Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Kas 1,6 või 1,8 mootoriga A4 (Vastuseid: 62 | Vaatamisi: 8441)
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 15:54 Tsiteeri
Kas 1,6 või 1,8 mootoriga A4



Plaanis osta A4 aga ei oska valida mis mootoriga. Aastakäik võiks olla 96-98, kindlasti manuaal.
Millised vead on tavalised ja mida peaks ostu juures jälgima, et pange ei paneks:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 12.11.11 15:56 Tsiteeri


1.8T.
1.6 ja 1.8 pole mootorid.
Kasutatud auto juures tuleb väga paljusid asju jälgida, uuri varasemaid teemasid.


Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 15:59 Tsiteeri


turbokas, no ma ei tea. Sada häda sellega, ei no muidugi kui joppab korralik.
Kui ökod nad nüüd on? Ma mõtlen nii 1.6 1.8 ja 1.8T


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 12.11.11 16:05 Tsiteeri


Ökotamiseks on diisel.
SELLEST teemast saad kütusekulusid uurida.


Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 16:13 Tsiteeri


Diisel mind ei huvita, just bentsukas oleks teemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 12.11.11 16:24 Tsiteeri


1.8 ja 1.6 ei ole ökod, peres mõlemad olemas.
Kui mingil naljakal põhjusel peaks ise A4 uuesti vaatama, siis kindlasti 1.9tdi või 1.8T.

1.8 ADR-i häda on karterituulutus voolikute purunemine (ei ole silmaga näha, asuvad mootori ja tulemüüri vahel) ja samuti on kimbutanud õhulugeja häda. Kastil on lollakad ülekanded, ehk 110 km/h on 3000rpm näiteks ja sealt see janusus tuleb.

1.8T võtab vist isegi veidi vähem kui 1.8 vabalthingav.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.11.11 16:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Diisel mind ei huvita, just bentsukas oleks teemas.

Tehaseandmete järgi on 1,6/1,8/1,8T/v6 keskmised kulud 8,0/8,6/7,9/9,4, mina valiks seega 1,8t ja v6 vahel mootorite seisukohalt, aga enamasti on masinal muudki vaadata, kui ainult mootorit ja sama hinna juures ilmselt on korraliku 1,8 leidmine lihtsam, kui 1,8t!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 12.11.11 16:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
turbokas, no ma ei tea. Sada häda sellega, ei no muidugi kui joppab korralik.
Kui ökod nad nüüd on? Ma mõtlen nii 1.6 1.8 ja 1.8T


Mis need hädad on selle turbokaga siis? Vaheta korrapäraselt õli ja ära piina autot ning asi kestab ka.
Kütusekuludest siis kah:

Audi A4 1.6 74kw manuaal (linn/maantee/keskmine): 11.3/6.1/8.0; 0-100 km/h: 11.9s
Audi A4 1.8 92kw manuaal (linn/maantee/keskmine): 12.2/6.6/8.6; 0-100 km/h: 10.5s
Audi A4 1.8T 110kw manuaal (linn/maantee/keskmine): 10.5/6.5/7.9; 0-100 km/h: 8.3s

Nelikvedu (mida KINDLASTI peaks eelistama) lisab kütusekulule keskmiselt liitri (1.6 tuli ainult esiveolisena) ja lisab kiirendusajale 0.1-0.2s, mis ei tohiks nagu midagi eriti määrata :P

Tegemist on siis ametlike tehaseandmetega SIIT leheküljelt.

Ja nagu siit näha, siis sellest valikust on 1.8T(q) just kõige parem mootor kütusekulu-dünaamika kohalt. Kõige mõttetum mootor valikust ongi just see 1.6. Maanteel on ta jah kõige ökonoomsem, ent linnas mitte ja keskmine kulu on sisuliselt sama, mis oluliselt võimsamalt turbomootoril. Seega, enne kui otsustad, mõtle hoolsalt järele :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 16:38 Tsiteeri


Krt praegune auto on veits janune eks sellest et ikkagi V6. Diislit ei tahaks, hooldus kallim ja samas kapriisem ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 16:40 Tsiteeri


Äkki midagi sellist A4 1.8 näeb enamvähem pildil


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 12.11.11 16:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Krt praegune auto on veits janune eks sellest et ikkagi V6. Diislit ei tahaks, hooldus kallim ja samas kapriisem ka.


Kuivõrd ta kapriissem on...hooldus on küll jah kallim, ent eks see kapriissus sõltub suuresti sellest, kuidas hooldad ja kus tangid. Sõitsin 3a Audi A6 1.9TDI-ga ja no ei olnud see mootor halb. Suht odav oli pidada (mootori hooldus oli odav, väga odav lausa nii suure auto kohta, siiski natuke kallim, kui bensukal vast) ja tankisin vaid korralikest tanklatest, polnud probleeme üldse. Aga, kui tahad tõesti ökotada, siis minu soovitus on sulle- osta Audi A4 1.9TDI ja kui leiad, siis veel quattro.
Kütusekulu ei anna bensukatega üldse võrrelda (66kw manuaal, esivedu näitajad on linn/maantee/keskmine: 7.0/4.4/5.4, 0-100: 13.3s; Selle mootoriga quattrot ei saanud. 81kw manuaal esivedu näitajad on siis 6.9/4.3/5.3 ning 0-100: 11.3s. 1.9TDI quattro 81kw näitajad 7.8/4.8/5.9 ja 0-100: 11.7s), samuti diisli mõnus vääne on kah omaette pluss.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.11.11 16:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Äkki midagi sellist A4 1.8 näeb enamvähem pildil


Piltide baasil täitsa kena, 4x turvapadi ka olemas jne, sinu praegusest autost on siis keskmiselt 0,8l ökonoomsem ehk siis suht väike erinevus, kui otsid ökonoomset, siis a4-ja puhul pead diisli poole vaatama või kui tahad bensukaid (iseenesest arusaadav, diislid värisevad kui kurja), siis sama aja japsid näiteks on ökod!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 17:04 Tsiteeri


Njaaa, japsid on japsid vaataks ikka pigem "saksa rauda" No jh eks see diisel ikka vibrab ja on:D muidugi omad plussid ka juures. Vaatasin auto24-s kuulutusi ja seal mõned olid märkinud kütusekuluks 6-7 keskmine, seda siis 1,6 mootoriga. Aga 1.8 koha pole veel sellist head infi saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
exess
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1,8 sedaan 96a & Toyota Corolla 17a

postitati 12.11.11 17:25 Tsiteeri


See 6-7 on suht pullikakajutt :)


Pisike punane putukas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 12.11.11 17:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Äkki midagi sellist A4 1.8 näeb enamvähem pildil


Piltide baasil täitsa kena, 4x turvapadi ka olemas jne...




Kuskohast sa järeldad, et tal 4 turvapatja on? Müügikuulutusest? Autos igatahes ühtegi vihjet sellele pole. Ok, 2 turvapatja on ees (üks roolis, teine kaardilugejale armatuuris). Ülejäänud 2 peaks siis olema istmete külgedes, mis tähendaks seda, et kui nad seal oleks, siis peaks olema seal kiri "AIRBAG" samuti. Aga mida pole, ei ole seda turvapatjade olemasolust teavitavat kirja. Miks ma seda kirjutan- sest sõbral on 2000a Audi A4 Avant, millel on 4 turvapatja ja istmete külgedel on naharibadel kirjad "AIRBAG". Vot :P Müüja võib müügikuulutuses mida iganes lisaks kirjutada. Minu mäletamistmööda facelifti eelsele A4-le ei pakutudki 4 turvapatja üldse..
Aga muidu tundub täitsa OK auto olema...kahju, et tagaustes kõlareid pole ainult..aga need saaks alati ise paigaldada.

EDIT: Zerro, nii mina kui audi_a4_v6 seletasime sulle juba kütusekulude kohalt. Miks sa jätkuvalt ajad seda 6-7 liitri juttu, mida "kuskilt netist lugesid või müügikuulutuses nägid"`?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.11.11 17:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Zerro
Vaatasin auto24-s kuulutusi ja seal mõned olid märkinud kütusekuluks 6-7 keskmine, seda siis 1,6 mootoriga. Aga 1.8 koha pole veel sellist head infi saanud.

Ma panen oma 2.8q müüki ja märgin kuulutusse 6-7L keskmiseks, läheb kaubaks? :)

Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Minu mäletamistmööda facelifti eelsele A4-le ei pakutudki 4 turvapatja üldse..

On küll. Mul on '97 ja istmesisesed täiesti olemas. Kuigi nende olemasolu või puudumine oleks küll viimane asi, mida ma endale autot valides vaataksin...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 12.11.11 18:10 Tsiteeri


Just, 97 aasta A4-l on istmetel see airbag-i kirjake juba olemas.

Mina ei saa aru miks seda diislit karta? Normaalselt valida ja enne ostu kontrollida, siis pole probleemi.
Mis värinast jutt? Las ta kapoti all väriseb kui tahab, roolist, käigukangist ega tagumiku alt seda läbi ei käi. kui käibki, siis ei tunne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 12.11.11 18:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Just, 97 aasta A4-l on istmetel see airbag-i kirjake juba olemas.

Mina ei saa aru miks seda diislit karta? Normaalselt valida ja enne ostu kontrollida, siis pole probleemi.
Mis värinast jutt? Las ta kapoti all väriseb kui tahab, roolist, käigukangist ega tagumiku alt seda läbi ei käi. kui käibki, siis ei tunne.


Just, aga õigem oleks öelda, et kui käibki, siis tuleb auto korda teha :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 12.11.11 18:37 Tsiteeri


Kuidas on diiselmootori hooldus kallim, kui ottomootori hooldus?


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.11.11 18:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Just, 97 aasta A4-l on istmetel see airbag-i kirjake juba olemas.

Mina ei saa aru miks seda diislit karta? Normaalselt valida ja enne ostu kontrollida, siis pole probleemi.
Mis värinast jutt? Las ta kapoti all väriseb kui tahab, roolist, käigukangist ega tagumiku alt seda läbi ei käi. kui käibki, siis ei tunne.


Just, aga õigem oleks öelda, et kui käibki, siis tuleb auto korda teha :)

Ärge ajage jama:D Bensukatega ei anna absoluutselt võrrelda, v6 diisleid ka mitte, rääkimata r4-st, aga seda on nagu arutatud küll ja küll juba, kellele see on probleem ja kellele mitte, aga ärge ajage jama, et EI VÄRISE! Paneme mõnel kokkutulekul masinad kõrvuti ja proovime ära, mis siin foorumis vaielda:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 12.11.11 18:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
.... et EI VÄRISE!


Igaüks defineerib värinat erinevalt, ära ärritu.
Nt. minu otto v6 vibrab tuntavamalt, kui peres olev c4 r5 tdi :D


PS: teemaalgataja, tolle teema vöinuks esitada ka konkreetses A4/B5 ostuabi teemas.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 12.11.11 18:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Nt. minu otto v6 vibrab tuntavamalt, kui peres olev c4 r5 tdi :D


2,6 v6 võiks korras olles käia nii, et sooja mootoriga sa ei saa aru, kas mootor töötab või mitte, järelikult sul ei ole see asi korras. Sama võib ka öelda siis minu proovitud diislite kohta, võibolla tõesti on need paarkümmend masinat kõik korrast ära olnud, aga siis ma teeksin hoopis järelduse nende diislite töökindluse kohta. Üks oli muidugi kindlasti korras, tuttav ostis uuena c6 3,0 diisli ja paraku ka see ei ole täiesti stabiilne:(

EDIT: Aga võibolla on probleem selles, et inimestel pole referentsi ja arvatakse, et selline on väga hea. Mul oli nüüd ca nädal aega asendusautoks hea referents, lexus gs300, paned mootori tööle ja pead tahhomeetrit vaatama, kas ka midagi toimus:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zerro
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.09
Asukoht: võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B6

postitati 12.11.11 19:40 Tsiteeri


WTF mida teemat:o :D
Mis jahumine käib? Jätke diisel sinna kus ta on, mind huvitab bentsukas ja reaalsed asjad mis 1.6 ja 1.8 mootoriga seoses on! Mida jälgida ostu juures, nt mingi kolin vms tüüpviga midagi mis annab aimu auto seisukorrast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
erki226
huviline



Registreerunud 11.10.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4 1994

postitati 12.11.11 19:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
1.8T.
1.6 ja 1.8 pole mootorid.
Kasutatud auto juures tuleb väga paljusid asju jälgida, uuri varasemaid teemasid.
Ja-jah mingid kõvatajad arvavad,et minimum on 2,8.Sellel ikka küttekulu normaalne ja kuluosad kah odavad.Kuula ikka neid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
miilits22
huviline

Avatar


Registreerunud 17.12.10
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: g4,b5.5,e91xd,b7/4motion,e61, c6allroad, b8 bitdi 4mo, c6q, A8d3q 261kw

postitati 12.11.11 19:51 Tsiteeri


92kw 1,8 motot mina endale ei valiks.kw number nagu oleks ok juba, aga siiski mannetu minek ja bena kulu suurem.1,6 on mulle kui tavaliikleja täitsa asja ette ning hoolduse ja kütte kulud ei ole üle mõistuse.linnas 7 ja mnt 5,5-6.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 46.9% - SQL: 53.1%]