Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Sigari esiklaasi eemaldamine ??? (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 1963)
SigarK
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 c3

postitati 01.11.12 16:35 Tsiteeri
Sigari esiklaasi eemaldamine ???



Sooviks teada, kas on kuidagi võimalik audi 100 esiklaas ise tervelt küljest ära saada koduste vahenditega vms ?
Või siis äkki keegi pakuks abi esiklaasi eest ära võtmisel väikse tasu eest ?
Kui keegi on ennem kokku puutund sellega, siis palun seletage mis ja kuidas ...
On vaja teisel 100'l esiklaas eest ära võtta ja siis enda audi viia salongi klaasi vahetusse :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 01.11.12 18:16 Tsiteeri


Kui sa viitsiksid pisut Googeldada siis saaksid häid nõuandeid paremalt ja vasakult. Ma võin siia kähku Copy/Paste teha ühes teises foorumis postitatud samalaadsest teemast. Eks tee sellest ise omad järeldused :) Kui veidi ilusamini teha kui all olevas õpetuses on välja toodud, siis võib ju klaasi ka elusana vana masina pealt kätte saada. Ja kui nüüd edasi mõelda, siis võiks ju edasise õpetuse kohaselt ka oma teisele masinale ise klaasi peale panna ilma teeninduse abita aga viimane soovitus on muidugi maitse asi :D



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ----------------------------------------------------------------------


Liimitud esiklaasi eemaldamine
Ma jagaks oma kogemusi, kui uskumatult lihtne on liimitud esiklaasi eemaldamine autolt, kasutades trossiga saagimist (5 minutit tsingitud trossiga saagimist ja ongi liimitud esiklaas tervena käes).

Probleem: mingi romu küljes on terve esiklaas, kuid klaasifirmad tahavad ligi tuhat eek saada liimitud esiklaasi maha võtmise eest - sonitakse mingitest spets klaasinugadest ja erilistest trossidest, ehk jäetakse sihilikult mulje, justkui oleks liimitud esiklaasi eemaldamine midagi väga keerulist.

Vaja läheb vaid 1mm läbimõõduga tsingitud trossi 2 meetrit (ehituspoes alla 5 eek meeter, ehk kokku alla 10 eek) ja tavalist kipsinuga, mida müüakse igas ehituspoes mõnekümne eek eest.

Kõigepealt tuleks eemaldada välised iluliistud esiklaasi ümbert (kui nad on) ja kojamehe ümbruse plastosa - seejärel salongis olevad plastosad ja polstrid, mis puutuvad vastu esiklaasi (muidu ei pääse esiklaasile seestpoolt ligi ja tross närib plastile-polstrile sisse).

Esmalt tuleb tross vanast liimist läbi saada - foorumites on soovitatud kruvikeerajaga tross vanast liimist läbi suruda, kuid see teeb klaasile mõra (katsetage oma oskusi esmalt vana katkise esiklaasi peal, mis niikunii läheb vahetusse).

Kui aga kipsinoaga lõigata 30cm pikkuselt (või pikemalt) vana liim läbi (nii paindub esiklaas piisavalt, et tross läbi mahuks ilma mõra tekitamata), siis läheb tross ilusti august läbi (tross U-kujuliselt kööginoa otsaga august läbi lükata) ja edasi saab juba trossiga lõigata.
Kipsinoaga võiks augu lõigata kaassõitja poolsel küljel oleva vana liimi sisse (ülal jääb lae polster ette, all jääb armatuurlaud ette, juhi poolne külg pole hea, kuna üliharva tuleva mõra tõttu ei saa ülevaatuselt läbi - seega on kaassõitja poolne külg kõige sobilikum).

Kui 1mm läbimõõduga tross on vana liimi vahelt läbi saadud, siis tuleb "saagima" hakata: üks saagija on salongis (tõmbab vaid trossi tagasi, kuid ei suru eriti), teine saagija on väljas (välja tõmmates hoiab trossi pinges ja surub) - tross on V kujuliselt lahtilõikamata liimiosa poole (nii lõikab uskumatult hästi) - kui tross läheb kuumaks ja hakkab kärssama, siis kerida trossi veidi edasi - igatahes on nii 5 minutiga liimitud esiklaas trossiga "lahti saetud" ja esiklaas käes.

Ma lõikasin esmalt kaassõitja poolse külje peal liimi sisse kipsinoaga 30cm pikkuse augu - seejärel lükkasin augu keskelt kööginoa otsaga trossi U-kujliselt läbi - seejärel saagisin trossiga kaassõitja poolt ülesse välja ja 20 cm kaassõitja poolset ülemist osa (nii jääb viimane lõikekoht üles, mis hoiab ära klaasi murdumise viimasel hetkel) - seejärel hakkasin kaassõitja poolsest küljest alla saagima, saagisn alumise osa, tulin juhi poolset külge pidi üles, ning saagisin ülemise osa läbi - oligi esiklaas 5 minutiga käes.

Nüüd, kus esiklaas on käes, võiks kipsinoaga lõigata esiklaasi küljes oleva musta värvi kummi meenutava vana klaasiliimi kihi ühtlase paksuse peale (1-2 mm paksuseks) - samuti lõigata kipsinoaga auto kere küljes olev vana klaasiliimi kihti ühtlaseks (1-2 mm paksuseks) - klaasiliimi kihi paksus on ligi 6 mm, nii (2-4 mm liimi vanast ajast olemas) kulub kokku liimimiseks vähem klaasiliimi või silikoni.

Aga sellest pole ma aru saanud, miks kasutatakse üle 100 eek tuub maksvat kallist klaasiliimi, mitte aga ehituspoes müüdavat mõnikümmend eek tuub maksvat musta silikoni - näiteks WC-pott kinnitatakse tänapäeval vannitoa põranda külge ainult silikoni abil (kuivamisaeg 24 tundi) ilma kruvide-poltideta - esiklaas, mis toetub palju suurema pindalaga kui WC-pott peaks silikoniga piisavalt tugevalt kinni jääma.


Kokkuvõtteks: igaüks peaks saama hakkama esiklaasi ära võtmisega (kasutades vaid ehituspoes müüdavat tsingitud trossi ja kipsinuga), ning tagasi liimimisega (kasutades ehituspoes müüdavat silikoni) - nii oleks matrjalide kulu esiklaasi mahavõtmisel ja tagasi panemisel alla 100 eek.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ----------------------------------------------------------------------




NB! Postitaja tolles teises foorumis ei saanud ainult aru mis kasutada kallist klaasiliimi. Siinkohal võtaksin sõna, sest olen liiminud näiteks klaasipaigaldus liimiga tahavaate peegli, mille sõbra BMW-s kogematta -20-ga klaasi küljest lahti murdsin. Ütleme nii et kuigi ilm oli külm , sain peegli selle liimiga väga eduliselt klaasi külge ja seal seisab see ka tänini :) Klaas ei ole poorne ja selle sidumiseks on vaja vastavat liimi. Soovitan soojalt Soudal Carbond-i. Lähemalt saad teada kui uurid SEDA linki. Kõik muu jutt vastab suht tõele :) Samas peab meeles pidama et esiklaas on koht millele langeb väga suur UV kiirgus. Mastiks mis võib tavalise pimeduses asuva WC poti juures väga hästi toimida, ei pruugi soovitud tulemust anda aastaringset päikesevalgust saavatel pindadel. Nii et mõelgem sellele :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audipoiss
huviline

Avatar


Registreerunud 25.05.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: audi a4 b8

postitati 01.11.12 20:34 Tsiteeri


Kui sellel sigaril on kroomliist ümber klaasi, siis unusta tross ära. Siis pead proovima kipsinoaga seda liimi lõigata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 01.11.12 20:43 Tsiteeri


Mina ilmselt peksaks selle klaasi sisse ja prooviks selle ehisliistu seejärel ilusti kätte saada ja ära puhastada.
Siis juba liist kaasa ja klaasitöökotta klaasi vahetama. Uus klaas on alla 100 euri, liist maksab rohkem, ja vahetus sinna juurde on kommiraha.
Uus klaas on ikkagi uus klaas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
SigarK
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 c3

postitati 01.11.12 22:22 Tsiteeri


Esiklaasil on kroomriba ümber jep.
Niiet siis ei olegi võimalust seda klaasi eest ära saada ? Sest pmst sellel autol, millel esiklaas eest ära võtta, ei ole oluline, kas see liist jääb terveks v ei jää. Mulle vajalik on sealt ainult esiklaas ja ülejäänud tehakse juba klaasitöökojas minu autokallal (klaas eest ära ja teise auto küljest võetud korras klaas ette ) ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.12 22:38 Tsiteeri


Oluline on säilitada liist mis on klaasist märksa kallim.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 01.11.12 22:45 Tsiteeri


Olen korra vahetanud sõbra abiga klaasi aga ta oli proff ja kõik käis nii kähku, et ei mäletagi enam. Kroom liistu ka mul ei olnud mida säilitada. Kasutasime trossi läbisaagimisel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
terve87
huviline



Registreerunud 05.06.06
Asukoht: saku
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 Avant 2,8q ja Audi5000

postitati 04.11.12 11:08 Tsiteeri


Ainuke viis sul see klaas kätte saada on jah lõigates. Õiged klaasinoad on pikad tugeva sabaga ja kõvemast materjalist teraga millega saab rakendada suuremat jõudu. Tavalise ehitusnoaga sa nüsid seal terve päeva. On olemas veel tugeva käepideme ja L-kujulise teraga nuga mida saab tõmmates mööda klaasi äärt lõigata. Aga need on profi tööriistad ja kallid. Soovitav on uus klaas panna. Vana klaasiga ei anta sulle ka garantiid klaasitöökojas paigaldamisel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 04.11.12 12:36 Tsiteeri


Sigari klaasi on eest lõigatud ka koos liistuga, st liist jääbki liimiga klaasi külge. Mismoodi seda konkreetselt teostada, ma ei tea, ise olen korra proovinud nüsida ja siis lõhkusin lihtsalt klaasi ära.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
haliseja001
huviline

Avatar


Registreerunud 02.01.10
Asukoht: Jõgevamaa/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 86a 2.2T 10V, Audi a6 c4 95.a 2.5AEl quattro

postitati 14.11.12 15:39 Tsiteeri


Tahtsin ka minna kevadel sigaril klaasi vahetama ja tahtsin ,et nad säilitaksid vana liistu! Mehed tegid tiiru ümber auto, ja ütlesid seepeale, erilist muud varianti ei ole, kui katame seest kõik kinni, ja lööme klaasi puru, kuna siis saame liistu 100% kätte! Liistul pidavad olema liimi sees kõrvad ja kui sa trossiga õige klaasilõikamis trossiga klaasi eest ära lõikad, siis lõikad need kõrvad ka puru!

Olen ise õppinud koolis klaase vahetama, ja tegime proovi, et kas lõikamis tross lõikab autole piilarisse sisse, ja näe imet, saab tõesti plekki ka lõigata!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ahtos
huviline



Registreerunud 18.09.07
Asukoht: rapla
Kasutaja on eemal


postitati 19.11.12 18:15 Tsiteeri


Võlusõnaks on vibronuga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 19.11.12 19:50 Tsiteeri


Selle vibronoaga sinna liistu sisse keevitad, siis on täpselt samamoodi 50/50 kas jääb klaas terveks või ei jää. Lisaks kiputakse vibronoaga kahjustama ka auto keret, sealt on korrosioon juba kiire tulema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 39.5% - SQL: 60.5%]