Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: "pluss käibemaks" sõitmine (Vastuseid: 36 | Vaatamisi: 5093)
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 31.07.08 09:23 Tsiteeri
"pluss käibemaks" sõitmine



Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tee kõrvale ma selliste idiootide pärast küll võtma ei hakka, kuna ma sõidan ise tavaliselt lubatud või + 10-20 kiirusega.

Olge nii head ja tehke mulle selgeks, milleks on vaja trassil "pluss käibemaks" sõita? Minu argument on, et meie vabariigi vahemaad on lihtsalt niivõrd väikesed, et ajaline võit on mõni minut, kuid möödasõite on oluliselt rohkem. Tegin katse Tartu trassil. Tartusse sõitsin lubatud kiirusega ja pidin tegema ühe möödasõidu (vana mosse) ja tagasi tulin "pluss käibemaks" ning pidin tegema üle kümne möödasõidu. Kahjuks reaalselt aega ei mõõtnud aga loogilised arvutused näitavad, et see on mõned minutid. Seega, mina küsin, milleks asjatult riskida? Mida see teile annab? Kas te olete kursis, et suur osa trassi liiklusõnnetustest ja ohtlikest olukordadest on tingitud "pluss käibemaks" liiklemisest?

Marko

PS! Palun ärme hakka siin teemas kajastama situatsioone, kus inimesed sõidavad alla lubatud piiri. Sellisel juhul ei teki üheselt mõistetavat arutelu.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 31.07.08 09:43 Tsiteeri


Eranditult kõikide autode spidomeetrid on tehase poolt häälestatud eksima vähemalt 5-10%. Kuna spidomeetri kontrollimine koduste vahenditega on ülimalt lihtne siis ei ole mingi probleem arvestada missuguse kiirusega tuleb tegelikult sõita, et kiirus oleks suurim lubatav st siis 90 100 v110. Ja see tegelik kiirus ongi enamasti + "käibemaks".
Kuna mul on liigeldes alati kuhugi kiire ja ma ei taha rikkuda seadusi siis tahan ma liikuda suurima lubatud kiirusega (mitte kiiremini) ning minu auto (ja enamuse vanemate audide) spidomeetri järgi on see sõltuvalt rehvidest maantekiirusel suurusjärgus 98-105 km/h. Palun tehke nüüd mulle selgeks miks ma ei peaks tohtima seda teha?:o


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lohe
huviline

Avatar


Registreerunud 16.08.07
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4 motion 1,9TDI 96kw; Audi 80 B4 2.0 85kw

postitati 31.07.08 09:45 Tsiteeri


Rohelise A3 hälviku teemast siia üle tulles, vastuseks:

See +10 oli (ja enamalt jaolt on ka edaspidi) spido järgi. Tegelikkuses tähendab see u 95-96km/h. Üle minevad 5-6km/h kirjutan ümardamisel oma laiskuse arvele (mugav on püsikas mingi kriipsu juurde sättida) ja kui korrakaitsjad arvavad et pean selle eest vastust andma, siis ka teen seda.

"plus käibemaks" ei ole mul liikluses elu mõte ja kui on ees aeglasemalt (mõistuse piires loomulikult) liikuvaid autosid, siis erinevalt väga paljudest mõtlen enne hoolega, mida ma selle möödasõiduga saavutan. Kui tean, et 5 või 10km pärast läheb tee kaherealiseks- tekib mingi muu võimalus või hoopis takistus, siis ei pressi mööda ja hoian eesliikujaga vahet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mihkel
huviline



Registreerunud 27.12.04
Asukoht: haapsalu<->tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: seat leon

postitati 31.07.08 09:50 Tsiteeri


Tore teemake :)

Seda +10 km/h sõitu tuleb ette küll ja seda siis põhimaanteedel. Samas viimasel ajal ei viitsi seda rallit kaasa sõita. See käibemaks seal juures on just sellepärast et ei taha endale sappa mingit kolonnid koguda, kes siis hakkavad mööda rabelema. Seepärast olen viimasel ajal valinud Haapsalu-Tallinna maanteeks tee, mis viib läbi Keila...seal hea rahulik lubatud kiirusega kruiisida + vähem liiklejaid. Mina moto: sõitmiseks tuleb aega võtta/teha, mitte kiirustada(vahel üliharva on ka seda, aga ikkagi on kõik mõistuse piiresse jäänud).

Olen poolt selle kiirusepiirangu 0 tolerantsiga....heaküll mingi minimaalne eksimine oleks vaikimisi siis 5 igaksjuhuks. Pole ka kunagi vaadanud halvasti juhtide peale kes 80-90km/h sõidavad....minu lugupidamine nendele eeskujulikele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
erki.t
huviline

Avatar


Registreerunud 06.07.06
Asukoht: Tallinn / Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Got burger? (Jeep)

postitati 31.07.08 09:51 Tsiteeri


sõit võiks olla ühtlane olenemata kiirusest... mina kannatan alla 90km/h ka ära kolonnis kui ei toimu nikutamist pidur/gaas, pidur/gaas (iga kurvi lõpus gaasi ja iga sirge lõpus pidurit)

PS! eideliku vingumise asemel olgu iga mees ise eeskujuks liikluses ja siis ehk vähemalt mingi osake meist naudib ka tulemust! kellel pole ettekujtust paremast liikluskultuurist ja leiab ikka et tema ongi sündinud maanteede kuningas mingi veetku nv läti vabariigi teedel...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 31.07.08 10:03 Tsiteeri


Mina sõidan käibemaksuga, sest kui sõidan nt. 90 alas 90ga, siis jään ma igale teisele autole jalgu. See aga tekitab ohtlikke situatsioone ning see pidev sõelumine käib mulle närvidele.


Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 31.07.08 10:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Mina sõidan käibemaksuga, sest kui sõidan nt. 90 alas 90ga, siis jään ma igale teisele autole jalgu. See aga tekitab ohtlikke situatsioone ning see pidev sõelumine käib mulle närvidele.


Ilmselt pole sa ainuke kes nii arvab aga ausalt öeldes pole see üldse õige suhtumine, sest just selliseid käibekaga sõitjaid lendab minust alati trobikond mööda kuigi ise liigun GPS-i järgi 90 km/h. Olen täheldanud ka seda, et kui sõidan 90km/h ja minu taga on juba pool tundi sõitnud kaasliikleja ja seniajani on kõik korras kuniks meist mõlemist lendabki selline trobikond mööda, siis ei pea kaasliikleja paljuks selle pundiga ühineda- miks see on nii, mina ei tea.
Igaljuhul näitan ise küll eeskuju sõita eeskirja järgi.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 31.07.08 11:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Kuna mul on liigeldes alati kuhugi kiire ja ma ei taha rikkuda seadusi siis tahan ma liikuda suurima lubatud kiirusega (mitte kiiremini) ning minu auto (ja enamuse vanemate audide) spidomeetri järgi on see sõltuvalt rehvidest maantekiirusel suurusjärgus 98-105 km/h. Palun tehke nüüd mulle selgeks miks ma ei peaks tohtima seda teha?:o

Näiteks minu BMW-el on trassil kulgedes õige kiiruse vahe a 2-3 km/h. Kui sa küsid, miks sa ei peaks nii sõitma, siis vastus sellel on, et see ei ole niivõrd ohutu kui seda on õige kiirusega sõitmine. Kui sõitsin terve tee Tallinnast Tartusse õige kiirusega, siis minust mööda sõitjaid oli mitmeid, kuid mina sõitsin ainult ühest vanast mossest mööda. Ma ei põdenud mitte karvavõrdki, et minust mööda sõidetakse. Mis minul sellest? Mina jõuan oma sihtkohta nii ehk naa.

Okei, küsin hästi lihtsalt. Kiirabi, politsei, päästeameti (jms) ametnikud ületavad kiirust kindla eesmärgiga, näiteks päästa elusid. Kuid, mis on teie eesmärk või siis õigustus? Ja see jutt, et sõidan kiiresti, sest kõik sõidavad, no kamoon. Kas pistad pea ahju ka sellepärast, et naabrimees pistis?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 31.07.08 11:39 Tsiteeri


Mõnesmõttes on õige küll, et kui iga minuti tagant sinust keegi möödub, siis see natuke väsitab. Ikka tõmbab tähelepanu, et kas tagumine ikka möödub piisavalt kaugelt ja ega pidurdama ei pea, kui keegi peaks vastu tulema samal ajal jne. Lihtsam on kiirust lisada 5...10kmh. See, et maanteeäärsed puud natuke kiiremini mööda vuhisevad ei nõua eriti tähelepanu võrreldes "liikluskeerises" olemisega.

Ise liiklen cruise'iga, osuti 100 peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Retro
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2xVW

postitati 31.07.08 11:40 Tsiteeri


Mõned on lihtsalt harjunud sõitma ''käibemaksuga'', mina nende hulgas. Sest see kui ma sõidan 4-7km üle lubatud, ei anna mulle midagi erilist, aga ma tean, et ma jõuan natuke kiiremini kohale, olgugi see kasvõi paar minutit ning see kui ma spidoka järgi 50 või 90 loksun, siis ma tunnen, et aeg kuidagi venib. Linnas on võimatu sõita 50'ga minu spido järgi(valetab 5-7km). Linnas sõidan 60'ga ja maanteel 100 või 110'ga kuna tean, et ma siis kellelegi jalgu eriti ei jää. See et mööda sõite tuleb teha, on paratamatu, kuna veoautodele ja bussidele on maksimum lubatud kiirus 90km/h. Kumba siis tee eelistaksite, kas veoki taga istuda ja vaadata kuidas peeglist sinu taha koguneb pikk kolonn või siis mööda minna. Sest minu meelest kõige hullem ongi see, kui mingi kolonn hakkab tekkima 5-10 autot reas, ega see turvaline pole, kui midagi peaks ees juhtuma siis ega tagumised sellest pääse. Õnnetused juhtuvad tavaliselt kihutajatega, kes ei kuulu ''käibemaksuliste'' hulka, kuna kas nad on kogenematud, et tulla situatsioonidega toime või siis hooletud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 31.07.08 11:42 Tsiteeri


Mina olen harjunud liiklema "vooluga kaasa" olgu see siis +1 või +20kmh mul suva, kui kiirused muutuvad pikemalt kõvasti alla lubatud piiri, siis teen mõne sööstu. Kuna liiklemine maanteel on igapäevane tegevus siis olen ka ise selle "ajavõidu" maitset tunda saanud, kuidas reast on JUST MIND välja nopitud ja kiiruse ületamise eest trahvi tehtud, vahet pole siis, et sama kiirusega liikus ~20+ liikurit. Aga mõttetu on sellisel kolonnil ju õige kiirusega kah jalus tolgendada ja pigem saan mõne trahvi kui jään kõigile teistele jalgu ja mõne idioodist möödasõitja pärast olen sunnitud teelt välja sõitma, või kehvemal juhul tee ääres jalutava jalakäia alla ajama.

2003.a. suvel tuli ette situatsioon, kus tõmbasin kõrvale, et mööduja laubakat ei paneks, aga ei suutnud kahte asja korraga näha ja tee ääres vahetas mingi vennike autol rehvi (loomulikult ilma ohukolmnurka välja panemata), teele sain tagasi aga minust "möödasõitja" püüdsin kinni, surusin kotti ja kaunistasin veidi ühe eestis resideeruva sibulasööja näolappi. Kui tee ääres seisjale oleks pihta saanud, siis oleks olnud mina see, kes kehvemal juhul oleks kohtupingis istunud.

Tallinn-Tartu maantee oli veel mõned ajad tagasi mul nädalas kord või paar korda, lisaks ka muud maakonnad Eestis. Kõige sujuvam liiklus üldjuhul Tallinn-Tartu maanteel oligi, mujal oli neid vanavahtralehe kooli järgi ~70km/h sõitjaid palju rohkem. Kesmiseks kiiruseks võin öelda, et 90km/h alas sõideti 95-100kmh ja hetkel 100kmh alas lastakse mingi 105-110kmh, üksikutest väiksematest kolonnidest (2-3 hullu) ei räägi, neid jagub ikka omajagu. Kiirused siis gpsi lõikude keskmise mitte spidoseieri järgi. Ka liinibussid ja veoautod on lõpuks ometi hakanud võtma parematel teedel seda suunda, et pigem nõks üle või siis lubatud kiirusega liigelda, mitte nõks alla lubatu möödasõitjaid tekitada. ~200km lõigul pmst max ajavõit tõmmeldes ja kuni +20kmh üle lastes maksimaalselt 5-7 min (ei räägi hetkel 20+ kiirusega ajavõidust). See on täpselt see aeg, mis möödujad sihtkohta jõudes hommikuti maha kohvitavad :)

PS! Ma tahaks näha Tallinnas näiteks järvavana teel mõned minutid järjest, kus ei sõideta +käibemaks. Mina nimetaks seda mission impossibleks.

Kunagi jagati Statoilis tasuta prügikotte, et loodus oleks puhtam - müts maha ettevõtmine, mille uues kampaanias ka ise õla alla paneks või kuhugi raha kannaks...
Mida sellise teema juures kuskil jagama peaks, et inimesed ei kiirustaks ja ei uimaks vaid õpiks mõned minutid varem oma teekonda alustama.

PPS! Ka endal on kehv mõelda oma mineviku peale, kus mitteametlik ajarekord Tartust kesklinna statoisilt Tallinna linna piirini oli täpselt 1h ja 5min. Vahet pole, et tegevus toimus suvisel ajal ja peale kella 00'i (max 2 autot kogu tee jooksul vastu ja ~neljast mööda). Viimane, kellest mööda uhasin oli sinivalge isend Vaida ristis ja järgi jõuti alles Tallinna sees narva maantee alguses. Nägin ainult täppi kogu selle lõigu kuskil kaugel järgi tulemas teadmata kuni Tallinnani, millega tegemist. Juhtum siis üle kümne aasta tagusest lollusest. Seega pole ka mina kullatükk olnud kauges minevikus :(.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 31.07.08 11:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Retro
Õnnetused juhtuvad tavaliselt kihutajatega, kes ei kuulu ''käibemaksuliste'' hulka, kuna kas nad on kogenematud, et tulla situatsioonidega toime või siis hooletud.
Osalt on sul õigus, osalt mitte. Mida kiiremini sõita, seda kitsamaks tee läheb ja reageerimisaeg väheneb. Kuid ei ole ka täiesti õige öelda, et mõni kodanik tuli olukorrast välja, sest on nii oskaja juht. Jah, vahest võib see ka õnneks minna, kuid minu arvates on see siiski paljuski õnne küsimus. Võtame kasvõi meie rallimehed, kes on liikluses mitmetesse liiklusõnnetustesse sattunud. Elu on täis ootamatusi ja kui me kiirust suurendame, siis sellega suurendame ka riski.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 31.07.08 11:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Mida sellise teema juures kuskil jagama peaks, et inimesed ei kiirustaks ja ei uimaks vaid õpiks mõned minutid varem oma teekonda alustama.
Kps, mina isiklikult arvan, et asi pole selles. Isegi, kui nad alustavad oma teekonda pool tundi varem, siis see "käibemaks" oleks ikka seal. Asi on mõtlemises, suhtumises ja harjumuses.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 31.07.08 12:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Mida kiiremini sõita, seda kitsamaks tee läheb ja reageerimisaeg väheneb.

Rõve OT: RSi mehena peaksid sa vist olema kursis, et kitsamaks minemise effekt hakkab tekkima 160kmh+ ja ainult teed enda ees on võimalik näha ~230-240kmh+, ~260kmh+ on kahe laia sõidureaga tee kitsas kitserada ja orientiir on parimal juhul keskel oleva eraldusjoone järgi. Kui hajameelne isik on sellest ka sõltub kui kiiresti on ta võimeline üldse sõitma.
Teiseks on kahte sorti reageerimisi:
1. reageeritakse küll, aga mõistus enam ei tööta.
2. reageeritakse, aga sellele lisaks jääb ka loogiline mõtlemine ja edasine tegutsemine toimima (kiired otsused).
Kes vähegi tunneb, et tahab peale pidureid silmi kinni katta see hoidku pikivahet ja ärgu tõmmelgu :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 31.07.08 12:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Kps, mina isiklikult arvan, et asi pole selles. Isegi, kui nad alustavad oma teekonda pool tundi varem, siis see "käibemaks" oleks ikka seal. Asi on mõtlemises, suhtumises ja harjumuses.

Mina pooldan ühtlast sujuvat liikumist, kui selle hulka kuulub väike +käibemaks, siis olgu nii. Minupärast olgu see ühtlaselt liikuva kolonni pikkus 100+ autot, sel juhul ei hakka need üksikud süstijad enam tõmblemagi ja aja jooksul lepivad rahulikemate tingimustega.
Ma paneks mingi stickeri enda liikuritele taha "Kui sul just keegi tagaistmel ei sünnita, siis sõida sabas" :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 31.07.08 12:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Mida kiiremini sõita, seda kitsamaks tee läheb ja reageerimisaeg väheneb.

Rõve OT: RSi mehena peaksid sa vist olema kursis, et kitsamaks minemise effekt hakkab tekkima 160kmh+ ja ainult teed enda ees on võimalik näha ~230-240kmh+, ~260kmh+ on kahe laia sõidureaga tee kitsas kitserada ja orientiir on parimal juhul keskel oleva eraldusjoone järgi.
Aus olla, siis mina ei näe seal vahet. Fakt on see, et 130 km/h läbid sa X ajaühikus pikema distantsi kui 110 km/h. Lihtne näide, kui siga jookseb mingi X vahemaaga teele, siis 110 km/h jõuaksid sa ehk reageerida ja ka suurema hoo maha pidurdada (minimaalsed kahjud), siis 130 km/h sõidad sa sellise hooga metsloomale sisse, et ta tuleb salongi kolmandaks reisijaks. Vahe on sees, või kuidas?


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 31.07.08 12:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Aus olla, siis mina ei näe seal vahet. Fakt on see, et 130 km/h läbid sa X ajaühikus pikema distantsi kui 110 km/h. Lihtne näide, kui siga jookseb mingi X vahemaaga teele, siis 110 km/h jõuaksid sa ehk reageerida ja ka suurema hoo maha pidurdada (minimaalsed kahjud), siis 130 km/h sõidad sa sellise hooga metsloomale sisse, et ta tuleb salongi kolmandaks reisijaks. Vahe on sees, või kuidas?

See on lihtne matemaatika, mida paljud ei suvatse endale lihtsalt teadmiseks võtta muud midagi.
Nagu ma juba mainisin oli mu post rõve OT ja mitte Eesti teel katsetamiseks :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 31.07.08 12:30 Tsiteeri


Sõidan täpselt nii kiiresti/aeglaselt, kui vajalikuks pean. Kellelegi jalgu ei jää ja kes mulle jäävad, neist lähen lihtsalt mööda. Üldiselt sõidan piirang + 5-7km/h (praeguse korra trahvisaamise hirmus, muidu vajutaks rohkem). Tähtsam sellest, mis spidomeetrilt näha on minu jaoks ühtlane kulgemine. Olgu see siis 90 või 140 km/h. Kahjuks kiirusepiirangu ümbruses ei anna seda tihedama liiklusega maanteel teha, sest näiteks 90 alas varieerub sõidukiirus 80-100 km/h. Ma sõidan siis näiteks kõigist pisut kiiremini, teen oma möödasõidud ära ja ma saan kulgeda edasi omas tempos. Varem kohale jõudmine pole oluline.
Enamik ilmselt tahab lihtsalt kiiremini sõita. Ilma põhjuseta. Lisaks üldjuhul selle eest trahvi ka ei saa, siis miks peaksi aeglasemalt sõitma. Kui minult küsida, siis Eestis võiks suvel enamikel maanteedel vabalt +20km/h kiirusepiirangut tõsta.

Tsitaat:
PS! Ma tahaks näha Tallinnas näiteks järvavana teel mõned minutid järjest, kus ei sõideta +käibemaks. Mina nimetaks seda mission impossibleks.


Muide, järvevanal sõidan alati õige kiirusega. 90% sõidavad küll minust mööda aga ma ei saa aru, miks on järvevanal vaja sõita 80-90km/h. Esiteks on seal tihti politsei kiirust mõõtmas ja teiseks ei saavuta selle väikse lõiguga ju isegi 1 min võitu. See on lihtsalt põhimõtteline lõik, kust mass 90km/h läbi lendab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 31.07.08 13:15 Tsiteeri


101% nõus Makuga. Kiiremini sõites on ajavõit nii väike ka selle pärast, et kui üritad sõita nt 130-ga, siis reaalselt suure osa ajast oled ikka sunnitud sõitma 90-ga, oodates möödasõiduvõimalust, nii et keskmine kiirus jääb ikkagi suht madalaks. Ise olen liigelnud niiviisi juba 18 aastat (trahvideta), mis muidugi ei tähenda, et ühtegi erandit poleks kunagi teinud või kusagil välismaistel kiirteedel kodumaiseid maanteepiiranguid mitmekordselt ületanud. Adrenaliinilaksu saamiseks on lihtsalt teised kohad kui liiklus.

Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Eranditult kõikide autode spidomeetrid on tehase poolt häälestatud eksima vähemalt 5-10%

Julgeksin sellele küll vastu vaielda: minu 9st sõitvast autost poolte spido ei eksi kindlasti üle 1-2% (pigem 0,Y%), ainult ühel ligi 10% ja ülejäänuil kindlalt alla 5%. Loomulikult kasutan ka tehase poolt etteantud rehvikõrgust, mitte ei tee oma liikumist ebamugavaks mingite "alumiiniumniidirullide" abil. Ja liigeldes loomulikult arvestan sellega, et sõidaksin reaalsete kiirusepiirangute järgi, mitte spido järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Xan
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.05
Asukoht: Tallinn / Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6 C4 4,2NQ, Audi C4 Q (projekt)

postitati 31.07.08 13:18 Tsiteeri


Sõidan reeglina cruise´ga ja jään enamasti maanteel kõigile jalgu, eriti millegipärast audidele ja bmw-dele, need kohe peavad kuidagi mööda saama :). Samas on mind paar korda lõunaeestis kinni peetud, kuna olla helistatud, et valge audi "kihutab". No mine võta kinni.

Aeglane juht ei ole probleem, probleem on see esimene jobu, kes tema selja taha munema jääb ja ei oska/suuda normaalselt möödasõitu ära teha. Järgmisel on siis juba 2 aeglast ees ja ülejärgmisel 3 jne. Ja hakkabki pihta mitmekordsed möödasõidud, rivist välja piilumised ja muu selline jura.

Mulle isiklikult ei valmista probleemi ka mitte see, kui ma järgmise madallenduri pärast ise hoo maha pean võtma, et ta tagasi reastuda saaks. Jah, tüütu on küll.


Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringute koostamine.
Küsi lisa 50 18 059
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mihkel
huviline



Registreerunud 27.12.04
Asukoht: haapsalu<->tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: seat leon

postitati 31.07.08 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaaku

Enamik ilmselt tahab lihtsalt kiiremini sõita. Ilma põhjuseta. Lisaks üldjuhul selle eest trahvi ka ei saa, siis miks peaksi aeglasemalt sõitma. Kui minult küsida, siis Eestis võiks suvel enamikel maanteedel vabalt +20km/h kiirusepiirangut tõsta.

[


Need ilma põhjuseta kiiremini sõitjad tuleks ravile saata või siis enne autokooli minekut n.ö. defekteerida. Taoline punktidega psühholoogi süsteem on ju Saksamaal ja võibolla mujalgi Euroopas kasutusel. Meie teedel võiks sama korra kehtestada....ekslikult patustajal on võimalik oma rikkumiste regristrit leevendada, psühholoogi abi vajav inimene saadetakse kas arsti juurde võib jääb juhtimisõigusest ilma.

Ja sinu jutust näha, et täisgaasil sõitmist piiravad vist ainult trahvid, mis kusagilt maalt ähvardavad. Mis saab siis kui sa tuhisedes ``ühtlaselt kulged´´ ja rehv lendab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cilaper
huviline



Registreerunud 16.06.07
Kasutaja on eemal

Auto: C5q

postitati 31.07.08 14:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mihkel

Mis saab siis kui sa tuhisedes ``ühtlaselt kulged´´ ja rehv lendab?


äkki võib püksi ka tulla. normaalne inimene sõidab korralike rehvidega ja ei kihuta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
RD
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.06
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal


postitati 31.07.08 14:58 Tsiteeri


Tõenäoliselt on mul midagi kahe kõrva vahel pisut paigast ära aga mina suudan hoida stabiilselt +10kmh aga mitte täpselt 50/90kmh. Kiiruse ületamine pidurdus- ja reageerimismaa pikenemise tõttu on halb aga kui ma pean hoidma etteantud kiirust, läheb enamus mu kergendumisvõimest spido jälgimise ja gaasipedaali reguleerisise peale ning ümbritseva jälgimine on tõsiselt raskendatud.

Kui on cruisiga auto, siis sätin selle vastavalt liiklusvoolule, kuid kasutan ainult maanteel ja hõredama liiklusega.

Ka enda vahtralehe perioodist on ette näidata erinevaid kiirusrekordeid ja kolonnidest möödakihutamisi aga kui nüüd mõtlen asjadele mis juhtus ja mis oleks võinud juhtuda, olen õnnelik, et endiselt elus olen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 31.07.08 15:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaaku
Kui minult küsida, siis Eestis võiks suvel enamikel maanteedel vabalt +20km/h kiirusepiirangut tõsta.



Ei no see oleks vinge küll, aga kas neid avariisid ning laipu on praegu sinu arust liiga vähe ?

Kui teed oleks kahe- või kolmerealised ühes suunas siis oleks see variant väga ok.


Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mihkel
huviline



Registreerunud 27.12.04
Asukoht: haapsalu<->tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: seat leon

postitati 31.07.08 16:52 Tsiteeri


Kui kiirteedel 110 asemel 130 pannakse siis mina muutun küll takistavaks teguriks :D . Puhtalt juba kütusekulu kasvu pärast. Ja kui mõelda siis ei meenugi et oleks avalikel teedel üle 120 vajutanud, ka siis on olnud see möödasõidu kiirendusega. Kui mul veel Audi oli siis sai korra lennuväljal proovitud 160, sest rohkem sisse ei läind :D , enam pole sellist uudishimu tekkinud (kuigi põhierialaga olen koguaeg seotud autodega).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 49.5% - SQL: 50.5%]