Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: mure a4 salongi soojendusega (Vastuseid: 36 | Vaatamisi: 7563)
mattu15
huviline



Registreerunud 25.08.12
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.13 17:13 Tsiteeri
mure a4 salongi soojendusega



Tervist klubikaaslased.
Autoks siis 96a a4 1.9tdi 81kw, mure seisneb siis selles, et kui ilmad külmemaks lähevad, lakkab vahepeal salongi sooja tulemine. Puhub ainult külma õhku. Kui vajutad gaasi ja hoiad mootorit pöördes siis hakkab uuesti sooja tulema ja natuke puhub siis tuleb jälle külma. Külmemate ilmadega ei lähe ka mootor korralikult soojaks temp umbes 60 kraadi. Vahetasin ka termostaadi. Kui hakkab salongi külma puhuma siis tõuseb mootori temperatuur korralikult 90 kraadi juurde, aga kui hoida vähe pöördes, siis hakkab tulema salongi sooja ja ka temperatuuri näidik vajub tagasi 60 kraadi peale. Mida külmem ilm seda vähem sooja tuleb salongi. Kui väljas oli sula ja kuni -3 siis oli kõik normis, kogu aeg mootor 90 kraadi ja ka salong soe. On kellelgi veel sellist muret olnud? Milles võiks mure olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 08.01.13 17:39 Tsiteeri


Isegi kui mootor on ainult 60 kraadi, tuleb tegelikult salongi juba täitsa kuuma õhku, sul viga ilmselt miskises õhus süsteemis või kulunud veepumbas, et soe jahutusvedelik salongiradikasse ei jõua. Vaata, kuidas teised sarnaste sümptomitega juhtumid on lahenenud ehk kasuta OTSINGUT!


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mattu15
huviline



Registreerunud 25.08.12
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.13 17:46 Tsiteeri


Veepump sai vahetatud suvel koos rihmaga ja ei usu eriti et selles asi. Kuidas mui vigasid kontrollida ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 08.01.13 17:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mattu15
Veepump sai vahetatud suvel koos rihmaga ja ei usu eriti et selles asi. Kuidas mui vigasid kontrollida ?



Kui veepumpa vahetasid siis jäi õhk vahele. Õhk tuleb välja saada. Otsi koht kus nina ülesse saab ja pane ventilaator põhja ( kuuma peale) hoia pöörded ca 2000-2500 ja keegi kapoti alt võiks lõdvikuid pigistada, et kogu õhk välja tuleks. Kontrolli ka jahtusvedeliku taset ja vajadusel vala juurde.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mattu15
huviline



Registreerunud 25.08.12
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.13 18:08 Tsiteeri


Kui kaua ma peaks niimoodi esiots üleval ootama. Kas siis võib olla probleem ainult külmade ilmadega, kuna soojade ilmadega toimib asi ideaalselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 08.01.13 18:14 Tsiteeri


Ilmselt pead ikkagi salongi radiaatorit vahetama hakkama :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 08.01.13 18:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mattu15
Kui kaua ma peaks niimoodi esiots üleval ootama. Kas siis võib olla probleem ainult külmade ilmadega, kuna soojade ilmadega toimib asi ideaalselt.



No kui salongiradikas vms umbes on siis ei tohiks ka sooja ilmaga kuuma puhuda. Kui temperatuur tõuseb 90 kraadini siis ei saa ka olla termostaadi viga. Aga termostaat võib vigast ka panna kui külma ilmaga mootori temp. Ainult 60 kraadi. ( ei sulgu korralikult väiksele ringile)
Enne kui termostaati vahetama hakkaks siis prooviksin enne õhku välja lasta.
Nina üleval hoiad niikaua kuni kuuma hakkab tulema. Kui mingi 10 minutiga ikka midagi ei muutu siis õhu viga ei tohiks olla ( kui kuskilt lisaõhku ei saa) aga siis peaks ka tosooli kaduma.
Ei ole küll spetsjalist aga ise teeks nii. Jahtusvedeliku tase võiks ka kindlalt max olla kui proovid. ( madala tasemega pidi ka sutsu jahedamat õhku tulema)


Järjekord mis mina teeks:
1 õhk välja
2 termostaadi vahetus ja lõdvikute ja torude kontroll
3 salongiradika vahetus


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 08.01.13 18:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14


No kui salongiradikas vms umbes on siis ei tohiks ka sooja ilmaga kuuma puhuda.


Mis moodi ei saa?
Kui suudad selle ära põhjendada, siis ma poleks pidanud kolmel masinal seda tegema, peale vahetust tuba igas asendis soe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mattu15
huviline



Registreerunud 25.08.12
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.13 18:30 Tsiteeri


no ei usu ise eriti et salongiradikas umbes on siis ei tuleks ju soojemate ilmadega ka sooja. Vahest ju toimib ilusti ka külma ilmaga, aga vahest kaob ära soe õhk ja siis tõuseb ka mootori temp 90 kraadi. ise algul arvasin et mingi tükk kuskil ees et vahepeal jääb kinni ja siis i liigu tosool ilusti ja vahepeal tuleb eest ära ja siis jookseb ilusti läbi.
aga kui saab kusagilt lisaõhku kas siis võib ka selline jama olla, sest vahepeal on ka tosooli tase langenud natuke


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 08.01.13 18:31 Tsiteeri


Mul jumala savi, mida keegi usub :).
Võiks natuke süveneda radiaatori ehituse ja siis uuesti väita, et radikas pole umbes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 08.01.13 18:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14


No kui salongiradikas vms umbes on siis ei tohiks ka sooja ilmaga kuuma puhuda.


Mis moodi ei saa?
Kui suudad selle ära põhjendada, siis ma poleks pidanud kolmel masinal seda tegema, peale vahetust tuba igas asendis soe.




Aga miks soojema ilmaga siis kuuma puhub? Võib tõesti olla salongiradika viga ka. Ma ei ole öelnud, et kindlasti ei saa.
Vb tõesti salongiradikas 80% umbes ja ülejäänud 20 % suudab soojema ilmaga salongi soojaks kütta ( protsenid on toodud näitena)
Tekib küsimus, kuidas see umbe saab minna? Kas jahutusvedelikuga tekib katlakivi? Või midagi sarnast.
Ei tea küll salongiradika ehitust aga kunagi sai ühel aparaadil esimene radiaator keeva äädikaga puhtaks tehtud :) aitas küll.
(Radikas läks umbe tänu plokikaane tihendi purunemisele ja radikas ujus pruun vedelik:) )
Kas selle autol on paisupaagist vaadates tosool ilusti puhas?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 08.01.13 18:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14

Vb tõesti salongiradikas 80% umbes ja ülejäänud 20 % suudab soojema ilmaga salongi soojaks kütta ( protsenid on toodud näitena)


Tubli 5 :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 08.01.13 18:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mattu15
no ei usu ise eriti et salongiradikas umbes on siis ei tuleks ju soojemate ilmadega ka sooja. Vahest ju toimib ilusti ka külma ilmaga, aga vahest kaob ära soe õhk ja siis tõuseb ka mootori temp 90 kraadi. ise algul arvasin et mingi tükk kuskil ees et vahepeal jääb kinni ja siis i liigu tosool ilusti ja vahepeal tuleb eest ära ja siis jookseb ilusti läbi.
aga kui saab kusagilt lisaõhku kas siis võib ka selline jama olla, sest vahepeal on ka tosooli tase langenud natuke

Kui tase langenud, siis võib kuskilt lekkida jah ning süsteemi jahtudes sealt õhku sisse tõmmata. Aga kas teemaalgataja ikka otsingut kasutas, kuidagi 100x dejavu siin juba, kõigest on palju juttu olnud varem, ei ole ühte sellist teemat jälle juurde vaja.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 08.01.13 18:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14

Vb tõesti salongiradikas 80% umbes ja ülejäänud 20 % suudab soojema ilmaga salongi soojaks kütta ( protsenid on toodud näitena)


Tubli 5 :).



Aga ikkagi kuidas see saab umbe minna? :) (tean, et radika sees olevad nn vahed on väga peenikesed) aga minu teada ei tohi jahutusvedelik tekitada mingit korrosiooni, ega muud sellist sodi :) ma loodan, et inimene ei sõida vahetevahel veega vms vedelikuga :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 08.01.13 18:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Mul jumala savi, mida keegi usub :).
Võiks natuke süveneda radiaatori ehituse ja siis uuesti väita, et radikas pole umbes.


Alati ei ole kohe salongiradikas - miks koguaeg pakutakse välja neid kõige kallimaid lahendusi ja ei proovita kõigepealt läbi neid odavamaid või lausa tasuta lahendusi. See, et Sinu autodega on pahasti läinud, ei tähenda seda, et kõik autod sellised on. Jube tobe komme on siin foorumis oma diagnoosidega inimestel jalgu alt ära lüüa, mitte alustada lihtsamatest asjadest - seda parktiseerivad peale Sinu veel mitmed. Ma olen 99% kindel, et see salongiradiaator ei ole umbes, vaid õhk on lihtsalt sees vms. lihtsam ning vähemkulukam probleem.

[edit] Mulle pakuti ka kohe salongiradikat, igasugu mitmesajaeuroseid klappe ja muud elektroonikat, mis oleks taskud tühjaks teinud - selle asemel läks hoopis 4€ eest jahutusvedelliku õhu asemel sisse ja oligi korras - sümptomid täpselt samad, mis teemaalgatajal!

Sellest teemast pikemalt juttu ka hiljutises teises täpselt sama sisuga teemas:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=119724


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 08.01.13 18:46 Tsiteeri


~10-15 aastat vanal masinal sinisilmselt loota, et keegi pole sinna kunagi mingit sodi ajutiselt pannud ;).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 08.01.13 18:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14

Vb tõesti salongiradikas 80% umbes ja ülejäänud 20 % suudab soojema ilmaga salongi soojaks kütta ( protsenid on toodud näitena)


Tubli 5 :).



Aga ikkagi kuidas see saab umbe minna? :) (tean, et radika sees olevad nn vahed on väga peenikesed) aga minu teada ei tohi jahutusvedelik tekitada mingit korrosiooni, ega muud sellist sodi :) ma loodan, et inimene ei sõida vahetevahel veega vms vedelikuga :)

Ajapikku need jahutusvedeliku omadused vähenevad ja hakkab ikka sadestuma ja mingisuguseid kristalliidikesi ja korrosiooni tekitama, kui iga kahe-kolme aasta tagant jahutusvedlikku vahetada, siis ei tohiks vast probleemi olla. Punase vedelikuga vist loetakse väbaks 5a ehk siis audidel vast koos rihmevahetusega see asi vahetatakse.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 08.01.13 18:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi

Alati ei ole kohe salongiradikas - miks koguaeg pakutakse välja neid kõige kallimaid lahendusi ja ei proovita kõigepealt läbi neid odavamaid või lausa tasuta lahendusi. See, et Sinu autodega on pahasti läinud


Need pole minu enda autod olnud :) ja kust otsast see salongi radiaatori vahetus ulmekallis tegevus on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 08.01.13 18:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6

Ajapikku need jahutusvedeliku omadused vähenevad ja hakkab ikka sadestuma ja mingisuguseid kristalliidikesi ja korrosiooni tekitama, kui iga kahe-kolme aasta tagant jahutusvedlikku vahetada, siis ei tohiks vast probleemi olla. Punase vedelikuga vist loetakse väbaks 5a ehk siis audidel vast koos rihmevahetusega see asi vahetatakse.


Mina vahetan iga kahe aasta tagant, kui on roheline/sinine ja kolme aasta tagant, kui on punane. Jahutusvedeliku hind võrreldes kahjutatud juppide omaga ju mitmekordne - salongiradiaatori hinna eest saaks vast 25 aasta koguse jahutusvedelikku.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 08.01.13 18:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: mtaudi

Alati ei ole kohe salongiradikas - miks koguaeg pakutakse välja neid kõige kallimaid lahendusi ja ei proovita kõigepealt läbi neid odavamaid või lausa tasuta lahendusi. See, et Sinu autodega on pahasti läinud


Need pole minu enda autod olnud :) ja kust otsast see salongi radiaatori vahetus ulmekallis tegevus on.


Uue originaalradiaatori hind, sellele kuluv aeg või töökoja arve lisaks. Pealegi ei ole see kõige meeldivam tegevus B5- puhul - terve keskkonsool tarvis lahti võtta - B6-l piisab gaasipedaali ja ühe katte eemaldamisest ning saabki juba radikale ligi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Urmo14
huviline



Registreerunud 05.07.11
Asukoht: Tallinn-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 S-line 3.0 tdi Q

postitati 08.01.13 18:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
~10-15 aastat vanal masinal sinisilmselt loota, et keegi pole sinna kunagi mingit sodi ajutiselt pannud ;).



No minu teada sõidavad inmesed kinnise jahutusvedelku korgiga :) ja kui autol on vähegi väärtust siis ei usu, et keegi peaks vett valama jahutussüsteemi ja sellega pikalt sõitma. Antud mootori puhulei tohiks plokikaane tihendi muresid ka nii palju olema kui n. pikkade plokkidega autodel (r6). Ja sellepärast ma jätaksin salongiradika vahetuse viimaseks asjaks.

Antud auto puhul peaks siis ikkagi saama jahutussüsteem lisaõhku. Aga seda nina ülesse ja õhu välja laskmine peaks ikkagi mingiks ajaks sooja salongi puhuma ( juhul kui leke on väga väike) Kontrolli üle kõikide lõdvikute kinnitused. Kui need tehase kinnitused, siis need kipuvad ära väsima. Asenda teise ja kindlama kinnitusega. Kui lõdvikuid vaatad, siis mitte nii, et viskas korraks ülevalt pilgu peale vaid vaata üle ka vooliku kohad mis keeravad järsemalt. Siseküljed võivad olla mõrased ja imevähe läbi ajada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 08.01.13 19:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Urmo14
Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
~10-15 aastat vanal masinal sinisilmselt loota, et keegi pole sinna kunagi mingit sodi ajutiselt pannud ;).



No minu teada sõidavad inmesed kinnise jahutusvedelku korgiga :) ja kui autol on vähegi väärtust siis ei usu, et keegi peaks vett valama jahutussüsteemi ja sellega pikalt sõitma. Antud mootori puhulei tohiks plokikaane tihendi muresid ka nii palju olema kui n. pikkade plokkidega autodel (r6). Ja sellepärast ma jätaksin salongiradika vahetuse viimaseks asjaks.

Antud auto puhul peaks siis ikkagi saama jahutussüsteem lisaõhku. Aga seda nina ülesse ja õhu välja laskmine peaks ikkagi mingiks ajaks sooja salongi puhuma ( juhul kui leke on väga väike) Kontrolli üle kõikide lõdvikute kinnitused. Kui need tehase kinnitused, siis need kipuvad ära väsima. Asenda teise ja kindlama kinnitusega. Kui lõdvikuid vaatad, siis mitte nii, et viskas korraks ülevalt pilgu peale vaid vaata üle ka vooliku kohad mis keeravad järsemalt. Siseküljed võivad olla mõrased ja imevähe läbi ajada.


Usun ka, et kõik oma mootorist vett ikka läbi ei lase ja see on pigem erand, mitte reegel. Lõdvikute kinnitused ja mootori küljes olevate flantside ümbrused võiks üle kontrollida küll, et ega ei immitse kuskilt - kasvõi selle vahetatud termostaadi juurest.

Kuna teemaalgataja kirjutas, et ta vahetas termostaadi (ma eeldan, et hiljuti), siis jäi õhk lihtsalt välja laskmatta ja mingisuguseid lekkeid seal tõenäoliselt ei ole.

Tuleb otsida ülesse jahutusvedeliku nipukas, mootor soojaks lasta, paar kolm pööret lahti keerata, paari minutit mootorit pöördes hoida ja vahepeal kontrollida, et jahutusvedeliku tase liiga madalaks ei vajuks - paisupaagi kork peal hoida.

[edit] kasutaja Fugitive võib Sind selle juures aidata :) Helista ja küsi nõu, kui ise hästi teha ei oska.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
mattu15
huviline



Registreerunud 25.08.12
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 09.01.13 11:04 Tsiteeri


Proovisin siis täna õhutada seda süsteemi. Leidsin ainukese koha selleks salongiradikast tagasi tuleva vooliku, kuna seal on väike auk see peale klambrit. Minu arust tundus see õhutamiseks olevat. Algul tuli sealt õhku ja tosooli pooleks, aga kui keerasin paisupagil korgi maha, et tosooli juurde panna ei tulnud sealt enam midagi. Kas pean korgi uuesti peale panema ja siis pöördes hoidma, et sealt uuesti tulema hakkakas midagi? Kas on see üldse õige koht kust õhutada või on selleks kuskil veel mõni nippel? mootor siis 1.9 tdi 81kw.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 09.01.13 11:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mattu15
Proovisin siis täna õhutada seda süsteemi. Leidsin ainukese koha selleks salongiradikast tagasi tuleva vooliku, kuna seal on väike auk see peale klambrit. Minu arust tundus see õhutamiseks olevat. Algul tuli sealt õhku ja tosooli pooleks, aga kui keerasin paisupagil korgi maha, et tosooli juurde panna ei tulnud sealt enam midagi. Kas pean korgi uuesti peale panema ja siis pöördes hoidma, et sealt uuesti tulema hakkakas midagi? Kas on see üldse õige koht kust õhutada või on selleks kuskil veel mõni nippel? mootor siis 1.9 tdi 81kw.

Korgi maha keeramisega ei ole süsteem enam surve all ja seetõttu ilmselt läheb jahutusvedelik pigem soojendusradikast mööda, mitte sealt läbi, sest see asub ikka natuke kõrgemal kõigest muust tavaliselt. Ma oma tarkusega keeraks selleks ajaks õhutusnipli kinni, kui jahutusvedeliku paagi korgi lahti keeran.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mattu15
huviline



Registreerunud 25.08.12
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 09.01.13 15:11 Tsiteeri


Kas on üldse mingi õhutusnippel ka sellel mootoril? Mina leidsin ainukese koha radikast välja tuleva toru otsas olev lõdvik, millel on auk sees peale klambrit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 43.2% - SQL: 56.8%]