt räägivad auto kohta tõtt, osaliselt aga seda, mida ostja näha tahab.
Enne müüki viisakama salongi sisse istalleerimine ei ole just raketiteadus. Kui just nahksisu ja elektriistmeid ei taha, siis olenevalt AUDI mudelist saab terve salongi teinekord lausa sümboolse tasu eest - peaasi, et eest ära viid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 52.3% - SQL: 47.7%]