Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Pagasniku lukk ja selle töötamise põhimõtted? (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 3918)
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 22.01.09 22:13 Tsiteeri
Pagasniku lukk ja selle töötamise põhimõtted?



Nüüd on minu kord abi küsida, kuna lihtsalt loogika enam ei võta ;).

Lugu on siis selline, et hilistel b3 kerega Audidel lukustab kesklukk kõik uksed, bensupaagi luugi ja pagasniku.

Mina aga ühel heal päeval, kui kesklukk ja kõik värk peal oli, läksin võtmega ainult pagasniku kallale, et sealt asju võtta, tegin võtmest lahti, ja peale seda mu pagass enam kesklukust ei käi :o.
Olen katsetanud igast variante nagu: lasen alarmi peale, siis teen pagassi lahti, signaal karjub, panen kinni, krutin võtmest jne, miski ei paista toimivat. :(

Mul on peal mingi tehasealarm:
9V1 = anti-theft protection system (burglary and theft alarm) for ROW, mul on tunne, et see mängib rolli?, aktiveerub kerge törtsu signaaliga ja u. 20-30seki pärast seda lahtist pagassi avades hakkab karjuma, enne mitte.

Lukusüsteemi hoovad töötavad, pump nagu tahaks asja reguleerida aga ta ei tee seda.
Bensuluuk toimib kesklukust, ainult pagass streigib. Mis on väga ebamugav, pean koguaeg võtmega kallal käima nagu Žigulil.

Küsimus on, kas ma pean mingi elektrooniku juurde minema, või saab seda ka mingi nipiga n.ö. algsesse seadesse tagasi ajada, et mul kõik jälle nii toimiks nagu vanasti oli? :)

Kellel on mingit infot, ükskõik millist, oleks teretulnud.
:)
Peab saama asi korda, kui ta on nii mõeldud töötama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
westa
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Tallinn, Tampere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C4 2,5TDi,Audi A4 Avant 2,6 V6,Audi 100 C4 2,5TDi,Audi 5000 2,0d,Audi 80 B3 1,8

postitati 22.01.09 22:20 Tsiteeri


Mul jamas mingil masinal ukselukk samamoodi ja abiks oli WD40 ja jupp aega nikerdamist, et võtmega leida jälle see õige asend.
Vist sai vähe segane


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 22.01.09 23:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: westa
Mul jamas mingil masinal ukselukk samamoodi ja abiks oli WD40 ja jupp aega nikerdamist, et võtmega leida jälle see õige asend.
Vist sai vähe segane


ok, vaatan veel hoovastiku üle, äkki ongi midagi vahepeal kuskile kinni paakunud, kuna niiskust on pagassis olnud, samalajal kui ma seda lukusüsteemi tagasi harmooniasse üritasin sättida.

tänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Martinez
huviline

Avatar


Registreerunud 22.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 1.8TQ, Passat B7, DL 1000

postitati 22.01.09 23:20 Tsiteeri


Ise kiskusin täna enda a4 pagassi polstri lahti ja lukustussüteemi küljest ja juppeks, juba tükkaega lahti ei saanud, muud uksed lukustusid ja avanesit ilusti.
Võtsin lahti, puhastasin ära ja suuga mängisin vaakumpumpa kuni ilusti mehanismi tööle sain ( algul käis väga raskel, juu siis pumba jõud ei käinud üle).

Peale kokku monteerimist selgus aga et vaakumpumbake ikkagi oma elu ära elanud, hakkasid streikima ka ukselukud. Soetasin uue pumba ja töötab ilusti


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 23.01.09 02:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Martinez
Ise kiskusin täna enda a4 pagassi polstri lahti ja lukustussüteemi küljest ja juppeks, juba tükkaega lahti ei saanud, muud uksed lukustusid ja avanesit ilusti.
Võtsin lahti, puhastasin ära ja suuga mängisin vaakumpumpa kuni ilusti mehanismi tööle sain ( algul käis väga raskel, juu siis pumba jõud ei käinud üle).

Peale kokku monteerimist selgus aga et vaakumpumbake ikkagi oma elu ära elanud, hakkasid streikima ka ukselukud. Soetasin uue pumba ja töötab ilusti


katsetan!

väga täname! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
physic
huviline



Registreerunud 19.04.08
Kasutaja on eemal


postitati 23.01.09 18:09 Tsiteeri


ei oska öelda kuidas b3 tehase signa, kuid C5-avantil selline võimalus kui pagassi võti võtta lukust horisontaalasendis välja, siis puldist luugi lahtilukustamine võimalik ei ole. Vertikaalses asendis võtme eemaldamine seob luugi jälle süsteemiga..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 24.01.09 00:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: physic
ei oska öelda kuidas b3 tehase signa, kuid C5-avantil selline võimalus kui pagassi võti võtta lukust horisontaalasendis välja, siis puldist luugi lahtilukustamine võimalik ei ole. Vertikaalses asendis võtme eemaldamine seob luugi jälle süsteemiga..


vot siin on juba midagi. :)

ma arvan, et asi käibki mingi süsteemiga, n.ö. harmooniasse, aga ndv aega saades katsetan kõik need variandid läbi, ja kui ei toimi, siis tekitan uue juhtme ja sunnin toimima :D.

pole enne sellist riket olnud. mehaanilistest asjadest ma saan aru, aga mingi x-aja jooksul rakenduv elektroonika on natuke keeruline mõista......


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 30.12.09 22:04 Tsiteeri


Sellest asjast tänaseks niipalju, et (juba 3kuud tagasi) läks asi ise korda, "viga remontis ennast ise" ehk siis mingise minu tegevuse tõttu sattus pagassi lukk kogemata sellisesse seisu kus jälle lukustub kesklukust, ei oska öelda millest. Iga kord ju ei kontrolli täiendavalt vastava süsteemi täpset seisu, sellest ka teadmatus. Lihtsalt ühel hetkel kõik toimis.

Ma kusjuures viga otsides kontrollisin kogu süsteemi hoovastiku, vaakumi, elektroonika jne üle ja arvasin sel hetkel, et "vaakum pole piisav" ehk siis ei tõmba lukku kuna viga on "imuris", mille membraan on kulunud.

Aga läks ise korda, kuna ilmselgelt vist riket ei esinenudki. Mingisuguse õige nupuvajutusega jälle kõik töötas ühel hetkel. Kahjuks ei suutnud ma "registreerida" taolise anomaalia põhjust, mistõttu "järeltulevatele põlvedele" pole midagi kindlat öelda.

Have faith. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ardo
huviline



Registreerunud 23.02.08
Asukoht: L-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: B2sedaan C5avant

postitati 30.12.09 22:13 Tsiteeri


Mul on ka mingi süsteemiga see, et kui kesklukust lukku pandud asi ja nüüd pagassi eraldi teed lahti, siis kesklukk teda uuesti lukku ei pane, umbes nii see süsteem tötab:p.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 30.12.09 22:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: airbag
Mul on ka mingi süsteemiga see, et kui kesklukust lukku pandud asi ja nüüd pagassi eraldi teed lahti, siis kesklukk teda uuesti lukku ei pane, umbes nii see süsteem tötab:p.


Ja kuidas sa selle tagasi algsesse seisu saad, ehk siis kesklukust lukustuvaks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ardo
huviline



Registreerunud 23.02.08
Asukoht: L-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: B2sedaan C5avant

postitati 30.12.09 23:00 Tsiteeri


Kesklukust uksed lukku ja siis pagass eraldi võtmega lukku.
Homme proovin täpselt järgi mispidi see toimib, siis kui auto sain, sain ka korralikult ajusid ragistada ja autot lammutada, vea otsimisel, kuni lõpuks aru sain mis kamm on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 31.12.09 03:42 Tsiteeri


Minul see võtmega kruttimine/keeramine enam mingit tulemust ei andnud, hetkel kui pagass juba kesklukust ei toiminud.
Oli ka üks esimesi asju mida proovisin muidugi.

Paras teema audihooldus.ee spetsidele tglt, et mismoodi siis käib üks b3 kere pagassilukk?

Pakun, et selle loogikat teavad vaid vähesed...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Germo
huviline



Registreerunud 22.02.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8

postitati 31.12.09 08:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: physic
ei oska öelda kuidas b3 tehase signa, kuid C5-avantil selline võimalus kui pagassi võti võtta lukust horisontaalasendis välja, siis puldist luugi lahtilukustamine võimalik ei ole. Vertikaalses asendis võtme eemaldamine seob luugi jälle süsteemiga..

Minu audi 90-l toimis süsteem samamoodi. Kui võtsid võtme horisontaalasendis lukuaugust välja, siis kesklukk ei lukustanud. Kui vertikaalasendis, siis jälle lukustas. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 05.01.10 01:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Germo
Minu audi 90-l toimis süsteem samamoodi. Kui võtsid võtme horisontaalasendis lukuaugust välja, siis kesklukk ei lukustanud. Kui vertikaalasendis, siis jälle lukustas. ;)


Olukord, kui sul kesklukust enam pagass ei lukustu ja sa võtad võtme välja vertikaalasendist, siis pagass jääb mehaaniliselt lihtsalt lukku. Kesklukk teda ei juhi enam. Lukk toimibki nii, et vertikaalis on ta "lukus" ja "horisontaalis" avatud.
Niimoodi mehaaniliselt ma käitusin sellega paar kuud, enne kui käis mingi "klõps" kuskil ja kõik nii nagu vanasti oli jälle...

Mind huvitab mis põhjusel selline teema võib tekkida, s.t. et juba rikke esinedes selline labane võtmega kruttimine tulemust ei too aga mingil hetkel tuleb asi nagu "tagasi".

Kuidas?
Kas siis kuidagi, et keerad pärast keskluku lukustamist uksest, pagassi luku "vertikaali" ja siis mingi aja pärast "horisontaali" ja siis tagasi vms...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 14.01.10 20:57 Tsiteeri


Proovin lihtsalt ära selgitada selle luku tööpõhimõtte. Midagi müstilist seal igatahes ei ole.
Võtmel on kolm asendit:
1. horisontaalne. See on normaalasend. Kui kesklukk on avatud, siis nupule(luku südamikule) vajutades luugi lukk avaneb. Kui kesklukk on suletud, luuk ei avane.
Luku teiseltpoolt vaadates, kesklukustus suletud asend:

http://mb4.live.hot.ee/rps/D/1607781.jpg

Kesklukustud avatud asend:
http://mb4.live.hot.ee/rps/D/1607780.jpg

Luku südamiku küljes on kaks liikuvat hooba, neist pildil ülemine on see, mida kesklukustuse pump liigutab hambumusse alumise hoovaga(mis omakorda on varda abil ühendatud luugi lukuga) ja mida luugi avaja liigutab siis, kui ta vajutab nupule(luku südamikule).

2. vertikaalne asend. See on selline võtme asend, kui luuki ei ole võimalik avada mingil viisil, vajutades nupule, olgu siis kesklukk avatud või suletud. Vajutad lihtsalt tühja.

http://mb1.live.hot.ee/rps/D/1607779.jpg


3. / asend. Võti keeratakse umbes kella 1 suunda ja seejärel vajutades luuk avaneb. Selles asendis võtit ei ole võimalik välja võtta.


http://mb1.live.hot.ee/rps/D/1607783.jpg


Kõik need variandid toimivad ja kehtivad, kui lukk on korras ja töötab nii, nagu peab. Et see aga nii oleks, võtsingi luku pulkadeks, puhastasin ära, õlitasin ja ladusin ilusti jälle kokku.
http://mb1.live.hot.ee/rps/D/1607782.jpg

Kogu kupatuse saab lahti, kui võtta ära keskel olev pulk-splint. Edasi muudkui ainult suru kõik üksteise seest välja. Ettevaatust, et ei kaota ära üht pisikest kuulikest ja vedrukest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 35.7% - SQL: 64.3%]