Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: A6 C6 esimesed külgmised aknad imelikult porised (Vastuseid: 8 | Vaatamisi: 1976)
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 24.11.16 21:28 Tsiteeri
A6 C6 esimesed külgmised aknad imelikult porised



Okei, imelik küsimus, kuid ennast on hakanud see mure häirima.
Kui kuus umbes 4000km selle autoga sõidad, siis ikka segab küll.
Ei ole täheldanud sarnast asjast ühelgi teisel autol. Ei teistel Audidel (ka mitte teisel C6-l, aga too sõidab pigem ilusate ilmadega), ei mersudel jne. Jah, mõnel autol ikka olenevalt kiirusest kas vihmavesi jookseb mööda külgklaasi või kui esiklaasi pesta, siis kuskit hakkab küljeklaasilt nire jooksma sõltuvalt liikumiskiirusest vms.

https://www.upload.ee/thumb/6381251/DSC_6997.JPG

Vihmaga sõites viskab kuskilt pidevalt külgklaasid märjaks. Selline tunne nagu miski jookseks peegli jala peale ja sealt siis nö piiskade/tilkadena liigub edasi külgklaasi peale.
Kuskil kruusal sõites tuleb kuskilt pritsmeid jms , mis määrib klaasi selliselt (nt antud pildil see hall kord, täpid, tolm vms).

Miks probleem häirib - nimelt kui seda soppa koguneb piisavalt, siis väga raske on külg peeglitesse vaadata. Need pmst nö mingi korra või nö udukogu taga peidus.
Ja see sopp vahepeal läheb kuni B piilarini välja klaasi. Rohkem edasi ei ole.

Lisaks panen tähele, et esiklaasi pesuvedelik jookseb sellel autol ka mööda vasakut küljeklaasi nirena tavaliselt. Vahet pole mis kiirus on alates 30+.

Kas mingi esiklaasi selles külgtihendis/plastikus võib probleem olla? Et ei suuna esiklaasilt vett jms õige koha pealt minema?

Minu arust see pole esiratta alt ülespritsiv sopp. Okei, suvel võis küll nii arvata, kui laiad teerullirehvid all mis koopa äärega tasa või isegi veidi väljas, aga hetkel kitsad talvekad, mis ma ei tea, ~2-3 cm koopas peidus.
Antud autoga pidevalt käi pesulas või külgklaase hõõrumas.
Peres ka teine C6, no ei ole täheldanud sellel, et taoliselt külgklaasid ära määrib.

Ühesõnaga, miks või millest taoliselt mõlemad külgklaasid määrduvad? Kellegil taolisi kogemusi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 24.11.16 22:00 Tsiteeri


Mul a4 b6 samamoodi tõmbab külje aknad poriseks, pole muud kui bensukas veega puhtaks või pesula trip. :)


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 24.11.16 22:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sibidisah
Mul a4 b6 samamoodi tõmbab külje aknad poriseks, pole muud kui bensukas veega puhtaks või pesula trip. :)

Ka mina tunnen enda B6-l suht sama mure, et esimesed küljeklaasid lähevad suht kiirelt sopaseks. Samas suvel ma seda probleemi ei täheldanud, siis oli 225/40/18 suverehv 18" 8.5" ET35 velje peal (suhtkoht tiiva ülemise äärega tasa). Talverattad aga on 225/45/17 naastrehv 17" 7.5" ET45 velje peal (mis istub suht koht koopas). Äkki viga siis talverehvide lamellides, mis "viskavad" rohkem vett ja soppa üles?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 24.11.16 22:32 Tsiteeri


Kaldun siiski arvama, et teise auto taga sõitmine teeb aknad lögaseks, mööda peeglit nired maanteel suurema kiiruse juures lendavad aknale.


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
commodore
huviline

Avatar


Registreerunud 26.03.05
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe Quattro, C6 quattro, Passat B8 4motion 280hp

postitati 25.11.16 06:05 Tsiteeri


Ise olen ka tãhele pannud, et praeguste ilmadega esiklaasi palju pestes lâhevad kûljeklaasid sopaseks. Suvel sellist probleemi ei esinenud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
j2mis
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.07
Asukoht: Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C5, B5, Zafira A

postitati 25.11.16 06:18 Tsiteeri


A6 C5 Sama asi, mina probleemi ei näe :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 25.11.16 06:34 Tsiteeri


http://turbod.castrum.ee/wp-content/uploads/2013/12/A6-C5.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lauri0112
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.03.12
Kasutaja on eemal

Auto: A5 S-line 3.0tdi

postitati 25.11.16 06:39 Tsiteeri


Sama siin. Õnneks ei häiri väga.
Kui aknad on sellised, siis järelikult on auto nagunii must ja räpane. Küll järgmise pesuga maha tuleb. :D


Lauri in Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 25.11.16 08:58 Tsiteeri


Ma olen lugenud mingeid vanu car rewiew`sid 80ndate lõpust, kui 2,3 mootoriga B3 välja tuli.
Võrreldi teda tolleaegsete konkurentide BMW320 ja W201 kere Mersu-ga. (2,3 16V mootoriga)

Audi oli kõige ökonoomsem ja kõige odavam poest osta.
Ainsa miinusena märgiti vedrustuse pehmust ja küljeakende määrdumist vihma ja klaasipesuga.
Konkurentidel seda viimast puudust esile ei toodud.

Ühesõnaga, võib kokkuvõtvalt öelda, et mitte s...gi pole sellest ajast saadiks muutunud. :P
Ja nii ongi.
Lahenduseks ainult, tõepoolest, need wind reflektorid ja selvepesula. (kus juba 50 sendiga saab klaasiringi vabalt üle lasta)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 28.5% - SQL: 71.5%]