Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Audi 100 C4 2.3Q (Vastuseid: 2 | Vaatamisi: 1650)
Rahvaauto
huviline



Registreerunud 23.12.12
Kasutaja on eemal


postitati 23.12.12 19:49 Tsiteeri
Audi 100 C4 2.3Q



Tere,

Kuna konkreetse auto postituste teemad moodustavad väga suure virr-varri, siis ei jäänud hetkel silma selle auto küsimustik ega muu sarnane. Kui olen ämbrisse astunud oma postitusega, siis ole nii hea, kulla eestlane ja suuna mind sinna õigemasse teemasse, sest otsingut kasutades on C4'a kohta äärest-äärde räägitud, kus kiidetakse kord ühte, kord teist.
Sellegipoolest küsin siin selle konkreetse auto kohta, et äkki siin klubilise oma:

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1195313

Mis võiks sellise masina küttekulu reaalselt olla? Räägime talvistest oludest. Otsin masinat, millega päevas ca 40km sõita.
Olen vana autot omanud ja aiman, mis sealt tuleb ükskord. Äkki hoopis eksin...
C4 on küll lihtsa ehitusega oma veermiku poolest ja VAG gruppi tuleb ilmselt oma varuosade hindade osas samuti kiita aga
kuidas on lood aga R5 parandamistega? Kas Tallinnas leidub veel sellised kohti, kus see korda tehakse?
Oleksin ääretult tänulik, kui keegi natuke sellist kompotti natuke lahkaks ja nõu annaks.

Tänud ette ja jõudu!

J.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 23.12.12 20:30 Tsiteeri


Võin öelda, et selline masin on täpselt nii hea kui on olnud tema eelnev peremees/peremehed. Mina ostsin sellise suhteliselt räimena 5 aastat tagasi puhtalt lõhkumiseks ja eksperimenteerimiseks. Hetkeks on vahetamata põhimõtteliselt keredetailid, klaasid, mõned tuled, käigukast, roolilatt ja tagadiffer. Ülejäänu on kas vahetatud või remonditud juba mitu ringi nii veermikus, kapoti all, salongis jne.
Külmade ilmadega on selle masina pritsesüsteem kapriisne, aga endal oli probleemiks kehv juhtmestik ja imelikud andurid (esimene talv peale nelja talve käivitub asi lõpuks normaalselt - ma lihtsalt ei jätnud jonni). Veermik on HEA, aga kestab ainult siis kui kasutada korralikke detaile. Otseselt nõrki kohti sel masinal põhimõtteliselt pole kui välja arvata tagapidurid, mis kipuvad oma iseärasuste tõttu küll trosse lõhkuma ja käsipidur kinni jääma (pisut tüütu).
Bensiinikulu suvel ja maanteel 7,5 miinimum ja 90'ga sõites. Talvel koos vallatlemistega alla 13-16 minu puhul ei saa (sellest ~50:50 linn/fun ja maantee). Kui normaalselt sõita samas proportsioonis siis ma väga ei usu, et alla 11-12 keskmist väga saab (mootori soojendamised jne.). Mootor on selle kere ja nelikveo kohta pisut nõrk, aga otseselt hätta ei jää. Nagu targemad ütlevad, et "sul on kapoti alt sel r5'l vile puudu" :).
Arvestades, mis vatti see masin iseenesest minu käes need 5 aastat ja ~80tkm saanud on, siis ma tegelikult toriseda ei tohiks üldse :P:cool:. Samas pole ma väga viitsinud mingeid pisivigasid nagu pisemad pirnikesed salongis ja sifferplaadil trip kompu näidiku renoveerimisega tegeleda, sel juhul oleks nagu kõik hetkel ok.
Statistikast nii palju, et 25k eeku maksis masin ja selle 5 aasta jooksul juurde läinud väga ümaralt ~65k eeku (võib nõks ehk vähema olla), seda siis koos eksperimenteerimiste, hoolduste ja kuluosadega nagu rehvid ja õlid. Ükski teine C4 a6, mis mul veel liikurite hulgas on pole selliseid summasid iseenesest iial tahtnud, kuna nendega sõidustiil on olnud oluliselt viisakam ja kõik on kestnud tänu sellele palju paremini ;).

PS! Ma olen vist kolm aastat üritanud selle masina müümisele mõelda, aga siiani on see käkk muutunud asendamatuks asjaks kui on vaja kehvades teeoludes lihtsalt mõtlematult lumehunnikutesse või mülgastesse söösta kartmata, et äkki midagi irdub - no kui irdub siis suva, selleks see masin ongi :). Küll on asjaga võsa langetatud jne. Mainin muidugi ära, et kõrgus pole minu isendil päris stock ja reaalne asi vaatab hetkel avatarilt vastu :). Ainus ohumärk viimastel aastatel on see, et igasugu erinevad detailid on hakanud osutuma "end of life" ja nende kättesaadavus on juba kesine. Eks näha ole, millal mulle öeldakse, et mõnda elutähtsat vidinat, mis liikumist segab, enam letilt võtta polegi. Samuti on sel masinal detaile, mille hind võib auto hinda arvestades alguses ära ehmatada :). Soovitan, ära raipeks sõidetud isendit osta, sest selle taastamine pole asja väärt - pigem võta midagi uuemat ja juba elektronilise süütega, mitte jagaja süütega.

Head Jõulu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
NossoV
huviline



Registreerunud 01.02.07
Kasutaja on eemal


postitati 25.12.12 21:50 Tsiteeri


Kaks aastat omanud sama moto ja veoskeemiga b4-ja. Kütust tarbib stabiilselt 10 sajale, enamus maantee. Mootor on suht pommikindel. Enda omal sai peale ostu eemaldatud vaakumilekked ja vahetatud tühikäigumootor- kõik anomaaliad kadusid imeväel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 23.4% - SQL: 76.6%]