Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: 1.8T mootoris kõrin (Vastuseid: 30 | Vaatamisi: 5143)
xpr
huviline



Registreerunud 10.10.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: e46 330d

postitati 13.05.13 09:30 Tsiteeri
1.8T mootoris kõrin



Auto: A4 1.8T 2000a

Mingist hommikust on kuulda mootorist kahtlast kõrinat. Kahtlustan ketipingutit ja/või keti jama või siis midagi muud? Tühikäigul ei ole midagi kuulda aga tuuri alanedes on kuulda kõrin. Alguses arvasin, et mingi pingutusrullik või turbo labade vahel midagi - sama hääl. Täpselt ei saagi aru.. kust tuleb :S

Kuna ka klapikambri kaane tihend vähe immitseb siis vaatab pinguti üle mingi päev.

Tegin mingi video, et aimduse saaks.... äkki keegi on targem ja kuulnud sama kõrinat. Salongipuhur puhub taustal.
http://www.youtube.com/watch?v=JGhahmYsbw8


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 09:48 Tsiteeri


Sul ei ole vaadata seal suht midagi, kui just kett vastu klapikambrikaant ei ole käinud veel.
Aga heli järgi võiks oletada, et juba on.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
xpr
huviline



Registreerunud 10.10.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: e46 330d

postitati 13.05.13 10:46 Tsiteeri


Lihtsalt ühel hommikul tekkis see jama. Paistab, et saa sinu juurde vist veel tulla :(
Koos sellega on ka madalalt minek kehvem.
Soovitav kett ka pingutiga koos ära vahetada? Ennem pingutit vahetanud 1.8 92kw ja seal oli hullem hääl ja kett oli ok.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 13.05.13 11:53 Tsiteeri


Võta klapikambrikaan maha ja vaata kas on jäljed peal.
Teine variant - palju lihtsam, arvuti sappa ja näite vaadata nati.

A see on suht see heli, kui kett vastu klapikambrikaant käib.
Võib alati midagi muud olla muidugi, aga tundub, et siis, kui pinguti nukka varasemaks tõmbab ja siis uuesti hilisemaks laseb, siis tekib.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.13 16:27 Tsiteeri


Minu arvamus on, et integreeritud heitklapp töllab. Seda häält korduvalt kuuldud ja ravitsetud.


www.eksperthooldus.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 13.05.13 16:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarts
Minu arvamus on, et integreeritud heitklapp töllab. Seda häält korduvalt kuuldud ja ravitsetud.

Jah, ka minu auto tegi täpselt samasugust häält, kui see samune wastegate-i klapp oli loksuma hakanud. Esimese hirmuga kartsime ka ketipingutit, kuid see osutus täiesti asjatuks.

Aitäh Tartsile, kes seda tookord ravitses! ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 13.05.13 16:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarts
Minu arvamus on, et integreeritud heitklapp töllab. Seda häält korduvalt kuuldud ja ravitsetud.

Jah just mul tuli kohe sama mõte kui videot kuulsain. Seetõttu ka minek kehvem. Pikalt nii sõita siis lõhub kati selle klapi tükkidega ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tamar
huviline

Avatar


Registreerunud 16.12.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 13.05.13 20:49 Tsiteeri


Anna kindlasti märku kui jaole saad, et milles asi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
xpr
huviline



Registreerunud 10.10.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: e46 330d

postitati 14.05.13 19:08 Tsiteeri


Viga on jah siis wg süsteemis. Külma mootoriga sain käega kinni hoida seda hooba ja kõrin on kadunud. Tunda kui käe sinna vahele suruda, et varras üritab klappi lükata ja seal liigend kulunud või katki, mille küljes varras kinnitub.

Telefoni sain kuidagi sinna vahele lükata ja varrast liigutada, et aimu saaks.
http://www.youtube.com/watch?v=BjvTc24tuBM

Eks peab turbo maha võtma ja edasi vaatama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 06:23 Tsiteeri


Tuli välja siis, et ketipingutis ka seekord viga ei olnud.
Ma ei mõista, miks igasugu kahtlaste helidega mootori juures alati kohe ketipingutiga peale lennatakse. Et alustame kõige kallimatest vidinatest ja las omanik vaevleb selle all, et endale Audi ostis.

Minu torin tuli selle postituse peale - no hard feelings, kuid ...
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Sul ei ole vaadata seal suht midagi, kui just kett vastu klapikambrikaant ei ole käinud veel.
Aga heli järgi võiks oletada, et juba on.


Ka mul kadus kõrin ära, kui sai pistiku klemmid ära vahetatud tihedamate vastu ja pinguti töötab ideaalselt. Ei uskunud kogu selle aja vältel, et pingutis asi on, kuna kaanetihendit vahetades (15000km tagasi), sai ketti üritatud talla peal liigutada ja oli väga kõvasti oma koha peal - ei nihkunud kummagile poole. Samuti ei olnud tallad kulunud. Kõrinat tekitas hoopis vigane kontakt, mis ei lasknud pingutil oma õigesse asendisse liikuda. Samuti kästi kohe pinguti ära vahetada, et kõrinast lahti saada.

Ma kohe pidin siinkohal selle tulevaste teemalugejate jaoks ära mainima, kes mu autoteemat ei loe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 09:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Tuli välja siis, et ketipingutis ka seekord viga ei olnud.
Ma ei mõista, miks igasugu kahtlaste helidega mootori juures alati kohe ketipingutiga peale lennatakse. Et alustame kõige kallimatest vidinatest ja las omanik vaevleb selle all, et endale Audi ostis.


Väga lihtne, sest enamusel palju sõitnud Audidel on nendega probleeme ning neid saab arvutiga ülimalt lihtsalt kontrollida.
Kui kett veninud, siis tekib samamoodi heli nii külmkäivitusel, kui gaasiga mängides ning on sarnane heli.

Mis puutub käega liigutamisse, siis täiesti läbi asja, kus kett vastu klapikambrikaant käinud juba ei jõua sa ka käega liigutada.
Muide, su isiklik "peale lendamine" ei ole üldse tervitatav nähtus, võta vähe rahulikumalt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 10:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Muide, su isiklik "peale lendamine" ei ole üldse tervitatav nähtus, võta vähe rahulikumalt.


Esitasin vastuargumendi - on see Sinu poolt tervitatav või mitte - äkki peaksid ise natukene rahulikumalt võtma ja natuke ennast tagasi hoidma (http://et.wikipedia.org/wiki/S%C3%B5navabadus).
Lihtsalt kurb on vaadata, kui iga väikse kõrina ja klõbina peale tehakse läbi foorumi kohe diagnoos, mis eeldab mitmetesse sadadesse €urodesse ulatuvat väljaminekuid. Selliste diagnooside eest peaks ka mingit vastutust tundma. Kui päris kindel ei ole, siis võiks soovitada kontrollida, mitte kohe panna raudne diagnoos, et vot just see on läbi ja kui Sa seda ära ei vaheta, siis jookseb mootor kotti.

P.S. Näitasin ka oma auto diagnostika andmeid / logisid asjatundjatele, kes ütlesid, et ketipinguti on täiesti korras. Praegu oleks selliste foorumi diagnoosidega kaks töötavat ketipingutit.

P.S. [vol.2] Loen ka palju välismaiseid foorumeid, kus nendest 1.8T mootoritest palju juttu ja asjakohast juttu - on välja toodud ka logi andmed, mida vaatama peaks ketipinguti diagnoosimiseks. Siin foorumis neid väga jagada ei taheta, sest see tähendaks mõnele mehele enam mitte nii paksu vorstiviilu leiva peale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 10:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Muide, su isiklik "peale lendamine" ei ole üldse tervitatav nähtus, võta vähe rahulikumalt.


Esitasin vastuargumendi - on see Sinu poolt tervitatav või mitte - äkki peaksid ise natukene rahulikumalt võtma ja natuke ennast tagasi hoidma (http://et.wikipedia.org/wiki/S%C3%B5navabadus).
Lihtsalt kurb on vaadata, kui iga väikse kõrina ja klõbina peale tehakse läbi foorumi kohe diagnoos, mis eeldab mitmetesse sadadesse €urodesse ulatuvat väljaminekuid. Selliste diagnooside eest peaks ka mingit vastutust tundma. Kui päris kindel ei ole, siis võiks soovitada kontrollida, mitte kohe panna raudne diagnoos, et vot just see on läbi ja kui Sa seda ära ei vaheta, siis jookseb mootor kotti.

P.S. Näitasin ka oma auto diagnostika andmeid / logisid asjatundjatele, kes ütlesid, et ketipinguti on täiesti korras. Praegu oleks selliste foorumi diagnoosidega kaks töötavat ketipingutit.


Kas keegi pani siin teemas mingit raudset diagnoosi?
Foorumi teel pakutakse võimalusi. Need võivad korrektsed olla või mitte.

Kui mul reaalselt see auto käes oleks olnud, oleks arvutiga pingutit vaadanud, ära näinud, et asi selles ei saa olla ning siis kuulanud täpsemalt "tokiga", kust heli tuleb.
Kogu protsess oleks võtnud ilmselt 15 minutit.

Mis sinu point on? Tõmba tuure maha.
See, et sul on pinguti näit 4 kraadi mööda tähendab seda, et su autol on kas hammasrihm veidi valesti peal või kett mingil määral kulunud, väga lihtne. See tähendab ka seda, et autol ei ole kogu võimsust, mis võiks olla. Antud foorumis mitte midagi teadvad isikud on seda ka dünostendis kindlaks teinud.
Ning minu autol on näidud 0 ja 1. Mis "asjatundjatesse" puutub - see pani küll natuke naerma praegu. Audi manual ütleb ka, et kuni 8 või isegi 12 kraadi on OK kui ma ei eksi, aga seda ta ei ütle, et 20% vähem võimsust on see juures mootoril.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 11:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Kas keegi pani siin teemas mingit raudset diagnoosi?
Foorumi teel pakutakse võimalusi. Need võivad korrektsed olla või mitte.


Aga panid ju:

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Sul ei ole vaadata seal suht midagi, kui just kett vastu klapikambrikaant ei ole käinud veel.
Aga heli järgi võiks oletada, et juba on.


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Kui mul reaalselt see auto käes oleks olnud, oleks arvutiga pingutit vaadanud, ära näinud, et asi selles ei saa olla ning siis kuulanud täpsemalt "tokiga", kust heli tuleb.
Kogu protsess oleks võtnud ilmselt 15 minutit.


Siis oleks selle variandi pidanud välja pakkumagi.

Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Mis sinu point on? Tõmba tuure maha.


Minu point on see, et ka Sina võiks oma tuure madalamal hoida - räägid erinevate postitustega iseendale vastu - see ei ole ainult minu arvamus.

Tsitaat:
Algselt postitas: prj

See, et sul on pinguti näit 4 kraadi mööda tähendab seda, et su autol on kas hammasrihm veidi valesti peal või kett mingil määral kulunud, väga lihtne. See tähendab ka seda, et autol ei ole kogu võimsust, mis võiks olla.


Mul ei näita midagi mööda - ja hammasrihm on 100% õieti peal - vastasel juhul võiks Forss oma uksed kinni panna, sest siis and ei oska hammasrihma paigaldada.

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Ning minu autol on näidud 0 ja 1.


Ka mul on näidud põhimõtteliselt samad .

Hakkad juba hoopis muudest asjadest rääkima. Ma ei hakka Sinuga siin vaidlema - ütle veel ära, mis Sul mulle öelda on või saada U2U - ei tahaks seda teemat siin risustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 11:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Kas keegi pani siin teemas mingit raudset diagnoosi?
Foorumi teel pakutakse võimalusi. Need võivad korrektsed olla või mitte.


Aga panid ju:

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Sul ei ole vaadata seal suht midagi, kui just kett vastu klapikambrikaant ei ole käinud veel.
Aga heli järgi võiks oletada, et juba on.


Sul ei ole vist lugemisoskusega kõik korras:
Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Võta klapikambrikaan maha ja vaata kas on jäljed peal.
Teine variant - palju lihtsam, arvuti sappa ja näite vaadata nati.

A see on suht see heli, kui kett vastu klapikambrikaant käib.
Võib alati midagi muud olla muidugi, aga tundub, et siis, kui pinguti nukka varasemaks tõmbab ja siis uuesti hilisemaks laseb, siis tekib.


Tundub, et nüüd peab mõnede isikute pärast igale postitusele suure disclaimeri punaselt ja boldis külge kirjutama a la "ma ei vastuta tasuta diagnoosi õigsuses, mis on autot nägemata pandud ning ei vastuta tekkinud kahjude eest."
Siis ei oleks sinusugustel midagi plõksida enam selle kallal. Sa ei ole siia teemasse mitte midagi peale minu kallal ilkumise kirjutanud.

P.S.
Tsitaat:
P.S. [vol.2] Loen ka palju välismaiseid foorumeid, kus nendest 1.8T mootoritest palju juttu ja asjakohast juttu - on välja toodud ka logi andmed, mida vaatama peaks ketipinguti diagnoosimiseks. Siin foorumis neid väga jagada ei taheta, sest see tähendaks mõnele mehele enam mitte nii paksu vorstiviilu leiva peale.


Kui sa oma lugemisoskuse hinde kahe pealt kolme peale nihutad, siis suudad ka välja lugeda minu poolt algatatud teemas konkreetsed minu ja teiste poolt puust ja punaseks välja kirjutatud numbrid.
Kas tsiteerin need ka või üritad ikkagi kuidagi olla?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 12:21 Tsiteeri


See oli alles hilisem postitus - esimesega lajatasid ju kohe ära - või pani keegi teine selle esimese postituse Sinu eest? Sina ju kirjutasid, et seal pole enam midagi vaadata. Minu lugemisoskusega on kõik väga OK - Mis Sa paugud ja plärtsud? Kohe üldse ei kannata kriitikat enda pihta?
See, et Su enda RS4 laguneb, ei tähenda seda, et ka kõik teised autod ainult lagunevad ja just need kõige kallimad jupid nagu pingutid, turbod jms koguaeg laiali lendavad. Saa üle juba ...
Sa ei ole mingi isa, kes ütleb, kuidas keegi olema peaks vaid normaalse inimesena ise eeskuju näitama ja mitte nii üleolev olema.
Ma parem maksan korraliku diagnoosi eest, kui loen seda tasuta jama, mis Sa siin pillud. KOhati poolikud lahendused või jätad need agad ütlematta, mida kontrollides elu poole lihtsam oleks. Ma ei ütle, et Sa loll oled - kohati kindlasti kordi targem, kui mina, kuid oma tarkust peab oskama kasutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 12:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
See oli alles hilisem postitus - esimesega lajatasid ju kohe ära - või pani keegi teine selle esimese postituse Sinu eest? Sina ju kirjutasid, et seal pole enam midagi vaadata. Minu lugemisoskusega on kõik väga OK - Mis Sa paugud ja plärtsud? Kohe üldse ei kannata kriitikat enda pihta?
See, et Su enda RS4 laguneb, ei tähenda seda, et ka kõik teised autod ainult lagunevad ja just need kõige kallimad jupid nagu pingutid, turbod jms koguaeg laiali lendavad. Saa üle juba ...
Sa ei ole mingi isa, kes ütleb, kuidas keegi olema peaks vaid normaalse inimesena ise eeskuju näitama.


Aga nüüd vaata seda teemat, mis üle aasta tagasi algatatud on:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=107082&page=1
Vaata kenasti ka näite ja juhiseid, mis sinna minu altz1-e ja mõne teise poolt postiatud on, et probleemi korrektselt diagnoosida. altz1 käis ka kenasti dünos ja näitas ära, kuidas ta S6-el jõud muutus, kui ta selle mängu korda tegi.

Nüüd sai natuke lollisti eks? :D
Lugemisoskus sul ilmselgelt täiesti puudub.

Mis mina ja minu RS4 siia puutub? On sul natuke kadedus sees, et endale osta ei jõua?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
xpr
huviline



Registreerunud 10.10.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: e46 330d

postitati 15.05.13 12:28 Tsiteeri


Paistab, et siin on mingi isiklik vaen!

Mina pakkusin ise välja, et äkki on ketipinguti kuna tõesti ei ole võimalik kõrva järgi selgeks teha, mis koha pealt heli tuleb. Käega katsudes turbot või pingutit... ühtemoodi tunda käega kõrina vibratsioon, mis tekib. Ei osanud väljalaske ja turbo vahele kätt suruda, et mure tekitajani jõuda.
Kuna ennem kohanud sarnast häält vigase ketipinguti korral, pakkusin välja, sest läbipäevadel oleks klapikambri kaane tihendi vahetuseks nagunii läinud ja oleks saanud asja uurida. Ennem ei oleks kindlasti uut ostnud.


Igaksjuhuks panin siia video, et äkki on keegi sellist heli kohanud ja suur tänu seekord Tartsile, kes juhatas õige probleemini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 12:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Aga nüüd vaata seda teemat, mis üle aasta tagasi algatatud on:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=107082&page=1
Vaata kenasti ka näite ja juhiseid, mis sinna minu altz1-e ja mõne teise poolt postiatud on, et probleemi korrektselt diagnoosida.

Nüüd sai natuke lollisti eks? :D
Lugemisoskus sul ilmselgelt täiesti puudub.

Mis mina ja minu RS4 siia puutub? On sul natuke kadedus sees, et endale osta ei jõua?


Ma tean seda teemat - Sa ei üllatanud mind millekagi muuseas! Olen selle otsast lõpuni läbi lugenud, kus Sa iagühel ketipingutit soovitad vahetada - ka nendel, kellel see korras on.

Mis lollisti sai - ära rohkem peale võta - eks ju :D

Ma jõuaks sellise rondi endale iga kell koju vedada ja kade ma Su peale kohe kindlasti ei ole - see, et auto peal kiri RS on, ei tee Sinust jumalat teiste seas. Isegi, kui Sa peale maksaks, ei tahaks endale mingit vana RS Audit, mis pole mõeldudki nii kaua sõitma ja kestma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 12:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: xpr
Paistab, et siin on mingi isiklik vaen!

Minul ei ole antud kasutaja vastu midagi, aga millegi pärast lennatakse tuimalt peale :)

Tsitaat:
Mina pakkusin ise välja, et äkki on ketipinguti kuna tõesti ei ole võimalik kõrva järgi selgeks teha, mis koha pealt heli tuleb. Käega katsudes turbot või pingutit... ühtemoodi tunda käega kõrina vibratsioon, mis tekib. Ei osanud väljalaske ja turbo vahele kätt suruda, et mure tekitajani jõuda.
Kuna ennem kohanud sarnast häält vigase ketipinguti korral, pakkusin välja, sest läbipäevadel oleks klapikambri kaane tihendi vahetuseks nagunii läinud ja oleks saanud asja uurida. Ennem ei oleks kindlasti uut ostnud.


Täpselt nii ongi ning keegi ka ei kihutanud midagi ostma vaid enne ikkagi kontrollima.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 12:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Ma tean seda teemat - Sa ei üllatanud mind millekagi muuseas! Olen selle otsast lõpuni läbi lugenud, kus Sa iagühel ketipingutit soovitad vahetada -ka nendel, kellel see korras on.


Tõesti?
Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
P.S. [vol.2] Loen ka palju välismaiseid foorumeid, kus nendest 1.8T mootoritest palju juttu ja asjakohast juttu - on välja toodud ka logi andmed, mida vaatama peaks ketipinguti diagnoosimiseks. Siin foorumis neid väga jagada ei taheta, sest see tähendaks mõnele mehele enam mitte nii paksu vorstiviilu leiva peale.


Mis see siis on?

Tsitaat:
Algselt postitas: altz1
Minu "loomkatsed" näitasid järgnevat:

Kui aku juhe on maas olnud, ja kõik adaptsioonid kustunud ecust -> Süüde sisse, vcds käima ja 091, 092 ja 093 ette. Kõik väärtused 0-id.
Nüüd keeran (külma) mootori tööle, juhul kui pinguti on kulunud/vigane hakkab 091 (bank1) või 092 (bank2) seda näitama (sõltuvalt mitu kraadi siis mööda on) grupp 093 näitab samal ajal 0 ja 0. Nüüd kui mootor soeneb, läheb 091/092 väärtus 0-iks, ning adaptsioon kantakse sisse 093-e. Näiteks kui algselt oli grupis 091 (-12KW), siis mingi aja möödudes (mootori soenedes) salvestub see -12KW gruppi 093 vastavale väljale.

Siit minu järeldus, et grupp 093 on siis 4,2 v8 5v puhul antud pingutite "long term adaptation" ning 091 ja 092 vastavalt siis "short term adaptation".
Lühidalt öeldes tuleks vaadata antud mootori puhul, mida näitab tühikäigul, sooja mootoriga grupp 093, kui seal on oluliselt erinevad numbrid 0-ist, on asi juba poolkõva imo. 091 ja 092 saab jälgida, nagu prj mainis, kas ketid on lõdvad (numbrite suur hüplemine +2 kuni -2) või mitte.

Kes tahab ise veenduda antud väites, keerake süüde sisse, ärge käivitage, ning vaadake grupp 093. Kui akujuhe pole hiljuti maha käinud (adaptsioonid nullimata) ning on kartus et pingutid võivad olla kulunud, siis on antud grupis ka seisva mootoriga numbrid nullist erinevad.

Ps...uute, või korras pingutite ja paigas rihmamärkide puhul peaks eelpool mainitud gruppides olema kõik 0-id või ligilähedased <- omal nahal testitud :)
Täpsustan veel seda, et jutt käib 3 ja 4 lahtrist. RPM ja cam ctrl on/off pole hetkel olulised.
Kui koormus on üle 60% ja pöörded (sõltuvalt kas A, S või RS mootor) 1500-5000rpm, peaks Cam-control minema ON asendisse, ning näit olema mõlema pinguti puhul +22KW. Keskmistel pööretel pööratakse siis sisselaske nukk varajasemaks, et saavutada parem pöördemoment.


Antud jutt siis 4.2 5v kohta.

Grupp 090 kohta hetkel jään vastuse võlgu, ei mäleta enam mida to v8 näitas ja ei viitsi hetkel autosse kontrollima ka minna.;)
Aga loodan, et saate nüüd ülevaadata omad autod, kellel huvi.


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Ma jõuaks sellise rondi endale iga kell koju vedada ja kade ma Su peale kohe kindlasti ei ole - see, et auto peal kiri RS on, ei tee Sinust jumalat teiste seas. Isegi, kui Sa peale maksaks, ei tahaks endale mingit vana autot, mis pole mõeldudki nii kaua sõitma ja kestma.


Sinu suust kõlab see eriti naljakalt, kuna sa sõidad 110kw B6 esiveoga, mille turuväärtus ei ületa 5000 EUR ning väljalaskeaasta on 2002.
Võrreldes "rondiga" millel kw umbes kolm korda rohkem, turuväärtust kolm korda rohkem, varustust kolm korda rohkem ning 0-100 kiirendust ka 2 korda rohkem. Kuna tal on VLA sinu autost 1a varajasem, on ta koheselt vanaraud :D

Üldse, ma arvan, et kui sa Audiclubi foorumis RS mudelit "rondiks" hõikad, siis ei ole mina ainus, kellele see korda ei lähe. Tundub, et peame kõik oma "rondid" kokku korjama ja Emexisse viima, neil ju ammu "parim enne" möödas.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 12:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Sinu suust kõlab see eriti naljakalt, kuna sa sõidad 110kw B6 esiveoga, mille turuväärtus ei ületa 5000 EUR ning väljalaskeaasta on 2002.
Võrreldes "rondiga" millel kw umbes kolm korda rohkem, turuväärtust kolm korda rohkem, varustust kolm korda rohkem ning 0-100 kiirendust ka 2 korda rohkem. Kuna tal on VLA sinu autost 1a varajasem, on ta koheselt vanaraud :D

Üldse, ma arvan, et kui sa Audiclubi foorumis RS mudelit "rondiks" hõikad, siis ei ole mina ainus, kellele see korda ei lähe.


Ma olen oma autoga väga rahul ja loodan, et ka Sina enda omaga, kuid ront ütlesin ma siiski ainult Sinu masina, mitte kõikide RS-ide kohta. Ma vähemalt valisin auto, millega saab ka sõita, mitte ainult juppe tellida. Peaksid ehk ise lugema õppima siiski. Tal võib ka 1000hp olla, aga kui ta enamus ajast laiali on, siis on sellest vähe kasu. Ja pole Sul seda varustust nüüd küll kolm korda seal rohkem midagi. Natuke võimsam B5 Q ja muud midagi. Käi ükskord ise dünos ära ja siis võime edasi rääkida (kui ta sinna sõiduni vastu peab).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 12:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Ma olen oma autoga väga rahul ja loodan, et ka Sina enda omaga, kuid ront ütlesin ma siiski ainult Sinu masina, mitte kõikide RS-ide kohta. Peaksid ehk ise lugema õppima siiski. Tal võib ka 1000hp olla, aga kui ta enamus ajast laiali on, siis on sellest vähe kasu. Ja pole Sul seda varustust nüüd küll kolm korda seal rohkem. Natuke võimsam B5 Q ja muud midagi.


Irw, ma ei viitsi enam. Jätan tsitaadina alles, pärast teistel hea seda sinu ila pritsimist naerda :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 15.05.13 13:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Irw, ma ei viitsi enam. Jätan tsitaadina alles, pärast teistel hea seda sinu ila pritsimist naerda :)


Kahe jalaga maa peale tulles saad siis ise ka oma hülgemöla uuesti läbi lugeda - osta RS6 või mõni cabrio, siis mahub ego ka ära. Halvustavate ütluste ja isa mängimisega alustasid just Sina - a'la võta vähe rahulikumalt, võta tuure maha, ürita kuidagi olla jne - ma lihtsalt viitasin Sinu postitusele näitena, et nii ei tohiks kirjutada.

Ütlen veel - et käi dünos ära ja siis räägime edasi autodest, millest Sa nii palju tead ja lehekülgede kaupa ülistad. Lase vahelduseks endal ka mootor kotti ennem kui teiste autode ja tuju tuksi keeramist jätkad ning diagnostikut mängid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.05.13 13:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi
Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Irw, ma ei viitsi enam. Jätan tsitaadina alles, pärast teistel hea seda sinu ila pritsimist naerda :)


Kahe jalaga maa peale tulles saad siis ise ka oma hülgemöla uuesti läbi lugeda - osta RS6 või mõni cabrio, siis mahub ego ka ära. Halvustavate ütluste ja isa mängimisega alustasid just Sina - a'la võta vähe rahulikumalt, võta tuure maha, ürita kuidagi olla jne - ma lihtsalt viitasin Sinu postitusele näitena, et nii ei tohiks kirjutada.

Ütlen veel - et käi dünos ära ja siis räägime edasi autodest, millest Sa nii palju tead ja lehekülgede kaupa ülistad. Lase vahelduseks endal ka mootor kotti ennem kui teiste autode ja tuju tuksi keeramist jätkad ning diagnostikut mängid.


Saaks äkki konkreetsemalt, kelle auto ja mitu tk. ma "tuksi keeranud" olen?
Tohib sinu saavutusi autotuuningu valdkonnas vaadata?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.7% - SQL: 49.3%]