Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: 2.5 diisel vs 3.3 diisel vs 2.7 Biturbo (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 7005)
Ls
huviline

Avatar


Registreerunud 31.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.07 12:41 Tsiteeri
2.5 diisel vs 3.3 diisel vs 2.7 Biturbo



Tere,

soovin infot ja nõuandeid, millist mootorit eelistada.
Kas 2.5 diisel või 2.7 Biturbo 2002 aasta A6 Quattrol või 3.3 diisel 2001 aasta A8-l.
Ise eelistan pigem bensukat, samas on paar päris head 2.5 diislit silmapiiril. Millised potensiaalsed vead võivad antud mootorite puhal kallale tulla.

Ette tänades


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 19.12.07 13:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ls
Tere,

soovin infot ja nõuandeid, millist mootorit eelistada.
Kas 2.5 diisel või 2.7 Biturbo 2002 aasta A6 Quattrol või 3.3 diisel 2001 aasta A8-l.
Ise eelistan pigem bensukat, samas on paar päris head 2.5 diislit silmapiiril. Millised potensiaalsed vead võivad antud mootorite puhal kallale tulla.

Ette tänades


Kestavad neist kõik nimetatud. Mida peab tegema, on uurida võimalikult täpne service ajalugu esindusest ning väga regulaarselt/kvaliteetselt tegema korrapäraseid hoolduseid.
Ehksiis, nt mootoriõli vahetused iga 10 000km tagant.
Vaata, kaalu, missugune mootor Sulle meeltmööda on, see osta.
Hea ülevaate saad veel siit, kui loed antud teemad korralikult lõpuni!
2.5 TDI V62.5 TDI V6
2.7 V6 biturbode informatsioon
3.3TDI kohta ei oska suur arvata, pole kogemust.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 19.12.07 23:18 Tsiteeri


Kui Audi insenerid vähegi on suutnud millestki õppust võtta, siis ei saa 3,3TDI mootor kuidagi sama hullude asjade poolest kuulsaks saada, kui seda 2,5ne on praeguseks jõudnud :D

Tõenäoline on küll see, et miljoni-kilomeetri-mootor pole neist ükski.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.07 23:20 Tsiteeri


2,7T ja põhjus väga lihtne - see on bensiinimootor. Diisel on veoautodele ja traktoritele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mihkel
huviline



Registreerunud 27.12.04
Asukoht: haapsalu<->tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: seat leon

postitati 19.12.07 23:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: epic_metal
2,7T ja põhjus väga lihtne - see on bensiinimootor. Diisel on veoautodele ja traktoritele.



Kas A8 on traktor või veoauto, et sellele mudelile neid mootorid pakuti???
MA arvan et sa peaks harima ennast natuke.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 19.12.07 23:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: epic_metal
2,7T ja põhjus väga lihtne - see on bensiinimootor. Diisel on veoautodele ja traktoritele.


Isa sarnase dilemma ees varsti.
Kuid liikvel igasugused hirmujutud. Kumba on odavam üldjoones ülal pidada- kas 2.7biT või 4.2V8? Ja kas biT on ikka hoolda-ja-sõida, või peab aegajalt ikka kapotialusega tutvuma? Erinevad biT omanikud võiksid kommenteerida..

Ja millist kasti- sest mulje selline, et pidevalt peab 40-50k sahtlis olema, kui tiptronic lahkub. Sama jutt oli ka manuali kohta?

Krt, pole küürakale 4vedust alternativi ju. Jube kena on see C5.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.07 23:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mihkel
Tsitaat:
Algselt postitas: epic_metal
2,7T ja põhjus väga lihtne - see on bensiinimootor. Diisel on veoautodele ja traktoritele.



Kas A8 on traktor või veoauto, et sellele mudelile neid mootorid pakuti???
MA arvan et sa peaks harima ennast natuke.

Kuna sa kahjuks aru ei saa, mida ma öelda tahan, siis teen seda uuesti:
Minumeelest on sõiduautole kohane bensiinimootor, mitte diisel. Ja diisel A8't võin traktoriga võrrelda küll jah.

Aga tõenäoliselt on 4,2 odavam pidada, kui ise mootorile kätt külge ei pane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 20.12.07 00:04 Tsiteeri


Kas te diisliaustajad ei tunne, et diiselmootor väriseb ja hääl on suht ebameeldiv ja üldse sõites tuleb käik vara ära vahetada ja pole sellist elastsust diislil. Jah, mõni diisel veab päris hästi, kuid ainult madalatel pööretel ja kui gaas põhja vajutada, siis see ongi kõik mis sealt tuleb ja kuidagi rohkem pöördesse ajada vms pole võimalik, sest see ei aita. Kuidagi puised on diislid sellesmõttes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 20.12.07 00:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: epic_metal
Kuna sa kahjuks aru ei saa, mida ma öelda tahan, siis teen seda uuesti:
Minumeelest on sõiduautole kohane bensiinimootor, mitte diisel. Ja diisel A8't võin traktoriga võrrelda küll jah.
Tsitaat:
Algselt postitas: HannesT
Kas te diisliaustajad ei tunne, et diiselmootor väriseb ja hääl on suht ebameeldiv ja üldse sõites tuleb käik vara ära vahetada ja pole sellist elastsust diislil. Jah, mõni diisel veab päris hästi, kuid ainult madalatel pööretel ja kui gaas põhja vajutada, siis see ongi kõik mis sealt tuleb ja kuidagi rohkem pöördesse ajada vms pole võimalik, sest see ei aita. Kuidagi puised on diislid sellesmõttes.

Ma ei ole uuemaid Audi diisleid proovinud, kuid sõitsin sügisel mõni aeg Bemmi 3.0 diisliga (135 kW, 390 Nm), mis oli automaatkasti otsas ja mina ei oska küll ühtki halba sõna öelda võrreldes mõne sama kubatuuriga bensukaga. Ei ülearuseid värinaid, tohutu elastsus, hea minek suures pööretevahemikus. Minu üllatuseks läks ta kohapealt minema kohe, kui gaasile astuda. Kasti ja mootori koostöö oli super. Mitte mingit uimamist. Ka maanteele jagus jõudu, möödasõitu ei pidanud kunagi pikalt varitsema. Ma pean ütlema, et ma ei ole väga kerge jalaga, aga mulle pakkus see auto sõidurõõmu. Julgen kuival teel sõiduomadustelt võrrelda 2.8QA A6-ga (142 kW, 280 Nm). Ka praegu 4.2 A8-ga sõites ei oska tagantjärele Bemmi kuidagi mannetuks pidada. Suure tõenäosusega ostan kevadel tagasi. Sarnase minekuga bensuautod võtavad 2x rohkem kütust. Audi 3.0 ja 3.3 diislitega autod jäävad mulle hetkel veel natuke kalliks. Liisingut tampida ka ei armasta. Aga kunagi proovin ka need ära. Ei usu, et pettun.

Kui päris aus olla, siis sellest valikust jätaksin mina pigem 2.7BT kõrvale. Paljude (jebivate) anduritega keeruline mootor. Kütust õgib ka oluliselt tallamata roppu moodi. Olen seda proovinud manuaaliga S4 ja tiptronicuga A6 peal. Ei paku sama, mida 2.2T. Pigem eelistaks sellele 3.0 vabalthingavat bensukat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 20.12.07 07:15 Tsiteeri


A6-le ei soovita üldse 2.7 V6 biturbot - haigelt deforseeritud ja põhjendamatult kallis hooldada - viled nõrgad, väljalaskekollektorid nõrgad, el andurid töötavad/ei tööta kui purjus pässid jne jne.
2.7 V6 biturbot tasub vaadata alles S4-st, tipp on muidugi vana RS4 :D

Pigem võtaksin ka vabalthingava ja võimalikult suure töömahuga - probleeme vähem.
2.5 TDI V6 vaataks alates 2003a keskpaigast, vastavalt mootoritähtedele, ok mootor on, kui on uuema põlvkonna 2.5 TDI V6.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.07 07:23 Tsiteeri


Nu ma lasin see suvi Allroad'iga mingi 55 000km'i maha ning ei ühtegi probleemi, alguses vahetasin mõne anduri ära ning sellega asi piirdus. Auto sõidaks veel ilusti edasi aga kuna selle auto all pole kunagi talverehvid käinud siis ei hakka seda kommet rikkuma ning nüüd siis ta seisab ning ootab suve või uut omanikku!?

Ja kusjuures, ma ennast tallamisega tagasi ei hoidnud ning asi sai lahti sõidtetud ning edasi käib vägagi edukalt. Aga jah, 2,7Biturboga tuleb osata sõita, muidu ei käi ta kuidagi edasi. Seal omad nipid kuida pedaaliga mängida, niisama põhjasurudes ei juhtu küll mitte kui midagi.


Nendest kolmest mootorist valiksin mina SURMKINDLASTI 2,7 Biturbo, ei ole vaja isegi sekundit mõelda!

Aga siiani on minu lemmikuks 4,2 ning hing ihkab 6,0 või siis 5,2, ka 4,2Biturbo (RS6) on 6,0 W12 kõrval (õigemini vähemalt alguses ta seal kõrval ei püsi kuidagi) vägagi mannetu.


Ahjaa, 2,7Biturbo ei kannata mingit näppimist, nii kui näpid nii on jamad majas, Jõuvanker oli ka selle ohver ja seepärast ka sellised arvamused. Tehaseseadetes kestab ta suht hästi.


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.07 08:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
A6-le ei soovita üldse 2.7 V6 biturbot - haigelt deforseeritud ja põhjendamatult kallis hooldada - viled nõrgad, väljalaskekollektorid nõrgad, el andurid töötavad/ei tööta kui purjus pässid jne jne.
2.7 V6 biturbot tasub vaadata alles S4-st, tipp on muidugi vana RS4 :D


mitte, et ma A6 eelistaks kuidagi S4 ees, kuid, turbod, kolded ja andurid (probleemsed peamiselt EGT, Lambda) on neil kõigil täpselt ühepalju probleemsed. Ja kui edasi mõelda, siis mina ei nimetaks turbosid ja koldeid üldsegi probleemseteks, tuleks lihtsalt õigel ajal asju hooldada ja kontrollida (korralik õli + terved bypassid).

Tsitaat:

Ahjaa, 2,7Biturbo ei kannata mingit näppimist, nii kui näpid nii on jamad majas, Jõuvanker oli ka selle ohver ja seepärast ka sellised arvamused. Tehaseseadetes kestab ta suht hästi.


eks näppimist saab mitmeti tõlgendada, kuid üldiselt taluvad nad siiski üsnagi hästi tuunimist. Surevad need probleemsed andurid nii orig seades kui tuunituna. Turbodel on oma piir, millest üle aga vaevalt mõni chip üldse lubab minna.

Suurim jama saab alguse siis, kui auto satub inimese kätte, kel puuduvad kogemused/võimalused autot diagnostida/remontida.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 20.12.07 13:28 Tsiteeri


Just, tarts.

Kui palju me kohtame 2.7 V6 biturbosi, mis on tutikad - 0 on vastus.
Seega, kui A6-l on ca 200 000km ees odomeetril, on seda palju, kui masina on ala saksas saanud 30 000km intervalliga õli serviceid.... seal ei ole enam midagi, mis oleks korras, juhul muidugi, kui see 200 000 üldse saksas ette keerab, kordagi mootorit remontimata:D
A6-l on169 KW kui ma ei eksi, seda on vähe, selleks ei pea mõttekaks 2.7 V6 biturbo A6 ostu. Ok ruumikas ta ju on, kuid.
Pigem, kui seda mootorit eelistada, siis ikka S4/RS4.
Pealegi, on esimese "satsi" S4/A6 2.7 V6 biturbo mootorid probleemesed enda napakate väljalaskekollektorite poolest.

RS4 mootori kohta ei ütle ühtegi halba sõna, va ruuminappus/kompaktsus. Elektroonika on ok, ilma kontrollseadmeteta oleks see mootor suht kiiresti pilbasteks.

Kui on võimalik saada kätte originaal läbisõiduga alla 50 000 - 60 000km, ei tasuks eriti mõeldagi masina ostul, kohe. Regulaarhooldused jms ning see mootor kestab ilma "rauaprobleemideta" kaua kaua.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 20.12.07 14:31 Tsiteeri


jõuvanker, aga 2002 aasta biT a6-el .. see miski 184 vms kw mootor. On's see siis töökindlam või teise ehitusega, kui nt 1999 aasta oma?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 20.12.07 14:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
jõuvanker, aga 2002 aasta biT a6-el .. see miski 184 vms kw mootor. On's see siis töökindlam või teise ehitusega, kui nt 1999 aasta oma?


Mu meelest tulid uued kollektrid 2000 või 2001 aastal alles.
KW arv ei määra töökindlust.
Arvan, et A6 peal on 2.7 V6 biturbo kuidagi mannetu ja mitte nii "omas elemendis", see puhtalt minu arvamus ja ei pretendeeri ainuõigele tõele...:)
Kuidagi "kärbitud" ja nõrguke, ei saa aimu/tunnet vilede olemasolust.
Ikka S4 või RS4, tunned, kuidas asi töötab ja liigub:D
Fakt on see, et see mootor vajab/tahab teistmoodi sõidustiili, just enda soojuskoormusest tulenevalt.
Lihtsalt Eestist ei leia ilmselt ühtegi korralikku A6 2.7 biturbot. 150 000+km lLsga, teadmata hoolduseajalugu, ei riskiks mina teda ostma. Kallis edaspidisel ekspluatatsioonil.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ohjeldamatu
huviline

Avatar


Registreerunud 17.05.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Quattro BiTurbo neli rõngast ja tagaveoline konkurent

postitati 20.12.07 17:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
jõuvanker, aga 2002 aasta biT a6-el .. see miski 184 vms kw mootor. On's see siis töökindlam või teise ehitusega, kui nt 1999 aasta oma?


Mu meelest tulid uued kollektrid 2000 või 2001 aastal alles.
KW arv ei määra töökindlust.
Arvan, et A6 peal on 2.7 V6 biturbo kuidagi mannetu ja mitte nii "omas elemendis", see puhtalt minu arvamus ja ei pretendeeri ainuõigele tõele...:)
Kuidagi "kärbitud" ja nõrguke, ei saa aimu/tunnet vilede olemasolust.
Ikka S4 või RS4, tunned, kuidas asi töötab ja liigub:D
Fakt on see, et see mootor vajab/tahab teistmoodi sõidustiili, just enda soojuskoormusest tulenevalt.
Lihtsalt Eestist ei leia ilmselt ühtegi korralikku A6 2.7 biturbot. 150 000+km lLsga, teadmata hoolduseajalugu, ei riskiks mina teda ostma. Kallis edaspidisel ekspluatatsioonil.


jutt õige, sellegipoolest pean mainima et ostsin suvel saksast 2,7bit a2003 ja ls 148tuh(praegu juba, ostes 132) ning olukord on ja oli ideaali lähedane, nimelt sai käidud, uuritud ja vastuseks saadud 99% sajast... co nimelt oli null jne....
millegipärast oli 1 amort kas kinni või praak, aga see vahetatakse ära... garantii korras :) hoolduseajalugu 100% olemas kõik on audi esindustes tehtud...
mootor tiksub väga hästi ja jõudu ja särtsu on piisavalt...
kui kellegil on huvi siis pakun müüa oma kuna liising hakkab rahakotile ja tänavale elama ei taha minna...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 20.12.07 21:09 Tsiteeri


Lihtsalt jutu jätkuks - pikad õlivahetusintervallid ala longlife, need on BS kuubis: kokkuhiod ekspluatatsioonikuludelt ning kütusesääst. Muidugi, pohh, masina garantiiaja veeretab ära ja ökonoomselt, edukalt, mis edasi saab, on savi. Paraku, siia jõuavadki masinad, mis on "magusama" st garantiiaja praktiliselt ära elanud ning nüüd kukuvadki pudenema. Sakslane ei ole ruma. Nüüdisaja masinatega, kõigiga kipub olema nii, et teda ei osteta 10 aastaks, garantiiaeg läbi, kokkuostu- taaskasutus/molekulideks, uus auto.
Opeli uuemad ( ei mäleta täpselt mis mootor/mudel ) dislad on tehasepoolt 50 000km õlivahetusvälbaga, kus on loogika, pikad otsad pidevalt, nagu laevamootor - peenpuhastus ja separeerimine mootoriõlil, ei usu. Rekkad on teineteema - ühtlane ja pidev töö nominaalreziimis.

Jah, on võimalik sõita ka teemas nimetatud A6 2.7 V6 biturboga ala 500 000 probleemivabalt, kui õlivahetused, seejuures kokkuhoidmata õlikvaliteedi kohapealt, teha max 10 000km tagant, koos õhufiltriga, sinna juurde kõik ülejäänud hooldused, mis ettenähtud. Eeldusel, et masina saab kätte uuena, salongist.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ls
huviline

Avatar


Registreerunud 31.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 20.12.07 21:37 Tsiteeri


kaalukauss kaldub siiski bensiinimootori poole .
Valik saab ilmselt olema kas 2.7 Biturbo võis siis 4.2 või lausa S6 , vahemikus 2002-2003 , automaat , Quattro. 3.0 bensukaid on vähe pakkumises , pole mille vahel eriti valida.
Äkki siis nende vahel veel veidi abi.;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 20.12.07 21:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ls
kaalukauss kaldub siiski bensiinimootori poole .
Valik saab ilmselt olema kas 2.7 Biturbo võis siis 4.2 või lausa S6 , vahemikus 2002-2003 , automaat , Quattro. 3.0 bensukaid on vähe pakkumises , pole mille vahel eriti valida.
Äkki siis nende vahel veel veidi abi.;)


Siis käi plönni juurde ja võta üks korralik S6/C5 4.2 ja rahu majas.
Rondi otsa satud, siis mis ikka kui "palju tugevat närvi". :)


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 21.12.07 00:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Rekkad on teineteema - ühtlane ja pidev töö nominaalreziimis.

Rekka mootoris on seda õli ka umbes 10 korda rohkem


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 21.12.07 11:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: generaator M
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Rekkad on teineteema - ühtlane ja pidev töö nominaalreziimis.

Rekka mootoris on seda õli ka umbes 10 korda rohkem


Ja arvesta, et see õlikogus peabki suurem olema ala 10x, kuna mootor on ise ka suurem.:P
Õlikogus ja mootori suurus on käsikäes.
Ei kasutata 2.2L sisepõlemismootoris 10L mootoriõli, võiks, kuid ei kasutata, kallis.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 21.12.07 14:32 Tsiteeri


...Aga mis on 2000 +/- S6 hädad? Või on nii, et regulaarhooldus ja kütte ja rehvide ost? Kas võrreldes biT nt. võiks hooldus/ülalpidamine sama kallis tulla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 21.12.07 14:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
...Aga mis on 2000 +/- S6 hädad? Või on nii, et regulaarhooldus ja kütte ja rehvide ost? Kas võrreldes biT nt. võiks hooldus/ülalpidamine sama kallis tulla?
Siin juttu, uuri ,ehk leiad miskit.
Ega tal niiväga hädasid olegi, mida saaks tembeldada tüüpvigadeks, ehk vbl "takkasaanud" mootoritel tiba suur õlikulu, mis võib isegi olla 1L/1000km kohta max. tehasenorm.
Välitada tasuks "kahtlaseid" just ajaloo kohapealt ja suure Ls-ga isendeid, noh, iseasi, kas Ls uskuda, mis hektel odomeetril. Oleneb ka, mis tingimustes sõidetud ala 300 000 saksas kiirteed ja regulaarhooldused on ok, kui ca 150 000 - 200 000 Eestis, mööda künklikke linnatänavaid jms.
:)


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 21.12.07 18:04 Tsiteeri


Jap, olen enamuse läbi sellest lugenud juba varem, ainuke asi, mis hirmutab, on käigukast- meeldiks isegi manual rohkem, aga hirmujutud, et ei kesta ja selle remont eriti kirves. Tiptronicu puhul on kõrvu jäänud sama asi, et neid lendab sellel 4.2'el.. Huvi pärast, kas S6 tiptronic kast on sama, mis a6 4,2V8? Võimsuse vahe pole küll suur, aga samas saaks järeldada, et s6 kast saab rohkem valu.. üldises mõttes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 21.12.07 18:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
Jap, olen enamuse läbi sellest lugenud juba varem, ainuke asi, mis hirmutab, on käigukast- meeldiks isegi manual rohkem, aga hirmujutud, et ei kesta ja selle remont eriti kirves. Tiptronicu puhul on kõrvu jäänud sama asi, et neid lendab sellel 4.2'el.. Huvi pärast, kas S6 tiptronic kast on sama, mis a6 4,2V8? Võimsuse vahe pole küll suur, aga samas saaks järeldada, et s6 kast saab rohkem valu.. üldises mõttes.


Eks see Tiptronic saab valu iga mootori otsas, millel NM number teiselpool 350.
Regulaarsed õlivahetused aitavad elueapikkusele, muidugi, kui seal eelnevalt ka õlivahetusi tehtud on. Ei osteta ju uut masinat, ikka ca 200 000km läbinu aparaadid. Ning 200 000 pealt esmakordselt õli vahetada kastis, võib riskante olla... teeb asja hullemaks, kuid ei pruugi, oleneb paljudest asjaoludest.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.4% - SQL: 45.6%]