Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Kuidas klaase kiletatakse? (Vastuseid: 25 | Vaatamisi: 5350)
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 15:15 Tsiteeri
Kuidas klaase kiletatakse?



Kuidas siis ikkagi? Iga autotarvete poes müüakse neid kilesid. Aga kuidas neid hästi paigaldada? Raske on nii hästi teha, et ühtegi volti sisse ei jää. Foorumis kolades leiad viiteid ainult selle kohta, et KUS ja mis HINNA eest TEHAKSE... Aga KUIDAS seda tehakse?
Proovisin täna oma auto peal. Peab ütlema, et avanti puhul polegi see niiväga raske, saab enamvähem viisakas. Mõned voldid kipuvad siiski jääma...
Teab keegi seda tehnikat, mille järgi tehakse teenindustes? Kas antakse kudiagi kilele enne paigaldamist klaasi kuju või mis... Ise pakun, et panna kile väljaspoole klaasi paika, lõigata välja ning siis miskitpidi teha see kumeraks - soojendades või kuidas. Ja siis kile tõsta ümber klaasi sisemise külje peale.
Ehk mõni mees on täpsemalt asjaga kokku puutunud? Kuidas see kvaliteet ikka saavutatakse?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kuno666
huviline

Avatar


Registreerunud 15.07.06
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2xV8 & 1x 2,2 20v.

postitati 11.07.07 15:43 Tsiteeri


sooja puhuritega tehakse ka seda siis annab kile täpselt paika panna


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 11.07.07 17:12 Tsiteeri


Oledki õigel teel. Sedasi pannaksegi nagu kirjutasid. Muidugi klaasid ka enne toiminguid täiesti puhtaks (zilett+vahend vms). Ja paigaldamisel siis klaas seebiveega (vms) kokku, mida siis hakkadki kile alt välja pressima.

Mõni pilt


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 17:17 Tsiteeri


Olen proovinud soojapuhuriga peale kile sissepoole paigaldamist, st. vee väljamise ajal, aga siis läheb asi ainult hullemaks, see liim vist kuivab liiga kiiresti ära vms... Soojapuhuriga tuleks siis väljaspool enne kile vormi ajada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jaks
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.03
Asukoht: Rakvere ja Tallinn vaheldumisi
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 635 CSI, E34 M5, E23 , Audi A6 quattro Avant

postitati 11.07.07 17:42 Tsiteeri


Odavam on lasta see kile paigaldada kui ise proovides loota korralikule paigaldusele.
Väheamlt elu näitab seda.
Ja usu sa ei taha teada palju selleks kilet kulub, et asi väga hea saaks.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vuchmann
huviline



Registreerunud 21.05.06
Asukoht: Elva,Vantaa
Kasutaja on eemal

Auto: CLS 55 AMG 400 kW

postitati 11.07.07 17:46 Tsiteeri


Ükskord panin omale ka ise.Esimest korda pannes kulub kilet ikka päris palju.Lihtsam on tõesti lasta spetsialistidel panna.


Audi 80,90,100,S4,Coupe jubinaid müün.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 17:48 Tsiteeri


No mina proovisin täna pmst esimest korda ise, varem olen paar korda ainult kõrvalt vaadanud või aidanud. Üks kile läks vussi, sai pahupidi välja lõigatud. Ja jäid mõned kehvad kohad ka, sellepärast ma selle teema tegingi siia:)
Nagu esimeses postituses kirjas, see teema on ise tegemise, mitte hindade kohta.
Ise kiletades saab lahedalt 200 krooniga hakkama - milleks maksta 1800-2200? (avanti puhul; sedaan veel odavam)
Kui ikka väga head kvaliteeti ja garantiid taga ei aja, võib ise nikerdada küll. Vaja mõni nipp ainult selgeks saada. Teenindustes on ka ikkagi ainult inimesed, kes seda tööd teevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 11.07.07 17:55 Tsiteeri


see muidugi igainimese oma teha, et kes viitsib jamada proovigu. kuid päris õiget tulemust on raske saada. ise lasin ka paigaldada spets vendadel, kes sellega aastaid tegelenud ning abivahendid olemas, pealegi garantii saab ka.
aga nende kiledega on ka seelugu et odavaid raskem paigaldada ja pleegivad ka suht kiirest ära


.:Rasta I Land:.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 18:13 Tsiteeri


Point selles ongi, et millised need abivahendid on ja kuidas kasutatakse:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jaks
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.03
Asukoht: Rakvere ja Tallinn vaheldumisi
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 635 CSI, E34 M5, E23 , Audi A6 quattro Avant

postitati 11.07.07 18:27 Tsiteeri


No jah ma tahaks küll näha kuidas sa saad autojägu kilet 200 krooniga. Pigem makasab 1 ruutmeeter kvaliteetset kilet niipalju.
Ja kile paigalduseks on spetsaalsed labidad millega kile paika lükatakse, kuid ka neid on vaja vastavalt ringi teha. Ja need vajalikud asjad kujunevad siiski ajajooksul.
Ja muidugi küljeklaasidega saab suhtkoht lihtsalt hakkma, aga tagumine on olenevalt autost ikka päris suur peavalu.
Aga jah kui tahtmist üritada, ning aega ja raha raisata siis ainult jõudu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
moosisco
huviline

Avatar


Registreerunud 05.02.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 2,0 T; Opel Frontera 2,4; Ssangyong Musso 3,2

postitati 11.07.07 18:40 Tsiteeri


Abivahendid:
*mõni hea pehme/poolpehme lapakas silumiseks
*seebivesi
*soojapüstol
*zilett või selle sarnane vigur lõikamiseks
*vee pritsimiseks kah mingi asjandus

silumisel tuleb see äravõetud läbipaistev kile panna omakorda uuesti toonkile peale, et vältida silumisest tulenevaid kriime. Eelnev soojendamine on vajalik selleks, et kile võtaks natuke klaasi kuju. Klaasi ja klie vahele aeti seebivesi aga vahetult enne kile paigaldamist pritsiti ruumi seinad, põrandad jne..märjaks, et tolm ei lendaks. Eelmise auto toonimise juures vahtisin terve aeg kuidas tehti (Tartus Pizza poe kõrval). Sellele autole kavatsen ma ise kile panna kui millalgi aega saan.

ah jaa. . . . .maru rahulik peab olema.


Tähelepanu! Tegemist on Quattroga, enne tarvitamist pidada nõu arsti või apteekriga.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 19:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jaks
No jah ma tahaks küll näha kuidas sa saad autojägu kilet 200 krooniga. Pigem makasab 1 ruutmeeter kvaliteetset kilet niipalju.
Ja kile paigalduseks on spetsaalsed labidad millega kile paika lükatakse, kuid ka neid on vaja vastavalt ringi teha. Ja need vajalikud asjad kujunevad siiski ajajooksul.
Ja muidugi küljeklaasidega saab suhtkoht lihtsalt hakkma, aga tagumine on olenevalt autost ikka päris suur peavalu.
Aga jah kui tahtmist üritada, ning aega ja raha raisata siis ainult jõudu.

No need poes müügil olevad 76 cm x 300 cm on ju 115 kr, sedaanile sellest piisab. 50x300 cm oli 65. Tule vaata, ma ostan. Mingid plastikust labidad on ka kaasas.
Kas teenindustes kasutatakse nendest poe omadest oluliselt erinevaid kilesid siis?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 19:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Eelnev soojendamine on vajalik selleks, et kile võtaks natuke klaasi kuju.

Millal nad seda soojendasid? seespool? väljaspool?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Carla
klubiliige



Registreerunud 29.12.03
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal


postitati 11.07.07 19:23 Tsiteeri


Ei-ei - nad ostavad ka poest seda saja kroonist [roppus] ja määrivad klaasidele.

Sa oled täiesti õigel teel. Ja kui midagi puudu jääb, siis lisa saad Kaupo Maailmast.

Tsitaat:
Algselt postitas: real1
No need poes müügil olevad 76 cm x 300 cm on ju 115 kr, sedaanile sellest piisab. 50x300 cm oli 65. Tule vaata, ma ostan. Mingid plastikust labidad on ka kaasas.
Kas teenindustes kasutatakse nendest poe omadest oluliselt erinevaid kilesid siis?



If you have no lag, you have no turbo. You also have no huge torque increase to look forward to.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jaks
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.03
Asukoht: Rakvere ja Tallinn vaheldumisi
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 635 CSI, E34 M5, E23 , Audi A6 quattro Avant

postitati 11.07.07 19:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: real1

No jah ma tahaks küll näha kuidas sa saad autojägu kilet 200 krooniga. Pigem makasab 1 ruutmeeter kvaliteetset kilet
No need poes müügil olevad 76 cm x 300 cm on ju 115 kr, sedaanile sellest piisab. 50x300 cm oli 65. Tule vaata, ma ostan. Mingid plastikust labidad on ka kaasas.
Kas teenindustes kasutatakse nendest poe omadest oluliselt erinevaid kilesid siis?


Hm ma rääkisin kvaliteetsest kilest.
Aga no kui sa tahad mingit jäma enda auto klaasidele panna siis küll.
No üheski kohas kus autosid kiletatakse sellist kilet küll ei panada. Sest tehtud tööle on vaja ju garantii ka anda, aga no sellistete kiledele kahjuks seda küll anda ei saa.
Esiteks pleegib see kile juba aastaga lillaks, teiseks ei näe sa sellest kilest sisse ega ka välja korralikult, ning kolmandaks need kipuvad klaaside servast lahti tulema.
Kindalsti leiab veelgi erinevusi, kuid ei viitsi neid siia üles loetleda.
Ja no nende labidatega mis seal kaasa on võid sa tõest ainult seda jäma töödelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
moosisco
huviline

Avatar


Registreerunud 05.02.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Saab 9-5 2,0 T; Opel Frontera 2,4; Ssangyong Musso 3,2

postitati 11.07.07 19:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: real1
Tsitaat:
Eelnev soojendamine on vajalik selleks, et kile võtaks natuke klaasi kuju.

Millal nad seda soojendasid? seespool? väljaspool?



seespool soojendati.


Tähelepanu! Tegemist on Quattroga, enne tarvitamist pidada nõu arsti või apteekriga.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
oleeev
huviline

Avatar


Registreerunud 23.05.03
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 2x audi S4tq,VW passat2,8 syncro

postitati 11.07.07 19:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jaks
Tsitaat:
Algselt postitas: real1

No jah ma tahaks küll näha kuidas sa saad autojägu kilet 200 krooniga. Pigem makasab 1 ruutmeeter kvaliteetset kilet
No need poes müügil olevad 76 cm x 300 cm on ju 115 kr, sedaanile sellest piisab. 50x300 cm oli 65. Tule vaata, ma ostan. Mingid plastikust labidad on ka kaasas.
Kas teenindustes kasutatakse nendest poe omadest oluliselt erinevaid kilesid siis?


Hm ma rääkisin kvaliteetsest kilest.
Aga no kui sa tahad mingit jäma enda auto klaasidele panna siis küll.
No üheski kohas kus autosid kiletatakse sellist kilet küll ei panada. Sest tehtud tööle on vaja ju garantii ka anda, aga no sellistete kiledele kahjuks seda küll anda ei saa.
Esiteks pleegib see kile juba aastaga lillaks, teiseks ei näe sa sellest kilest sisse ega ka välja korralikult, ning kolmandaks need kipuvad klaaside servast lahti tulema.
Kindalsti leiab veelgi erinevusi, kuid ei viitsi neid siia üles loetleda.
Ja no nende labidatega mis seal kaasa on võid sa tõest ainult seda jäma töödelda.


Lisaks sellele on see kv kile usa kile,mis venib tunduvalt paremine kui see mida sa poest ostad.Ja see kv usa kile ei tule kriime peale.Mis aga tulevad sellele odavale kilele juba paigaldades rääkimatta akna kinni lahti kerimisest.
See on mõtetu vaev,seda odavat kilet panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
elmo81
huviline



Registreerunud 06.07.07
Asukoht: Harjumaa, Saue
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,6 Avant Quattro/ ascona GT

postitati 11.07.07 19:56 Tsiteeri


Olen isegi üritanud kunagi toonida, aga see on ikka tõsine peavalu ja kilet kulub ka palju. Pealegi hakkab see tasapisi kooruma ja tulemus ei ole ikka kaugeltki see kui lased panna kvaliteet kile spetsialistidel. Pealekauba jääb veel garantii mis on viis aastat või üle selle. Olen paaril viimasel autol last panna kile ja pilt on ka ikka hoopis teine eriti hämaras ja pimedas välja vaadates.:) Lasin just nädal tagasi oma avandil tagumise ringi toonida ja maksma läks 1600EEKu. Aga kui huvi ja tahtmist on siis jõudu tööle!!!:)
Loodan ainult et mingi ajapärast kahetsema ei pea:o


parem ikka täie kui pooleveoline :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 20:08 Tsiteeri


Isetegemise rõõm ongi see kõige suurem. Ega ma ilmaasjata nõu ei küsi. Pealegi, ükski oskus ei ole ülearu.
PS. Pidurivoolikuid ma ise ei viitsi vahetada, selle töö lasen teeninduses teha...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 21:16 Tsiteeri


http://www.automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=139&brand_id=&cat_id=139&product_id=2294

Kas see kile kuulub HEADE alla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jaks
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.03
Asukoht: Rakvere ja Tallinn vaheldumisi
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 635 CSI, E34 M5, E23 , Audi A6 quattro Avant

postitati 11.07.07 21:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: real1
http://www.automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=139&brand_id=&cat_id=139&product_id=2294

Kas see kile kuulub HEADE alla?

Arvan, et mitte.
Ma ei ole veel küll üheski autopoes kvaliteetset kilet näinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 11.07.07 21:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: real1
http://www.automaailm.ee/index.php?lang=est&main_id=139&brand_id=&cat_id=139&product_id=2294

Kas see kile kuulub HEADE alla?


mina soovitaksin sul osta kilet mõne spetsalisti käes kes seda on aastaid paigaldanud ja ka oma töödepealt näinud et on hea kile.


.:Rasta I Land:.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 11.07.07 21:34 Tsiteeri


Tsitaat:

Arvan, et mitte.
Ma ei ole veel küll üheski autopoes kvaliteetset kilet näinud.

Aga kust sa tead, milline on kvaliteetne kile?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
exess
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1,8 sedaan 96a & Toyota Corolla 17a

postitati 27.10.07 12:10 Tsiteeri


Mul aga selline küsimus,et tagumisel kolmnurgal on mingine pindmine kriips peal,seda siis enamvähem kogu laiuses....Kui panna sinna sissepoole toon,siis jääb see veel eriti näha :( Kas saab ehk kuidagi seda kriipsu seal mingi valemiga vähemnähtavaks teha või peab tõesti kolmnurga sellepärast välja vahetama?:(


Pisike punane putukas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 27.10.07 16:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: exess
Mul aga selline küsimus,et tagumisel kolmnurgal on mingine pindmine kriips peal,seda siis enamvähem kogu laiuses....Kui panna sinna sissepoole toon,siis jääb see veel eriti näha :( Kas saab ehk kuidagi seda kriipsu seal mingi valemiga vähemnähtavaks teha või peab tõesti kolmnurga sellepärast välja vahetama?:(
Mina laseksin selle kolmnurga uuesti kiletada, usun, et üle 200.- selle eest ei taheta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 41.2% - SQL: 58.8%]