Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: mida osta? V8 vs 200 20V- valik tehtud! (Vastuseid: 46 | Vaatamisi: 7832)
Geo
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 4xQ

postitati 12.08.06 12:55 Tsiteeri
mida osta? V8 vs 200 20V- valik tehtud!



Tahan osta V8 või 200 20V 40-45k eest.
Hinna poolt V8 on odavam, aga head 20v on raske leida, ja 20V hinnad ulatuvad 60kiloni.
Milline nendest autodest on töökindlam ja milline V8 mootor on parem 3,6 või 4,2?
VeeKaheksast olen kuulnud vähe ja pole tuttavaid kellelt küsida ja proovida. Kindlasti tahaks manuaal kastiga V8.

Teie arvamused nende autode kohta?

Thanks kes vastab nendele küsimustele :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
VIP
huviline

Avatar


Registreerunud 07.03.04
Asukoht: Kohila - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant Quattro 2.8 30V

postitati 12.08.06 15:14 Tsiteeri


Ma arvan, et manuaalkastiga V8-t on sul vähemalt sama raske leida kui korralikku 200 20V-d. Ma kardan, et valiku võimalust sul ei tekigi - pead võtma selle kumma leiad :P

3.6 vs 4.2

4.2 ikka...kui leiad!!! Võimsuse vahe on, kulude vahet eriti pole (vähemalt juttude põhjal). Ökopill pole neist kumbki niikuinii ju, nii et 4.2 ikka eelisjärjekorras. Kuskil teemas on sellest "3.6 vs 4.2" juttu olnud. Otsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 12.08.06 20:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: VIP
Ma arvan, et manuaalkastiga V8-t on sul vähemalt sama raske leida kui korralikku 200 20V-d. Ma kardan, et valiku võimalust sul ei tekigi - pead võtma selle kumma leiad :P

3.6 vs 4.2

4.2 ikka...kui leiad!!! Võimsuse vahe on, kulude vahet eriti pole (vähemalt juttude põhjal). Ökopill pole neist kumbki niikuinii ju, nii et 4.2 ikka eelisjärjekorras. Kuskil teemas on sellest "3.6 vs 4.2" juttu olnud. Otsi.

Vaidleks sulle vastu natuke....hoolduselt tõesti vahet pole aga bena kulu ja minekust annab rääkida. 3.6 manuaal V8 (oman sellist) tuli kütte kulu viimane paagi täis keskmine 11,5 (linn 50% ja mnt 50%) ja ise pole eriline ökosõitja. Kuid auto on tehniliselt heas korras kuna 5 kuuga olen matnud sinna 40 tuhat ja kõik tehtud tehnilise poole pealt. Ja nii palju kui mina tean siis 4,2 keskmine alla 15-17 linnas ei tulegi mul linnas 13 l keskmine. Seega bena tarbimine suuresti erinev. Kahjuks pole saanud ühtegi 4.2 manuaali võrdluseks võtta. Ja mis puudutab minekut siis minu 3.6 man peaks nüüdses seisus tagatulesid näitab 4.2 automaadile:) kw peaaegu sama palju pea. kahjuks pean tõdema, et 35-40 tuh eest saad vaid eestist väga räämas seisus V8 (välimust võib ju olla aga mootori hoolduselt on kõvasti kokku hoitud). Ja miks mina tahtsin V8 ja mitte 200 oli see, et ta on vabalt hingatav ja vääga kaua kestev mootor. Jõudu jätkub väga madalatel pööretel kuis turbokal 200 alles peale 3000 rmpd. Minu tava sõidus tahokas üle 2000 rmp tavaliselt ei liigugi:D
Ja sammuti on V8 suurem lisavarustus kui 200 mitte küll palju rohkem asi kuid siiski on. Ja pean samas ise ka lugu 200 20v väga kui ta on korras...kuid elu on näidanud, et nende pealt hoitakse sammuti hoolduselt kokku ja vähemalt 3me 20 v on selle aasta sees (minu tuttvus rindkond) ribadeks lastud, Kepsud, saaled ringi jne. Seega korraliku V8 saad alles 60-80 sammuti ja 200 20 v sammuti. Need mõlemad on klassikalised ilusad võimsad, mugavad audid ja on seda raha väärt. Ise oleksin nõus maksma väga heas korras 4.2 5k manuaali eest 80-100 tuhat (miks viiene kast? Pikemad käigud 6 manuaalil on väga lühikesed) seega tean mida see auto maksab ja mida ta on väärt. 35-40 masinad on need kuhu 40 tuhat sisse mates saad alles korralikult liikuma ja siis veel mõned asjad ja ongi sul 100 000 kokku kulutatud. Osta kohe korralik masin siis närvi kulu vähem ja kui ise käsi õliseks ei tee siis unusta kohe selline mõtte. V8 teevad eestis vähesed kohad (teevad mida teavad= ehk korda). Nende seas Reval, Arupo ja Sumpsimees...mujale ma minna ei julge...isegi mitte forssi:( V8 on jupid pea 2 korda kallimad kui a8 l seega pead ka sellega arvestama. Tavaline õlivahetus korraliku õliga alla 2200 krooni ei saagi. Aga kui siiski ostad räämas pilli siis soovitan selle raha mootorisse ära panna ja korda teha. Sest sa ei taha teada palju 20V ja eriti V8l mootori remont maksab.
Loodan, et võttad V8 ja teed korda...siis hea vaadata ka mul. Väheks on neid klubiski jäänud:(
Ahjaa see see 22 kw mis 4.2 rohkem on ei anna nüüd ka nii väga tunda kui arvestada, et mõlemad kaaluvad pea tühjalt 2 t ja mõlemal võimsus 200 kw lähedal. Tee mootor korda (3.6) ja chip peale ja saadki 199 kw ka lihtsa vaevaga kätte. Ei pea sa mingeid pihusteid vahetama ega pumpasid...:cool: Ise asi kas sest kasu on. Muideks olen enda oma kõrvuti pannud 4.0 BMW 740 i (220 kw ja sama rasked masinad) arvake ärakes peksa sai:) temal oli pea 30-40 kw rohkem ja uuem masin aga nägi päris kenasi tagatulesid. Kuid jah edu andis quattro:) Sellest ei loobuks iial


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ado
huviline

Avatar


Registreerunud 17.07.04
Kasutaja on eemal


postitati 12.08.06 20:47 Tsiteeri


Üle 2000rpm ei lase aga ökot ka ei sõida jah :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 12.08.06 20:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ado
Üle 2000rpm ei lase aga ökot ka ei sõida jah :D

rumaluke see oli tavaliselt sõna kah....aga minul 2000 rmp tähendab 5 käiguga mant pea 100 km/h seega puudub vajadus kuna meil pole kiirteid. Loomulikult vahel joonestades ja rallitades käib ka piirajas ära aga kõige suurem kulu on olnud 14 l sajale ja siis oli ikka kõva andmine nii linnas , kui maanteel. Sammuti mõned proovikatsed kodu põllul:) 2000 rmp on tavalise öko puhul. sellel juhul tuleb keskmine veel madalam Maanteel umbes 7,5-8 l ja linnas 12-13 l ehk kokku umbes 10-11. aga mul siis pea 12l kuna ei meeldi foori taga unistada:)
Muideks täna poovisin kiirendada spetsiaalselt, et näha millal piiraja sekub. 1 käik lõpuni (mitte piirajasse) ja 2 käik kuni piirajasse ja selgus , et piiraja kuskil 7200rmp ja selle juures saavutdes saab kiiruseks pea 115-120 km/h ja bensu kulu oli tol hetkel 54,6 l keskmiselt. Seega kui mõistust pole ja sõita ei oska siis elline tuleb sul ka V8 keskmine küttekulu;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 13.08.06 06:25 Tsiteeri


Tsitaat:
rumaluke see oli tavaliselt sõna kah....aga minul 2000 rmp tähendab 5 käiguga mant pea 100 km/h seega puudub vajadus kuna meil pole kiirteid. Loomulikult vahel joonestades ja rallitades käib ka piirajas ära aga kõige suurem kulu on olnud 14 l sajale ja siis oli ikka kõva andmine nii linnas , kui maanteel. Sammuti mõned proovikatsed kodu põllul:) 2000 rmp on tavalise öko puhul. sellel juhul tuleb keskmine veel madalam Maanteel umbes 7,5-8 l ja linnas 12-13 l ehk kokku umbes 10-11. aga mul siis pea 12l kuna ei meeldi foori taga unistada:)
Muideks täna poovisin kiirendada spetsiaalselt, et näha millal piiraja sekub. 1 käik lõpuni (mitte piirajasse) ja 2 käik kuni piirajasse ja selgus , et piiraja kuskil 7200rmp ja selle juures saavutdes saab kiiruseks pea 115-120 km/h ja bensu kulu oli tol hetkel 54,6 l keskmiselt. Seega kui mõistust pole ja sõita ei oska siis elline tuleb sul ka V8 keskmine küttekulu;)


Üle 50-ne kulu sa nüüd küll keskmiseks ei saa, kohe kuidagi mitte. Korraliku piitsutamise peale jääl, tuli mul 25 kõigest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Geo
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 4xQ

postitati 13.08.06 08:41 Tsiteeri


ok, ok... Mõlemad autod on kallid hoolduses :( ja kes teab mis korras osta autot saab.
Näiteks, eile pakuti 20v 60k eest. Mootoril chip, teised nukad, rõhk tõstetud, suur icooler. Ma ei ole kindel et see mootor kestab kaua kui paarutada iga foori alt :D
V8 mootorit on raske ära tappa, aga 20vga ma arvan et saab ökonoomsem sõita (suur vääne alla 2000rpm). Mina ei ole eriti mingi suur kihutaja ;)
Mida peab vaatama V8 ostmisel? Turbokal ma tean mida vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.06 08:58 Tsiteeri


V8 soovitan vaadata ja uurida millal on vahetatud hammasrihm. Kuula mootorit. See on väga vaikne mootor igasugused tiksud ja kõrvalised hääled pole head. Suuremaks hääle tegijaks on tavaliselt õlipumba kett. Siis peaksid jälgima kui mootor on korralikult soe, et õli rõhk alla 2 bari tühikäigul poleks. Et tühikäik olek ühtlane (seda mõjutavad valesti pandud hammasrihm, halvad küülad ja jagaja kaaned). Kindlasti jälgi, et kas jagaja kaaned on heas korras (et ei peksaks läbi) needki päris mitte odavad asjad. Et sõidaks ühtlaselt ja korralikult. Ei suitseks ja läheks hästi käima. Uuri koheselt õli kohta...mis õli sees ja kui kaua olnud. Kuidas on lood õli kuluga jne. Lisaks vaata üle kas kõik lisad ikka töötavad mis autol olemas, sest V8 elektrivigade ülesse leidmine on paras nuhtlus. Et sõites torstein ei teeks häält , sammuti difrid (auto pole diffri lukku selleks on tal torstein). Tasub veel jägida mis seisus on esimesed ufo kettad kas peab koheselt vahetama või kannatab pikalt sõita (ufo keta tüki hind Forss 5600 tk:( ).
Egas rohkem ei oskagi midagi lisada. Eks neid asju ikke leiab mida uurida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 13.08.06 09:19 Tsiteeri


Riio, aitab onju ;) Kui ainuke 3,6 eelis on väiksem bensukulu, siis ma arvan et võiks 3,6 kohe ära unustada. Arvuta natuke. Oletame et 3,6 võtab 100 km kohta keskmiselt 3 liitrit vähem kütust (milles ma kahtlen). Võtame liitri hinnaks ümmargused 15 krooni. Iga 100 km-ga võidad 45 krooni, 1000 kilomeetriga 450 krooni, 10000 kilomeetriga 4500 krooni, 100000 kilomeetriga 45000 krooni. Oot, kui palju sa 5 kuuga raha oled remo peale kulutanud, 40000? Ja kui palju sa selle ajaga läbi oled sõitnud? Ja kui palju sa aastas kokku sõidad? Ja millal sa selle auto maha müüd? Ja nüüd mõtleme uuesti selle peale et kas see benakulu kokkuhoid on oluline.

Üks huvitav võrdlus veel seoses küttekuluga. Oletame et V8 kulutab keskmiselt 14 liitrit 100-le kilomeetrile. Tänapäevane hea diiselauto ja mõned eriti väikese motoga bensukad kulutavad keskmiselt 7 liitrit. Võtame kütuse hinnaks jällegi 15 krooni. Kui sõidad kuus näiteks 2000 kilomeetrit, siis kütusele kulutatava raha vahe on 2100 krooni kuus. Kui sõidad kuu jooksul 3000 km, siis vahe 3150 krooni kuus ökomasina kasuks. Umbes 3000 krooni eest kuus saad liisida (koos superkaskoga) endale ~200 000 kroonise uue auto. Kui nüüd siia juurde panna V8 soetushind (ütleme näiteks 45k) ja kohustuslik esmase remondi kulu (näiteks 40k nagu riiol, lisaks igakuised nipet-näpet 1000 eegused lisakulud) ehk siis suhteliselt lühikese ajaga ~85k, siis sama raha sissemaksuks pannes saaks 3000km kuu läbisõidu juures liisida endale u. 300 000 uue "öko" auto. Siit 2 küsimust:

- kas bensukulu vahe 3,6 vs. 4,2 on oluline?
- kas V8 omamine on ratsionaalne?

Mõlema küsimuse vastus on "EI". Riio, benuskulu pole oluline ja 3,6 on igalk juhul jamam kui 4,2 :D M.O.T.T

Kogemustest ka:
Mootori ja kasti juures oleks hea kui poleks õlilekkeid. Väidetavalt pole tihendeid (vähemalt kastile) varuosana saada. Forss pakkus mulle kasti korpust, hind oli midagi üle 100 kilo :) Samas minu autol lekkis kastil hoopis miski toru, mille mutrit pingutades leke kadus. Ka korralikku õliradikat ei ole lammaritest suurt saada.

Erinevate V8 mootorite häält kuulates on silma jäänud see, et vasakpoolse rea tõukurid hakkavad klõbisema. On see tingitud normaalsest kulumisest või kehvast õlivahetuse ajaloost, ei tea. Selge on see et kui seda häält pole, oleks põhjust rahul olla.

Klapisääre seisukorda oleks hea teada, remont pidi paras pusimine olema. Kontrollida keeruline, sest tuleks küünlad maha kruvida ja vaadata kas on õlised. Mõni spetsialist teab äkki muud meetodit? Kui sumpast õlitossu tuleb siis on asi vist juba ikka väga hull.

Hea oleks kui sumps oleks korras, seda vahetada on ilmselt väga mõttetult kallis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 13.08.06 09:24 Tsiteeri


Riio, ole natuke vait. Ehmatad inmesed ära. Ketta tk on 2-2.5k vahel revalis. Originaalosasid forsist osta on suhtkoht lollus. Ja vaevalt see auto elektergi keerulisem on teistest samaklassi autodest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.06 09:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: riio
Tasub veel jägida mis seisus on esimesed ufo kettad kas peab koheselt vahetama või kannatab pikalt sõita (ufo keta tüki hind Forss 5600 tk:( )

Oot oot, kust kohast nüüd selline hind? Küsi ikka Revalist järgi. Vaevalt, et UFO-sid erinevaid on.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 13.08.06 09:27 Tsiteeri


Ei imesta, kui forsis selline hind on. Seal ongi ju A osad kallimad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.06 09:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Geo
Näiteks, eile pakuti 20v 60k eest. Mootoril chip, teised nukad, rõhk tõstetud, suur icooler. Ma ei ole kindel et see mootor kestab kaua kui paarutada iga foori alt :D
V8 mootorit on raske ära tappa, aga 20vga ma arvan et saab ökonoomsem sõita (suur vääne alla 2000rpm). Mina ei ole eriti mingi suur kihutaja ;)
Mida peab vaatama V8 ostmisel? Turbokal ma tean mida vaadata.

Tõsiselt soovitan ikkagi ennem mõne essi spetsialistiga auto üle vaadata, kui hakkad 20vT ostma. Natukenegi asjatundmatutele tõmmatakse kott pähe tihtipeale (ära nüüd muidugi ülimalt skeptiliseks muutu). Lihtsalt ei ole mõtet tuhandeid maksta ja siis avastada paari päeva pärast, et paraja rondi said.

Selleks, et 20vT ära tappa, ei ole palju vaja. Neid "valemeid" teavad või siis "ei tea" päris mitmed ka meie foorumi külastajad. Näiteks rääkides konkreetsest autost, siis miks on vaja nii väikese HP numbritega autole teisi nukkvõlle? Minul tekib juba siin kerge kahtlus, et omanik ei ole suurem asi spetsialist. Ja muideks, rõhk tõusebki chipi vahetusega.

Kui sind huvitab siiski jõuline ja rahulik sõit, siis 4.2 automaat on asendamatu.

Marko


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.06 09:52 Tsiteeri


seda tean isegi, et revalist vähe soodsamalt ja mõtekam orig. osi osta. Kuid jah Forss müüb neid 5600 tükk. Seega ei mõtelnud seda ise välja. Ja mootori juhtimiseks mõeldud elekri osa on kõvasti erinev kui muude audidel. Kui vaevlesin oma lisaventika jahutuse probleemide käes siis pusisin ise 3 päeva kui lõpuks korda sain. Ükski teenindus sed tööd vastu ei võtnud kuna arvasid, et ma ei taha maksta kui nemad 3 päeva pusivad.:) Tuli välja,et jahutus süsteemil on 2pin otsaga termo andurit mis töötavad jadamisi (kui üks ära kukkub siis hakkab teist lugema ja kui mõlemad töötavad siis loeb ka mõlemalt andmeid) + veel üks vasaku bloki taga lõpus oleva terma lülitiga. Seal on süsteemis suuri eirinevusi mujalgi aga sellest ei hakka ma enam rääkima. Pole nagu tavaliselt audidel, et sinine andur ja must andur. Ja kas teatsite, et kui hall andur lahti võtta siis mootor töötab edasi tõrgeteta MIks? seda sammuti ei hakka seletama. Ja arvate siis ikka , et samamoodi on kõik.
Teema autor küsis mina vastasin oma kogemustest jne. See pole keelatud.
Loomulikult pole V8 mõtekas auto. Lihtsalt oma kütte kulu ja hooldus tarvikute pealt. Kas siis peaks toimima kõik nii, et ostavad ökopilli. Mulle vanad korras autod lihtsalt meeldivad rohkem ja keegi ei suuda mind panna mõtlema diisli ega mingile 1.6 masinale. Uued masinad mulle ei sobi ja ei meeldi. Sõidan uuemate masinatega päris tihti ja pean tõdema, et õhtul oma autoga tunnen end alles hästi. Pole kedagi tahtnud ehmatada. Lihtsalt kisub nutuseks kui vaadata, et ostetakse V8 ja siis antakse piitsa ...samas ei anta endale aru mis kui palju maksab. Ja siis müüakse järgmisele samasugusele vennale edasi. Häst säilinud V8 on väga vähe...ka endal on veel tööd piisavalt, et auto taastada ja kõik olek nii nagu peaks, kuid vähemalt on algus tehtud.
Ja mul ei kuluta keskmisel 14 liitrit...kui ei usu küsige siis kelleltki kes teab mu masina seisu. Mul tuleb 12l keksmiselt ...kuid jah selle masina puhult pole see tähtis. Lihtsalt selle jaoks rääkisin, et kui üks 3,6 võtab keskmiselt 12-13 ja teine 14-15l siis peab midagi mootori või misiganes lahti olema, et vahe nii suur (ühesuguse juhiga). KA mulö võttis alguses 15-17 (kui peetis olid lambda, jagaja kaaned, rootorid ratta laagrid poosid kinni ja veel asju).
Ok olen nüüd vait:D
V8 on ökomasin ja selle hooldamine on kõige odavam asi maailmas:) Kui nii meeldib rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.06 09:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Geo
Tahan osta V8 või 200 20V 40-45k eest.
Teie arvamused nende autode kohta?
Thanks kes vastab nendele küsimustele :D


tee endale selgeks, kas sa tahad kiiret autot või veel kiiremat. Selles ei maksa kahelda, et 20V turbokas on kiirem.
See jutt, et V8 tuleb jõud kiireminin kätte ja turbokat peab kaua ootama, on suht jama. Korralikult seadistatud turbokal käib tahokas ikka oluliselt kiiremini kui V8l ja mingist ebameeldivast ajakulust ei saa juttugi olla.
Minu arvates on V8 ainus + kooslus suurest mootoris ja automaatkastist, kui juba niikuinii manuaali tahad, siis ei tohiks rohkem küsimusi üldse ollagi.

Nii palju kui mina olen V8ga üldse sõitnud (4.2l ja ka 3.6 autom), tooks välja sellise huvitava asja värskelt saksast toodud autode puhul võrreldes 20v turbokatega, et kui V8ga sõitsin ~kuu aega, ilma kapoti all midagi tegemata, siis 20v turbokatel sellist luksust naljalt ei ole, ikka on vaja vahetada mingeid klappe, voolikuid ja andureid, juhtmeid vms. Samas üle 1 kuu V8 omanud ei ole, on toimunud omaniku vahetus.

Pulkadeni lahanud olen mõlemat mootorit, minu jaoks on ebameeldivam muidugi V8 mootor, kuid ei ütleks, et nende kummagi remont ületamatult keeruline või kallis oleks.

V8 on stabiilsem ja vastupidavam kindlasti, sest enamasti nii nagu ta tehasest on tulnud nii ta kaa jääb, kuid turbokatele lendavad ju kohe eesti jõudes (või on juba siia jõudes) peale kõige võimsamad chipid, turbod ja muud "viled ja pillid", pole siis ime, et vanad ja kulunud detailid hakkavad lagunema.

aga mulle meeldib ikkagi turbokas rohkem, mitte miski ei saa selle vastu, et igal käigul tunned kuidas auto liigub, V8 tunneb seda paaril esimesel käigul ainult...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
VIP
huviline

Avatar


Registreerunud 07.03.04
Asukoht: Kohila - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant Quattro 2.8 30V

postitati 13.08.06 18:59 Tsiteeri


Riio. Kiirendust ja bensukulu võrdlesid 3.6 MANUAAL vs 4.2 AUTOMAAT. Aga võrdle M vs M või A vs A ;) Samas, ega ma pole õige mees vaidlema - nagu ütlesin: räägin juttude põhjal.

Te kõik räägite kiirendusest. Tegemist ju tegelt ikkagi luksusauto(de)ga ;) On V8 mugavam kui 200?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Carla
klubiliige



Registreerunud 29.12.03
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal


postitati 13.08.06 19:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Geo
Näiteks, eile pakuti 20v 60k eest. Mootoril chip, teised nukad, rõhk tõstetud, suur icooler. Ma ei ole kindel et see mootor kestab kaua kui paarutada iga foori alt :D


[OT]Kui see on see auto, mis Raadil autoturul seisis ja keegi hinda küsis, siis tegu minu masinaga ja seal on vaid chip (ja seegi I stage oma). Muu jutt pläma...

Kui ei olnud see, siis sry for OT.
[/OT]

Ja 20v mootor kestab ka iga foori alt paarutades kui korralikult hooldatud.


If you have no lag, you have no turbo. You also have no huge torque increase to look forward to.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 14.08.06 00:58 Tsiteeri


Imelik on see, et kui korra mainid sõna,. et kiirendasin korra siis rahvas tembeldab sind kohe streetraceriks. Huvitav siis ju kõik klubilised streetracerid kui klubi päeval kiirendasid. Seda ma aga pole. Lihtsalt paaril korral proovinud mõne tuttava ja oma masina vahet selleks eraldi kohas ja rajal.
Jah kahjuks pole saanud ma 4.2 man ja 3.6 man proovida, sest manuaale tõesti vähevõitu. V8 kere poolest on natuke läbi põrunud teema. Tühimass 1880kg ei anna küll põhjust siin mingeid kiirendustest ega ringraja juttugi olla:D Kui hakkama taas vaidlema , et kas 200 ja v8 on samasuguse varustusega ja kerega siis mina seda lihtsalt ei viitsi. Tegemist on ikkagi silmaga sama autoga kuid tegelikult ikke hoopis erinevad. Mis puutub mugavusse siis jah v8 on natuke seda rohkem kuid vahe. Tagaistujal küll rohkem kui 200s . Kuid samas arvan, et V8 oma raskusega on kiirteedel mugavam sõita (200 km/h vuhiseda on masin nagu mõni 100ga) ei rapu ega tõmble käes. Kuid samas 200 on parem juhitavusega kuna ikka mõned sajad kergem. Jah Tartsil on õigus, et kes tahad kihutatda ja paugutada ostku 20v kes rahulikult mugavalt sõita V8. Hooldada tuleb neid mõlemaid;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Geo
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 4xQ

postitati 15.08.06 04:33 Tsiteeri


Mulle üks tuttav auto diagnostik ütles et V8 on väga harva tema juures käinud, ja see mis käis, oli lambda andur ära... kas tõesti siis on nii hea masin ve? :P
Kas kellegil oleks head V8 müüa? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 15.08.06 05:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Geo
Mulle üks tuttav auto diagnostik ütles et V8 on väga harva tema juures käinud, ja see mis käis, oli lambda andur ära... kas tõesti siis on nii hea masin ve? :P


Vaevalt.

Pigem on asi selles, et V8-t on Eestis oluliselt vähem kui 20V-d.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 15.08.06 14:11 Tsiteeri


Kui siin 2 aastat tagasi oli V8 liikvel (mitte palju kuid oli) näha siis nüüd kui oma omaga liigun siis heal juhul näen neid 1-2 kuus:(, vanasti siis 2-3 nädalas. Ise tean 6 V8 eestis millest osasid olen sumpsimehes remondis näinud . Ise kaldun arvama, et korraliku V8 on eestis vaid üks. Ühe ärika oma kes tegi kõik korda (mingi Porche fanatt ja vist töötas seal)...see oli ka kuulujutt ja pole päris kindel. Enda oma pean sammuti suht korralikuks kuid välimusega on vaja veel kõvasti tegeleda (esipamber vaja alumised ribid teha uuesti ja värvida kere värvi, üks pisike lohk löödi prklas ukse sisse, ja korralikud valud) kuid enda oma ma pole nõus mingil juhul müüma mingi 35-50 tuh see on sellise korraliku auto puhul ilmselt liiga vähe. No mõelge mõni mees müüb oma B4 30-35 tuh kuid mis on klassi vahe? Ei iial. Tean, et kord tuleb aeg kus V8 hind läheb lakke nagu juhtus siin vana coupega. Ka korralik 200 20v maksab head raha. Need 6 V8 mida tean pole kindlasti ainukesed (neid eestis tegelt arvel palju) kuid palju neist sõidavad. Kui käsin lammaris (Pärnu mnt alguses- Väike autolammutus) siis tuli peaaegu pisar silma kui nägin milline V8 seal oli laiaks sõidetud. Noored said kätte ja kukkusid kütma kuni metsa sisse:(. Kuid jah loodan, et meil klunbis on veel mehi järgi-naisi kes taastavad ja hoiavad 200 sid ja V8id:D Nagu Kiirekas, Kaits, Lauri T ja paljud teised. Respect;)


Seda ilma lambdata V8 tean isegi...hall 3.6 aut. Laki diagnostis oli pikkalt sees...Kui isegi sinna külla läksin. Ka mul oli lambda pees...kuid see pole takistus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Geo
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 4xQ

postitati 16.08.06 07:26 Tsiteeri


Leedus V8 on odavad, ligi 2500 euri on keskmine hind, aga meie naaber riigis l2tis nad ei maksa sittagi, k6ige kallim on 2500 euri. Muidugi need jutud leedust ja muu kaka jutt... peab ostma neid autosid mis on s6itnud ja arvel leedus ;) Nii et v6ib olla l2hen sinna ja toon sealt m6ne V8 :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 16.08.06 08:29 Tsiteeri


kui kõik juba targutavad siis ma võtaks ka sõna .....Arvan ,et Riio jutt on jama ....auto hinna ja seisukorra vahel pole nii suurt seost kui ta väidab . Ostsin oma V8 pool aastat tagasi ja maksin selle eest 27000 eeku :D.....mis remonti puutub siis selle alla olen pannud vähem kui 2000 eeku .....ja kui Riio on remmi investeerinud 40000 eeku siis arvan ,et ta sai omale ühe päris korraliku saani . Ei ole ju mõtet remmida autot mis on niigi korras:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arvoest
huviline



Registreerunud 30.09.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Subaru Impreza WRX

postitati 16.08.06 08:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: arsi
.....Ostsin oma V8 pool aastat tagasi ja maksin selle eest 27000 eeku :D.....mis remonti puutub siis selle alla olen pannud vähem kui 2000 eeku .....ja kui Riio on remmi investeerinud 40000 eeku siis arvan ,et ta sai omale ühe päris korraliku saani . Ei ole ju mõtet remmida autot mis on niigi korras:P


Te ei nimeta remondiks päris sama asja.
15 ja rohkem aastat vana auto puhul ei pääse ainult sõitmist otseselt takistavate vigastuste likvideerimisega, kui tahetakse autoga uunikumi eani sõita siis peab palju rohkem kulutama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 16.08.06 20:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: arsi
kui kõik juba targutavad siis ma võtaks ka sõna .....Arvan ,et Riio jutt on jama ....auto hinna ja seisukorra vahel pole nii suurt seost kui ta väidab . Ostsin oma V8 pool aastat tagasi ja maksin selle eest 27000 eeku :D.....mis remonti puutub siis selle alla olen pannud vähem kui 2000 eeku .....ja kui Riio on remmi investeerinud 40000 eeku siis arvan ,et ta sai omale ühe päris korraliku saani . Ei ole ju mõtet remmida autot mis on niigi korras:P

sellise juttu peale peaksin ma sulle ütlema, et ole lihtsalt vait. Sõidan Vesta eelmise masinaga ja kõik teavad kui hästi Vesta sõitis oma masinaga (kusjuures talvetel on see masin väga vähe sõitnud) . See saani jutt jätte enda auto jaoks mida sul mõne aasta pärast vaja läheb. Mul ei ole otseselt midagi katki läinud see suur summa on kõigest hooldus (suuresti hammasrihm paljude a varuosade ja simmerite puksidega jne) ja natuke parandusi ilumõttes (mis veel poolik). Ja kui kasutad eesti keelt siis on sõna remont mida ma pole pole teinud sest pole põhjust olnud. Olen eestlane ja ei leidnud eesti sõna raamatust sõna remmi või ei oska sa end väljendada VÄÄÄ.
Peace...mitte sõna võtta teiste autode kohalt kui pole näinud ega proovinud. Ja kui ise hindad oma V8 hinnaks 27 000 või vähem siis pole sa seda autot väärt ja usun kui korras sul ta juba on. Arvoest tänan toetuse eest need plaanid mul tõesti on autot ma maha ei müü kui inimesel on kohta kus hoida siis mitte iial pole mul teda maha müüa arsi sugustele 27 000 eest kes ei tea auto väärtust. Olen kindel arsi, et mul on palju korralikum "saan" (kui nii nimetad V8-t) kui sul kunagi on olnud ta! Juba see näitab su suhtumist, et sa sõidad selle autoga pool aastat ja tegemata on kiohustuslikud hooldused autot ostes (hammas rihm :o ja õli vahetused:o) jumala eest inimene kui sul V8 kahju pole siis müü ta maha ja osta muu masin. Või sinu V sõidab vanaema moosiga mida ei pea vahetama. Vabandan kui liiale läksin.
Mis puudutab Leedusse siis seal tõesti risk suur ja hoolega valima. Vahel seal isegi üks auto 3 mest kokku keevitatud. Ei tea kas on mõtet. Mine juba saksa ja vaata sealt. Pole ju pikk maa. Ahjaa V8 hinnad saksas algavad tõesti 1000 eurist mis on muidugi sellises olukorras kus vaja palju tööd teha (arsi stiili all kannatanud) kuid korralikud (mis koheselt ei vaja palju "remmi" ja hooldust on 3500-4200 euri. Arsi kui matemaatiukat oskad arvuta ära siis saad teada palju maksab heas korras V8 saksas ja liida sinna umbes 15 000 juurde vähemalt kui toomine hulka arvata. Siis saadki sellise hinna mis on asja väärt mitte 27 000 (see rohkem hammasrihma raha+simmerid+padjad+ uus õli+ pisi asjad orig juppidega). Kahjuks 2000 eest ei saa mina isegi õlivahetada:( Viimane kord läks 2200 kuid pole hullu:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 55.1% - SQL: 44.9%]