Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: K: V8 tagu amortidega seoses (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 2005)
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 07.04.06 15:21 Tsiteeri
K: V8 tagu amortidega seoses



Et siis autol rattaid vahetades leidsin, et taguamordi varre ja kere vahel on mingi muhv, kuhu jookseb voolik, mille teine ots on ratta koopa taga ning selle otsam, silmaga vaadates nagu mingi surve aku vms. Milleks selline süsteem vajalik on???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 07.04.06 16:59 Tsiteeri


nivoo regulaator? see on lisade nimekirjas, seega ei tohiks kõigil olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 07.04.06 17:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mms
nivoo regulaator? see on lisade nimekirjas, seega ei tohiks kõigil olla.


Ja mida ta siis reguleerib??? Asi selles ongi, et pole sellist asja ennem oma silmaga näinud ja huvitun, et mis kasu tast on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 07.04.06 17:13 Tsiteeri


Auto koormamisel hoiab tagaotsa ikka samal kõrgusel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp,Sca
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 07.04.06 17:22 Tsiteeri


Ehk on tegu nivooamortidega. Hea asi, aga kallis vahetada.


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
mms
huviline



Registreerunud 13.10.02
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: S6 V8T

postitati 07.04.06 19:25 Tsiteeri


Kas pole ka mitte sellist võimalust et saad käsitsi valida "sport" ja "komfort" re˛iimide vahel? Et siis jäigemaks ja pehmemaks. St mingi nupp vist seal kässari konsoolil? Või on see nupp veel mingi eksra-ekstra ja ilma selleta reguleerib oma äranägemise järgi.

Mul on saksakeelne v8 manuaal failina olemas, seal vist info olemas, ei viitsi praegu tsekata. Aga kellel huvi on võib selle endale www.audiv8.com lehelt hankida. Kuskil seal ta on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 07.04.06 20:26 Tsiteeri


Pole küll leidnud mingit eraldi nuppu kusagilt, kuid äkki asi seotud kasti Sport reziimiga, et keerad S-le ja vedrustus muutub. Pole küll millegis kindel, kuna mingit erinevust pole osanud märgata ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 09.04.06 13:56 Tsiteeri


Jupp niivoo amort....vaata kas sul kapoti all Hüdro õli paak on ka suurem kui tavaliselt V8 tel. Mul On suurem jne..seega sama värk. Nivoo amort töötab ka kiirustega. 200 laseb suhtmadalaks ja jäigaks , aeglates ja halbadel teeldel kõrgemaks ja pehmemaks. Sammuti reageerib auto kaalu jaotuse järgi. Tasakaalustab. Üks nivoo amort maksab umbes 7500 krooni V8 kuna tegemist on suht haruldase ja hea asjaga. Samas ka hind on madal. Aga V8 uuena maksis kah ilusat hinda:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 10.04.06 08:04 Tsiteeri


Ma ka nüüd tiba targem jälle. Kas seda kuidagi visuaalselt või siis mingil muul moel ka kontrollida saab, et need asjad toimivad? Kuna ise enesest amordid töötavad taga ilusasti, võiks eeldada, et see süsteem toimib veel.

Tänud Riio!!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 11.04.06 19:49 Tsiteeri


Kui ei leki ja töötavad ilusasti siis peaks korras olema. Ilma asjata ei maksa süsteemi lammutada:) Egas sa oma tagumendiga aru ei saa kui Nivookad tööd teevad...see käib suht sujuvalt jne. Mitte nagu troll "peatuses kallutab ühele poole jne"...Edu sulle..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 12.04.06 05:57 Tsiteeri


Lammutama pole plaanis hakata jah veel ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 19.05.06 11:29 Tsiteeri


Ei hakanud uut teemat tegema, küsimus seotud ka selle nivoo süsteemiga.

Probleem järgmine:Läks katki S6-e (C4, aasta 94) tagumise amordi õlisurvetoru (survereservuaarist amordini), loomulikult suutsid remondionud selle lõplikult ära rikkuda ja siis sain A6 õlitoru (mõtlesin et ehitan kahest kokku ühe, kuna katki oli selle vooliku ots, mis on terastoru). A6 oma osutus hoopis peenemaks, ja seega ei sobi. Uus toru on 3xxx-eeki ja ma leian et see on ilmselgelt üle pakutud hind.

Tekkis idee, et pagan, ostaks näiteks gaasiamordid ja lasks alla kruvida, aga mis tükke selleks vaja läheb? Ja kui suur töö see on..(või on nii et vana alt ära ja uus asemele. Olen selle koha pealt võhik) kuidas see hüdroasi siis jääb, et pimedad ette ja okei?

Samas, ega see self levelling mulle iseenesest meeldib, et tore kui selline vile küljes, aga ma loen siin V8 amordi hinda, tekib mõte, et raudselt on kunagi ka nende amortide vahetamine ees ja kas S6 omad samasse auku hinna suhtes? Kas tasub ära see asi, või oleks hoopis ühed gaasiamordid sama mõnusad asjad?

Oleks hullult tänulik kui saaksite mulle nõu anda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 19.05.06 17:02 Tsiteeri


krt V8 ju suht vana tükk, aga igasugu hi-tech jubinad küljes:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wussup
huviline



Registreerunud 09.04.05
Asukoht: eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 3,0 TDI 171kw 2007

postitati 19.05.06 18:09 Tsiteeri


V8-l ikka amordid peale selle regulaatori veel olemas. Regulaator hoiab (nagu eespool mainitud) kere tagantosa ühel kõrgusel olenemata koormusest, mis sinna langeb. Vähemalt nii rääkis sõber kelle endisel v8-l sama süsteem peal oli. Aga ei sõnagi, miskist erinevatel kiirustel muutuvast jäikusest. Nupp keskkonsoolis ikka kasti asetuse regulaator ja osadel v8-tel veel dif. lukk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 19.05.06 20:07 Tsiteeri


vastus eelmisele postile..
Minuteada hakkavad ju erinevatel kiirustel mõjuma ka igasugused gravitatsioonijõud kõvemini, mistõttu andurd saavadki teate suurenenud koormusest amortidele (nt tee lainetused jne), mistõttu keerataksegi asja jäigemaks. Ja minu autol (S6) käib ikka reguleering amordi õli surve suurendamisega / vähendamisega.

(hetkel ei käi enam :mad:, sest 1 toru on katki, loodan et saan korda)

Parandage, kui ma olen millegist totaalselt valesti aru saanud :)

Ahjaa, on siis kellegil ideid, kuidas seda ümber ehitada saaks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 20.05.06 12:38 Tsiteeri


Tekkis üks küsimus nende nivookatega seoses.

Kui ma nüüd toru ära saaks vahetatud, siis oleks vaja süsteemist õhk välja saada.. kes kellegil on aimu, kuidas see käib? Kuskil peaks olema õhutuseks ju mingi ventiil nt.?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 21.05.06 12:44 Tsiteeri


Sellise kalli asjaga soovitan vaid Revalis käia...ei tea, et keegi sellega rohkem tegeleks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 21.05.06 15:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: riio
Sellise kalli asjaga soovitan vaid Revalis käia...ei tea, et keegi sellega rohkem tegeleks


Õhu välja saamiseks pean Revalisse sõitma ? .. :o ..ma olen Revali suhtes teises maamuna otsas oma autoga. Põhim. saan ma ise toru ilmselt lähipäevil ära taastatud. Ise oskan ta otsa kaa keerata.. aga kas kuskil amordil/survepaagil ei ole tõesti siis niplit?..ja kui ei ole, kuidas seda Revalis tehakse eitea?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
wussup
huviline



Registreerunud 09.04.05
Asukoht: eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 3,0 TDI 171kw 2007

postitati 22.05.06 20:50 Tsiteeri


s6 ja s4 samad peaaegu kas siis võib oletada et minu es-il sama sistem kui sinu s6-el


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 22.05.06 22:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: wussup
s6 ja s4 samad peaaegu kas siis võib oletada et minu es-il sama sistem kui sinu s6-el


Esiteks, peaks roolivõimu õlipaak olema suurem kui tavaliselt.
Teiseks saad uurida ni, et pista käsi tagumise ratta koopasse ja seal vedru juurest ülevalt poolt jookseb amordi küljest survevoolik õlisurvepaaki mööda rattakoobast. See ongi nivooamordi hüdrotoru, kui Sul see on, siis eeldatavasti on ka see süsteem küljes. Aga ma ei tea seda, kas s4-seda esines, (20V)200-l, V8-l ja A6/S6 on seda esinenud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 22.05.06 22:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
Tsitaat:
Algselt postitas: riio
Sellise kalli asjaga soovitan vaid Revalis käia...ei tea, et keegi sellega rohkem tegeleks


Õhu välja saamiseks pean Revalisse sõitma ? .. :o ..ma olen Revali suhtes teises maamuna otsas oma autoga. Põhim. saan ma ise toru ilmselt lähipäevil ära taastatud. Ise oskan ta otsa kaa keerata.. aga kas kuskil amordil/survepaagil ei ole tõesti siis niplit?..ja kui ei ole, kuidas seda Revalis tehakse eitea?


Ahjaa, enda essi mure lahenes- tegin oma mõistuse ja metallitöömehe abiga toru korda, õhutada ei olevat seda vaja, kuna süsteem pidi ise sellega toime tulema.. ja paistab et tuli, sest peale toru külge kruvimist pistis kopm. korra kisama aga jäi varsti vakka. Sõites kuskilt ei kolise ega mölise (v.a tagaluuk:P:mad: )


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.1% - SQL: 51.9%]