Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Staatiline elekter autos (Vastuseid: 39 | Vaatamisi: 8398)
Darkdog
huviline



Registreerunud 20.03.06
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 06.05.06 10:36 Tsiteeri
Staatiline elekter autos



Kuidas vabaneda staatilisest elektrist autos? Tulen välja ja panen auto ukse kinni, nii kui ust puudutan, saan sellise suraka, et küüned tahavd ää kukkuda.
Äkki miski lihtne nipp?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Po18
huviline



Registreerunud 08.05.03
Asukoht: Saku/Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: S4 avant 2.2 tq

postitati 06.05.06 10:45 Tsiteeri


Vanasti veneajal lohises sixidel ja mossedel taga mingi kummipael mis pidi selle staatilise ära võtma.


Parim asi maailmas ja veel loodusesäästlik Segway.
Segways.webs.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 06.05.06 10:53 Tsiteeri


täica tavaline anti-staatik aitas :P kui ei aita vaheta riided või istmekatted


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Darkdog
huviline



Registreerunud 20.03.06
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 06.05.06 11:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laurz
täica tavaline anti-staatik aitas :P kui ei aita vaheta riided või istmekatted


Kuhu ma seda antistaatikut lasen? Pm selle kummijulla vb ka auto alla vist lohisema panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 06.05.06 11:37 Tsiteeri


istmete peale.aitas;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
siiim
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.05.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: TT

postitati 06.05.06 11:55 Tsiteeri


Seda staatilist elektrit tekitavad enamasti sünteetilise materjaliga kaetud istmed. Seda probleemi saab lahendada eespool mainitud võimalustega: uued istmekatted või siis mingisugune anti-staatik. Vahest on probleemitekitajaks ka enda seljas kantavad riided. Ühtede riietega saad tihedamini elektrilöögi, kui teistega.
Aga niipalju, kui mina tean, siis need kummiribad, mis seal sigullide taga lohisesid, ei oma otseselt mingit praktilist eesmärki (vähemalt potentsiaaliühtustuse kohapealt kindlasti mitte). Neid müüdi küll sellise jutuga, aga praktikas on selgunud, et nende kasutegur on nullilähedane.
Kõige lihtsam ja odavam lahendus: võta enne jala maha panekut ukseraamist kinni.


24 tundi päevas ... 24 õllepurki kastis ... Kokkusattumus ???
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Shelby-SV
huviline



Registreerunud 06.01.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4 66kw 1994

postitati 06.05.06 12:56 Tsiteeri


sama jama mul ka. IGAKORD kui ma autost välja tulen saan lätaka kirja. peab ka seda ukseraami värki proovima


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
RaidoT
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.11.04
Asukoht: Tallinn / Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 TQ 20v -89, Audi V8 4,2 -92, Audi A8L 4,2TDi -08

postitati 06.05.06 13:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: siiim
Aga niipalju, kui mina tean, siis need kummiribad, mis seal sigullide taga lohisesid, ei oma otseselt mingit praktilist eesmärki (vähemalt potentsiaaliühtustuse kohapealt kindlasti mitte). Neid müüdi küll sellise jutuga, aga praktikas on selgunud, et nende kasutegur on nullilähedane.


Hetkel selline pael laual. See pole ainult kummi pael seda läbib traadike mis ühest otsast kinnitatakse auto külge ja siis teine ots lohiseb vastu maad. Ning seda kaudu peaks ka see staatiline laeng maandatud saama. Praktiline kogemus puudub aga vanemad tahavad oma audile selle külge kruttida. Eks näis kas aitab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 06.05.06 13:55 Tsiteeri


Olen märgand et see oleneb ilmadest ka, nahk isdmatega autost saad sama moodi . Aga ülim on see et istud autos ja hakkad võttit süütelukku panema siis saad tou läbi plastik võtmepea:mad:


Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maqmaq
huviline



Registreerunud 30.01.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Üks teine auto

postitati 06.05.06 14:07 Tsiteeri


Kõige lihtsam nipp: Autost väljudes võta ennem ukseraamist kinni ja siis pane jalg maha ning ei saa sa mingit särtsu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
paala
huviline



Registreerunud 30.11.05
Asukoht: Hanko
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 avant 4,2FSI

postitati 06.05.06 18:00 Tsiteeri


ma saan ka originaal istmetest surakt. auto S6
Mina ise kasutan kah seda maandust, et võtan ennem ukse raamist kinni kui jala maha panen.


S viib edasi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
8413
huviline

Avatar


Registreerunud 09.04.05
Asukoht: kesk-eesti(ka põltsamaa)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi avant

postitati 06.05.06 18:44 Tsiteeri


Uksega lahendus töötab minul ideaalselt.
Omal on autos need leedu istmekatted (porolooniga varjant)
ja kui juhtun kandma fliisi millel veel peal nahktagi ja autost väljudes unustan "triki" siis ....:mad:


sain vist isegi auto korda ;-)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 08.05.06 12:07 Tsiteeri


See "kumm" unusta ära, C4 kerel proovitud, sai veel käimaka serva külge, et ei kõmiseks pampri all. Kasu oli nullilähedane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
gerdo
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C6.5 - 3.0TDI - 2009

postitati 08.05.06 13:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 8413
Uksega lahendus töötab minul ideaalselt.
Omal on autos need leedu istmekatted (porolooniga varjant)
ja kui juhtun kandma fliisi millel veel peal nahktagi ja autost väljudes unustan "triki" siis ....:mad:

hea meeldetuletus, kui unustad uksest kinni enne võtta, siis saad säraka, et järgmine kord ikka meeles oleks :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 08.05.06 13:57 Tsiteeri


Aga kuidas sa võtad uksest kinni - C4 uks avaneb pea 90 kraadi, selleks pead pikalt autost välja kummarduma, et sinna ulatuda. Liskas - kinni võttes jätad mõnusad näpujäljed klaasile - ukse akna raam ju ligemal, kui ukse välis äär... Üsna ebamugav on see (miks küll Audi loojad teevad nii mugavaid autosid, kust on hea väljuda) uksest kinni võtmine vahetult enne. Aga harjutamine teeb meistriks :D

Ja ei saa kivi viskamatta jätta - '93 aasta riisiraketil on esiuste käepidemete sees nö. antistaatilise elektri maandamiseks "padjakesed", mis täiesti toimivad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Suun
huviline



Registreerunud 24.07.05
Asukoht: Tartu&Turku
Kasutaja on eemal

Auto: MB E280

postitati 08.05.06 17:05 Tsiteeri


Mulle küll meeldib kui litakat saab autost väljudes :D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 08.05.06 20:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Suun
Mulle küll meeldib kui litakat saab autost väljudes :D:D:D


ma olen ka juba nii harjunud sellega aga tüdruk saab nii et tolmab:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
paala
huviline



Registreerunud 30.11.05
Asukoht: Hanko
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 avant 4,2FSI

postitati 08.05.06 21:50 Tsiteeri


Tsitaat:
ma olen ka juba nii harjunud sellega aga tüdruk saab nii et tolmab:D


Mul sama teema mina võtan automaatselt uksest kinni, kuid tema läheb kiirelt välja ja saab sirakat nii et kilab:D


S viib edasi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
impa
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2,8 98a.

postitati 09.05.06 05:03 Tsiteeri


Minulgi sama jama. Töötan veel elektroonika poes, kus kineskooptelekad toodavad usinasti seda staatilist. Neid päeva jooksul näppida, autoga veel sõita... Kurat ma saan kodus vabal päeval kah metallasjadelt siukesi litakaid et hambad mustad :D:D:D Naljakas omamoodi aga ma olen hakkand kartma igasugu metallservasid ja muud sellist kraami. Igale poole panen enne kiirelt nimetissõrme vastu enne kui puudutan. Suur tõenäosus on, et laks käib :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
piltnik
huviline

Avatar


Registreerunud 26.04.05
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8TQ

postitati 09.05.06 07:49 Tsiteeri


Lahe veel see, et kui lükkad klaasist ukse kinni ja kavaldad auto üle siis saad kaupluse metall ukselingist ikka :D

aitab kui enne jala maha panemist hoida kinni ukse ülemisest äärest või siis miski metallosast ja siis jalg maha. Litakat ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jk.
huviline

Avatar


Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1990 Audi 80 B3 66kW

postitati 09.05.06 10:24 Tsiteeri


Ma lähen enne ukse tagasi kinni lükkamist küünarnuki ja õla vahelise osaga ukseraamile pihta. Kui puutepind on suurem, siis pole see staatiline elekter nii väga tunda.
Tüdruk on õppinud klaasist ust kinni lükkama :D
Täitsa lehma tunne on sellise elektrikarjusega :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 09.05.06 11:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: siiim
Kõige lihtsam ja odavam lahendus: võta enne jala maha panekut ukseraamist kinni.

Just :D Mul vana autoga oli teine kord lausa nii, et kui unustasin seda teha ja ukse sulgesin klaasist lükates, siis võtmega ust lukku keerama hakates oli hämaras (pimedas eriti) säde näha luku ja võtme vahel. Ohtlik värk :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Zet
huviline



Registreerunud 09.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 09.05.06 13:37 Tsiteeri


Peab ka siis seda ennem uksest kinni varjantti proovima ise hetkel aga lihtsalt küünarnukiga uks kinni (ei ole nii hell koht suraka saamiseks kui näpud ).
Aga jha neiu ka vingub alati kui autost välja läheb et tee üks kord see asi korda:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
litsilõks
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: tln nõmme tee47
Kasutaja on eemal

Auto: coupe b3, a4 2.6

postitati 11.05.06 11:29 Tsiteeri


äkki oleks abi kui ukse käepideme külge(sissepoole) aretada väike metallplaadike:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 11.05.06 17:42 Tsiteeri


Täna sain hoopis uue kogemuse osaliseks. Nimelt autost väljudes võtsin näppudega ukse raamist kõvasti kinni (ikka konkreetselt, et ohtu vältida) ja kui siis jala maha panin, käis näppude ja ukseraami vahel selline sirakas, et :o:o:o Ja seda siis kinni hoidmise ajal.

Seega ei päästa ka see ukseraami variant igakord... Õnneks kogesin seda vaid töötunkedega, mida suht harva selga ajan, teiste riietega pole seda ette tulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 37.8% - SQL: 62.2%]