Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Küsimus C5 omanikele, kellel Recaro istmed (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 5166)
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 17.06.16 20:07 Tsiteeri
Küsimus C5 omanikele, kellel Recaro istmed



Mul on S6 Recaro istmetega ja ma julgeks õelda, et need on ühed s**emad istmed autos, mida ma omanud olen. Teoreetiliselt võiksid ju olla väga mugavad, mugavamad kui tavalised sportistmed mis on tõepoolest mugavad. Võibolla olen ma need valesti reguleerinud aga neid ei saagi ju eriti reguleerida ja niipalju kui saab, siis mina küll veel mugavat asendit leidnud pole. Varsti veidi pikem sõit ees ja mõtlesin, et teen selle teema, äkki kellegil on mingeid häid näpunäiteid ja ma teen ikkagi ise midagi valesti. Kõige rohkem tundub nagu häiriks see, et iste esiosa ei saa lasta üles-alla aga võibolla midagi muud tekitab ka sellise tunde.
Olen 190cm pikk ja 86kg.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 17.06.16 21:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Mul on S6 Recaro istmetega ja ma julgeks õelda, et need on ühed s**emad istmed autos, mida ma omanud olen. Teoreetiliselt võiksid ju olla väga mugavad, mugavamad kui tavalised sportistmed mis on tõepoolest mugavad. Võibolla olen ma need valesti reguleerinud aga neid ei saagi ju eriti reguleerida ja niipalju kui saab, siis mina küll veel mugavat asendit leidnud pole. Varsti veidi pikem sõit ees ja mõtlesin, et teen selle teema, äkki kellegil on mingeid häid näpunäiteid ja ma teen ikkagi ise midagi valesti. Kõige rohkem tundub nagu häiriks see, et iste esiosa ei saa lasta üles-alla aga võibolla midagi muud tekitab ka sellise tunde.
Olen 190cm pikk ja 86kg.
Ei meeldi mullegi need istmed.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 17.06.16 21:27 Tsiteeri


Mõned kuud tagasi vahetas üks klubiline oma C5-s need Recarod tavaliste sportistmete vastu just nimelt samal põhjusel, et olid ebamugavad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 17.06.16 22:05 Tsiteeri


Meenub praegu , et olen isegi kunagi sellist kuulutust näinud. Sel ajal mõtlesin et WTF. Naljakas on aga samas see, et ilma Recarodeta S6'e vaatan ikka sellise pilguga, et nagu poolik asi :)
Aga kurb, asi on siis ikkagi istmetes, mitte minus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 17.06.16 22:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Meenub praegu , et olen isegi kunagi sellist kuulutust näinud. Sel ajal mõtlesin et WTF. Naljakas on aga samas see, et ilma Recarodeta S6'e vaatan ikka sellise pilguga, et nagu poolik asi :)
Aga kurb, asi on siis ikkagi istmetes, mitte minus.

Ära muretse, varsti võtavad sõna S-i ja RS-i mehed, kes ei näe nendes istmetes probleemi. :)


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sir-mac
huviline



Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4,2 Avant

postitati 18.06.16 05:29 Tsiteeri


Ega tõesti näe istmetes probleemi, istun nagu ema süles. Selg, pepu, reied, ristluud- kõik ilusti toestatud. Antud reguleerimisvõimalustega olen saanud enda jaoks mugava asendi. Vanas C4-s samuti Recarod (ilma elektrita) ja samuti ei saa nuriseda- piisavalt mugav sõita. Pole küll mingeid üüratuid vahemaid läbinud e. ~400km ühe lauluga, aga mingit väsimust v. ebamugavust sõidu ajal v. peale sõitu tundnud ei ole.
Eks see istme asi ole suuresti personaalne nagu ka kõik muu autodega seonduv.
Hiljuti viis saatus kokku ühe isikuga, kes kirus :mad: Audit maapõhja (A6 2014.a.) seda küll remondi poolelt (k/kasti jahutuse toru vahetus- vist), aga algus oli täiesti üldistav. Mercedeseid aga kiitis taevani. Mõningase dialoogi järel jõudsime kompromissini ;), et igal margil on oma head ja vead.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 07:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sir-mac
Ega tõesti näe istmetes probleemi, istun nagu ema süles. Selg, pepu, reied, ristluud- kõik ilusti toestatud. Antud reguleerimisvõimalustega olen saanud enda jaoks mugava asendi.

Esimese lause peale küsiks, et kas Sa oled kunagi Range Roveriga sõitnud? :)
Mismoodi sul iste asend on? Mul on praegu nii, et seljatugi suht püsti, istme tagumine osa on lastud peaaegu kõige alumisse asendisse. See tundus parim aga midagi head pole sellegipoolest. Ikka on selline tunne nagu istuks kiriku pingi peal mitte ema süles.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 18.06.16 07:27 Tsiteeri


Kui võtta eelduseks see, et need istmed on Audi kangemate mudelite jaoks toodetud, siis mingit paremat mugavust sealt oodata oleks narr. Idee peaks olema ikka parem asend ja külgtugi kiireks sõiduks. Mugavuse jaoks on vast teised istmed.

Minu arvates esimesed mugavad istmed tulid Audil a8 d3, kui valikusse lisanduse tavaline (mitte sport) comfort iste.
C5 kerel häirib niipalju muid asju (müratase, ajaloohõng jne), et nende toolidega korra kuus sõites käivad kah! ;)


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 08:01 Tsiteeri


Aastaid tagasi rikkusid need istmed minu jaoks B5 S4 emotsiooni nii ära, et ma ei arva siiani suurt midagi sellest autost. Küll ma proovisin neid sättida nii ja naa aga pidin pettuma. Probleemi võimendab see, kui oled normaalsete istmetega varem sõitnud. Näiteks enamus BMW, S8 D2 või RS2 istmed. Küsimus pole diivani mugavuses. Iste peab sind hästi ja kindlalt tundma panema aga need B5/C5 Recarod seda kohe kindlasti ei teinud.

Ma ostaks B5/C5 iga kell ennem tava sportistmega kui Recarodega (kuigi need teised võivad ka Recarod olla aga saate aru küll, mis ma mõtlesin).


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sir-mac
huviline



Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4,2 Avant

postitati 18.06.16 08:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Esimese lause peale küsiks, et kas Sa oled kunagi Range Roveriga sõitnud? :)
Mismoodi sul iste asend on? Mul on praegu nii, et seljatugi suht püsti, istme tagumine osa on lastud peaaegu kõige alumisse asendisse. See tundus parim aga midagi head pole sellegipoolest. Ikka on selline tunne nagu istuks kiriku pingi peal mitte ema süles.

RR-iga ei ole olnud juhust sõita. Ja nagu mainisin on istme mugavus personaalne asi. Mulle ei meeldi ´´tihendina´´ sadulas õõtsuda, isegi veokatel lülitan regulaatori välja. Parem olgu kindel tagumikutunnetus kui õõtsumine nagu vesivoodil (nt. MB 123 esiiste)
Iste on reguleeritud: tag.osa põrandas, seljatugi pigem rohkem lamavas asendis (mitte magavas, ninaots ulatub ikka üle armatuuri), reietugi väljas ja nimmetugi vastavalt vajadusele. Nii tunnen, et istudes ei ole kusagil erilist raskust v. pinget kehas, keha raskus jaotub nagu ühtlaselt toetuspunkti(de)le. Oluline, et ristluud oleks mugavalt. Minuarust. Kõik sõltub sellest, kuidas keegi on harjunud, kuidas on kõikse etem vaateväli, kõige mugavam ulatumine erinevate nuppude ja muude vidinateni, kõige mugavam hoida rooli, man. vahetada käike jne. Täiesti isiklik. Harva, kui võõrasse autosse istudes ei ole vaja istet ümber seadistada.
Kiriku pink on tõesti väga puine ja püstise seljatoega, sellel üle ½ tunni eriti istuda ei taha. Seetõttu on sel jalge ees põranda ligidal lisalaud, millele saab istuja, kes enam pingil püsida ei suuda, põlvili langeda ja kõiksevägevamalt issameie kaudu istumiseks jõudu ja kannatust juurde lunida. Audis seda võimalust kahjuks ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 08:50 Tsiteeri


Kui juba istumisasendist rääkida, siis minu arvates on nii hea:
1. Istme kaugus pedaalidest peab jääma nii, et kui vajutad madalaima pedaali põhja, siis põlv jääb kergelt kõverdatud.
2. Istme kõrgus peab olema reguleeritud nii, et jalad ei lähe vastu roolisammast ega põlvede kohal olevat armatuuri (nii pedaalides kui autost sisse-välja liikudes).
3. Istme esiosa kõrgus peab olema reguleeritud täpselt toetama pedaal põhjas oleva jala alaosa.
4. Tagumik peab olema kolmnurgas.
5. Seljatugi on vähemalt minul suhteliselt püstises asendis. Selg vastu seljatuge on käed välja sirutatult nii, et randmed on rooliratta peal. Ülakeha asendi hindamiseks on üks lihtne nipp - pane selg korralikult vastu seljatuge, võta kella 3 ja 9 pealt roolist kinni ja keera ühele ning teisele poole 180 kraadi. Kui selg/õlg tuleb seljatoe küljest lahti, on seljatugi liiga kaugel.

Mõni ütleb, et tegemist on "ralli" asendiga ja temale see ei sobi. No las ütleb, iga mees/naine peab ise ennast rooli taga hästi tundma. Ja fakt on see, et need Recaro toolid minule ei sobinud.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 09:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Mul on praegu nii, et seljatugi suht püsti, istme tagumine osa on lastud peaaegu kõige alumisse asendisse. See tundus parim aga midagi head pole sellegipoolest. Ikka on selline tunne nagu istuks kiriku pingi peal mitte ema süles.
Tean, mida tunned.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 18.06.16 09:24 Tsiteeri


Maitsed ja kehad on erinevad, mulle küll recaro toolid istuvad. On paremaid istmeid aga midagi halba nendes küll ei leia.
Selg ei ole kunagi ka pikema sõiduga ära väsinud, tavaliselt enamike istmetega hakkab selg tunda andma. Erilist külgtuge nendest muidugi oodata ei tasu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 18.06.16 09:36 Tsiteeri


Endal oli sama teema D2 FL kerel A8't ja S8't võrreldes. Meeldis kõvasti rohkem tavaline sportlikum iste ja isegi naha/keeratud naha ja räbala vahel meeldis räbal rohkem. Kindlasti mängib antud ajahetkel rolli C5 puhul istmete vanus. Polsterdus on lihtsalt surnud selle aja jooksul ja istudki nagu kirikupingil. Investeering on vana auto puhul kahjuks märkimisväärne, et hakata nende recarode kattealust polsterdust taastama ja seda kivi sealt välja peksma. Recaro istmete puhul oleks tahtnud kergemat keret, neljapunkti rihmasid ja ringrada - vot siis oleks asi olnud omal "kohal" :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 10:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AronL
Maitsed ja kehad on erinevad, mulle küll recaro toolid istuvad. On paremaid istmeid aga midagi halba nendes küll ei leia.
Selg ei ole kunagi ka pikema sõiduga ära väsinud, tavaliselt enamike istmetega hakkab selg tunda andma. Erilist külgtuge nendest muidugi oodata ei tasu.


Tegelikult selja väsimuse üle ma väga ei kurdakski nende istmete puhul. See tundub ok olevat aga ema süles istumisest on asi kaugel :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 18.06.16 16:40 Tsiteeri


Kusjuures just täna sõites mõtlesin sellele teemale ja mulle need istmed küll meeldivad:D Sõitnud küll väga paljude erinevate nö. comfort istmetega ja pean tõdema, et minu tagumendile sobib selline natuke kõvem recaro tool tunduvalt paremini kui mõni pehme ja mugavuseks mõeldud tool. Ma olen muidugi kiitsakam ka, laiemale inimesele võib-olla enam väga hästi ei sobigi.
Näiteks tavaline S4 B5 nahast sportiste ei meeldi üldse, jube pehme ja lödi (riidest variant meeldis tunduvalt rohkem).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 18.06.16 16:46 Tsiteeri


No eks see kogu teema vist puudutab ka seda, kui palju enda kannil looduslikku polsterdust leidub :D. Mina kaklen istmete puhul pigem selja kumerusega ja selle kõrgusega. Paljudel istmetel ei saa seda eri kõrgustelt reguleerida ja selline kergelt ebameeldiv sundasend pigem väsitabki pikal sõidul. Kui vaja kergelt pehmemaks saada, siis leiab ka selle vastu rohtu, aga tegemist on ikkagi palju. Konsulteeri pigem kellegagi, kes oma tööalaselt igasugu mööblipolsterdustega tegeleb. Pole selle ühe istme korrastamine nüüd nii kirves kah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 18:45 Tsiteeri


Mina arvan, et need istmed saaks palju paremaks kui saaks esiosa ka kergitada. Või siis tagaosa rohkem alla lasta. Peaks sama välja tegema. Peaks vaatama, äkki annabki midagi istme kinnitusega teha, et esiosa kõrgemal oleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 18.06.16 19:22 Tsiteeri


Nendel peakski ju saama istmepadja nurka muuta? Pole pikka aega asendit muutnud aga meeles justkui oleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 18.06.16 22:10 Tsiteeri


Ainult tagumise osa saab alla ja üles lasta aga isegi kõige alumises asendis ei puutu minu jalad istme alaosa. Seega ei saa istuda nii, et jalad toetuksid istme peale vaid jalad on nn õhus või siis liiga sirgus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 19.06.16 06:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Ainult tagumise osa saab alla ja üles lasta aga isegi kõige alumises asendis ei puutu minu jalad istme alaosa. Seega ei saa istuda nii, et jalad toetuksid istme peale vaid jalad on nn õhus või siis liiga sirgus.

Mul oli täpselt sama asi.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 19.06.16 08:11 Tsiteeri


Kui seal eelneva omaniku näol mingi suurem sell peal istus, siis ilma lammutamata sa seda istme põhja esiosa rohkem kõrgemaks ei saa kah (mul on endal üks ehe näide täpselt samasugusest situatsioonist). Vaata kui palju sul käega istme põhja seda lahtikäivat esiosa ülespoole deformeerida saab ja sellest saad ka aimu, kui ära see vajunud on. Selget aimu annab ka loomulikult uksepoolne küljepadi. Ma tõmbasin ühel kaltsust istmel selle sama esimese jalgade padja laiali ja panin sinna mitmes kihis õhukest tugevamat poroloni sisse. See, et ka istmepõhi ise oli rohkem ära vajunud kusjuures väga ei häirinudki lühikestel otstel ja põhja ennast ma ei viitsinud näppima hiljem hakatagi :). Muide sellist muret ei ole ainult sinu mainitud recarodel vaid ka tavalistel sportlikematel istmetel, millel see neetud padi seal eraldi lahtipoole käib. Mõlema polsterdus on kuidagi palju nõrgem ja väsib palju kiiremini ära. Kusjuures jah, pean tõdema, et tagumik jäi selles masinas kangeks küll ja sellest jalgade mitte toetumisest tundsin ka ise puudust, sellepärast kallale läksingi (mul oli lihtsalt identne teine iste kõrval olemas ja kui midagi pekki oleks keeranud, siis oleks lihtsalt teise identse istme masinasse tõstnud :D).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 19.06.16 08:34 Tsiteeri


Minumeelest ei ole probleem polsterduses, vaid nendes nurkades mis on allpool oleval joonisel vasakul pool väiksemad (110, 15) ja paremal pool suuremad ehk siis paremad (112, 20)

http://www.car-seat-data.co.uk/drivers.gif


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 19.06.16 08:51 Tsiteeri


Ok, sellega on tõesti keerulisem - ilmselt pikakoivaline :D. Mul piisas, et asi ~2,5cm kõrgemale padjast tõusis.

Edit: Kui nüüd aga hästi mõelda, siis on su lahendus ilmselt lihtsamgi kui arvata oskad. Kui istmed on elektrilised ja põhja küljes täispikkade siinidega, siis kannatab siinide alla paigaldada toestus (ette rohkem, taha nii palju, et asi siini tagumisele otsale toetuma täiesti ei jääks - paar seibi näiteks siini ja kere vahele) ja asi uuesti kerekinnituste külge pikemate poltidega kinni keerata. Siinide plastkatted ei jää küll väga esteetiliselt hoidma eestpoolt, aga sellegipoolest oled saavutanud selle, mida vaja :). Kosmeetiline pool on juba tegelikult samuti fantaasia küsimus kasvõi põhjamatti tõstes siinide ja nende plastkateteni.

Madalapealiste poltide osad mingi kuuskant või tähikotsaga aitab ilmselt mingi asisem BalticBolt stiilis "shopping centre" :P.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 19.06.16 13:58 Tsiteeri


Ma ise mõtlesin ka esiosa kergitamisele kas siini juurest või kuidagi nii. Samas neid istmeid tagant vaadates on nad üsna kõrgel põrandast, võibolla annab hoopis tagumisel osal midagi lühemaks teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 46.4% - SQL: 53.6%]